Modernizacja linii kolejowej Kraków - Rzeszów

Coś budują? Coś wyburzają? Masz jakieś własne pomysły (nawet futurystyczne)? Tutaj jest miejsce dla ciebie
ODPOWIEDZ

hurricane
Rhetor
Posty: 2791
Rejestracja: 28-09-2009, 10:58

Post autor: hurricane »

pomysl pisze: Część z tych obiektów zmienia swoją kubaturę. Do tego dochodzi wymiana podłoża w miejscach przebiegu torów i obiektów mostowych umacnianie nasypów, zmiana położenia torów niweluje się zakręty etc. można tak wymieniać ale to tak dla uświadomienia.
Ponadto, dodam, że tory na wiaduktach na liniach z prędkością szlakową 160 km/h muszą być położone na tłuczniu, więc generalnie prawie wszystkie obiekty w Tarnowie muszą być przebudowane, bo na większości obecnie tor jest ułożony bezpośrednio na konstrukcji stalowej.
pomysl pisze: Podsumowując myśli się w szerszej perspektywie.
Co do samego wiaduktu na Al. Tarnowskich to z tego co się orientuje to obiekt ten powstanie szybko z resztą zobaczycie sami, zaś na Tuchowskiej są 2 obiekty do przebudowy nie tylko ten o którym tak pomstujecie lecz również przy kościele wiec najpierw trzeba zrobić jeden by móc zrobić drugi.
A to ten wiadukt z łącznicy Tarnów Filia - Tarnów Wschód podg. (przy kościele) idzie do przebudowy? :shock: Bo słyszałem już różne wersje i wydaje mi się, że nie, ale jak ktoś wie to niech mnie poprawi. Poza tym mogliby go robić w tym samym czasie. Biorąc pod uwagę zaawansowanie na wiadukcie w ciągu linii nr 91 to powinien być maksymalnie do września skończony a nie do połowy 2016 roku...
krzychu pisze:ciekawe czy bedzie zapowiadane 38 minut z tarnowa do krakowa lub z tarnowa do rzeszowa tez 38 minut
Może będzie w 2020 roku, albo nawet i później. Przejściowo w 2016 roku może uda się zejść do 50 minut, potem będzie przebudowa krakowskiego węzła kolejowego, o czym pisałem na stronie 65 niniejszego wątku :).
Zapraszam na Internetową Stację Meteo Tarnowiec - meteo.tarnowiec.prv.pl


pomysl
Obywatel
Posty: 9
Rejestracja: 23-08-2013, 18:57
Lokalizacja: T-ów

Post autor: pomysl »

hurricane pisze:Ponadto, dodam, że tory na wiaduktach na liniach z prędkością szlakową 160 km/h muszą być położone na tłuczniu, więc generalnie prawie wszystkie obiekty w Tarnowie muszą być przebudowane, bo na większości obecnie tor jest ułożony bezpośrednio na konstrukcji stalowej.
Nie tak prawie a wszystkie idą do wyburzenia i powstają nowe lub do przebudowy gdzie wymienia się część przyczółków (Lwowska) ciosów pod łożyskowych samych łożysk i przęseł - płyt pomostu.
Same obiekty były w większości przypadków albo żelbetowe , kamienne,ceglane, kamienno betonowe lub stalowe w układzie kratowym, oraz w zależności czy były poddawane modernizacji w latach 60-70. Teraz mamy do czynienia z tego co widzę z mostami lub wiaduktami o konstrukcji zespolonej (stalowo-żelbetowe) lub żelbetowej. A to co napisałeś o ułożeniu to się zgadza ze względu na prędkość szlakową oraz o specyfikacje obiektów mostowo-kolejowych oraz wymienia się podkłady na żelbetowe zamiast drewnianych.

