Inwestycje w miescie

Coś budują? Coś wyburzają? Masz jakieś własne pomysły (nawet futurystyczne)? Tutaj jest miejsce dla ciebie


wejss
Rhetor
Posty: 1641
Rejestracja: 09-05-2011, 20:56

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: wejss »

20181021_164939.jpg
20181021_164939.jpg (121.28 KiB) Przejrzano 5920 razy
Tak jest ułożona kostka w remontowanym Parku Strzeleckim.
Czy ktoś to nadzoruje? Czy ktoś z UM zainteresował się?
Wszędzie bylejakość.
A ludzie nadal głosują na tych samych.


wejss
Rhetor
Posty: 1641
Rejestracja: 09-05-2011, 20:56

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: wejss »

A tu najnowsze info o Parku. Potwierdza tylko moje spostrzeżenia, że nie dzieje się dobrze w tym mieście. Nikt chyba nie panuje nad tym.
http://www.radiokrakow.pl/wiadomosci/ta ... oslizgiem/" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika

Mr Greenback
Rhetor
Posty: 3590
Rejestracja: 28-01-2010, 19:31

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: Mr Greenback »

wejss pisze:A tu najnowsze info o Parku. Potwierdza tylko moje spostrzeżenia, że nie dzieje się dobrze w tym mieście. Nikt chyba nie panuje nad tym.
http://www.radiokrakow.pl/wiadomosci/ta ... oslizgiem/" onclick="window.open(this.href);return false;
Wychowałem się w tym parku. Cale życie z nim jestem związany. i jak usłyszałem co mają zrobić i w ile czasu to się cieszyłem, że to musi być super firma skoro w tak krótkim czasie im się uda. Bo o ile plac zabaw ogarnęli sprawnie, ale co do reszty to jakoś mi się to nie widziało...
"Ludzie którzy głosują na nieudaczników, złodziei, zdrajców i oszustów nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami". George Orwell

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11077
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: Goscinny »

Wykonawca albo wiedział od razu że się nie wyrobi w terminie, albo miasto mu coś tam pozmieniało i nie miał szans. Na warunki pogodowe nie może się powoływać, bo pogodę miał wspaniałą i to o wiele dłużej niż normalnie.
Niemniej, jest jak zawsze. A jeśli całość jest takiej jakości jak na zdjęciu powyżej, to kiedy remont remontu?


Beny
Archont
Posty: 517
Rejestracja: 27-02-2010, 05:10
Lokalizacja: Tarnów

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: Beny »

Na miasto tez nie można narzekać, w końcu po ostatnich wyborach można wywnioskować ze Tarnowianie są zadowoleni z rady miasta z prezydenta, wiec nie wiem kto jest temu wszystkiemu winny.Może trzeba zakładać ze to po prostu pech i nie fart miasta ze ciągle coś przeszkadza w planowym dokończeniu inwestycji.


wejss
Rhetor
Posty: 1641
Rejestracja: 09-05-2011, 20:56

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: wejss »

Ta kostka to Creativ. Wyrób jednej ze znanych firm z regionu. Sam mam taką ułożoną. Firma, która układała u mnie robiła ten sam wzór czyli okrąg. Jest ułożony idealnie równo. To co widać w parku robił ktoś kto albo nigdy nie kładł kostki albo był kompletnie nawalony. Jeżeli ktoś chce sam sprawdzić to wejdźcie bramą od Słowackiego i zaraz po prawej jest to cudo. Niestety na chwilę obecną robota w parku wygląda na porzuconą. Alejki są zupełnie zasypane liśćmi a maszyny zebrane do kupy przy mauzoleum. Wydaje mi się, że już od dłuższego czasu nikt tam się nie kręci. Coś chyba poszło nie tak.


Szakuł
Prytan
Posty: 155
Rejestracja: 16-04-2015, 13:29

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: Szakuł »

http://www.tarnow.pl/Biznes/Aktualnosci ... -Rozwojowe" onclick="window.open(this.href);return false;

Grupa Azoty otworzyła w Tarnowie nowe Centrum Badawczo-Rozwojowe. Zapewni ono dobre warunki do prowadzenia badań i wdrażania rozwiązań innowacyjnych. Nowe Centrum zostało zbudowane w 14 miesięcy. Jego efektywne wykorzystanie pozwoli Grupie Azoty na budowanie przewag konkurencyjnych i podniesienie poziomu innowacyjności.

