Autostrada A4

Coś budują? Coś wyburzają? Masz jakieś własne pomysły (nawet futurystyczne)? Tutaj jest miejsce dla ciebie

pilips1982
Prytan
Posty: 209
Rejestracja: 23-09-2016, 21:32
Lokalizacja: Tarnów - Centrum

Re: Autostrada A4

Post autor: pilips1982 »

Cubaza wydaje mi się, że się mylisz. Bo na przykład na odcinku Gliwice - Wrocław, pomimo, że są bramki na wjazdach bocznych, to "główne" brsmki na autostradzie też są. Służy to temu, żeby przejazd w ramach obwodnicy Wrocławia, czy jak w przypadku planowanych wcześniej bramek przed Krakowem był bezpłatny. W skrócie plan był taki, że jadąc autostradą masz bramki "przed" i "za" miastem.
Z tego co widać, to rząd chyba w ogóle wycofa się z ręcznego poboru opłat na rzecz winiet albo e-myta. Bo skoro inwestują 8 baniek w rozbiórkę to już nie są przelewki...


pilips1982
Prytan
Posty: 209
Rejestracja: 23-09-2016, 21:32
Lokalizacja: Tarnów - Centrum

Re: Autostrada A4

Post autor: pilips1982 »

A tak z innej beczki, to mamy dwa "nowe" zjazdy z autostrady do Tarnowa :D Z tego co pamiętam to stało się to na wniosek Izby Przemysłowo Handlowej.
I tak, nie ma już zjazdu Tarnów Zachód a jest Tarnów Mościce, a zamiast Tarnów Północ jest Tarnów Centrum.
Do tego, jadąc od strony Krakowa bardzo czytelnie, już od Bochni znaki kierują na Tarnów.
Żeby było jeszcze trudniej uwierzyć, to wprowadzono oznakowanie dzielnic i strzałki przed zjazdem Mościce rozdzielają ruch na Centrum i Mościce właśnie.
I to wszystko za bagatelne 300 tys.PLN ;)

Awatar użytkownika

gushman
Rhetor
Posty: 3355
Rejestracja: 14-10-2009, 20:59

Re: Autostrada A4

Post autor: gushman »

9 milionów... Cóż to jest, gdy złoży się na to cała Polska. Raptem kilkadziesiąt groszy od każdego podatnika...

Gorzej, że o takich rzeczach czytamy codziennie...
900 ml, grupy krwi nie pamiętam

Cały Tarnów na Facebooku


hurricane
Rhetor
Posty: 2791
Rejestracja: 28-09-2009, 10:58

Re: Autostrada A4

Post autor: hurricane »

pilips1982 pisze: Do tego, jadąc od strony Krakowa bardzo czytelnie, już od Bochni znaki kierują na Tarnów.
Żeby było jeszcze trudniej uwierzyć, to wprowadzono oznakowanie dzielnic i strzałki przed zjazdem Mościce rozdzielają ruch na Centrum i Mościce właśnie.
I to wszystko za bagatelne 300 tys.PLN ;)
Z tym czytelnie to bym polemizował przy prędkości ok. 120 km/h i większej w nocy, zwłaszcza, gdy mamy przeczytać kierunki zjazdowe oraz np. na węźle Tarnów Mościce (wielkość czcionki trochę za mała). Poza tym wymiana oznakowania jest jeszcze niezakończona.

Likwidacja PPO to dziwna sprawa. Wiadomo, że w obliczu bezpłatnej obwodnicy Krakowa, gdzieś odcinek płatny się będzie musiał zacząć. Ja obstawiam raczej przymuszenie wszystkich do wynalazków typu viaAuto w niedługiej perspektywie czasowej.

Awatar użytkownika

ozi26
Thesmothetai
Posty: 1182
Rejestracja: 04-07-2010, 14:29
Lokalizacja: TARNOW-ŁÓDŹ

Re: Autostrada A4

Post autor: ozi26 »

A co jest złego w poborze opłat jaki jest w ciezarówkach ?? Ja bym był za takim rozwiązaniem. Tylko żeby w naszym kraju siec doładowania i dystrybucji była chociaż na taki poziomie jak w Czechach. NIE na każdej stacji mońza dobic Viatolla przy autostradzi a w Czechach na każdej. Ten sam operator a inne zasady. Jestem za.
https://www.youtube.com/watch?v=3WMcBC4 ... e=youtu.be" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6828
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Re: Autostrada A4

Post autor: LordRuthwen »

ozi26 pisze:A co jest złego w poborze opłat jaki jest w ciezarówkach ?? Ja bym był za takim rozwiązaniem. Tylko żeby w naszym kraju siec doładowania i dystrybucji była chociaż na taki poziomie jak w Czechach. NIE na każdej stacji mońza dobic Viatolla przy autostradzi a w Czechach na każdej. Ten sam operator a inne zasady. Jestem za.
Złego, wg mnie, nic. Ale ceny opłat za autostrady w naszym kraju są poje#$$@. Ze wstępnych wyliczeń wychodzi mi +200 zł miesięcznie za dojazd do pracy i to licząc wyjazd w Mościcach i zjazd w Targowisku i odwrotnie, Niech by był abonament na rok za 500 zł, chętnie zapłacę 500 zamiast 2400, tak, wiem, nie da się... (znaczy chcę okradać państwo z moich własnych pieniędzy :P )

