Inwestycje w miescie

Coś budują? Coś wyburzają? Masz jakieś własne pomysły (nawet futurystyczne)? Tutaj jest miejsce dla ciebie
Awatar użytkownika

Jan Kowalski
Rhetor
Posty: 5589
Rejestracja: 17-06-2014, 09:35

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: Jan Kowalski »

Mam wrażenie, że to kolejne zagranie Romka. Najpierw ogłasza sukces, a później się zastanawia, czy mu go ktoś sfinansuje. To tak jak ja bym powiedział, że postanowiłem adminowi w ramach wdzięczności podarować Jaguara, 60% ceny będzie z dofinansowania Sotiv'a, przy czym on jeszcze o tym nie wie, ani nie ma zbyt dużych szans, żeby się zgodził, ale media już mnie wychwalają. Jak on nie da, to go poproszę ponownie, a jak znów odmówi to wezmę kredyt na was wszystkich i za rok wypnę pierś do orderów.
Nie jestem KODziarzem, gorszym sortem, donosicielem, Bolkiem, ani TW.


Potato
Obywatel
Posty: 22
Rejestracja: 01-06-2017, 15:17

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: Potato »

Mam wrażenie, że Tarnow jest z gory odcianany od wszystkich możliwości dofinansowania.
Wszelkie zabiegi typu klaster przemuysłowy, nowy prezydent/urzednicy to tylko kurtuazja.
Miasto pozostanie samo dla siebie...


Exyou
Proedroj
Posty: 328
Rejestracja: 28-03-2011, 14:45

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: Exyou »

Troche dziwna sprawa bo taki Mielec, który będąc jakimś czwartym może ośrodkiem na niby biednym podkarpaciu dostaje 17 mln dofinansowania na hale, a ten jakby to powiedział Ciepiela ważny ośrodek Tarnów tych pieniędzy nie może uzyskać, pomimo że w okolicach mieszka prawie 200 tyś ludzi i to zapotrzebowanie jest większe.Tak w Mielcu mają tą swoją piłke ręczna, ale dajcie spokój, kogo interesuje ten sport.Czy prezydent Mielca jest z Pisu? :)

Awatar użytkownika

Dominik_PCH
Rhetor
Posty: 1669
Rejestracja: 08-11-2010, 14:37

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: Dominik_PCH »

Pisząc o piłce ręcznej w kontekście Tarnowa, polecam sprawdzić historie tego sportu w mieście. Odpowiesz sobie na pytanie kogo to interesuje.


Exyou
Proedroj
Posty: 328
Rejestracja: 28-03-2011, 14:45

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: Exyou »

Dominik_PCH pisze:Pisząc o piłce ręcznej w kontekście Tarnowa, polecam sprawdzić historie tego sportu w mieście. Odpowiesz sobie na pytanie kogo to interesuje.

Kiedys się interesowałem ręczną i na superlige przychodzi średnio z 1500 osób, nie licząc Kielc i Płocka.

Awatar użytkownika

Dominik_PCH
Rhetor
Posty: 1669
Rejestracja: 08-11-2010, 14:37

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: Dominik_PCH »

W mieście, w UM, są ludzie, którzy pamietają najlepsze lata piłki ręcznej w Tarnowie. Całe pokolenia, które trenowały, wciąż patrzą z sentymentem w przeszłość. To nie jest tak jak piszesz, zapominając dodać moim zdaniem:, "Tak w Mielcu mają tą swoją piłke ręczna, ale dajcie spokój, kogo interesuje ten sport"

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11077
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: Goscinny »

Prezydent Mielca jest z SLD :)
A może to kwestia "chciejstwa" a nie przynależności partyjnej? :)


wejss
Rhetor
Posty: 1635
Rejestracja: 09-05-2011, 20:56

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: wejss »

Exyou pisze:Troche dziwna sprawa bo taki Mielec, który będąc jakimś czwartym może ośrodkiem na niby biednym podkarpaciu dostaje 17 mln dofinansowania na hale, a ten jakby to powiedział Ciepiela ważny ośrodek Tarnów tych pieniędzy nie może uzyskać, pomimo że w okolicach mieszka prawie 200 tyś ludzi i to zapotrzebowanie jest większe.Tak w Mielcu mają tą swoją piłke ręczna, ale dajcie spokój, kogo interesuje ten sport.Czy prezydent Mielca jest z Pisu? :)
Podkarpackie jako ściana wschodnia ma specjalne fundusze z unii dla najbiedniejszych regionów Europy. Zdecydowanie korzystniej dla Tarnowa byłoby odłączyć się od Krakowa i iść pod Rzeszów.

