Budowa przejścia podziemnego na Mickiewicza

Coś budują? Coś wyburzają? Masz jakieś własne pomysły (nawet futurystyczne)? Tutaj jest miejsce dla ciebie
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Beaver
Rhetor
Posty: 1579
Rejestracja: 31-08-2009, 15:46

Post autor: Beaver »

A to już wybrali nazwę ?
Różnica pomiędzy małym a dużym miastem polega na tym, że w dużym mieście można więcej zobaczyć, a w małym więcej usłyszeć. - Jean Cocteau

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11079
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

Chyba nie - pewnie wybiorą jakąś nawiedzoną.
Jak dla mnie jest to Rondo Nieporządku. Środek jest zadbany, ale naokoło syf i malaria.

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11079
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

No i mam plan z wrysowanym przejściem podziemnym ;)
Jak widać poszli na całość - cztery wejścia - schodów będzie co niemiara.
Obrazek


Cubaza
Rhetor
Posty: 3804
Rejestracja: 06-10-2009, 19:27

Post autor: Cubaza »

No to jeszcze wstawić barierki, zasieki i drut pod napięciem, żeby ludzie chcieli chodzić przez przejście podziemne a nie nad przejściem podziemnym i powinno być dobrze ;P


Deto
Thesmothetai
Posty: 1350
Rejestracja: 07-09-2009, 12:50
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: Deto »

Zastanawiam się nad jednym.

Czy znany jest koszt budowy tego przejścia i czy zna ktos przybliżony koszt budowy kładki z windą dla niepełnosprawnych ?

Bo po głębszej analizie, zaczynam mieć wątpliwości czy aby to przejście rzeczywiście tak bardzo usprawni tam ruch. A podejżewam, że takie kładki nawet z winą sa tańsze. Więc spokojnie można wybudowac jeszcze taka jedną przy UM na Mickiewicza, tam też jest spory ruch.


Cubaza
Rhetor
Posty: 3804
Rejestracja: 06-10-2009, 19:27

Post autor: Cubaza »

Deto jeśli dobrze pamiętam to koszt 5mln zł czy jakoś tak. Kładka może i byłaby tańsza, ale niestety nie mogę nic na ten temat powiedzieć bo się nie znam ;)


dafi33
Rhetor
Posty: 2913
Rejestracja: 07-12-2009, 08:03

Post autor: dafi33 »

Na pewno usprawni ruch tylko barierki na 100 % trzeba zamontować bo znając nasz naród to musi minąć trochę czasu zanim się lusdzie przyzwyczają 8)


Autor tematu
Jakub Kwaśny
Rhetor
Posty: 3057
Rejestracja: 24-08-2009, 17:06
Lokalizacja: Tarnów - Lwowska
Kontakt:

Post autor: Jakub Kwaśny »

Deto pisze:Bo po głębszej analizie, zaczynam mieć wątpliwości czy aby to przejście rzeczywiście tak bardzo usprawni tam ruch. A podejżewam, że takie kładki nawet z winą sa tańsze. Więc spokojnie można wybudowac jeszcze taka jedną przy UM na Mickiewicza, tam też jest spory ruch.
Czasami co tańsze to w efekcie okazuje się droższe, albo brzydsze...
Poza tym po raz kolejny w tym temacie piszę, że całość inwestycji obejmuje również wyszerzenia ulicy Mickiewicza i remont jej nawierzchni od MBF aż po Al. Solidarności z tego co mi wiadomo. Co do kładki, pamiętajmy, że nadal jest to ścisłe centrum miasta, konserwator też miał chyba swoje obiekcje do kładki. Mnie osobiście kładki się nie podobają!

A co do tego jak się to przejście będzie sprawdzało, to wszystko zależy od nas samych. W jakiś sposób trzeba zapanować nad pieszymi w tamtym miejscu. Odwrócić ruch na Goldhammera i Nowej i będzie grało tak jak trzeba.
http://www.kubakwasny.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
ponad > 22000 ml A Rh +, a TY?


