Przebudowa Mickiewicza i al. Solidarności

Coś budują? Coś wyburzają? Masz jakieś własne pomysły (nawet futurystyczne)? Tutaj jest miejsce dla ciebie
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11655
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Post autor: defekator »

Ciekawe kto zagospodarował drewno z tych drzew.
Mi ich jest szkoda - można było moim zdaniem zrobić to tak aby drzewa zostały. Ta inwestycja w ogóle nie wydaje mi się zresztą konieczna - dość dobrze się tam jeździło tyloma pasami co wcześniej. Są w Tarnowie pilniejsze miejsca do przebudowy - ot chociażby ulica Krakowska :D
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM


bart11
Archont
Posty: 604
Rejestracja: 26-02-2013, 23:43

Post autor: bart11 »

defekator pisze:Ciekawe kto zagospodarował drewno z tych drzew.
Mi ich jest szkoda - można było moim zdaniem zrobić to tak aby drzewa zostały. Ta inwestycja w ogóle nie wydaje mi się zresztą konieczna - dość dobrze się tam jeździło tyloma pasami co wcześniej. Są w Tarnowie pilniejsze miejsca do przebudowy - ot chociażby ulica Krakowska :D
Dobrze, że zostały usunięte póki nie zostały złamane przez wiatr lub śnieg. Uważam, że nasadzenia w mieście powinny być analogicznie przeprowadzane jak w lasach (wycinamy stare, sadzimy w te same miejsca nowe w dość krótkim cyklu)

A drewno pewnie trafiło jako biomasa do elektrociepłowni.


Kulfon
Rhetor
Posty: 2185
Rejestracja: 14-11-2012, 08:37

Post autor: Kulfon »

Ktoś kiedyś wydał decyzję o nasadzeniach w tamtym miejscu i podpisał się z imienia i nazwiska znowu tajne/poufne?

Powielane są błędy wezmy teraz ul.Sitki przy PWSZ szpaler nasadzeń 1,5 metra od ulicy i co ? ano nic ,kto takie decyzje wydaje ? ktoś się pod tym podpisuje chyba? :D

Naprawdę przeraża mnie to coraz bardziej co dzieje się w tym mieście festiwal niekompetencji,partactwa i olewactwa trwa w najlepsze.
''Bliższy Bogu jest niewierzący stosujący w życiu siedem przykazań, niż katolik, który wypełnia tylko trzy pierwsze''

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11077
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

bart11 pisze:A drewno pewnie trafiło jako biomasa do elektrociepłowni
Taaa.... A ja stawiam na czyjś prywatny piec :)


bart11
Archont
Posty: 604
Rejestracja: 26-02-2013, 23:43

Post autor: bart11 »

Goscinny pisze:
bart11 pisze:A drewno pewnie trafiło jako biomasa do elektrociepłowni
Taaa.... A ja stawiam na czyjś prywatny piec :)
Jestem za (lepsze to niż kopcący węgiel), ale ciężko mi sobie wyobrazić przepalenie 10 lip (pewnie z 20-30 mp => 4-5 lat palenia)

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11077
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

bart11, kostki z Krakowskiej też była hałda i dało się ją 'zagospodarować', a miasto nie potrafi się jej doliczyć.


samek
Prytan
Posty: 209
Rejestracja: 04-06-2010, 22:32

Post autor: samek »

Miasto od dawna ma problemy z liczeniem.Najważniejsze że hałda kostki znikęła i nie zalega a i drewno nie pelęta się pod nogami.Jest równo,porządek jest i wszyscy zadowoleni;tzn.posiadacze biomasy i wypasionego podłoża pod stopami.

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11655
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Post autor: defekator »

bart11 pisze:
Goscinny pisze:
bart11 pisze:A drewno pewnie trafiło jako biomasa do elektrociepłowni
Taaa.... A ja stawiam na czyjś prywatny piec :)
Jestem za (lepsze to niż kopcący węgiel), ale ciężko mi sobie wyobrazić przepalenie 10 lip (pewnie z 20-30 mp => 4-5 lat palenia)
Przecież nie musiała robić tego jedna osoba. A 4-5 lat darmowego palenia to całkiem niezła premia do wypłaty. Tak czy siak uważam, że tego typu zagospodarowanie drewna nie jest ok o ile oczywiście miało miejsce (ale zdziwiłbym się gdyby było inaczej).
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM


bart11
Archont
Posty: 604
Rejestracja: 26-02-2013, 23:43

Post autor: bart11 »

samek pisze:Miasto od dawna ma problemy z liczeniem.Najważniejsze że hałda kostki znikęła i nie zalega a i drewno nie pelęta się pod nogami.Jest równo,porządek jest i wszyscy zadowoleni;tzn.posiadacze biomasy i wypasionego podłoża pod stopami.
To drewno miało wartość porównywalną do wartości usługi jego wycięcia. Co innego gdyby to były np. dęby.

