Modernizacja linii kolejowej Kraków - Rzeszów

Coś budują? Coś wyburzają? Masz jakieś własne pomysły (nawet futurystyczne)? Tutaj jest miejsce dla ciebie

GregTrN
Prytan
Posty: 267
Rejestracja: 11-06-2010, 20:20
Lokalizacja: Tarnów

Re: Modernizacja linii kolejowej Kraków - Rzeszów

Post autor: GregTrN »

Jeśli zamknięcie ul. Gumniska pokryje się z remontem Lwowskiej to szykuje się paraliż. Chociaż nie wierze w żadne zapowiedzi odnośnie terminów zaczęcia czy skończenia prac czy to ze strony miasta czy PKP.

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11072
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Re: Modernizacja linii kolejowej Kraków - Rzeszów

Post autor: Goscinny »

Jeśli remont Lwowskiej jest w tym roku, to się pokryje, bo Gumniska ma być zamknięta kilka miesięcy. Ale będzie fajnie :)


hurricane
Rhetor
Posty: 2791
Rejestracja: 28-09-2009, 10:58

Re: Modernizacja linii kolejowej Kraków - Rzeszów

Post autor: hurricane »

A co z przejazdem wc. Warsztatowej i połączeniu z SAG? Będzie tak długo jeszcze to stało?

Awatar użytkownika

Jan Kowalski
Rhetor
Posty: 5589
Rejestracja: 17-06-2014, 09:35

Re: Modernizacja linii kolejowej Kraków - Rzeszów

Post autor: Jan Kowalski »

Odgrażają się, ze już lada dzień zamkną.
Nie jestem KODziarzem, gorszym sortem, donosicielem, Bolkiem, ani TW.


mandruchow
Obywatel
Posty: 66
Rejestracja: 27-01-2012, 08:35

Re: Modernizacja linii kolejowej Kraków - Rzeszów

Post autor: mandruchow »

A kiedy dalsze połęczenie, mam na myśli od Krakowskiej do mostu? Bo rozumiem że to też będzie robione? Czy to już między bajki.. ?

Awatar użytkownika

TomekMKM
Rhetor
Posty: 2340
Rejestracja: 18-11-2010, 00:24
Lokalizacja: Tarnów

Re: Modernizacja linii kolejowej Kraków - Rzeszów

Post autor: TomekMKM »

Na Warsztatowej od jakichś dwóch dni zaczęli coś grzebać przy nasypie.

Awatar użytkownika

rzuf
Thesmothetai
Posty: 1416
Rejestracja: 03-12-2009, 19:20
Lokalizacja: Tarnów/Skrzyszów
Kontakt:

Re: Modernizacja linii kolejowej Kraków - Rzeszów

Post autor: rzuf »

Gumniski wiadukt mają zamknąć ponoć na początku czerwca. Geniusze.

Jak to jest że holendrzy, japończycy itd. potrafią przeprowadzić o wiele bardziej skomplikowane prace w kilka dni (np. wykonanie wiaduktu pod autostradą w dwa dni)!? U nas bawią się z tym chyba z rok i nadal końca nie widać. Żenada.

Przykład:

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=btOE0rcKDC0[/youtube]

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11646
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Re: Modernizacja linii kolejowej Kraków - Rzeszów

Post autor: defekator »

A ktoś pamięta kiedy zaczął się remont wiaduktu na Krakowskiej? Bo tak mi się wydaje, że to już z 3 rok będzie :|
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM


Beny
Archont
Posty: 515
Rejestracja: 27-02-2010, 05:10
Lokalizacja: Tarnów

Re: Modernizacja linii kolejowej Kraków - Rzeszów

Post autor: Beny »

defekator pisze:A ktoś pamięta kiedy zaczął się remont wiaduktu na Krakowskiej? Bo tak mi się wydaje, że to już z 3 rok będzie :|
A co będą się spieszyć?? dopóki mają remont mają i prace, a władze Tarnowa nie zapisały widać jasno w umowie do kiedy i jakie kary w ramach opóźnień będą obowiązywać, jak to mówią jak można to czemu nie skorzystać:):) Uważam ze większa w tym wszystkim wina władz Tarnowa niż PKP i ich remontów w normalnym kraju i normalnej firmie taki remont trwał by góra kilka miesięcy.


drogfan
Prytan
Posty: 145
Rejestracja: 04-11-2014, 09:38

Re: Modernizacja linii kolejowej Kraków - Rzeszów

Post autor: drogfan »

Ja bym nie przesadzał z tymi karami, bo jakaś konrekta fima to robi i widać są jakieś problemy, bądź to natury technicznej czy kadrowe. Często nie ma chętnych do pracy, albo są spore przestoje, takie uroki tych inwestycji. Prowadzi to kolej więc chyba do niech ewentualne pretensje bo co miasto ma wiele do tego. A tak ogólnie to te kolejowe się ślimaczą jak wiecie w skali całego kraju. Tu co by nie mówić na trasie jest ładnie porobione i fajnie się jedzie.

