Inwestycje w miescie

Coś budują? Coś wyburzają? Masz jakieś własne pomysły (nawet futurystyczne)? Tutaj jest miejsce dla ciebie
ODPOWIEDZ

aaee
Archont
Posty: 649
Rejestracja: 03-03-2011, 14:49

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: aaee »

Cubaza pisze:
09-04-2024, 08:26
Burger King, kolejny McDonald's, troszkę dużo tego. Nie powiem, po kawę niekiedy bym wstąpił jadąc w tamtą stronę (w stronę Zbylitowskiej Góry), ale jakoś nie czuję potrzeby kolejnego McDonalda w Tarnowie.
Ty nie czujesz ale zobacz co dzieje się pod MC, niejeden raz ul. Szkodnik była zablokowana bo tyle aut było do McDonalda. Wiadomo że nie w środku dnia ale wieczorami w weekendy gdy np zaczynał serwować kanapkę Drwala.

Jeśli jest zapotrzebowanie to bardzo dobrze, stworzy to miejsca pracy dla studentów gdzie mogą luźno dostosować grafik pracy.

Zresztą coraz częściej widać obsługę w "starszym" wieku, i mówię tutaj o osobach tylko 50+

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7663
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: ad2222 »

@Cubaza Nie marudź, kandydat na prezydenta Gorzowa Wlkp. obiecywał w mieście Starbucks'a, jak tylko wygra wybory :)
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński


Cubaza
Rhetor
Posty: 3795
Rejestracja: 06-10-2009, 19:27

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: Cubaza »

Ale mi nie chodziło marudzenie ;) Po prostu są miasta, które nie mają żadnego McDonalda a nasze 100 tys. miasto będzie mieć trzy :D Ale jakby na to nie patrzeć to ze względu ekonomicznego mi się to podoba :-) Miejsca pracy, jak się jedzie w tamtą stronę to będzie gdzie podskoczyć po kawę lub herbatę na szybko. Jak się jedzie od Ładnej do Wojnicza to po tej stronie nie ma chyba gdzie zjechać na jedzenie. Jest Taurus w Ładnej (ale nie pamiętam, czy można skręcić w lewo z drogi żeby dojechać), a potem po prawej stronie to chyba jest dopiero Misterium po drugiej stronie obwodnicy Wojnicza. Coś pomiędzy się przyda :-)

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6856
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: LordRuthwen »

Cubaza pisze:
10-04-2024, 11:36
Jest Taurus w Ładnej (ale nie pamiętam, czy można skręcić w lewo z drogi żeby dojechać)
Nie można.


mefisto101
Prytan
Posty: 212
Rejestracja: 25-09-2009, 19:12

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: mefisto101 »

Cubaza pisze:
10-04-2024, 11:36
Ale mi nie chodziło marudzenie ;) Po prostu są miasta, które nie mają żadnego McDonalda a nasze 100 tys. miasto będzie mieć trzy :D Ale jakby na to nie patrzeć to ze względu ekonomicznego mi się to podoba :-) Miejsca pracy, jak się jedzie w tamtą stronę to będzie gdzie podskoczyć po kawę lub herbatę na szybko. Jak się jedzie od Ładnej do Wojnicza to po tej stronie nie ma chyba gdzie zjechać na jedzenie. Jest Taurus w Ładnej (ale nie pamiętam, czy można skręcić w lewo z drogi żeby dojechać), a potem po prawej stronie to chyba jest dopiero Misterium po drugiej stronie obwodnicy Wojnicza. Coś pomiędzy się przyda :-)
Taurusa nie polecam drogo i przaśnie


kato
Rhetor
Posty: 2703
Rejestracja: 24-08-2009, 11:27
Lokalizacja: Tarnów

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: kato »

Drogo jest, ale smacznie.
Przynajmniej to co regularnie zamawiam :)
Nikt Panu nie da tyle, ile ja mogę obiecać (KMN)


