Autostrada A4

Coś budują? Coś wyburzają? Masz jakieś własne pomysły (nawet futurystyczne)? Tutaj jest miejsce dla ciebie

irekjj
Prytan
Posty: 283
Rejestracja: 23-11-2013, 20:09
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: irekjj »

BIGer pisze:Nie wiem czy zauważyłeś ale nagranie to dwa przejazdy w dwa kolejne dni. Sposób w jaki pokonałem to rondo za pierwszym razem jest inny niż za drugim. Co gorsze wg mnie i jeden i drugi manewr moim zdaniem nie jest niezgodny z przepisami.
Faktycznie dwa przejazdy. Wg mnie oba przejazdy prawidłowe, przy założeniu że, zjeżdżając z ronda na JP II nie zajechałeś nikomu drogi. W tych dwóch konkretnych sytuacjach byłby to jedyny błąd.

Na marginesie, to mam żal do Policji, że nie postawią tam patrolu, który 9 na 10 kierowców przejeżdżających rondo karałby mandatem. Przynajmniej miejscowych nauczyłoby to jeździć albo chociaż wymusiło zaglądnięcie do PoRD. Ale Policja ma przecież ważniejsze sprawy....

Awatar użytkownika

lll
Rhetor
Posty: 2927
Rejestracja: 27-06-2012, 10:28
Lokalizacja: Prawda w oczy kole

Post autor: lll »

BIGer pisze: Nie wiem czy zauważyłeś ale nagranie to dwa przejazdy w dwa kolejne dni. Sposób w jaki pokonałem to rondo za pierwszym razem jest inny niż za drugim. Co gorsze wg mnie i jeden i drugi manewr moim zdaniem nie jest niezgodny z przepisami.
Ja pisałem o tym drugim przejeździe. Niestety przepisy są bardzo niejednoznaczne, ale tak intuicyjnie wydaje mi się, że powinieneś kończyć na lewym pasie.
gushman pisze:Gdzie tam jest wewnętrzny pas a gdzie zewnętrzny na rondzie?
Wewnętrzny to ten bliżej tego kółeczka na środku, a zewnętrzny to ten drugi. Sorry - prościej nie umiem wytłumaczyć.
irekjj pisze:Przynajmniej miejscowych nauczyłoby to jeździć
Jak widać nie tylko miejscowych.


bart11
Archont
Posty: 604
Rejestracja: 26-02-2013, 23:43

Post autor: bart11 »

irekjj pisze: Na marginesie, to mam żal do Policji, że nie postawią tam patrolu, który 9 na 10 kierowców przejeżdżających rondo karałby mandatem. Przynajmniej miejscowych nauczyłoby to jeździć albo chociaż wymusiło zaglądnięcie do PoRD. Ale Policja ma przecież ważniejsze sprawy....
Mandaty, monitoringi, ustawy. A może postawić znak na którym pierwszeństwo będzie wynikało z rozwiązania krótkiego równania 3ciego stopnia, w końcu to rondo 'Nie dla idiotów'.

PS. W Castoramie właśnie jest promocja na białą farbę.

Awatar użytkownika

gushman
Rhetor
Posty: 3355
Rejestracja: 14-10-2009, 20:59

Post autor: gushman »

lll pisze:
gushman pisze:Gdzie tam jest wewnętrzny pas a gdzie zewnętrzny na rondzie?
Wewnętrzny to ten bliżej tego kółeczka na środku, a zewnętrzny to ten drugi. Sorry - prościej nie umiem wytłumaczyć.
Chciałbym żebyś mi tak wytłumaczył, żebym wiedział, w którym momencie zmieniam pas. W którym miejscu przekraczam granicę między nimi. Bo ja rozumiem co znaczy, że coś jest wewnątrz a coś na zewnątrz. Nie o to pytałem.
900 ml, grupy krwi nie pamiętam

Cały Tarnów na Facebooku

Awatar użytkownika

lll
Rhetor
Posty: 2927
Rejestracja: 27-06-2012, 10:28
Lokalizacja: Prawda w oczy kole

Post autor: lll »

"Definicja kodeksowa określa pas ruchu jako podłużną część jezdni wystarczającą do ruchu rzędu pojazdów wielośladowych, oznaczoną lub nieoznaczoną. Więc np. na rondzie, na jezdni jednokierunkowej, gdzie mieszczą się dwa rzędy pojazdów wielośladowych, mamy do czynienia z dwoma pasami ruchu mimo, że nie oddziela je żadna linia."


