Wszystkie miejskie inwestycje - zdjęcia

Coś budują? Coś wyburzają? Masz jakieś własne pomysły (nawet futurystyczne)? Tutaj jest miejsce dla ciebie
Awatar użytkownika

angelo
Archont
Posty: 621
Rejestracja: 16-09-2009, 09:03
Lokalizacja: Tarnów/Strusina

Post autor: angelo »

Buźki nie zacytowałaś :)

To inaczej, Pan Ścigała się co rano nie maluje, Pani Czech... ;)
29500ml B Rh+... A Ty?


Keleos
Rhetor
Posty: 4114
Rejestracja: 24-10-2009, 13:57

Post autor: Keleos »

Nie taki diabeł straszny jak go malują ; D

Działania prezydenta są uzasadnione i z ekonomicznego punktu widzenia - trafne.

Codzienny przykład: człowiek codziennie dojeżdża do pracy autobusem. Stać go tylko na zakup biletu miesięcznego co miesiąc (bo są inne, pilniejsze wydatki zawsze). W ten sposób za 5 miesięcy wyda ok 350 zł. Tymczasem gdyby od razu się zapożyczył i kupił 5-cio miesięczny, to wydałby ok 250 zł, czyli ok 1/3 więcej.

Jak widać czasem lepiej jest się zadłużyć na zaś, niż potem przepłacać.

Tekst sponsorowany przez ZKM Tarnów. ; D


Weredyk

Post autor: Weredyk »

Angelo oczywiscie - czasami kredyt nie jest zlym rozwiazaniem. Niemniej jednak przed jego zaciagnieciem pozyczkobiorca analizuje sens jego zabrania pod wieloma warunkami - racjonalnosci, gospodarnosci i celowosci, wlasnej sytuacji etc.

W moim przekonaniu zostawianie tylko raptem 5 % rezerwy do procedur sanacyjnych nie jest dzialaniem roztropnym i wlasciwym. Nie zapominajmy, ze Prezydent Scigała to wybitny menadzer, przynajmniej tak był i jest kreowany etc - jeslii jego jedynym rozwiazaniem jest zabieranie dalszych kredytów i pogarszanie finansowej sytuacji miasta (mimo szczytnych checi i nowych inwestycji), to działanie takie nie znajduje uznania w moich oczach.

Odnoszac sie do naszego zadluzenia. Przyjmujac stan na koneic kadencji RŚ - kazdy obywatel Tarnow beedzie mial do zwrotu okolo 2000-2500 zł. Za samej kadencji RŚ to zadluzenie wzrosło o około 1100-1200 zł.

Mam swiadomosc ze RŚ to nie cudotworca, ale tak byl lansowany. Spodziewałem sie reorganizacji wydatków, mocnych zmian w budzecie, ograniczen. Jego działania ograniczyły się do podniesienia podatków lokalnych, zadluzenia miasto o 100 % niz wczesniej. Czas najwyzszy ten pomnik menadzerstwa i klasy odbrazowic:)


Racjonalista
Prytan
Posty: 196
Rejestracja: 03-05-2010, 16:16

Post autor: Racjonalista »

Wszystko drożeje wię dlaczego miasto raz na kilka lat nie może podnieść podatków? Taka kolej rzeczy.


Weredyk

Post autor: Weredyk »

Racjonalisto a wiesz o ile podniesiono podatki?


Racjonalista
Prytan
Posty: 196
Rejestracja: 03-05-2010, 16:16

Post autor: Racjonalista »

A o ile?


Navyy
Prytan
Posty: 144
Rejestracja: 31-07-2010, 09:39

Post autor: Navyy »

Weredyk pisze:
Odnoszac sie do naszego zadluzenia. Przyjmujac stan na koneic kadencji RŚ - kazdy obywatel Tarnow beedzie mial do zwrotu okolo 2000-2500 zł. Za samej kadencji RŚ to zadluzenie wzrosło o około 1100-1200 zł.
Chyba nie czytałeś mojego postu...


suraiw
Thesmothetai
Posty: 1013
Rejestracja: 01-09-2009, 17:01
Lokalizacja: Tarnów-Mościce

Post autor: suraiw »

Każdy mieszkaniec Tarnowa, który płaci podatki, wie o ile one wzrosły w stosunku do roku ubiegłego.
Ja według swoich opłat podatkowych stwierdzam, że nie są to kwoty przesadnie wyższe od ubiegłorocznych.
I kto by nie rządził Tarnowem, to zawsze był jakiś wzrost podatku. Jedynie w tamtym roku ta opłata była bez zmian, co mnie bardzo zaskoczyło.

