Salon Mercedesa w Tarnowie?

Coś budują? Coś wyburzają? Masz jakieś własne pomysły (nawet futurystyczne)? Tutaj jest miejsce dla ciebie
ODPOWIEDZ

Autor tematu
Kajko
Obywatel
Posty: 77
Rejestracja: 06-02-2010, 00:53
Lokalizacja: Tarnów

Salon Mercedesa w Tarnowie?

Post autor: Kajko »

Salon Mercedesa w Tarnowie

To być może jeden z efektów zakończonego ostatnio Forum Małych i Średnich Przedsiębiorstw. Jednym z gości imprezy, organizowanej po raz dziesiąty w mieście Leliwitów, był Sobiesław Zasada. Podczas kuluarowych rozmów do ulokowania inwestycji w Tarnowie zachęcał go prezes Tarnowskiego Klastera Przemysłowego Wojciech Seremet.- Mowa o salonie firmowym marki Mercedes Benz – dodaje.

- Rozmawialiśmy o możliwościach i potencjale miasta - tłumaczy prezes. Sobiesław Zasada osobiście lub jego przedstawiciele przyjadą ponownie do Tarnowa ocenić ewentualne lokalizacje pod inwestycję. Jak na razie rozważane były nieruchomości należące do Klastera Przemysłowego, oraz tereny inwestycyjne miasta przy ulicy Błonie.

Prezes Seremet zapowiedział poszukiwanie kolejnych dogodnych miejsc. Jest on pełen optymizmu co do pomyślnego zakończenia rozmów.

Za intermaks.pl
Don't PIS me offĄĄ


Weredyk

Post autor: Weredyk »

Szkoda, ze nie Masserati:)

Sądze, ze nie wypadało S. Zasadzie odmowic bardziej zdecydowanie, z grzecznosci przytaknał, a tu juz informacja - Salon Mercedesa w Tarnowie.

Typowy strzał medialny:)

PS Chciałbym sie zdziwić.


halford
Rhetor
Posty: 2093
Rejestracja: 21-10-2009, 15:44

Post autor: halford »

A ja wiem ale nie powiem :P

Salon raczej będzie.

Awatar użytkownika

gushman
Rhetor
Posty: 3355
Rejestracja: 14-10-2009, 20:59

Post autor: gushman »

Biorąc pod uwagę, że w naszym mieście pojawia się ostatnio coraz więcej luksusowych samochodów... Jaguar, wypasione audiki, wielkie BMW, zbajerowane mercedesy... Sporo na tablicach zaczynających się na KT 7****, czyli rejestrowane ostatnio bądź niedawno.

W Sączu salon mają.... :)


Ricardo
Archont
Posty: 646
Rejestracja: 09-10-2009, 15:30
Lokalizacja: Tarnów - Piaskówka Płn.

Post autor: Ricardo »

gushman pisze: W Sączu salon mają.... :)
Z tego co wiem to w NS to jest tylko autoryzowany tylko serwis

Awatar użytkownika

gushman
Rhetor
Posty: 3355
Rejestracja: 14-10-2009, 20:59

Post autor: gushman »

Być może, wpisałem tylko szukanie najbliższego salonu względem Tarnowa i wyskoczył mi Sącz.
900 ml, grupy krwi nie pamiętam

Cały Tarnów na Facebooku


Autor tematu
Kajko
Obywatel
Posty: 77
Rejestracja: 06-02-2010, 00:53
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Kajko »

@Ricardo Zgadza się, w Sączu jest tylko serwis.
Don't PIS me offĄĄ


Ravir
Rhetor
Posty: 1788
Rejestracja: 04-09-2009, 10:40
Lokalizacja: Mościce

Post autor: Ravir »

Ja się nie podniecam - po pierwsze na dziś nie planuję zakupu samochodu bo mi jest nie potrzebny :mrgreen: a po drugie niegdy nie kupił bym Merca, są rdzewiejące i awaryjne - czasy słynnej "beczki" i 2 milionów kilometrów przejechanych dawno minęły. :D
Nie dawno niemiecka Dekra zrobiła raport 3 - 5 letnich samochodów - ku zdziwieniu Niemców od klasy E bardziej niezawodna okazała się .... TA DA :mrgreen: Skoda Oktavia. Niemcy przecierali oczy ze zdumienia. :mrgreen:

Jak salon powstanie - to dobrze - zawsze to rozwój miasta, podatki, zatrudnienie i tak dalej.

