Modernizacja linii kolejowej Kraków - Rzeszów

Coś budują? Coś wyburzają? Masz jakieś własne pomysły (nawet futurystyczne)? Tutaj jest miejsce dla ciebie

wejss
Rhetor
Posty: 1635
Rejestracja: 09-05-2011, 20:56

Re: Modernizacja linii kolejowej Kraków - Rzeszów

Post autor: wejss »

irekjj pisze:Ja uważam, że można tą chorą sytuację dość szybko i sprawnie uzdrowić ale musiałaby być wola ludzi ale tutaj tylko umie się głośno narzekać i to tylko na forach. Tylu genialnych analityków, reformatorów, pomysłodawców nie ma chyba na żadnym innym forum.... do tego są tu na pewno też sprawni informatycy i happeningowcy.

Przecież można założyć jakiś profil na FB czy coś podobnego, zorganizować akcję społeczną i powiedzmy zablokować wszystkie remontowane wiadukty chodząc po przejściach w ich pobliżu. Zrobić to w jednej chwili i to najlepiej w szczycie komunikacyjnym, powiedzmy przez godzinę.

Tak wiem, że co kierowcy winni ale i tak prawie każdy mieszkaniec z tego powodu cierpi, nie tylko kierowcy. Zapewniam że taka akcja zostałaby szybko zauważona przez ogólnopolskie media. Zarówno PKP jak i miasto zostałyby postawione trudnymi pytaniami pod przysłowiową ścianą, "szambo" by się skutecznie wylało i dowiedzielibyśmy się kto i ile ma za uszami. Bo na pewno nie jest tak, że PKP to święte krowy a Tarnów nic nie może. Zbliżają się wybory i niejeden kandydat chciałby na tego konia wsiąść, co tym razem mogłoby mieć dla nas akurat widoczny pozytywny skutek.

A na koniec napiszę, że to taka fikcja literacka.... tutaj jest głęboka Galicja, tutaj się tylko narzeka.... tutaj ludzie z pokorą przyjmą każde g.... na nich rzucone, tutaj się nic nie da, nie opłaca, itd....

Dla przykładu, w Wiedniu zamknięto kawałek głównej magistrali kolejowej przez miasto, (obciążenie ponad 100 poc./dobę), bo remontowano wiadukt kolejowy. Roboty zaczęto w Wielki Piątek przedpołudniem, skończono w Poniedziałek Wielkanocny późnym wieczorem, tak żeby pociągi od wtorku kursowały normalnie. Pracowano w Święta..... żeby jak najmniej uprzykrzyć życie ludziom.....

Co Ty chcesz drogi blokować? A co Ci kierowcy są winni? To tory trzeba zablokować.


irekjj
Prytan
Posty: 283
Rejestracja: 23-11-2013, 20:09
Lokalizacja: Tarnów

Re: Modernizacja linii kolejowej Kraków - Rzeszów

Post autor: irekjj »

Jeszcze się nie spotkałem z taką formą protestu jak blokowanie torów - pomijając już fakt, że skrajnie niebezpieczną. Natomiast drogi jak najbardziej można bezpiecznie zablokować. Czasem trzeba trochę pocierpieć żeby potem było lepiej, skoro inaczej się nie dało tego załatwić.

A na marginesie - dajesz przykład że tutaj jednak nic się nie da.....

Narzekajcie sobie dalej a ja z radością poczytam kolejne "nowości" jak kolej robi miasto w ..... przy biernej postawie mieszkańców. Bo władze miasta już wcześniej pokazały że mają to też w .....


wejss
Rhetor
Posty: 1635
Rejestracja: 09-05-2011, 20:56

Re: Modernizacja linii kolejowej Kraków - Rzeszów

Post autor: wejss »

irekjj pisze:Jeszcze się nie spotkałem z taką formą protestu jak blokowanie torów - pomijając już fakt, że skrajnie niebezpieczną. Natomiast drogi jak najbardziej można bezpiecznie zablokować. Czasem trzeba trochę pocierpieć żeby potem było lepiej, skoro inaczej się nie dało tego załatwić.

A na marginesie - dajesz przykład że tutaj jednak nic się nie da.....

Narzekajcie sobie dalej a ja z radością poczytam kolejne "nowości" jak kolej robi miasto w ..... przy biernej postawie mieszkańców. Bo władze miasta już wcześniej pokazały że mają to też w .....
No ale wytłumacz nam jeszcze raz co ma wspólnego blokowanie drogi, które nam proponujesz z remontem torów i wiaduktów? Przecież droga nie należy do PKP.


irekjj
Prytan
Posty: 283
Rejestracja: 23-11-2013, 20:09
Lokalizacja: Tarnów

Re: Modernizacja linii kolejowej Kraków - Rzeszów

Post autor: irekjj »

To ma wspólnego, że jakoś trzeba zwrócić uwagę na nasz problem bo uwierz mi, poza Tarnowem nikt nawet o tym nie wie jakie jaja się tutaj dzieją za przyzwoleniem PKP i UM.

Drogi już niejednokrotnie były blokowane i takie akcje przynosiły efekt, przede wszystkim były medialne i zwracały uwagę szerszej publiki na problem.