Cubaza
Rhetor
Posty: 3795
Rejestracja: 06-10-2009, 19:27

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: Cubaza »

@mefisto101 mi bardziej chodziło o miejsca gdzie można zjeść na trasie Tarnów <-> Wojnicz na starej e40. Jest to Taurus (do którego, jak się okazuje, nie zjedziemy jadąc w tę stronę) a potem to dopiero Misterium w Wojniczu przy obwodnicy :-)
Więc coś w połowie drogi się przyda ;)


wejss
Rhetor
Posty: 1635
Rejestracja: 09-05-2011, 20:56

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: wejss »

mefisto101 pisze:
10-04-2024, 22:08
Cubaza pisze:
10-04-2024, 11:36
Ale mi nie chodziło marudzenie ;) Po prostu są miasta, które nie mają żadnego McDonalda a nasze 100 tys. miasto będzie mieć trzy :D Ale jakby na to nie patrzeć to ze względu ekonomicznego mi się to podoba :-) Miejsca pracy, jak się jedzie w tamtą stronę to będzie gdzie podskoczyć po kawę lub herbatę na szybko. Jak się jedzie od Ładnej do Wojnicza to po tej stronie nie ma chyba gdzie zjechać na jedzenie. Jest Taurus w Ładnej (ale nie pamiętam, czy można skręcić w lewo z drogi żeby dojechać), a potem po prawej stronie to chyba jest dopiero Misterium po drugiej stronie obwodnicy Wojnicza. Coś pomiędzy się przyda :-)
Taurusa nie polecam drogo i przaśnie
W Taurusie można naprawdę smacznie zjeść normalne polskie potrawy a nie jakieś pierdy typu "drwale" i inne "wrapy". Raz na jakiś czas ok ale normalnie się tym żywić to dramat.


aaee
Archont
Posty: 649
Rejestracja: 03-03-2011, 14:49

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: aaee »

Cubaza pisze:
11-04-2024, 07:37
@mefisto101 mi bardziej chodziło o miejsca gdzie można zjeść na trasie Tarnów <-> Wojnicz na starej e40. Jest to Taurus (do którego, jak się okazuje, nie zjedziemy jadąc w tę stronę) a potem to dopiero Misterium w Wojniczu przy obwodnicy :-)
Więc coś w połowie drogi się przyda ;)
Do Taurusa obok Merkurego?

Jadąc do Tarnowa, na światłach w lewo, później prawo i jesteś pod Merkurym, do Taurusa rzut beretem.


Poza tym bezpośrednio nie ma zjazdu jak na stacje benzynową, ale blisko jest na Tuchowskiej przy zjeździe Jadłostacja, i pizza Grande Forno.

Przy pierwszych światłach za Tarnowem, Perła Orientu (chyba "świeże"), później Hotel Dunajec.

Kierowcy ciężarówek wybiorą miejsca z dużym parkingiem gdzie mogą na spokojnie wykręcić pauze, osobówek będą celować w trasie na popularność miejsca, McDonald wygra z wszystkim.


Cubaza
Rhetor
Posty: 3795
Rejestracja: 06-10-2009, 19:27

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: Cubaza »

Jednak żeby zjechać do Taurusa trzeba się pokręcić. Nie ma bezpośredniego zjazdu do niego. Więc odpada na "szybko".
Żeby zjechać do Grande Forno trzeba wiedzieć, że po zjeździe z obwodnicy coś takiego jest. A McDonald's będzie od razu przy drodze.
Nawet nie wiedziałem, że jest takie coś jak "Perła orientu". Zawsze byłem pewny, że w tamtym miejscu jest tylko to przedszkole i nic więcej ;) Trzeba będzie obadać.
Faktycznie, zapomniałem o hotelu Dunajec, w którym jest restauracja. Więc jednak jest coś przy drodze z dobrym dojazdem :-)

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6856
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: LordRuthwen »