Awatar użytkownika

Jan Kowalski
Rhetor
Posty: 5589
Rejestracja: 17-06-2014, 09:35

Re: Autostrada A4

Post autor: Jan Kowalski »

Otóż to. Skoro o Czechach mowa, to ostatnio kupiłem sobie jakąś winietkę na tydzień za około 70zł, czyli za dwa przejazdy KR-KAT w obie strony. Zatem nie system jest problemem, tylko złodziejskie stawki.
Nie jestem KODziarzem, gorszym sortem, donosicielem, Bolkiem, ani TW.


drogfan
Prytan
Posty: 145
Rejestracja: 04-11-2014, 09:38

Re: Autostrada A4

Post autor: drogfan »

Winiety to jednak co innego jak płacenie z km, ale w Czechach akurat te drogi sa słabe, brak odcinków ciągłości do tego nawierzchnia pozostawia do życzenia, szału nie ma i oni kasują już ileś lat te opłaty, u nas pomysł niestety upadł bo ma być za darmo, zaraz jakies wyjątki, a tak naprawde drogi klasy A są do tranzytu a nie do jazdy lokalnej od węzła do węzłą, sorry bez urazy.


hurricane
Rhetor
Posty: 2791
Rejestracja: 28-09-2009, 10:58

Re: Autostrada A4

Post autor: hurricane »

Ja też nie jestem przeciw automatycznemu poborowi opłat - ale z głową.

Pierwotnie przejazd PPO Podłęże do węzła Tarnów Mościce miał kosztować ok. 6 zł. (10gr za km wg stawek GDDKiA). Teraz bramownice będą mogli postawić już za węzłem Bieżanów to się zrobi 7 zł. Stara czwórka wróci do łask przynajmniej dla tych, którym się nie spieszy.

Poza tym trzeba wiedzieć za co się płaci - nasza autostrada już czasami pęka w szwach (wczoraj maksymalna prędkość do osiągnięcia to była 80-90 km/h w wężyku jeden za drugim - efekty od razu widoczne było przynajmniej cztery dzwony, z czego jeden spowodował korek na 12 km.), a pomyśleć, że im dalej na zachód tym gorzej. Stalexport podnosi opłaty, żeby odstraszać - ponieważ po przekroczeniu pewnej wartości natężenia ruchu są zobowiązani do budowy trzecich pasów (a jak wiadomo to może kosztować ich w nawet w miliardach). Każda podwyżka na odcinku Kraków - Katowice będzie oznaczać, że ponownie zbliżają się do natężenia granicznego określonego w tajnym aneksie.


tarnowiak23
Metoikos
Posty: 1
Rejestracja: 18-04-2017, 18:50
Kontakt:

Re: Autostrada A4

Post autor: tarnowiak23 »

Przejazdy powinny byc darmowe, tyle placic za przejazd to jest niepowazne.


Rodowity
Archont
Posty: 733
Rejestracja: 17-11-2010, 16:42
Lokalizacja: Tarnów

Re: Autostrada A4

Post autor: Rodowity »

do użytkownika wyżej, jest dla Ciebie alternatywa, jeździj starą czwórką, nie ma nigdzie obowiązku jeździć autostradą, chcesz jechać szybciej musisz zapłacić.


aaee
Archont
Posty: 642
Rejestracja: 03-03-2011, 14:49

Re: Autostrada A4

Post autor: aaee »

Jak wejdą opłaty na A4 Kraków-Tarnów, to ja wracam na dk94, dziękuje będzie stanie na bramkach tak jak jest to Katowice-Kraków (oczywiście w strone Krakowa) bo w innych wypadkach nie zauważyłem korków, może ze względu na godziny.

Awatar użytkownika

Dominik_PCH
Rhetor
Posty: 1669
Rejestracja: 08-11-2010, 14:37

Re: Autostrada A4

Post autor: Dominik_PCH »

Ruszył remont na autostradzie A4 w rejonie Staniątek
...Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad stwierdziła jednak, że opłaty będą tam pobierane w inny, bardziej nowoczesny sposób, dlatego zdecydowano o likwidacji placu i wybudowaniu w tym miejscu tradycyjnej drogi, by jeździło się wygodniej.

czytaj więcej
http://www.radiokrakow.pl/wiadomosci/kr ... staniatek/" onclick="window.open(this.href);return false;
źródło: RK


drogfan
Prytan
Posty: 145
Rejestracja: 04-11-2014, 09:38

Re: Autostrada A4

Post autor: drogfan »

Tarnów wreszcie widoczny na A4 na znakach artykuł na temat vide na stronie powiatu

Wysłane z mojego 6055K przy użyciu Tapatalka


Potato
Obywatel
Posty: 22
Rejestracja: 01-06-2017, 15:17

Re: Autostrada A4

Post autor: Potato »

Też uważam, że przejazdy A4 Tarnow-kraków powinny być darmowe. odległość mniejsza niż 100km. Ludzie często pokonują taki dystans codziennie jadąc do pracy. To już nie jest nic dziwnego jak ktoś dojeżdża z Tarnowa do Krakowa do pracy, staje się to coraz to normalny zjawiskiem.
Biorąc pod uwagę, że Kraków przyjmuje siłę roboczą, a Tarnow chce zatrzymać mieszkańców. Migracja na takim dystansie powinna być darmowa.
dk94 na tym odcinku nie jest przystosowana do takich celów.

ODPOWIEDZ