hurricane pisze:A to ten wiadukt z łącznicy Tarnów Filia - Tarnów Wschód podg. (przy kościele) idzie do przebudowy? :shock: Bo słyszałem już różne wersje i wydaje mi się, że nie, ale jak ktoś wie to niech mnie poprawi. Poza tym mogliby go robić w tym samym czasie. Biorąc pod uwagę zaawansowanie na wiadukcie w ciągu linii nr 91 to powinien być maksymalnie do września skończony a nie do połowy 2016 roku...
Tak ten wiadukt też idzie do wyburzenia i powstanie nowy tylko ciekawi mnie jak sobie poradzą z bardzo małą ilością miejsca - ogrodzenia i sam Kościół (zresztą ciekawi mnie jak połącza przejście podziemne na dworcu z budynkiem). Nie da się robić dwóch obiektów na raz bo niem wiem czy widziałeś że tam jest jedna nita, zresztą Ja nie widzę aby Narutowicza, Konarskiego bo tym opłakanym moście na Wątoku, a potem Tuchowską przy cmentarzu zasuwać ciężkim sprzętem i materiałami (mieszanka betonowa i betonowóz to masa w przedziale 28 do 38 t) tam chyba jest tonaż. A druga sprawa to jest robiony tor południowy, wiec lepiej jest dojechać od strony obwodnicy właśnie pod tym wiaduktem, nie wyobrażam sobie żeby jakiś kierownik czy operator zgodził się robić pod albo nad siecią trakcyjną i gdy linia kolejowa jest czynna.
"W życiu chodzi o to bu być trochę niemożliwym" - Oskar Wilde


hurricane
Rhetor
Posty: 2791
Rejestracja: 28-09-2009, 10:58

Post autor: hurricane »

pomysl pisze:Nie tak prawie a wszystkie idą do wyburzenia i powstają nowe lub do przebudowy
Oczywista sprawa, bo wiadukty w Tarnowie były już w bardzo złym stanie - piszę raczej jako przykład - bo most na Dunajcu czy wiadukt w Podłężu nad DW964 są tylko remontowane, ponieważ już wcześniej zostały przebudowane do parametrów Vmax = 160 km/h.
pomysl pisze: Nie da się robić dwóch obiektów na raz bo niem wiem czy widziałeś że tam jest jedna nita, zresztą Ja nie widzę aby Narutowicza, Konarskiego bo tym opłakanym moście na Wątoku, a potem Tuchowską przy cmentarzu zasuwać ciężkim sprzętem i materiałami (mieszanka betonowa i betonowóz to masa w przedziale 28 do 38 t) tam chyba jest tonaż. A druga sprawa to jest robiony tor południowy, wiec lepiej jest dojechać od strony obwodnicy właśnie pod tym wiaduktem, nie wyobrażam sobie żeby jakiś kierownik czy operator zgodził się robić pod albo nad siecią trakcyjną i gdy linia kolejowa jest czynna.
Dałoby się robić oba obiekty jednocześnie - tylko logistycznie byłoby to bardzo trudne - można zrobić tymczasowy przejazd dla pojazdów budowy przez nieczynny tor łącznicy w czasie przebudowy za parkingiem od wschodu mniej więcej na wysokości ul. Zgody i zrobić wjazd między łącznicę i linię 91, a to, że jest jedna nitka toru (o czym bardzo dobrze wiem) na tej łącznicy nie ma większego znaczenia. Trzeba było tak zrobić, żeby miasto nie było tak paraliżowane przez 2 lata. Ciężkie wozy mogą dojeżdżać od Lwowskiej, Gumniskiej opcji jest dużo :)

Tylko zarówno wykonawcy nie jest to na rękę, ani inwestorowi, bo więcej pieniędzy trzeba byłoby wydać...
Zapraszam na Internetową Stację Meteo Tarnowiec - meteo.tarnowiec.prv.pl


Vonstock
Obywatel
Posty: 63
Rejestracja: 09-09-2009, 20:11
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Vonstock »

Na Tuchowskiej jest już udostępnione przejście dla pieszych i rowerzystów pod wiaduktem.