Roberto
Archont
Posty: 787
Rejestracja: 15-09-2009, 17:42

Post autor: Roberto »

No ale gdzie się kończy jeden pas ruchu a zaczyna drugi ? :mrgreen:

Awatar użytkownika

gushman
Rhetor
Posty: 3355
Rejestracja: 14-10-2009, 20:59

Post autor: gushman »

Czasem widać jak bojaźliwi kierowcy jadą "przyklejeni" do bariery przy krawędzi jezdni. Można zatem przyjąć, że gdzieś 2 metry od niej...
900 ml, grupy krwi nie pamiętam

Cały Tarnów na Facebooku

Awatar użytkownika

gushman
Rhetor
Posty: 3355
Rejestracja: 14-10-2009, 20:59

Post autor: gushman »

Pojawiło się już oznakowanie pionowe prowadzące ruch po rondzie. Póki co jest nieważne, bo albo przekreślone taśmą albo odwrócone bokiem.
I tak:
- od strony ul. Błonie z prawego pasa skręt będzie tylko na autostradę, z lewego we wszystkich trzech kierunkach (idę o zakład, że pierwsza kolizja będzie właśnie z tej strony)
- od strony Nowodąbrowskiej prawy pas to prosto i w prawo, lewy prosto i w lewo
- tak samo od strony Lisiej Góry
- tylko od strony autostrady nie widziałem, ale zakładam, że będzie jak dwa powyższe

Wg tego oznaczenia powinno skończyć się jeżdżenie wokół ronda po zewnętrznym pasie (270 st. żeby skręcić w lewo), ale jak będzie w praktyce to się zobaczy.
900 ml, grupy krwi nie pamiętam

Cały Tarnów na Facebooku

Awatar użytkownika

gushman
Rhetor
Posty: 3355
Rejestracja: 14-10-2009, 20:59

Post autor: gushman »

Korekta:
- od Nowodąbrowskiej jednak z prawego tylko w prawo a z lewego prosto i w lewo. Wg mnie bez sensu, bo w tym miejscu i tak niemal nikt nie skręca w prawo a prawie wszyscy jadą prosto lub w kierunku Lisiej Góry. Niepotrzebnie będzie się korkować, bo można było prawy pas zostawić tym jadącym w kierunku autostrady
- od autostrady z prawego tylko w prawo a z lewego we wszystkich 3 kierunkach
900 ml, grupy krwi nie pamiętam

Cały Tarnów na Facebooku


Kulfon
Rhetor
Posty: 2185
Rejestracja: 14-11-2012, 08:37

Post autor: Kulfon »

Zauważyłem na mapach Google most na Wisłoce w Dębicy ...... nie łączy się :shock:

https://www.google.pl/maps/@50.085505,2 ... a=!3m1!1e3
''Bliższy Bogu jest niewierzący stosujący w życiu siedem przykazań, niż katolik, który wypełnia tylko trzy pierwsze''


ClNEK
Archont
Posty: 803
Rejestracja: 07-11-2009, 12:36

Post autor: ClNEK »

Juz sie łączy, stare zdjecie


halford
Rhetor
Posty: 2093
Rejestracja: 21-10-2009, 15:44

Post autor: halford »

Wiadukt oraz widok z niego na trasie Zaczarnie - Lisia Góra

Obrazek

Obrazek

Obrazek
3150 A Rh+

Awatar użytkownika

ozi26
Thesmothetai
Posty: 1182
Rejestracja: 04-07-2010, 14:29
Lokalizacja: TARNOW-ŁÓDŹ

Post autor: ozi26 »

http://www.skyscrapercity.com/showthrea ... 4&page=320 Polecam stronkę do oglądani postępów prac na A4.

Kulfon, Już praktycznie cały ukończony jest. A odnośnie zdjęcia https://www.google.pl/maps/@50.085505,2 ... a=!3m1!1e3 to właśnie na tym forum SSC tez był ten temat poruszany i również były obawy czy się gdzieś nie walnęli w trakcie budowy.
https://www.youtube.com/watch?v=3WMcBC4 ... e=youtu.be" onclick="window.open(this.href);return false;


CEO
Obywatel
Posty: 87
Rejestracja: 05-02-2010, 15:34

Post autor: CEO »

czynne sa juz na A4 Krakow-Tarnow stacje BP i McDonaldy na MOPie w Stanislawicach i stacje na MOPie w Komorowie? Jak nie to kiedy planowane otwarcie?

Awatar użytkownika

pb
Rhetor
Posty: 2004
Rejestracja: 06-10-2010, 13:47
Lokalizacja: Krzyż

Post autor: pb »

CEO pisze:czynne sa juz na A4 Krakow-Tarnow stacje BP i McDonaldy na MOPie w Stanislawicach? Jak nie to kiedy planowane otwarcie?
Za około miesiąc.

ODPOWIEDZ