Inwestycje w miescie

Coś budują? Coś wyburzają? Masz jakieś własne pomysły (nawet futurystyczne)? Tutaj jest miejsce dla ciebie
Awatar użytkownika

gumini_0317
Archont
Posty: 767
Rejestracja: 16-12-2010, 12:52
Lokalizacja: zza Dunajca

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: gumini_0317 »

green123 pisze:Nie wiem czy kibice piłkarscy przyzwyczają się do chodzenia na inny stadion niż żużlowo-piłkarski.
Dokąd trzeba będzie pójść to się pójdzie. Przecież nie będzie tak, że zdezorientowani kibice pójdą na stary stadion, a mecz będzie na nowym.
Skoro dało się zmienić lokalizację „Kapłanówki” to ze stadionem też się uda. Zaufaj mi :)


Anusia
Obywatel
Posty: 15
Rejestracja: 02-04-2017, 12:39

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: Anusia »

PrzemczaN pisze:Może i nieaktualny ale w planie zagospodarowania wciąż wisi i na działkach które znajdują się na trasie tej drogi nic nie można wybudować mimo że jest kilka na prawdę fajnych działek budowlanych.
Dokładnie to mnie zastanowiło - w planie zagospodarowania wciąż istnieje, a realnie od dawna nie ma o tym łączniku wzmianki.

Przy okazji dopytam jeszcze - gdzie znajdę informację jak i na kiedy planowane jest rozwiązanie dojazdu do nowych boisk na Wojska Polskiego? Chodzi mi o ewentualny remont lub budowę drogi. W tym momencie dojazd pod lodowisko to niezły tor przeszkód..


Ricardo
Archont
Posty: 646
Rejestracja: 09-10-2009, 15:30
Lokalizacja: Tarnów - Piaskówka Płn.

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: Ricardo »

No i wreszcie jakieś dobre wiadomości :). Od początku byłem za takim rozwiązaniem, koegzystencja na jednym stadionie nie jest łatwa z jednej strony utrudnione jest pełne korzystanie z murawy podczas meczów żużlowych, z drugiej strony po każdym meczu żużlowym płyta boiska ulega uszkodzeniu z powodu montowania reklam itd... a do tego opcja organizacji koncertów bez których utrzymanie stadionu mogłoby być nie do udźwignięcia byłaby niemożliwa. Stadion L.A po remoncie dla piłkarzy będzie w sam raz, a w przypadku awansu do wyższej ligi mamy piękny stadion Błękitnych który (o ile nic nie sknocili z wymiarami murawy) spełnia wymogi nawet 1 ligi piłkarskiej.

P.S W ogóle moim zdaniem piłkarska Unia najbardziej by zyskała na przeprowadzce właśnie na ten obiekt. Jest oświetlenie, kameralne i wygodne trybuny a przynajmniej stadion by komuś służył. Niestety w naszych realiach to science fiction bo dla części kibiców "Unia ma grać w Mościcach i to jest świętość" czego osobiście nie do końca rozumiem bo w innych miastach Polski takie przeprowadzki to norma i nikt nie robi problemu i mówię to jako kibic Jaskółek, od lat 50tych ten klub jest dobrem całego Tarnowa a nie tylko Mościc... (choć ok może jestem nie obiektywny bo mieszkam w pobliżu stadionu Błękitnych i po prostu miałbym bliżej :P )

Awatar użytkownika

Mr Greenback
Rhetor
Posty: 3590
Rejestracja: 28-01-2010, 19:31

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: Mr Greenback »

Przedstawicielka Krakowskiej SSE zapowiada, że w najbliższy piątek zarząd strefy zamierza wydać jedno zezwolenie w Tarnowie, gdzie produkcję innowacyjnych prętów z kompozytu bazaltowego rozpocznie firma Dortech II, która w maszyny i urządzenia zainwestuje minimum 2,2 mln zł.
"Ludzie którzy głosują na nieudaczników, złodziei, zdrajców i oszustów nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami". George Orwell


Exyou
Proedroj
Posty: 328
Rejestracja: 28-03-2011, 14:45

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: Exyou »

Romek się pochwalił na swoim fanpejdżu że:


"Tarnowskie Gniazda Innowacyjnych Specjalizacji powstaną w Tarnowie. Mediateka, Centrum Informatyki, Centrum Projektowania i Implementacji...... Projekt budżetu oraz WPF umożliwia rozpoczęcie realizacji."

