Rondo Szkotnik - Szujskiego

Coś budują? Coś wyburzają? Masz jakieś własne pomysły (nawet futurystyczne)? Tutaj jest miejsce dla ciebie

ClNEK
Archont
Posty: 803
Rejestracja: 07-11-2009, 12:36

Post autor: ClNEK »

Wg niebieskiego kwadratowego znaku teraz lewy pas służy tylko do skrętu w lewo a prawy tylko do jazdy na wprost. Szkoda tylko że teraz jadąc tym prawym utrudnia się wyjazd na zielonej strzałce tym jadącym od ronda na Klikowskiej.

Awatar użytkownika

TomekMKM
Rhetor
Posty: 2340
Rejestracja: 18-11-2010, 00:24
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: TomekMKM »

No właśnie. Jaki sens ma teraz lewy pas dwupasmowej Szujskiego?


Lechu
Archont
Posty: 623
Rejestracja: 15-06-2010, 13:42

Post autor: Lechu »

Skoro tak jest to teraz najsensowniej by było żeby lewy przed skrzyżowaniem, był tylko do jazdy w lewo a prawy do jazdy na wprost na lewym pasie Szujskiego za skrzyżowaniem, wtedy byłby i wilk syty i owca cała bo bezkolizyjny prawoskręt zostałby zachowany, najlepsza byłaby jakaś wyspeka coby ludzie nie wbijali na prawy pas wprost. Tylko ciekawe czy "dasie" to jakoś wprowadzić w życie :)

Awatar użytkownika

TomekMKM
Rhetor
Posty: 2340
Rejestracja: 18-11-2010, 00:24
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: TomekMKM »

Lechu, możesz to rozrysować :):-)

Awatar użytkownika

Beaver
Rhetor
Posty: 1579
Rejestracja: 31-08-2009, 15:46

Post autor: Beaver »

Ja się zastanawiam co za debile pozwolili kierować ruchem gościom w odblaskowych kamizelkach. Skoro stojąc na ul. Szkotnik od ronda i skręcając w prawo czekałem 8-9 minut. Inne kierunki coś tam pojechały. W ogóle zapomniał Pan prawie policjant o kierunku od Ronda :)

A tak w ogóle to ile miał być zamknięty jeden Pas Szujskiego ?
Różnica pomiędzy małym a dużym miastem polega na tym, że w dużym mieście można więcej zobaczyć, a w małym więcej usłyszeć. - Jean Cocteau

Awatar użytkownika

BIGer
Proedroj
Posty: 455
Rejestracja: 06-07-2010, 07:40
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: BIGer »

Wg informacji pani rzecznik roboty zakończone chyba że malują oznakowanie poziome.
Cytat z innego wątku.
D.Kunc-Pławecka pisze:Koniec utrudnień na skrzyżowaniu Szujskiego i Szkotnik

Zakończyły się prace przy budowie dodatkowego pasa ruchu w tym miejscu.

Ruch pojazdów na skrzyżowaniu odbywa się normalnie, kierowcy proszeni są jednak o zachowanie szczególnej ostrożności z powodu braku oznakowania poziomego.
BIGer
"Wyzwolona energia atomu zmieniła wszystko z wyjątkiem naszego sposobu myślenia."
— Albert Einstein

Awatar użytkownika

TomekMKM
Rhetor
Posty: 2340
Rejestracja: 18-11-2010, 00:24
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: TomekMKM »

BIGer pisze:Wg informacji pani rzecznik roboty zakończone chyba że malują oznakowanie poziome.
Cytat z innego wątku.
D.Kunc-Pławecka pisze:Koniec utrudnień na skrzyżowaniu Szujskiego i Szkotnik

Zakończyły się prace przy budowie dodatkowego pasa ruchu w tym miejscu.

Ruch pojazdów na skrzyżowaniu odbywa się normalnie, kierowcy proszeni są jednak o zachowanie szczególnej ostrożności z powodu braku oznakowania poziomego.
No pewnie! Teraz montują znaki pionowe! Pominę to, że w niektórych miejscach nie ma krawężnika, poukładanych chodników, a jak są, to kostka się rozchodzi... Pójdę później z aparatem, to zobaczycie na własne oczy... :):-)


Lechu
Archont
Posty: 623
Rejestracja: 15-06-2010, 13:42

Post autor: Lechu »

TomekMKM pisze:Lechu, możesz to rozrysować :):-)
Coś takiego, sorry za jakość ale chyba mniej więcej widać o co chodzi, tylko nie wiem czy dobrze geometrycznie da się to rozwiązać, ale myślę , że dałoby rade tam na wysepce mozna dać znak obowiązek jazdy po lewej stornie znaku dla jadących na wprost z kierunku Alei Solidarności
Załączniki
szujskiego.png

Awatar użytkownika

TomekMKM
Rhetor
Posty: 2340
Rejestracja: 18-11-2010, 00:24
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: TomekMKM »

No w sumie nie głupi pomysł by to był... Ja mam jeszcze jeden, zaraz pokaże jaki

edit
MOŻNA TO BYŁO ZROBIĆ TAK:

JEDNA Z KILKU WERSJI/ INNE POTEM
Załączniki
123.png

Awatar użytkownika

TomekMKM
Rhetor
Posty: 2340
Rejestracja: 18-11-2010, 00:24
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: TomekMKM »

Gratulacje dla projektanta oznakowania poziomego na skrzyżowaniu Klikowska - Szujskiego. Zgodnie z oznakowaniem, autobusy muszą skręcając w lewo z Szujskiego na Klikowską robić niemal kąt prosty. Tak samo w drugą stronę - jednym słowem zrobił się "kocioł" na środku !


Dom
Archont
Posty: 802
Rejestracja: 06-10-2010, 13:53

Post autor: Dom »

Prace wciaz trwaja w najlepsze mimo informacji zamieszczonej na stronie UM o koncu utrudnien, oprocz malowania dalej cos tam dlubią.


halford
Rhetor
Posty: 2093
Rejestracja: 21-10-2009, 15:44

Post autor: halford »

Tylko u nas maluje się oznakowanie poziome o godzinie 12 w środku tygodnia. W nocy się nie da ?


Dom
Archont
Posty: 802
Rejestracja: 06-10-2010, 13:53

Post autor: Dom »

No to swoją drogą, totalny debilizm. Co na to Pani Rzecznik? Ciekaw jestem dlaczego sie jednak w nocy nie dalo.

Awatar użytkownika

TomekMKM
Rhetor
Posty: 2340
Rejestracja: 18-11-2010, 00:24
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: TomekMKM »

Już zamalowano na czarno wystającą ciągłą podwójną, o której pisałem... Nie przetrwała ani jednego dnia :):-)

Awatar użytkownika

TomekMKM
Rhetor
Posty: 2340
Rejestracja: 18-11-2010, 00:24
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: TomekMKM »

Brawa i jeszcze raz brawa - i to te prawdziwe dla Panów robotników, którzy idealnie uzupełnili brakujący chodnik i krawężnik, tak, że nie ma śladu! :):-) GRATULACJE, KAWAŁ DOBREJ ROBOTY!

ODPOWIEDZ