Awatar użytkownika

gumini_0317
Archont
Posty: 768
Rejestracja: 16-12-2010, 12:52
Lokalizacja: zza Dunajca

Re: Modernizacja linii kolejowej Kraków - Rzeszów

Post autor: gumini_0317 »

rzuf pisze:Gumniski wiadukt mają zamknąć ponoć na początku czerwca. Geniusze.
Jak to jest że holendrzy, japończycy itd. potrafią przeprowadzić o wiele bardziej skomplikowane prace w kilka dni (np. wykonanie wiaduktu pod autostradą w dwa dni)!? U nas bawią się z tym chyba z rok i nadal końca nie widać. Żenada.
Przykład:
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=btOE0rcKDC0[/youtube]
Przykład zupełnie bzdurny. Jeśli już chciałeś pokazać to może takie coś:
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=tjZtGpQMyKk[/youtube]
Ale to także nie jest analogiczna sytuacja do tej na ul. Gumniskiej.


Szakuł
Prytan
Posty: 154
Rejestracja: 16-04-2015, 13:29

Re: Modernizacja linii kolejowej Kraków - Rzeszów

Post autor: Szakuł »

http://www.rmf24.pl/goraca-linia/wasze- ... Id,2394179" onclick="window.open(this.href);return false;

Ewakuacja 30 osób z biurowca przy skrzyżowaniu ulic Bartla i Krakowskiej w Tarnowie. W okolicy wiaduktu kolejowego doszło do rozszczelnienia gazociągu.

Awatar użytkownika

TomekMKM
Rhetor
Posty: 2340
Rejestracja: 18-11-2010, 00:24
Lokalizacja: Tarnów

Re: Modernizacja linii kolejowej Kraków - Rzeszów

Post autor: TomekMKM »

Od dzisiaj zamknięty wiadukt na Warsztatowej.
Miasto informację na swojej stronie podało... dzisiaj o 10:19. Przejeżdżałem tamtędy wczoraj i też żadnej informacji nie było. Brawo! Nie ma to jak powiesić tablice, nie ma to jak informować z wyprzedzeniem.

Dobrze, że się za to wzięli i mnie to cieszy, ale ...

Wiem, rozumiem. Z miesiąc temu było w mediach info, że będą zamykać, ale był to komunikat ogólny, bez konkretnego terminu. Zaczęli coś robić i było jasne, że lada dzień zamkną, ale już chociaż bezpośrednio przed zamknięciem wykonawca powinien poinformować o tym łącznie z terminem, a nie robić z tego swój prywatny folwark. Powinien być na to jakiś uzgodniony z Miastem harmonogram, a nie na zasadzie, że dzisiaj robimy to, może zdążymy...

A i słowem nie napisali o ruchu pieszym. Czy można, czy nie można? Teoretycznie można, skoro o tym nie piszą, ale jak wiemy rzeczywistość może być z goła odmienna. Jeżeli wiadukt będzie zamknięty dla pieszych to - zgodnie z przepisami - mam cudowny spacer od biurowca ZM na drugą stronę torów przez wiadukt na Krakowskiej...
Ostatnio zmieniony 24-05-2017, 14:21 przez TomekMKM, łącznie zmieniany 5 razy.

Awatar użytkownika

Jan Kowalski
Rhetor
Posty: 5589
Rejestracja: 17-06-2014, 09:35

Re: Modernizacja linii kolejowej Kraków - Rzeszów

Post autor: Jan Kowalski »

Gorsza wiadomość jest taka, że pomimo iż wiadukt już jest wyremontowany i należy tylko pogłębić przejazd i zrobić odwodnienia, planowane zakończenie prac to koniec roku. W 7 miesięcy to się przeprowadza cały remont!!! Już nie wspominam nawet, że ŻADEN wiadukt nie został wyremontowany w zamierzonym czasie. Teraz cały ruch zostanie przerzucony na Krakowską, gdzie już nie jest wesoło. Miasto bez gospodarza tak właśnie funkcjonuje.
Nie jestem KODziarzem, gorszym sortem, donosicielem, Bolkiem, ani TW.

Awatar użytkownika

TomekMKM
Rhetor
Posty: 2340
Rejestracja: 18-11-2010, 00:24
Lokalizacja: Tarnów

Re: Modernizacja linii kolejowej Kraków - Rzeszów

Post autor: TomekMKM »

Nie dalej niż dwa dni temu miałem to (nie)szczęście jechać Krakowską o 15:10. Korek do zwężenia pod wiaduktem sięgał Świtu na obu pasach, łącznie z doszczętnie zablokowanym rondem...

Wiecie, problemy wykonawcze, niezawinione to jedno, ale sposób realizacji to drugie.
Mowa tu choćby o sprawie tak prozaicznej, jak informowanie z wyprzedzeniem o zamknięciu wiaduktu.
Wracam czasem wieczorami przez Krakowską a na placu budowy ani żywej duszy.
A jak idę późnym popołudniem to raz są, raz nie ma - taka ruletka.
Zdawało mi się, że jak już skończą betonowanie konstrukcji na Krakowskiej to szybko pójdzie, a tu hop, taka niespodziewanka.
Tu nie skończone, tu rozwalamy, i tu, i tam. Potem tam trochę skubniemy, a na koniec wrócimy na pierwszą budowę. Takie to troszkę niezorganizowane się wydaje.

I pytanie do znawców, bo nie zdążyłem przyobserwować. To jest jedna duża inwestycja z wykonawcą generalnym (i ew. podwykonawcami), czy podzielona na zadania, i każdy duży obiekt ma swojego wykonawcę? Wtedy to by wyjaśniało chociaż brak synchronizacji prac.

ODPOWIEDZ