Inwestycje w miescie

Coś budują? Coś wyburzają? Masz jakieś własne pomysły (nawet futurystyczne)? Tutaj jest miejsce dla ciebie
ODPOWIEDZ

halford
Rhetor
Posty: 2093
Rejestracja: 21-10-2009, 15:44

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: halford »

Znam osoby które wolą jechać na zakupy również do galerii w Rzeszowie, byłem ostatnio i byłem w szoku jakie rarytasy poza sieciówkowe można wyrwać w lepszych cenach niż się wydaje (chodzi o butiki z ciuchami damskimi).
Byłem też kiedyś w galerii Rzeszowie i moja żona też doznała szoku jaki mają towar w sklepach typu noname. Ceny bardzo niskie, wybór duży.

U nas w galeriach kupić coś fajnego można tylko z przypadku. Nawet prostej rzeczy ciężko kupić. Ostatnio szukałem zwykłych dresów do chodzenia po domu. W każdym sklepie praktycznie ten sam, pedalski wzór. W miarę normalne dostałem w Tesco... Inny przykład. Buty typu pantofle/balerinki dla 2-letniego dziecka. Na kilkanaście sklepów z butami nie było w ani jednym. Dopiero w anchuanie udało się kupić.
3150 A Rh+

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6845
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: LordRuthwen »

@halford, nie znasz się na modzie :P


Exyou
Proedroj
Posty: 328
Rejestracja: 28-03-2011, 14:45

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: Exyou »

ale że w Tarnowie Zary nie ma...przecież większość kasiastych ludzi w mieście ubiera się w Zarze ;)

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11637
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: defekator »

halford pisze: Byłem też kiedyś w galerii Rzeszowie i moja żona też doznała szoku jaki mają towar w sklepach typu noname. Ceny bardzo niskie, wybór duży.
Ciekawe czemu tarnowskie sklepy noname znajdujące się poza galerią tak nie potrafią. Pewnie to wina konkurencji ze strony galerii ;)
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM


Rodowity
Archont
Posty: 733
Rejestracja: 17-11-2010, 16:42
Lokalizacja: Tarnów

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: Rodowity »

Bo pewnie trzeba było by zainwestować w lokal, towar i marketing... Ale po co, najczęściej jest tak, że wchodząc do sklepu po za galeriowego siedzą dwie panie przy kawce, rozmowa o d. marynie i klient traktowany jest jak persona non grata, a zapytać o coś to już w ogóle wróg publiczny. A później biadolenie, że ten jakże świetny towar za astronomiczne pieniądze jakoś nie chce się sprzedawać.



Exyou
Proedroj
Posty: 328
Rejestracja: 28-03-2011, 14:45

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: Exyou »

Ale przecież w Tarnowie nie ma żadnych inwestycji..... :mrgreen: Nie ma za bardzo o czym rozmawiać.

Awatar użytkownika

Jan Kowalski
Rhetor
Posty: 5589
Rejestracja: 17-06-2014, 09:35

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: Jan Kowalski »

Jak to nie ma jak pan Romek zakupił nowe pojazdy, żeby urzędnicy mogli jeździć od inwestycji do inwestycji.
Nie jestem KODziarzem, gorszym sortem, donosicielem, Bolkiem, ani TW.


Aghar
Prytan
Posty: 140
Rejestracja: 17-03-2014, 08:40
Lokalizacja: Tarnów

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: Aghar »

Ale Ty im zazdrościsz tej 3,5m "limuzyny".

Awatar użytkownika

Jan Kowalski
Rhetor
Posty: 5589
Rejestracja: 17-06-2014, 09:35

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: Jan Kowalski »

W poniedziałek minął kolejny "ostateczny" termin zakończenia remontu 340-metrowego odcinka al. Jana Pawła II w Tarnowie. Tymczasem, niezakończona jest jeszcze jedna zatoka autobusowa, a wykonawca po raz kolejny usprawiedliwia się złymi warunkami pogodowymi.

http://www.radiokrakow.pl/wiadomosci/ta ... ni-pogode/" onclick="window.open(this.href);return false;
Nie jestem KODziarzem, gorszym sortem, donosicielem, Bolkiem, ani TW.

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7656
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: ad2222 »

Dobrze było by w umowie zawrzeć klauzulę, że wykonanie całości trwać będzie powiedzmy xx dni roboczych, przy czym "dzień roboczy" to taki dzień, kiedy opad jest poniżej yy mm deszczu, zz cm śniegu, i w zakresie temperatur powiedzmy od -3 do +30 mierzone zawsze o tej samej porze. To się da zrobić, i nie było by potem zwalania na "złe warunki".
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński


wejss
Rhetor
Posty: 1625
Rejestracja: 09-05-2011, 20:56

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: wejss »

Jakie złe warunki? Pół metra śniegu było? Mróz dopiero teraz chwycił. Ulew też nie było. Może pomylili Tarnów z Los Angeles i chcieli mieć po 30 stopni.


Roberto
Archont
Posty: 787
Rejestracja: 15-09-2009, 17:42

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: Roberto »

wejss pisze:Może pomylili Tarnów z Los Angeles
Obrazek

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11057
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: Goscinny »

Jakby pomylili Tarnów z Kalifornią, to by im było za gorąco.
Zresztą - patrzyłem jak się robi nową nawierzchnię w Kaliforni :) Technika nieznana chyba u nas, ale działa.
Warunek - musi być płasko. Wylewają z beczki taką średnio gęstą "zupę", która w zasadzie sama się wypoziomuje. Za kilka godzin tężeje i można jechać.
Parkingi też tak robili - "beczkowóz", taśma z napisem "fresh oil" i leją od razu na cały parking. W jeden dzień tak zrobili parking wielkości tego przed Kauflandem :)

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7656
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: ad2222 »

@Goscinny: problem w tym, że w Kalifornii nie ma tylu "przejść przez zero" co w Polsce - a to najbardziej daje w kość nawierzchniom, kiedy woda rozmarza, wchodzi w najmniejsze szczeliny, znowu zamarza, lekko rozsadza szczelinę, robi więcej miejsca dla wody, i tak w kółko...
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński

ODPOWIEDZ