Blokowanie torów to już obawiam się że mogłoby skończyć się prokuratorem, itd., a drogę można dość "pokojowo" zablokować nie robiąc nikomu większej krzywdy, skoro i tak stoi w korku. Myślę że jest to dobry czas na taką akcję, bo umowy pewnie były podpisywane za czasów PO, a to temat obecnie dość nośny i na pewno znalazłby się niejeden kandydat, który chciałby na tym pojechać, z korzyścią dla nas. Pisanie żalów na forum nic nie da, bo tego nikt nie czyta.

Awatar użytkownika

rzuf
Thesmothetai
Posty: 1416
Rejestracja: 03-12-2009, 19:20
Lokalizacja: Tarnów/Skrzyszów
Kontakt:

Re: Modernizacja linii kolejowej Kraków - Rzeszów

Post autor: rzuf »

Zbierzmy 200-300 osób i zróbmy małą "zadymę" pod dworcem pkp - petardy, okrzyki, transparenty, flagi. Bez rozrób, ale głośno. Oczywiście z prasą i tv. Może to im da do myślenia, że mieszkańcy to nie takie tępe owce jak władza i tupnąć potrafią...


Kulfon
Rhetor
Posty: 2185
Rejestracja: 14-11-2012, 08:37

Re: Modernizacja linii kolejowej Kraków - Rzeszów

Post autor: Kulfon »

Nieeee noooo .......''Jak mówi zastępca dyrektora regionu południowego PKP PLK, Konrad Gawłowski, roboty najlepiej idą na Gumniskiej, skąd siły zostaną przerzucone na Warsztatową. ''............ręce opadają a co z Krakowską która powinna być priorytetem ?!.

http://www.rdn.pl/news/potwierdzaja-sie ... wiaduktach" onclick="window.open(this.href);return false;
''Bliższy Bogu jest niewierzący stosujący w życiu siedem przykazań, niż katolik, który wypełnia tylko trzy pierwsze''


kari
Thesmothetai
Posty: 1104
Rejestracja: 18-09-2010, 15:11

Re: Modernizacja linii kolejowej Kraków - Rzeszów

Post autor: kari »

A co się Krakowską przejmować. Przecież remont trwa tyle lat to jeszcze z rok poczeka...Oni takie mają myślenie.



kari
Thesmothetai
Posty: 1104
Rejestracja: 18-09-2010, 15:11

Re: Modernizacja linii kolejowej Kraków - Rzeszów

Post autor: kari »

W listopadzie powiedzą, że warunki pogodowe były niekorzystne i przerwali pracę...

Awatar użytkownika

Jan Kowalski
Rhetor
Posty: 5589
Rejestracja: 17-06-2014, 09:35

Re: Modernizacja linii kolejowej Kraków - Rzeszów

Post autor: Jan Kowalski »

Coraz więcej znaków na ziemi i niebie wskazuje, że to pewna forma sabotażu. Prace nie skończą się przed wyborami, żeby Ciepiela nie mógł sobie wstęgi przeciąć. PKP nie mają interesu w pośpiechu, bo na górze mają wszystko już skończone.
Nie jestem KODziarzem, gorszym sortem, donosicielem, Bolkiem, ani TW.


hurricane
Rhetor
Posty: 2791
Rejestracja: 28-09-2009, 10:58

Re: Modernizacja linii kolejowej Kraków - Rzeszów

Post autor: hurricane »

Jan Kowalski pisze:Coraz więcej znaków na ziemi i niebie wskazuje, że to pewna forma sabotażu.
Ja jestem tego niemal pewien. Przecież Zarząd PKP PLK jest z nadania "dojnej zmiany", więc działa przeciw Ciepieli.

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7663
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Re: Modernizacja linii kolejowej Kraków - Rzeszów

Post autor: ad2222 »

No to teraz umowa w zęby i do sądu... chyba, że poprzednik to skopał i nie ma np ustalonego terminu oddania wiaduktów?
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński


rbasior
Obywatel
Posty: 67
Rejestracja: 03-09-2009, 11:35
Lokalizacja: Os. Zielone

Re: Modernizacja linii kolejowej Kraków - Rzeszów

Post autor: rbasior »

Byłem dziś na spacerku. Zdjęcie z okolic Dąbrowskiego. Nie wiem dlaczego nie widać na nim pracowników - czyżby poruszali się tak szybko że matryca mojego pseudo aparatu nie potrafiła ich uwiecznić?
IMG_20180409_112145_HDR 1.jpg
IMG_20180409_112145_HDR 1.jpg (431.16 KiB) Przejrzano 4932 razy
Byłem również na Gumniskiej. Tam coś się dzieje - choć nie są to spektakularne działania.

Dramat. Jakieś obchody rocznicowe magistrat przewiduje?


hurricane
Rhetor
Posty: 2791
Rejestracja: 28-09-2009, 10:58

Re: Modernizacja linii kolejowej Kraków - Rzeszów

Post autor: hurricane »

O jest jezioro pod wiaduktem. No to już pewne jest, że będzie to powód kolejnego przesunięcia terminu...

Awatar użytkownika

Phoenix
Prytan
Posty: 218
Rejestracja: 10-11-2009, 16:40

Re: Modernizacja linii kolejowej Kraków - Rzeszów

Post autor: Phoenix »

Sprzęt na zdjęciu opowiada chyba całą historie tego remontu. A zaczęło się to w 1993....
(...) Szukam stylu zmieszany z tłumem, robiąc to co wydaje mi się że robić umiem (...)

ODPOWIEDZ