Inwestycje w miescie

Coś budują? Coś wyburzają? Masz jakieś własne pomysły (nawet futurystyczne)? Tutaj jest miejsce dla ciebie
ODPOWIEDZ

Trishelle
Proedroj
Posty: 406
Rejestracja: 06-02-2014, 13:54

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: Trishelle »

Takie podejście wskazywałoby na likwidację każdej kamienicy, żeby coś odsłonić. Osobiście uważam, że warto dogęścić centrum, choć projekt jest mocno kontrowersyjny. Przypominam, że nadal przy Bernardyńskiej są odsłonięte mury, ale jakoś szału nie robią, bo na tamtą przerwę w zabudowie też nikt nie ma pomysłu, wobec czego służy jako sralnik dla psów.


tarnowianin1330
Prytan
Posty: 146
Rejestracja: 05-03-2011, 16:44
Lokalizacja: Tarnów

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: tarnowianin1330 »

Z tego co pamiętam, fragment muru obronnego, który zasłoni nowo budowana kamienica przy Bernardyńskiej to jest rekonstrukcja, do tego nie do końca udana... .


Beny
Archont
Posty: 515
Rejestracja: 27-02-2010, 05:10
Lokalizacja: Tarnów

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: Beny »

A ja uwazam ze bardzo dobrze, trzeba zabudowac tą dziure, wole ogladać ciągłość zabudowy lepiej to wyglada niz dziurę z obskurnym murem mimo ze historycznym i co z tego? Ileż to w Polsce budynków zabytkowych wali sie ze starości bo konserwator zabytków na nich "siedzi" i zabrania ruszyć, nie wiem jak wy ale ja juz wole oglądać nowoczesny budynek nie zabytkowy ale w dobrym stanie niz historyczne zabytkowe cudo ktore popada w ruine i sie wali, nie trzeba daleko szukac np mlyn sznaucnera itp takich budowli jest wiele w Tarnowie.


JacLe
Prytan
Posty: 271
Rejestracja: 28-03-2014, 23:22
Lokalizacja: Starówka

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: JacLe »

wejss pisze:Akurat tam ta plomba pasuje bo otoczenie od lat nie zachwyca. Według mnie jednak budynek powinien mieć fasadę secesyjną a nie nowoczesną.
To pasuje tam ten budynek czy nie pasuje...
Ponieważ Bernardyńska to "nasza" cześć miasta pokazałem zamieszczoną tutaj wizualizację budynku 7 letniej córce z pytaniem o opinię. Zdanie 7 letniego dziecka zaprojektowany budynek jest "niespokojny" /?/, kolor nie pasuje do sąsiednich budynków, jest duży i wygląda jak galeria, góra nie pasuje do dołu... A moim zdaniem to totalne bezguście, brak harmonii z linią zabudowy ulicy w każdym istotnym elemencie. Najgorszy jest dach - takie "coś" wg mnie dopuszczalne ewentualnie od podwórka. Jeden wielki koszmar. Kilka dni temu dowiedziałem się również, że część usługowo-handlowa przeznaczona ma być na dwupoziomowy "ciucholand".
jeżeli właściciel młyna nie może zaadaptować go po swojej myśli to dlaczego ktoś może na Bernardyńskiej budować nowoczesny budynek wciśnięty w secesyjne kamienice?
Dokładnie, dlaczego ? Tym bardziej, że młyn nie ma historycznie/architektonicznie jednorodnego otoczenia i nie jest częścią zwartej zabudowy. Położony jest również na skraju obszaru chronionego przez konserwatora.
Mamy więc doskonały przykład absurdalnego działania ze strony tarnowskiej delegatury Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków.
L'union fait la force

Awatar użytkownika

lll
Rhetor
Posty: 2927
Rejestracja: 27-06-2012, 10:28
Lokalizacja: Prawda w oczy kole

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: lll »

Jeśli by to ode mnie zależało, to odsłoniłbym i odrestaurował cały ten mur. Wstawienie tam kamienicy, bezpowrotnie odetnie mur dla zwiedzającyh.


