Inwestycje w miescie

Coś budują? Coś wyburzają? Masz jakieś własne pomysły (nawet futurystyczne)? Tutaj jest miejsce dla ciebie
ODPOWIEDZ

Kulfon
Rhetor
Posty: 2185
Rejestracja: 14-11-2012, 08:37

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: Kulfon »

''powstanie na 10-hektarowej działce przy drodze krajowej nr 4''
I nawet autostrady nie musi byc ,jak to? przeciez nasi lokalni decydenci nas od dawna zapewniali ze jak tylko powstanie autostrada to Tarnow ruszy z kopyta :lol:
W Tarnowie to tylko same markety ,przychodnie,szpitale .....no i cmentarze ostatnio na Rzedzinie sie rozbudowywuje ..... w sumie realna perspektywa dla wymierajacego miasta :-?
''Bliższy Bogu jest niewierzący stosujący w życiu siedem przykazań, niż katolik, który wypełnia tylko trzy pierwsze''


renata160
Prytan
Posty: 175
Rejestracja: 28-05-2015, 14:54

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: renata160 »

Jak widać autostrada nie jest potrzebna.
Dodatkowo:
  • * Obiekt powstanie na 10-hektarowej działce. A w Tarnowie nie ma takich dużych działek do zaoferowania inwestorom.
    * Konferencje zwołuje i informuje o tym inwestor. W tym przypadku prezes HSP. A nie poseł, czy prezes spółki miejskiej.
    * W Sędziszowie nie ma Klastera ! ;)
Ale najważniejsza jest różnica w skali procentowej pomocy publicznej, o której pisałam wcześniej. Czyli zwolnienie z podatku dochodowego, ważne do 2026 roku bodajże aktualnie. Maksymalna wysokość pomocy publicznej z tytułu inwestycji dla dużych firm na terenie Małopolski nie może przekroczyć 35% wartości nakładów inwestycyjnych. W Podkarpackim progiem jest 50%. Jeżeli ktoś inwestuje 40 mln jak w tym przypadku, to różnica jest znaczna.


Trishelle
Proedroj
Posty: 406
Rejestracja: 06-02-2014, 13:54

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: Trishelle »

Otwarcie biura Comarch
http://www.tarnow.pl/Miasto/Aktualnosci ... w-Tarnowie" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6856
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: LordRuthwen »

Od kwietnia prowadziliśmy intensywne procesy rekrutacyjne we współpracy z tarnowskim magistratem. W I etapie planujemy zatrudnić do 50 osób
Taaaaak, kilku znajomych tam startowało, zatrudnili około 10 osób, reszta to pracownicy dojeżdżający z Tarnowa do Krakowa przeniesieni do biura w Tarnowie.

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11073
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: Goscinny »

Trishelle - ten wpis na stronie miasta wyjaśnił mi w końcu dlaczego miasto "nagle" zainteresowało się "smart city" i chce na to kasę wydawać. :)


Cubaza
Rhetor
Posty: 3795
Rejestracja: 06-10-2009, 19:27

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: Cubaza »

Ktoś musi szkolić tych z Tarnowa :P Ciekawe czy mnie by zatrudnili :D

Awatar użytkownika

Mr Greenback
Rhetor
Posty: 3590
Rejestracja: 28-01-2010, 19:31

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: Mr Greenback »

Jedyne co mnie martwi z tym comarchem To fakt, ze do obiecanych przez Romka 2000 jeszcze trochę brakuje... Ale bądźmy dobrej myśli ;)
"Ludzie którzy głosują na nieudaczników, złodziei, zdrajców i oszustów nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami". George Orwell


Trishelle
Proedroj
Posty: 406
Rejestracja: 06-02-2014, 13:54

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: Trishelle »

Taka ciekawostka jak zadłużone są samorządy.

http://samorzady.pb.pl/3867140,75427,na ... dy-ranking" onclick="window.open(this.href);return false;

Ciekawi mnie co czeka Toruń. Co do naszych Wierzchosławic, to albo za w czasu zgodzą się na przyłączenie do Tarnowa i problem będzie do przełknięcia, dzięki dotacji za redukcję jednostek samorządowych, albo czeka ich droga gminy Rewal, co z kolei byłoby problemem, gdyż gmina na siłę byłaby wciągnięta z większymi problemami albo do Tarnowa, albo do gminy Tarnów.