Awatar użytkownika

Leon
Archont
Posty: 606
Rejestracja: 24-10-2014, 23:17
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Leon »

w Mościcach pod wiaduktem (ul. Czerwonych Klonów), też już kilka tygodni działa-piesi, rowerzyści. Przejście pod peronami przy dworcu PKP Mościce - zamknięte


Kulfon
Rhetor
Posty: 2185
Rejestracja: 14-11-2012, 08:37

Re: Modernizacja linii kolejowej Kraków - Rzeszów

Post autor: Kulfon »

No to jedziemy ; Sprawdzam.
''Pt 09.01.2015 14:53

Biuro Prasowe

Znaczniki:

PKP PLK przekazało miastu zaktualizowany harmonogram remontów wiaduktów, w związku z modernizacją linii kolejowej''

''Pod koniec marca z kolei ruszą prace przy remoncie wiaduktu przy ul. Gumniskiej. Do połowy czerwca obowiązywać tam będzie ruch wahadłowy, a w okresie od połowy lipca do połowy lutego 2016 przejazd tamtędy będzie możliwy tylko dla pojazdów o wysokości do 2,2 m''

Ruszyly?Rozwiazano problem linii autobusowych jezdzacych tamtedy?

''Ponadto remont czeka także nawierzchnię pod wiaduktem na ul. Lwowskiej i najprawdopodobniej na tej drodze również pojawią się utrudnienia w postaci ruchu wahadłowego. Miasto postawiło jednak PKP warunek, by powodujące utrudnienia w ruchu prace przy wiadukcie nad ul. Gumniską nie były wykonywane w tym samym czasie. PKP''
Uuuu no to niepredko doczekamy sie chocby prowizorycznego latania?
''Prace przy wiadukcie nad ul. Warsztatową, otwartym obecnie jedynie tymczasowo wyłącznie dla niskich pojazdów, będą kontynowanie od kwietnia do października br. W tym czasie przejazd będzie zamknięty dla ruchu'' Czyli lada dzien.
http://www.tarnow.pl/Miasto/Aktualnosci ... %29/pol-PL
''Bliższy Bogu jest niewierzący stosujący w życiu siedem przykazań, niż katolik, który wypełnia tylko trzy pierwsze''


hurricane
Rhetor
Posty: 2791
Rejestracja: 28-09-2009, 10:58

Re: Modernizacja linii kolejowej Kraków - Rzeszów

Post autor: hurricane »

Ja bym nie podchodził poważnie do harmonogramów wysyłanych przez PKP PLK. Do tej pory chyba żadnego nie dotrzymali.

Szczerze to wygląda to tak, że z całości inwestycji odcinek przez granice Tarnowa i stacja Tarnów mają największe opóźnienie.
Zapraszam na Internetową Stację Meteo Tarnowiec - meteo.tarnowiec.prv.pl


pysi
Prytan
Posty: 128
Rejestracja: 08-10-2014, 09:45
Lokalizacja: Tarnów - Mościce

Re: Modernizacja linii kolejowej Kraków - Rzeszów

Post autor: pysi »

W Mościcach na stacji praca wre.
Z tego co dziś widziałem nowy peron jest na ukończeniu, stoi nawet nowe zadaszenie peronu, podobne do tego które stało kiedyś na peronie 2. Nowe tory też już chyba ułożone od głowicy do głowicy a podbijarka podbija torowisko. Widać też przygotowania do zawieszenie sieci trakcyjnej, są już pierwsze wysięgniki więc niedługo powinni wieszać sieć. Remontowana część wiaduktu też wygląda na ukończoną.