Ricardo
Archont
Posty: 646
Rejestracja: 09-10-2009, 15:30
Lokalizacja: Tarnów - Piaskówka Płn.

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: Ricardo »

Ja również byłbym raczej za porządną renowacją murów, bo to że obecnie wygląda to jak wygląda to głównie zasługa stanu w jakim jest mur, oraz ścian kamienic. Skwer Łokietka na przykład bardzo mi się podoba... szkoda że przejście do Kapitulnej jest zamknięte.

Jeśli już jednak koniecznie chcemy tam postawić kamienicę, to nie będę czynić gestu Rejtana (aczkolwiek moim zdaniem to właśnie zachowane mury są wielkim atutem naszego miasta), ale niech to będzie coś co pasuje do zabytkowej tkanki, a o tym budynku nie można tego powiedzieć. Bryła budynku super, ale elewacja to porażka, zero nawiązania do zabytkowego charakteru.


Mistyczny
Prytan
Posty: 289
Rejestracja: 15-05-2011, 17:12

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: Mistyczny »

Ta dziura wg mnie czeka na plombę, uważam że zabudowa tej działki to dobra decyzja. W centrum źle się dzieje, trzeba je dogęszczać. Mur w tym miejscu to zwykła ściana, w dodatku podobno nieoryginalna wiec co tu eksponować? Nowy budynek scali pierzeję i zamknie kwartał, będzie dobrze.

Zupełnie inna sprawa to architektura. To co jest na wizualizacji to jakiś koszmar. Niby jest zachowana linia okien ale jakoś mi to nie pasuje do otoczenia. Dach to już przegięcie, będzie się to gryzło z sąsiednimi budynkami. Nie udało się architektowi stworzyć dobrej kontynuacji.

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7663
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: ad2222 »

1. to prywatna działka, warunki zabudowy były, i nikt kupując ją nie będzie odsłaniał nowych(!!) murów, zwłaszcza, że 100 m. dalej jest piękna miejska działka, jak słusznie zauważyła Trishelle - służąca za sralnię miejscowych psów, też z widocznymi miejskimi murami - niech miasto się wykaże i coś z nimi zrobi.

2. projekt jest bardzo fajny - niby klasyczny, ale jednak z pazurem, balkon, kolankowe okna - zauważcie, że Bernardyńska wznosi się w kierunku wschodnim, i architekt połączył ładnie te różnice wysokości - moim zdaniem to kawał dobrej roboty.

3. jedyne, do czego bym się przyczepił, to elewacja - ale wydaje mi się, że taki klinkierowy/ceglany front gdzieś na Bernardyńskiej występuje.
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński


JacLe
Prytan
Posty: 271
Rejestracja: 28-03-2014, 23:22
Lokalizacja: Starówka

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: JacLe »

Mistyczny pisze: W centrum źle się dzieje, trzeba je dogęszczać. Mur w tym miejscu to zwykła ściana, w dodatku podobno nieoryginalna wiec co tu eksponować?
Przepraszam, ale z tym "dogęszczaniem" centrum to jakaś totalna bzdura. Cała Żydowska, większość Wekslarskiej i Wałowej, Rynek i okolice czyli Krótka, Zakątna, Wielkie Schody, Brama Pilzneńska, dalej góra Lwowskiej to w skrócie socjał i patologia, do tego liczne puste lokale użytkowe, jak i mieszkalne - co i czym chcecie zagęszczać ?. Tutaj potrzebna jest całkowita regeneracja/rewitalizacja społeczno - gospodarcza tego rozległego obszaru i wstawienie kilku plomb ze sklepami nic tutaj nie zmieni. Mamy przykład na Urszulańskiej - w połowie pusta plomba i "zagęszczenie" na Malczewskiego w całości pustym ( przynajmniej do niedawna ) trzy piętrowym budynkiem z setkami metrów kwadratowych lokali użytkowych. Nie plomb nam tu potrzeba ale poprawy estetyki, więcej dobrej jakości zielonej przestrzeni publicznej - to mogło być zrobione na tej działce jak i powinno być zrobione przy Małych Schodach. Tutaj mógł powstać np. zaułek Hetmana Jana Amora Tarnowskiego, tędy biegnie szlak turystyczny Średniowieczne Mury, w pobliżu jest też obecny i były klasztor Bernardynów, drewniany kościół przy burku, stary cmentarz, bulwar nad Wątokiem - piękna, ale niestety zaniedbana okolica.
L'union fait la force