renata160
Prytan
Posty: 175
Rejestracja: 28-05-2015, 14:54

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: renata160 »

Trishelle pisze: Co do naszych Wierzchosławic,
to ja bym się nie martwiła za bardzo. Przybył przecież profesjonalny doradca ;)
http://rdn.pl/?p=9715" onclick="window.open(this.href);return false;
Jak czytamy: "był pierwotnie przymierzany na stanowisko skarbnika gminy Wierzchosławice" ooo!
"Jednak radni podczas piątkowej sesji Rady Gminy nie dopuścili do zmian" A to pech prawdziwy. A może, szczęśliwie dla tej gminy?
Tak nawiasem. Przymierzany? Co się tutaj dzieje ?

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11073
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: Goscinny »

Cytat z filmu Barei ciągle żywy: "mój mąż jest z zawodu dyrektorem". Posadka dla takich ludzi zawsze się znajdzie - bez względu na to, co sobą reprezentują. Ważne jest do kogo mówią po imieniu.

Awatar użytkownika

Phoenix
Prytan
Posty: 218
Rejestracja: 10-11-2009, 16:40

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: Phoenix »

Trishelle pisze: albo za w czasu zgodzą się na przyłączenie do Tarnowa.
A to w ogóle jest możliwe ?
(...) Szukam stylu zmieszany z tłumem, robiąc to co wydaje mi się że robić umiem (...)

Awatar użytkownika

gushman
Rhetor
Posty: 3355
Rejestracja: 14-10-2009, 20:59

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: gushman »

Ręce opadają...

Naprawdę nie da się w naszym mieście wydać większej kwoty bez takich jaj?

W niedzielę przez chwilę przeleciał mi przez głowę pomysł, żeby pójść na stadion na żużel. Po chwili przypomniałem sobie, że na straży tej ruiny w Mościcach stoi system i odpuściłem. Okazuje się, że dobrze zrobiłem: http://www.unia.tarnow.pl/awaria-system ... je-klubowe" onclick="window.open(this.href);return false;
900 ml, grupy krwi nie pamiętam

Cały Tarnów na Facebooku

Awatar użytkownika

Mr Greenback
Rhetor
Posty: 3590
Rejestracja: 28-01-2010, 19:31

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: Mr Greenback »

http://www.radiokrakow.pl/wiadomosci/ta ... a-prezesa/" onclick="window.open(this.href);return false;

Z czterech zgłoszeń odrzucono trzech kandydatów, bo ich zgłoszenia miały zawierać braki formalne. Wstępną weryfikcję przeszła tylko jedna osoba. Jak wynika z informacji reporterów Radia Kraków jest to kobieta. Rozmowa kwalifikacyjna z kandydatką odbędzie się w poniedziałek po południu.
Jak wynika z forum agory to jest Mękalowa. Wybory wyborami, ale fucha dla swojej musi się znaleźć :lol: :lol: :lol:
"Ludzie którzy głosują na nieudaczników, złodziei, zdrajców i oszustów nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami". George Orwell

Awatar użytkownika

Jan Kowalski
Rhetor
Posty: 5589
Rejestracja: 17-06-2014, 09:35

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: Jan Kowalski »

Mr Greenback pisze: weryfikcję
Słowo klucz.
Nie jestem KODziarzem, gorszym sortem, donosicielem, Bolkiem, ani TW.

Awatar użytkownika

gushman
Rhetor
Posty: 3355
Rejestracja: 14-10-2009, 20:59

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: gushman »

Mr Greenback pisze: Jak wynika z forum agory to jest Mękalowa. Wybory wyborami, ale fucha dla swojej musi się znaleźć :lol: :lol: :lol:
To ona jest "swoja"? Sorry, ale nie nadążam: myślałem, że ona bliżej SLD jest.

PS A co porabia była pani wiceprezydent? Ona się nie kwalifikuje? ;-)
900 ml, grupy krwi nie pamiętam

Cały Tarnów na Facebooku

ODPOWIEDZ