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11077
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: Goscinny »

No i po dofinansowaniu na przebudowę "Jaskółki":
http://rdn.pl/?p=128303" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika

Jan Kowalski
Rhetor
Posty: 5589
Rejestracja: 17-06-2014, 09:35

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: Jan Kowalski »

Jak się zasiada w komitetach poparcia Bronka i lata za KODziarzami na spędy przeciwko władzy, a później do tej władzy wyciąga rękę po kasę, to efekt wiadomy do przewidzenia.
Nie jestem KODziarzem, gorszym sortem, donosicielem, Bolkiem, ani TW.


wejss
Rhetor
Posty: 1635
Rejestracja: 09-05-2011, 20:56

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: wejss »

Goscinny pisze:No i po dofinansowaniu na przebudowę "Jaskółki":
http://rdn.pl/?p=128303" onclick="window.open(this.href);return false;
Od wczoraj o tym rozmawiamy


Exyou
Proedroj
Posty: 328
Rejestracja: 28-03-2011, 14:45

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: Exyou »

Jan Kowalski pisze:Jak się zasiada w komitetach poparcia Bronka i lata za KODziarzami na spędy przeciwko władzy, a później do tej władzy wyciąga rękę po kasę, to efekt wiadomy do przewidzenia.
Coś w tym jest, Ciepiela sobie takimi akcjami strzela w stopę.

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11648
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: defekator »

A co miał zrobić? Zapisać się nagle do PIS bo aktualnie PIS trzyma łapę na kasie? Przecież to bez sensu - za jakiś czas władza od pieniędzy się zmieni i bycie w PIS będzie tutaj oznaczało problem z uzyskaniem wsparcia. Takie są niestety realia polityki lokalnej, że jest ona skrajnie upartyjniona. A jak mamy partie to na pierwszym miejscu interes partii a interes państwa czy też miasta na miejscu drugim albo jeszcze dalszym. Przecież, gdyby dostał kasę, to szanse na sprawny remont hali wzrastają. Sprawny remont hali oznaczać mógłby wzrost poparcia w sondażach a to oznacza problemy dla jakiegoś partyjnego kolegi, który będzie z Ciepielą o stołek rywalizował. Zatem z punktu widzenia interesów PIS sprawny remont hali na ten moment jest niepożądany - za to porażka mile widziana.

Tak więc niech ludzie dalej głosują w wyborach lokalnych wg tego kto należy do PIS a kto do PO, niech patrzą kto poparł Bronka a kto Dudę, niech zwracają uwagę kto był na "miesięcznicach" a kto na marszach "kodziarzy" to gwarantuję, że absolutnie nic się nie zmieni.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM


suraiw
Thesmothetai
Posty: 1013
Rejestracja: 01-09-2009, 17:01
Lokalizacja: Tarnów-Mościce

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: suraiw »

Ale ta hala nie jest dla Ciepieli, tylko dla ludzi mieszkających w Tarnowie i w okolicy.
Ciepiela może nigdy nawet nie zawitać do tej hali, natomiast ja jako mieszkaniec Tarnowa, chciałbym czasami oglądnąć jakieś wydarzenie sportowe, czy też kulturalne w przyzwoitych warunkach.

To co, jakby prezydent był z PiS-u to by dali dofinansowanie, jak jest z PO to już inny elektorat będzie chodził do tej hali i na złość PO nie damy dofinansowania?
Dla mnie to jedni i drudzy są bandą nieudaczników dbających o własne partyjne interesy, a tak zwany suweren potrzebny jest tylko przed wyborami, coby kartkę z ich nazwiskiem wrzucił do urny, a później choćby potop.
Bądź tak mało konkretny, jak to tylko możliwe, dzięki temu nikogo nie urazisz.

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11648
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: defekator »

Oczywiście, że nie jest dla Ciepieli tylko dla ludzi. Ale jak Ciepiela hale wyremontuje to może przed wyborami zyskać a do tego dopuścić nie można. Ot i cała tajemnica. Zresztą, gdyby prezydent był z PIS a kasę trzymała PO to byłoby pewnie to samo. Do czasu jak ludzie nie przestaną w wyborach lokalnych zwracać uwagi na partyjne logo przy gębie kandydata na plakacie będzie to dokładnie tak wyglądało.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM

ODPOWIEDZ