Cubaza pisze:
12-04-2024, 08:16
Nawet nie wiedziałem, że jest takie coś jak "Perła orientu". Zawsze byłem pewny, że w tamtym miejscu jest tylko to przedszkole i nic więcej ;) Trzeba będzie obadać.
Kurcze, już myślałem, że wiem co będę dziś jadł a tu zonk - otwarte tylko łikendowo:
piątek 15-21
sobota 13-21
niedziela 13-20

Online

daniels90
Obywatel
Posty: 77
Rejestracja: 16-10-2023, 20:06

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: daniels90 »

Mam takie pytanie, czy ktoś zna historię tego budynku obok sklepu Stokrotka na Koszyckiej 4?
Ten budynek stoi tam już tyle lat i nikt nic z tym nie robi. Pamiętam, że kilka lat temu czasem sprzedawano tam kwiaty.

Obrazek

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11072
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: Goscinny »

Patrzcie - w Rzeszowie Manhattan robią!!!

https://g.pl/news/7,188150,30908060,ten ... lawia.html

Jak do dobrze, że u nas jakiś stary dziad z Krakowa nie pozwala na budowanie wysokich budynków.

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11072
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: Goscinny »

Kulfon pisze:
12-12-2020, 09:40
Pan Prezydent ma rozmach :) ....roboty na 20 lat minimum będzie :)
''Zróbmy to:
- Budowa wschodniej obwodnicy Tarnowa
- Dokończenie budowy północnej obwodnicy Tarnowa - przedłużenie Elektrycznej - przebudowa ul. Wyszyńskiego
Przebudowa ul. Błonie
- Przebudowa ul. Tuchowskiej oraz budowa nowego połączenia Tuchowska - Krakowska - Warsztatowa
- Budowa mieszkań komunalnych na wynajem ul. Krzyska, Jara, Sportowa
- Uzbrojenie terenów na Strusinie (sady) dla budowy apartamentowców.
Uzbrojenie terenów dla budowy osiedla mieszkaniowego ul. Lotnicza
- Budowa nowej strefy aktywności gospodarczej
- Rewitalizacja ul. Wałowej, Lwowskiej, Dąbrowskiego
- Budowa ścieżek rowerowych
- Budowa sal gimnastycznych przy przedszkolach oraz SzP nr 17, V LO, SzP „Siódemka”
- Budowa nowego żłobka w wschodniej części Tarnowa
- Odrestaurowanie Pałacu przy ul. Gumniskiej
- Modernizacja Pałacu Młodzieży
- Rozbudowa szkoły podstawowej nr 9
- Przebudowa stadionu miejskiego
- Stworzenie Centrum Usług Społecznych
- Utworzenie wydziału lekarskiego przy PWSZ
- Budowa mediateki
- Budowa centrum informatyki
- Budowa zjazdu z autostrady ul. Niedomicka
- Budowa parku wodnego w Mościcach
- Przebudowa ul. Lwowskiej etap III
- Przebudowa ulic: Krakowska - Narutowicza - Sikorskiego - Szkotnik - napisał Roman Ciepiela
- Budowa ul. Ablewicza
- Przebudowa ul. Braci Saków
- Budowa apartamentowców na terenie Owintar
- Przebudowa stadionu lekkoatletyczno - piłkarskiego w Mościcach
- Modernizacja energetyczna budynków publicznych.
- Budowa parkingu wielopoziomowego w centrum miasta
- Modernizacja oświetlenia ulicznego
- Remonty i przebudowa dróg osiedlowych
- Informatyzacja i ułatwienie obsługi mieszkańców w urzędzie
- Budowa stacji selektywnej gospodarki odpadami
- Rekultywacja składowiska odpadów
- Zakończenie rewaloryzacji parku Sanguszków
- Stworzenie ogrodów śródmiejskich
- Rozwój Parku Doświadczeń w Rynku 4 - instytucji promocji i popularyzacji nauki
- Budowa basenu rehabilitacyjnego i komory solnej przy „Słonecznym Wzgórzu”
- Modernizacja lodowiska ul. Wojska Polskiego
- Utworzenie Tarnowskiej Orkiestry Symfonicznej jaki pierwszego etapu powołania Filharmonii Tarnowskiej
- Stworzenie AQUAPARKU pod Górą Marcina - w formule PPP
- Wdrożenie programu retencji wody
- Opracowanie i realizacja programu elektromobilności i pełnej efektywności energetycznej pn „Tarnowski Zielony Ład - 2050''
http://tarnow.net.pl/articles/s/i/30800 ... na-dotacje

