Makabryla

Coś budują? Coś wyburzają? Masz jakieś własne pomysły (nawet futurystyczne)? Tutaj jest miejsce dla ciebie
ODPOWIEDZ

Autor tematu
fuutott
Obywatel
Posty: 47
Rejestracja: 19-09-2009, 18:37

Makabryla

Post autor: fuutott »

http://bryla.gazetadom.pl/bryla/1,85300,7705604,Makabryla__Gwiezdne_Wojny_w_Tarnowie_Moscicach.html

EDIT:
Modernizacja MCK zakończy się pod koniec roku. To największa inwestycja urzędu marszałkowskiego w Tarnowie. Pochłonie w sumie 22 miliony złotych, z czego większość to unijne dofinansowanie.

To nie pierwszy raz kiedy za unijne pieniądze psuje się w Polsce dobrą modernistyczną architekturę. W Katowicach zniszczono przeszklone kino Kosmos projektu Juranda Jareckiego, które zastąpiła obrzydliwa buda Centrum Sztuki Filmowej. Szkoda że unijni urzędnicy oceniają tylko projekty pod względem ich użyteczności społecznej i kulturalnej, a pomijają rażące uchybienia estetyczne.
Sorry zapomnialem wkleic jakis opis :D

A sam mysle ze ten nowy wyglad to porazka. Jak buty sofix.

EDIT2:
A taki byl potencjal
http://img525.imageshack.us/i/p2mhl9.jpg/
Ostatnio zmieniony 26-03-2010, 19:32 przez fuutott, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11071
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

Ja bardzo proszę o kilka słów opisu do linka, żeby było widać czego się mniej więcej dowiemy :)
Jednym zdaniem - jest tam opis jak zepsuto w czasie remontu bryłę MCK.

Awatar użytkownika

Beaver
Rhetor
Posty: 1579
Rejestracja: 31-08-2009, 15:46

Post autor: Beaver »

A mi sie nowa budowla baaardzo podoba :) i nie zgadzam sie z tym tekstem ani troche.
Różnica pomiędzy małym a dużym miastem polega na tym, że w dużym mieście można więcej zobaczyć, a w małym więcej usłyszeć. - Jean Cocteau


Cubaza
Rhetor
Posty: 3795
Rejestracja: 06-10-2009, 19:27

Post autor: Cubaza »

Beaver pisze:A mi sie nowa budowla baaardzo podoba :) i nie zgadzam sie z tym tekstem ani troche.
Czyli jest jednak jeszcze ktoś, oprócz mnie, komu się podoba :) Mi także się bardziej podoba po remoncie :)

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7663
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

A ja się tylk onieśmiało zapytuję, GDZIE jest Miejski Architekt? Fakt, do Zakopanego nam jeszcze (na szczęście) trochę brakuje (jak wjechałem 'w miasto' to zaczęły mnie boleć wszystkie zęby i mózg), ale nie można tylko walczyć z wystającymi szyldami, trzeba jakąś koncepcję wyglądu miasta opracować i tego się trzymać...
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11071
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

No była taka funkcja plastyka miejskiego, ale nie wiem, czy jeszcze istnieje.
Problemem było to, że ludziom się w d.... poprzewracało od tej "wolności" i mieli gdzieś uwagi plastyka dotyczące tego, że nie każdy typ reklamy pasuje np. do historycznego centrum miasta. Jak taki "szef" wymyślił sobie, że reklama będzie różowa z zielonymi napisami to umarł w butach. A ukarać chyba ciężko za brak gustu :)


trix
Rhetor
Posty: 5081
Rejestracja: 02-09-2009, 19:17

Post autor: trix »

Może w realu to wygląda lepiej, bo na zdjęciach "tak se", ze wskazaniem że nie wygląda :).
Szmaciak chce władzy nie dla śmichu, lecz dla bogactwa, dla przepychu, chce mieć tytuły, forsę, włości i w nosie przyszłość ma ludzkościĄ - Tow Szmaciak.


fiber
Obywatel
Posty: 80
Rejestracja: 10-10-2009, 02:36

Post autor: fiber »

Tragedia. Po co w ogólne ruszali wygląd zewnętrzny?

Awatar użytkownika

huziu
Archont
Posty: 641
Rejestracja: 26-08-2009, 02:10
Lokalizacja: Berlin

Post autor: huziu »

W realu wygląda dużo bardziej interesująco, a cały obiekt przyciąga uwagę. Pasuje tylko aby zrobili jakąś dobrą iluminację dzięki której budynek będzie także atrakcyjny w nocy.


Tomasz Drwal
Proedroj
Posty: 446
Rejestracja: 23-11-2009, 14:25
Lokalizacja: Brandstaettera

Post autor: Tomasz Drwal »

Ktoś w komentarzach pod artykułem wkleił wizualizację wg innego projektu, zdecydowanie bardziej pasującą do roli jaką pełni obiekt i do zabudowy otaczającej Centrum.
Obrazek
Moim zdaniem MCK wygląda jak but adidas, połączenia kolorów, typowe dla strojów sportowych. Na dodatek nie wiem jak można było w tak paskudny sposób wykonać zadaszenie, ta blacha falista wygląda tak jakby miała za chwilę odpaść.

Awatar użytkownika

rzuf
Thesmothetai
Posty: 1416
Rejestracja: 03-12-2009, 19:20
Lokalizacja: Tarnów/Skrzyszów
Kontakt:

Post autor: rzuf »

Ciekawa wizualizacja... najbardziej urzekły mnie te drzewa na dachu heheheh ;)

Awatar użytkownika

kisiello
Prytan
Posty: 143
Rejestracja: 17-12-2009, 00:15

Post autor: kisiello »

płaczę nad tą nową szatą

Awatar użytkownika

infernuss
Obywatel
Posty: 19
Rejestracja: 06-10-2009, 21:36
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: infernuss »

od strony stadionu malowanie trochę wyblakło hehe ale nie ma się co dziwić jak to było robione na szybkiego
2250ml A Rh-

Awatar użytkownika

Jela
Thesmothetai
Posty: 1283
Rejestracja: 17-09-2009, 10:06
Lokalizacja: ze wsi

Post autor: Jela »

Dawno temu :) opisywano z politowaniem modę na zdobienie pudełek zwanych domami potłuczonymi kafelkami. Podobnie wygląda teraz MCK. Niestety. Brakuje tylko graffiti. :mrgreen:
Zając najlepszy jest w śmietanie.

Awatar użytkownika

gushman
Rhetor
Posty: 3355
Rejestracja: 14-10-2009, 20:59

Post autor: gushman »

Jela pisze:Dawno temu :) opisywano z politowaniem modę na zdobienie pudełek zwanych domami potłuczonymi kafelkami. Podobnie wygląda teraz MCK. Niestety. Brakuje tylko graffiti. :mrgreen:
Spokojnie, wszystko w swoim czasie. :)

I bardzo podoba mi się czyjeś porównanie MCK do butów typu adidas. Dokładnie takie samo skojarzenie miałem gdy zobaczyłem ten grafit pomieszany z pomarańczem i metalowymi wstawkami. :) A blacha falista na "podbiciu" tylnej - robi wrażenie. :)

ODPOWIEDZ