Deto
Thesmothetai
Posty: 1350
Rejestracja: 07-09-2009, 12:50
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: Deto »

Jakub Kwaśny pisze: Co do kładki, pamiętajmy, że nadal jest to ścisłe centrum miasta, konserwator też miał chyba swoje obiekcje do kładki. Mnie osobiście kładki się nie podobają!
To jest oczywiste. Jestem tylko ciekawy jaki to jest mniej więcej koszt takiej kładki.


Cubaza
Rhetor
Posty: 3804
Rejestracja: 06-10-2009, 19:27

Post autor: Cubaza »

Odwrócić ruch na Goldhammera i Nowej i będzie grało tak jak trzeba.
Możesz Kuba coś więcej napisać na ten temat? Są jakieś plany zmiany orgzanizacji ruchu czy jak ?:>


Autor tematu
Jakub Kwaśny
Rhetor
Posty: 3057
Rejestracja: 24-08-2009, 17:06
Lokalizacja: Tarnów - Lwowska
Kontakt:

Post autor: Jakub Kwaśny »

Cubaza pisze:
Odwrócić ruch na Goldhammera i Nowej i będzie grało tak jak trzeba.
Możesz Kuba coś więcej napisać na ten temat? Są jakieś plany zmiany orgzanizacji ruchu czy jak ?:>
No w sumie to by było logiczne (jeśli jestem w błędzie to mnie proszę poprawić), żeby zrobić wjazd na Goldhammera z Mickiewicza, Nową albo zostawić tak jak jest albo też odwrócić, no chyba, że ul. Bóżnic obsłuży wyjazd na Mickiewicza.
http://www.kubakwasny.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
ponad > 22000 ml A Rh +, a TY?


Cubaza
Rhetor
Posty: 3804
Rejestracja: 06-10-2009, 19:27

Post autor: Cubaza »

Moim zdaniem bardziej pasowałoby zrobić wyjazd z Goldhammera(części od Wałowej) z nakazem skrętu w prawo. Wtedy nie byłoby pchania się w lewo tak jak jest teraz. Ulica Nowa może zostać w tą stronę ponieważ mamy w miarę "rondo" czyli ulica Bóżnic jest w kierunku Mickiewicza a Nowa w kierunku Bóżnic ;) Ale to moje zdanie :P


Autor tematu
Jakub Kwaśny
Rhetor
Posty: 3057
Rejestracja: 24-08-2009, 17:06
Lokalizacja: Tarnów - Lwowska
Kontakt:

Post autor: Jakub Kwaśny »

Cubaza pisze:Moim zdaniem bardziej pasowałoby zrobić wyjazd z Goldhammera(części od Wałowej) z nakazem skrętu w prawo. Wtedy nie byłoby pchania się w lewo tak jak jest teraz. Ulica Nowa może zostać w tą stronę ponieważ mamy w miarę "rondo" czyli ulica Bóżnic jest w kierunku Mickiewicza a Nowa w kierunku Bóżnic ;) Ale to moje zdanie :P
Może faktycznie nie ma co robić rewolucji ...
Dowiem się dokładnie jakie są plany...
http://www.kubakwasny.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
ponad > 22000 ml A Rh +, a TY?


mefisto101
Prytan
Posty: 212
Rejestracja: 25-09-2009, 19:12

Post autor: mefisto101 »

Deto pisze:Zastanawiam się nad jednym.

Czy znany jest koszt budowy tego przejścia i czy zna ktos przybliżony koszt budowy kładki z windą dla niepełnosprawnych ?

Bo po głębszej analizie, zaczynam mieć wątpliwości czy aby to przejście rzeczywiście tak bardzo usprawni tam ruch. A podejżewam, że takie kładki nawet z winą sa tańsze. Więc spokojnie można wybudowac jeszcze taka jedną przy UM na Mickiewicza, tam też jest spory ruch.
Kładki będą tylko szpecić centrum miasta.
Chyba nie warto budować takiego Stalowego Potwora :)

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6883
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Post autor: LordRuthwen »

Dodatkowo odsyłam do psychologii tłumu:
pod ziemie schodzi się w dół, a na kładkę do góry, nie ma znaczenia, że z drugiej strony jest odwrotnie, liczy się to co trzeba zrobić najpierw. A jak wiecie ludzie są leniwi i wolą jednak iść w dół :P

ODPOWIEDZ