Zupełnie przypadkowo mi sie ten post pojawił, więc zobaczmy, co z tych szumnych zapowiedzi zostało zrealizowane (pogrubiłem to, co wg mnie zostało zrealizowane, albo jest w trakcie):

- Budowa wschodniej obwodnicy Tarnowa
- Dokończenie budowy północnej obwodnicy Tarnowa - przedłużenie Elektrycznej - przebudowa ul. Wyszyńskiego
- Przebudowa ul. Błonie
- Przebudowa ul. Tuchowskiej oraz budowa nowego połączenia Tuchowska - Krakowska - Warsztatowa
- Budowa mieszkań komunalnych na wynajem ul. Krzyska, Jara, Sportowa
- Uzbrojenie terenów na Strusinie (sady) dla budowy apartamentowców.
- Uzbrojenie terenów dla budowy osiedla mieszkaniowego ul. Lotnicza
- Budowa nowej strefy aktywności gospodarczej
- Rewitalizacja ul. Wałowej, Lwowskiej, Dąbrowskiego
- Budowa ścieżek rowerowych
- Budowa sal gimnastycznych przy przedszkolach oraz SzP nr 17, V LO, SzP „Siódemka”
- Budowa nowego żłobka w wschodniej części Tarnowa
- Odrestaurowanie Pałacu przy ul. Gumniskiej
- Modernizacja Pałacu Młodzieży
- Rozbudowa szkoły podstawowej nr 9
- Przebudowa stadionu miejskiego
- Stworzenie Centrum Usług Społecznych
- Utworzenie wydziału lekarskiego przy PWSZ
- Budowa mediateki
- Budowa centrum informatyki
- Budowa zjazdu z autostrady ul. Niedomicka
- Budowa parku wodnego w Mościcach
- Przebudowa ul. Lwowskiej etap III
- Przebudowa ulic: Krakowska - Narutowicza - Sikorskiego - Szkotnik - napisał Roman Ciepiela
- Budowa ul. Ablewicza
- Przebudowa ul. Braci Saków
- Budowa apartamentowców na terenie Owintar
- Przebudowa stadionu lekkoatletyczno - piłkarskiego w Mościcach
- Modernizacja energetyczna budynków publicznych.
- Budowa parkingu wielopoziomowego w centrum miasta
- Modernizacja oświetlenia ulicznego
- Remonty i przebudowa dróg osiedlowych
- Informatyzacja i ułatwienie obsługi mieszkańców w urzędzie
- Budowa stacji selektywnej gospodarki odpadami
- Rekultywacja składowiska odpadów
- Zakończenie rewaloryzacji parku Sanguszków
- Stworzenie ogrodów śródmiejskich
- Rozwój Parku Doświadczeń w Rynku 4 - instytucji promocji i popularyzacji nauki
- Budowa basenu rehabilitacyjnego i komory solnej przy „Słonecznym Wzgórzu”
- Modernizacja lodowiska ul. Wojska Polskiego
- Utworzenie Tarnowskiej Orkiestry Symfonicznej jaki pierwszego etapu powołania Filharmonii Tarnowskiej
- Stworzenie AQUAPARKU pod Górą Marcina - w formule PPP
- Wdrożenie programu retencji wody
- Opracowanie i realizacja programu elektromobilności i pełnej efektywności energetycznej pn „Tarnowski Zielony Ład - 2050''

Niewiele tego :)

ODPOWIEDZ