Awatar użytkownika

karamba
Archont
Posty: 680
Rejestracja: 13-11-2009, 19:49
Lokalizacja: os. Zielone
Kontakt:

Re: Modernizacja linii kolejowej Kraków - Rzeszów

Post autor: karamba »

A kiedy mają przywrócić ruch samochodów pod wiaduktem?


hurricane
Rhetor
Posty: 2791
Rejestracja: 28-09-2009, 10:58

Re: Modernizacja linii kolejowej Kraków - Rzeszów

Post autor: hurricane »

Najpierw muszą przełożyć ruch kolejowy na nową część stacji, żeby zacząć rozbierać starą połówkę wiaduktu i wybudować w jej miejscu nową.

Do tego nie wiem czy czasem nie jest konieczne jednocześnie przełożenie ruchu kolejowego na nowy wiadukt nad Krakowską - stawiam, że za jakieś 4-6 miesięcy będziemy mogli mówić o otwarciu przejazdu na Czerwonych Klonów.
Zapraszam na Internetową Stację Meteo Tarnowiec - meteo.tarnowiec.prv.pl


aaee
Archont
Posty: 649
Rejestracja: 03-03-2011, 14:49

Re: Modernizacja linii kolejowej Kraków - Rzeszów

Post autor: aaee »

"Remonty na lepsze"
A ja pamiętam jak jechałem godzinkę max. 1h20min(osobowym) na trasie Tarnów - Kraków Główny....
Pospieszny jechał poniżej godziny.

Teraz na tej samej trasie pociąg osobowy jedzie 1h55min (według rozkładu bo w praktyce jedzie 2h10min)
A pociąg pospieszny jedzie 1h40min.

Awatar użytkownika

Leon
Archont
Posty: 606
Rejestracja: 24-10-2014, 23:17
Lokalizacja: Tarnów

Re: Modernizacja linii kolejowej Kraków - Rzeszów

Post autor: Leon »

Czy odczuwacie, jako kierowcy, utrudnienia poruszania się po Tarnowie w związku z nieczynnym przejazdem ul. Czerwonych Klonów, bo jakiegoś specjalnie dużego ruchu przez Mościce nie ma.

Awatar użytkownika

BIGer
Proedroj
Posty: 455
Rejestracja: 06-07-2010, 07:40
Lokalizacja: Tarnów

Re: Modernizacja linii kolejowej Kraków - Rzeszów

Post autor: BIGer »

Leon pisze:Czy odczuwacie, jako kierowcy, utrudnienia poruszania się po Tarnowie w związku z nieczynnym przejazdem ul. Czerwonych Klonów, bo jakiegoś specjalnie dużego ruchu przez Mościce nie ma.
Chyba nie jechałś ostatnio (od czasu zamknięcia wiaduktu) Chemiczną, Zbylitowską zwlaszcza w godzinach szczytu.
BIGer
"Wyzwolona energia atomu zmieniła wszystko z wyjątkiem naszego sposobu myślenia."
— Albert Einstein

Awatar użytkownika

Leon
Archont
Posty: 606
Rejestracja: 24-10-2014, 23:17
Lokalizacja: Tarnów

Re: Modernizacja linii kolejowej Kraków - Rzeszów

Post autor: Leon »

Bo najpierw trzeba było zrobić wiadukt na Zbylitowskiej a potem robić remont wiaduktu przy dworcu. No i na co czekają przy Warsztatowej. Marna ta organizacja, ale na ten temat już pisano.


R p T
Proedroj
Posty: 310
Rejestracja: 12-01-2015, 21:49

Re: Modernizacja linii kolejowej Kraków - Rzeszów

Post autor: R p T »

Jak dożyjemy "Czatu z Prezydentem" nie omieszkam zadać pytania kto siedział po drugiej stronie H S-N podczas negocjacji z PKP.
Po jednej stronie siedział (to wiem na pewno) pan Zdzisław M. - ostatnio bardzo często widywany w Brzesku.
Rowerkiem po Tarnowie

Władza deprawuje, a władza absolutna deprawuje absolutnie. /George R.R. Martin

ODPOWIEDZ