Awatar użytkownika

gushman
Rhetor
Posty: 3355
Rejestracja: 14-10-2009, 20:59

Post autor: gushman »

Ravir pisze: Nie dawno niemiecka Dekra zrobiła raport 3 - 5 letnich samochodów - ku zdziwieniu Niemców od klasy E bardziej niezawodna okazała się .... TA DA :mrgreen: Skoda Oktavia. Niemcy przecierali oczy ze zdumienia. :mrgreen:
Lejesz miód na moje serce, bo ta marka chodzi mi od niedawna po głowie. :)


Ravir
Rhetor
Posty: 1788
Rejestracja: 04-09-2009, 10:40
Lokalizacja: Mościce

Post autor: Ravir »

Dokładnie - Skoda wzięła technologię od VW i ją dopracowała. Zauważ, że Fabia to półtorej Polo, Oktavia to półtorej Golfa. :mrgreen: A że są stosunkowo nową marką, na dodatek mającą zszarganą opinię z czasów komunistycznych - to się muszą starć, bardziej niż inni.
Mercedes jedzie na marce - znajomy ma dostawcze Sprintery, Vito, Viano i wszystkie mu zardzewiały - po roku od zakupu w salonie. Masakra.

Awatar użytkownika

gushman
Rhetor
Posty: 3355
Rejestracja: 14-10-2009, 20:59

Post autor: gushman »

Nie wiem jak z tym jest u innych producentów, ale Skoda wprowadziła w wybranych modelach i oczywiście za dopłatą system automatycznego parkowania "kopertą". :) Podjeżdżamy do wolnego miejsca, wciskamy guzik, czujniki skanują przestrzeń i po zaakceptowaniu parametrów (odpowiednio duża przestrzeń) samochód sam wykonuje parkowanie między 2 innymi pojazdami. :)

Nie widziałem tego, ale sprzedawcy u Bączka mówią, że to działa pod warunkiem, że tej przestrzeni jest dostatecznie dużo. Cokolwiek wprawny kierowca poradziłby sobie spokojnie z parkowaniem w mniejszej "dziurze", której system w skodzie już nie zaakceptuje.
900 ml, grupy krwi nie pamiętam

Cały Tarnów na Facebooku


Roberto
Archont
Posty: 787
Rejestracja: 15-09-2009, 17:42

Post autor: Roberto »

Taki salon to jest porażka klastera przemysłowego; już teraz rzekomo ponad 90% wykupionej powierzchni wzdłuż 'małej obwodnicy' to wciąż w dużej mierze krzaki i trawa, a teraz próbują tam wciskać salony samochodowe zatrudniające po kilka-kilkanaście osób. Też mi inwestycja...


Ravir
Rhetor
Posty: 1788
Rejestracja: 04-09-2009, 10:40
Lokalizacja: Mościce

Post autor: Ravir »

Taki system jest u wielu producentów. I u każdego tak jest, że człowiek zaparkuje ciaśniej. Powód jest prosty - bezpieczeństwo - wystarczy chwilowe zakłócenie czujników i po zupie na przykład : Hak w samochodzie - którego nie wyłapią czujniki. Znajomy ma Audi Q7 i tam też ma taki system i też nie zaparkuje tam gdzie człowiek się wciśnie. :mrgreen:

Awatar użytkownika

Versacz
Archont
Posty: 636
Rejestracja: 31-08-2009, 12:55

Post autor: Versacz »

A wiecie jaki z tej bajki morał, że to człowiek powinien prowadzić a nie maszyna.


trix
Rhetor
Posty: 5081
Rejestracja: 02-09-2009, 19:17

Post autor: trix »

Roberto, nie wiem co lepsze, tereny zielone zwane dalej klastrem przemysłowym wg zapewnień min. Jakuba "dynamicznie się rozrastające", czy jakiś salon, choćby Łady :P. Poza tym na tamtym gruncie salon jest jak w mordę strzelił :).
Szmaciak chce władzy nie dla śmichu, lecz dla bogactwa, dla przepychu, chce mieć tytuły, forsę, włości i w nosie przyszłość ma ludzkościĄ - Tow Szmaciak.

ODPOWIEDZ