Awatar użytkownika

sajdak
Archont
Posty: 838
Rejestracja: 13-01-2012, 23:04
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: sajdak »

Masakra - bezczelnych na Sitki coraz więcej - dzis rano dostawczak RDE wjechał przed osobówkę stojącą przed sygnalizatorem - jadąc przez cały odcinek prawym pasem i agresywnie zmieniając pas na samym skrzyżowaniu...szkoda że nie mam kamery.

a wcześniej cała zmiana świateł - auta na lewym nie ruszyły ani o metr bo tylu było cwaniaków na prawym pasie.
...

Awatar użytkownika

TomekMKM
Rhetor
Posty: 2340
Rejestracja: 18-11-2010, 00:24
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: TomekMKM »

a na Mickiewicza wczoraj wielkie frezowanie nawierzchni. Ściągnęli dużą maszynę i robota szła aż miło ... ;)


Kirk
Archont
Posty: 646
Rejestracja: 25-09-2009, 09:18
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Kirk »

sajdak pisze:Masakra - bezczelnych na Sitki coraz więcej - dzis rano dostawczak RDE wjechał przed osobówkę stojącą przed sygnalizatorem - jadąc przez cały odcinek prawym pasem i agresywnie zmieniając pas na samym skrzyżowaniu...szkoda że nie mam kamery.

a wcześniej cała zmiana świateł - auta na lewym nie ruszyły ani o metr bo tylu było cwaniaków na prawym pasie.
Tuż za przejściem wystarczyłoby postawić parę pachołków wzdłuż linii rozdzielającej pasy, pewnie rozwiązałoby to sprawę, skoro nie ma chętnych do wlepiania mandatów za coś takiego.

Awatar użytkownika

TomekMKM
Rhetor
Posty: 2340
Rejestracja: 18-11-2010, 00:24
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: TomekMKM »

Kirk pisze:
sajdak pisze:Masakra - bezczelnych na Sitki coraz więcej - dzis rano dostawczak RDE wjechał przed osobówkę stojącą przed sygnalizatorem - jadąc przez cały odcinek prawym pasem i agresywnie zmieniając pas na samym skrzyżowaniu...szkoda że nie mam kamery.

a wcześniej cała zmiana świateł - auta na lewym nie ruszyły ani o metr bo tylu było cwaniaków na prawym pasie.
Tuż za przejściem wystarczyłoby postawić parę pachołków wzdłuż linii rozdzielającej pasy, pewnie rozwiązałoby to sprawę, skoro nie ma chętnych do wlepiania mandatów za coś takiego.
Nie tuż za przejściem, a kilkadziesiąt metrów od miejsca rozdzielenia kierunków ruchu. A jeszcze lepiej, żeby zamiast pachołków, zrobić to za pomocą plastikowych barier (biało-czerwonych), a kto wie, może i takich betonowych ;)


Kirk
Archont
Posty: 646
Rejestracja: 25-09-2009, 09:18
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Kirk »

TomekMKM pisze:[
Nie tuż za przejściem, a kilkadziesiąt metrów od miejsca rozdzielenia kierunków ruchu. A jeszcze lepiej, żeby zamiast pachołków, zrobić to za pomocą plastikowych barier (biało-czerwonych), a kto wie, może i takich betonowych ;)
...i zasieki i czołgi i paru snajperów, a co... ;) No dobra... dajmy szansę tym autobusom, o których pisaliśmy niedawno.

Awatar użytkownika

Baxon
Thesmothetai
Posty: 1374
Rejestracja: 15-09-2009, 21:33
Kontakt:

Post autor: Baxon »

O czym wy piszecie? Tam są dwa pasy i obowiązujący w Polsce ruch prawostronny. Cwaniakiem owszem można nazwać niewielką część kierowców, którzy się wcinają z pasa do skrętu w prawo (czyli ostatnie kilkanaście metrów ul. Sitki przed Parkiem Strzeleckim). Dopóki znakowanie nie stanowi inaczej należy jechać prawym pasem, ewentualnie dwoma w przypadku większego ruchu, a potem ładny suwaczek i by było cacy. Ale oczywiście najlepiej być bufonem i burakiem mającym za punkt honoru niewpuszczenie przed siebie "cwaniaka" z pasa po prawej...

ODPOWIEDZ