Cubaza
Rhetor
Posty: 3795
Rejestracja: 06-10-2009, 19:27

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: Cubaza »

Dzięki za nazwanie mnie, w skrócie, patologią i socjalem. Naprawdę bardzo dziękuję za takie w skrócie...

Wysłane z mojego Nexus 5X przy użyciu Tapatalka


JacLe
Prytan
Posty: 271
Rejestracja: 28-03-2014, 23:22
Lokalizacja: Starówka

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: JacLe »

w skrócie socjał i patologia
Powinno być generalnie. Zbędna ironia z Twojej strony - nie ma się co obrażać, też mieszkam w tej dzielnicy. Widzę i słyszę co się dzieje w sąsiedztwie, na nasze szczęście nie tym najbliższym. Chociaż w ostatnich kilku latach "upadły" dwie meliny w promieniu 40 m od wejścia do budynku, to to co napisałem, niestety wciąż jest prawdą.
L'union fait la force


Autor tematu
Klipa201
Prytan
Posty: 237
Rejestracja: 21-07-2012, 10:49
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: Klipa201 »

Budowa boiska przy Piłsudskiego i bliżej nie określony budynek przy Lippóczyego.
Załączniki
20160320_150524[1].jpg
20160320_150524[1].jpg (1.04 MiB) Przejrzano 4619 razy
20160320_150829[1].jpg
20160320_150829[1].jpg (1.1 MiB) Przejrzano 4619 razy
20160320_150823[1].jpg
20160320_150823[1].jpg (1.12 MiB) Przejrzano 4619 razy
20160320_150817[1].jpg
20160320_150817[1].jpg (1.09 MiB) Przejrzano 4619 razy

Awatar użytkownika

Versacz
Archont
Posty: 636
Rejestracja: 31-08-2009, 12:55

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: Versacz »

Ten budynek to podobno będzie jakaś przychodnia.


Autor tematu
Klipa201
Prytan
Posty: 237
Rejestracja: 21-07-2012, 10:49
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: Klipa201 »

Trzeba przyznać wygląda elegancko , widziałbym więcej tego typu budynków przy głównych ulicach.

Awatar użytkownika

Mr Greenback
Rhetor
Posty: 3590
Rejestracja: 28-01-2010, 19:31

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: Mr Greenback »

Grupa Can-Pack SA, producent opakowań metalowych i szklanych wybuduje nowy zakład produkcyjny w Tarnowie. Fabryka, której wartość określana jest na około 30 mln zł w pierwszym etapie zatrudni około 60 osób.
Jak poinformował we wtorek przedstawiciel inwestora Ryszard Półtorak, inwestycja zostanie zlokalizowana na terenie, gdzie obecnie znajdują się obiekty magazynowe należące do spółki. Wartość projektu, który jest częścią programu konsolidacji jednej z branż grupy Can-Pack, wyniesie około 30 mln zł.

Rozpoczęcie prac budowlanych zapowiadane jest na czerwiec tego roku. Produkcja w nowym zakładzie powinna ruszyć w pierwszym kwartale 2017 roku. Jak szacują przedstawiciele firmy, pracę w Tarnowie znajdzie w pierwszym etapie około 60 osób.
"Ludzie którzy głosują na nieudaczników, złodziei, zdrajców i oszustów nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami". George Orwell

ODPOWIEDZ