Ta jasne...kiełbasa wyborcza.


kari
Thesmothetai
Posty: 1104
Rejestracja: 18-09-2010, 15:11

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: kari »

Teraz te wpisy się będą nasilać.



Exyou
Proedroj
Posty: 328
Rejestracja: 28-03-2011, 14:45

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: Exyou »

Romek wyciągnie ze skarpety. Teren jest super ale jakoś nie wierze w to za bardzo.

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11638
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: defekator »

Exyou pisze:Romek się pochwalił na swoim fanpejdżu że:


"Tarnowskie Gniazda Innowacyjnych Specjalizacji powstaną w Tarnowie. Mediateka, Centrum Informatyki, Centrum Projektowania i Implementacji...... Projekt budżetu oraz WPF umożliwia rozpoczęcie realizacji."
Niech jeszcze się pochwali jak zamierza tchnąć w nie życie, aby to wszystko nie skończyło tak, jak Miasteczko Multimedialne w Nowym Sączu. Bo do tej pory z zapełnianiem firmami podobnych tworów zdecydowanie im nie idzie.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM

Awatar użytkownika

Jan Kowalski
Rhetor
Posty: 5589
Rejestracja: 17-06-2014, 09:35

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: Jan Kowalski »

Mediateka jest świetnym pomysłem. Tylko że skończy się na tym, że jedyną zasługą Ciepieli będzie pomysł, chociaż wydaje mi się, że on jest za mały na to, żeby coś takiego samodzielnie wymyślić. Trzeba nam po wyborach gospodarza, który pociągnie temat. A swoją drogą, czy rozwija się jakoś pomysł z muzeum Szczepanika na miarę Centrum Nauki Kopernik?
Nie jestem KODziarzem, gorszym sortem, donosicielem, Bolkiem, ani TW.


sylw3st3r
Archont
Posty: 718
Rejestracja: 04-11-2009, 00:49
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: sylw3st3r »

i mc donald na Jana Pawła II już otwarty

Awatar użytkownika

zicc
Prytan
Posty: 181
Rejestracja: 26-11-2009, 18:28

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: zicc »

No same sukcesy w Tarnowie w 2017. McDonald's, prawoskręt, nowy asfalt na Kwiatkowskiego, szybkie tempo prac przy wiaduktach. Inne miasta zazdroszczą Tarnowowi


pilips1982
Prytan
Posty: 209
Rejestracja: 23-09-2016, 21:32
Lokalizacja: Tarnów - Centrum

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: pilips1982 »

PS. Kwiatkowskiego: linie środkowe wymalowane w taki sposób jakby miały pojawić się lewoskręty, których teraz póki co nie widać (a może mają być tylko "intuicyjne") - ktoś coś wie więcej w tej sprawie?


kato
Rhetor
Posty: 2697
Rejestracja: 24-08-2009, 11:27
Lokalizacja: Tarnów

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: kato »

Spółdzielnia "Jaskółka" ma budować blok przy ul. Ablewicza (od północnej strony).
To informacja od proboszcza parafii bł. Karoliny.
Nikt Panu nie da tyle, ile ja mogę obiecać (KMN)

Awatar użytkownika

Mr Greenback
Rhetor
Posty: 3590
Rejestracja: 28-01-2010, 19:31

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: Mr Greenback »

https://stooq.pl/n/?f=1213361" onclick="window.open(this.href);return false; Będzie P&R w Mościcach. Przyklepane. Plus nowe autobusy. Dużo nowych.
"Ludzie którzy głosują na nieudaczników, złodziei, zdrajców i oszustów nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami". George Orwell

ODPOWIEDZ