Gdyby podwyżki innych "dóbr" kształtowały się na poziomie podwyżek tarnowskich podatków, to byłbym bardzo zadowolony. Ale inflacja, jak to inflacja - wszystkich i wszystko w pewnym stopniu dotyka, od nośników energii po papu i podatków od nieruchomości, że więcej nie będę wymieniał.
Bądź tak mało konkretny, jak to tylko możliwe, dzięki temu nikogo nie urazisz.


Weredyk

Post autor: Weredyk »

Czytałem. Przelicz sobie 260 czy 270 milionow złotych przez 115 tys Tarnowian.

Racjonalisto - o kilkadziesiat % w ciagu 4 lat. Zdecydowanie wiecej niz inflacja.
Nie posiadam przy sobie w tym momencie tych danych, postaram sie przygotowac w tej mierze szersza informacje.

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7663
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

Weredyk cierpi na rozdwojenie jaźni - oczywiście da się to w miarę logicznie wytłumaczyć, bo obecny Prezydent to jego polityczny Wróg, którego trzeba zwalczać na wszystkich możliwych frontach.
Z jednej strony narzeka, że pozyskane fundusze z UE są bardzo małe, ale z drugiej strony narzeka, że, wykorzystując obecnie pozyskane fundusze - miasto, chcąc dopłacić 'swoją' część - musi się zadłużać. Płacz i jęk opozycji jest melodią w uszach Prezydenta - dzięki temu wie, że dobrze robi :)
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński


dafi33
Rhetor
Posty: 2913
Rejestracja: 07-12-2009, 08:03

Post autor: dafi33 »

Weredyk pisze:Czytałem. Przelicz sobie 260 czy 270 milionow złotych przez 115 tys Tarnowian.

Racjonalisto - o kilkadziesiat % w ciagu 4 lat. Zdecydowanie wiecej niz inflacja.
Nie posiadam przy sobie w tym momencie tych danych, postaram sie przygotowac w tej mierze szersza informacje.
Co za bzdury wzrosły o kilka procent za 4 lata jeżeli masz dom jednorodzinny to sprawdz
za waszych rządów nie dość żeby nic sensownego nie powstało to i podatki by były takie jak obecnie .... więc przestań propagandzisto :roll:

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11071
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

Czekam aż Weredyk zacznie mówić, że RŚ zostal wybrany przez przypadek, a tak w ogóle to uzurpator. W końcu powinien dostosowywać się do szefa swojego szefa, prawda?

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7663
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

Nienie, takie przemowy będą dopiero po wyborach. A ja już myślałem, że erę ekstremistów (samoobrona, pis, lpr) mamy już za sobą... A tu zawsze się jakieś szczekanie niesie, jak nie z jednej to z drugiej strony.
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński


Deto
Thesmothetai
Posty: 1350
Rejestracja: 07-09-2009, 12:50
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: Deto »

Weredyk ma przedłużający się syndrom powyborczy ;) Byc może też jest jednym z bliźniaków i nadwyraz źle przeżywa porażkę ;)

A tak na poważnie, to przejechałem się ostatnio po naszym wspaniałym mieście i przyznam, że tylu inwestycji nie pamiętam. Jest tego naprawdę dużo.

Jasne, że częśc to element kampanii i pewnie czekało to akurat na ten rok. Ale przecież każdy tak robił, bo i Józio otwierał przebicie chyba 2 tygodnie przed wyborami.

Generalnie inwestycji w Tarnowie jest sporo i to może cieszyć. Choć nie rozumiem tylko jak można było nie zrobić ronda pod Sądem. No, ale nic ;)


Marcin Zaród
Rhetor
Posty: 1966
Rejestracja: 09-09-2009, 18:28

Post autor: Marcin Zaród »

Rondo przed sądem będzie przed przyszłymi wyborami. Coś w końcu trzeba było zostawić do zrobienia na następną kadencję ;)

Z tym, że jest obecnie w mieście dużo inwestycji, się zgadzam, natomiast niestety nie wszystkie obszary, które podpadają pod urząd miasta, działają tak wydajnie... W tej chwili na pewno jestem w stanie pomyśleć o jednym, który obecnemu Prezydentowi raczej minusów przysporzył niż plusów (zwłaszcza wśród absolwentów I LO, ale nie tylko)...

ODPOWIEDZ