Awatar użytkownika

Mr Greenback
Rhetor
Posty: 3590
Rejestracja: 28-01-2010, 19:31

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: Mr Greenback »

Szakuł pisze:http://www.tarnow.pl/Biznes/Aktualnosci ... -Rozwojowe

Grupa Azoty otworzyła w Tarnowie nowe Centrum Badawczo-Rozwojowe. Zapewni ono dobre warunki do prowadzenia badań i wdrażania rozwiązań innowacyjnych. Nowe Centrum zostało zbudowane w 14 miesięcy. Jego efektywne wykorzystanie pozwoli Grupie Azoty na budowanie przewag konkurencyjnych i podniesienie poziomu innowacyjności.
Ruch w dobrą stronę. Ale przypominam, że na Mechanicznych takie Centrum Badawczo-Rozwojowe istnieje i jakieś wielkiej eksplozji innowacyjności i tabunu naukowców w Tarnowie nie widzę...
"Ludzie którzy głosują na nieudaczników, złodziei, zdrajców i oszustów nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami". George Orwell


Szakuł
Prytan
Posty: 155
Rejestracja: 16-04-2015, 13:29

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: Szakuł »

Kolejna informacja inwestycyjna....kampania mogłaby trwać i trwać :)

http://www.tarnow.pl/Miasto/Aktualnosci ... -podpisana" onclick="window.open(this.href);return false;

100 miejsc pracy i nowoczesny zakład produkcyjny na terenie Strefy Aktywności Gospodarczej „Mechaniczne” to wynik podpisanej dzisiaj przez Tarnowski Klaster Przemysłowy S.A. umowy sprzedaży nieruchomości dla firmy Plastiwell International S.A. W obecności prezydenta Tarnowa, Romana Ciepieli, prezes zarządu firmy Marcin Wysocki, nabył nieruchomości o łącznej powierzchni 1,89 ha, gdzie już za kilka miesięcy rozpocznie się budowa zakładu.

Awatar użytkownika

Jan Kowalski
Rhetor
Posty: 5589
Rejestracja: 17-06-2014, 09:35

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: Jan Kowalski »

Kolejna inwestycja w klasterze przemysłowym
Pon 01.09.2014 11:15 B. B. Znaczniki:
W siedzibie Tarnowskiego Klastera Przemysłowego podpisano list intencyjny dotyczący kolejnej inwestycji na terenie Tarnowa. Sygnatariuszami porozumienia byli prezes zarządu TKP Rafał Działowski oraz Andrzej Wiatr z firmy Wia-Lan. Przedmiotem deklarowanego przedsięwzięcia będzie budowa i uruchomienie hali magazynowej – centrum logistycznego z wydzieloną częścią biurową.

Medyczna branża chce inwestować w Tarnowie
Śr 20.08.2014 10:08 Wydział Komunikacji Społecznej Znaczniki:
List intencyjny w sprawie rozpoczęcia rozmów nt. uruchomienia w Tarnowie nowego zakładu produkcyjnego podpisali w siedzibie Tarnowskiego Klastera Przemysłowego prezes spółki będącej jednym z liderów sektora medycznego w Polsce i Rafał Działowski, prezes TKP. Zatrudnienie w planowanej fabryce może znaleźć ponad 200 osób.

Realna szansa na nowe miejsca pracy
Śr 13.08.2014 14:33 Wydział Komunikacji Społecznej Znaczniki:
- Finalizujemy rozmowy z call center. Rozmawiamy o zatrudnieniu w okolicach 100 osób – mówi prezes Klastera Przemysłowego w Tarnowie Rafał Działowski. W ciągu dwóch tygodni ma być podpisany list intencyjny w tej sprawie.

Amerykański koncern partnerem ZMT
Pon 03.11.2014 10:27 B. B. Znaczniki:
Tarnowskie Zakłady Mechaniczne będą współpracować z jednym z największych koncernów amerykańskiego przemysłu obronnego. Przedstawiciele firmy Raytheon podpisali list intencyjny zakładający współdziałanie w zakresie tworzenia nowych rozwiązań dotyczących polskiej obrony powietrznej, jak również przygotowania propozycji eksportowych przeznaczonych na rynki zewnętrzne.

Światowy inwestor odwiedza Tarnów i decyduje o lokalizacji firmy
Czw 27.11.2014 11:33 B. B. Znaczniki:
Pięć propozycji lokalizacji dla firmy SaarGummi przedstawił Tarnowski Klaster Przemysłowy podczas spotkania z przedstawicielami tego potentata branży motoryzacyjnej w Tarnowie. Jak informowaliśmy, niedawno został podpisany list intencyjny w sprawie uruchomienia w Tarnowie nowego zakładu produkcyjnego.

W spotkaniu uczestniczyła mocna reprezentacja samorządu różnych szczebli m.in. wicemarszałek województwa małopolskiego Roman Ciepiela, zastępca prezydenta Tarnowa Henryk Słomka-Narożański oraz poseł Robert Wardzała.
Nie jestem KODziarzem, gorszym sortem, donosicielem, Bolkiem, ani TW.


wejss
Rhetor
Posty: 1641
Rejestracja: 09-05-2011, 20:56

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: wejss »

Klaster uaktywnia się raz na 4 lata a potem zasypia długim snem.

Awatar użytkownika

Jan Kowalski
Rhetor
Posty: 5589
Rejestracja: 17-06-2014, 09:35

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: Jan Kowalski »

To jak Wardzała na rowerze :) A tak serio, to chwalmy się wynikami, a nie uściskami dłoni.
Nie jestem KODziarzem, gorszym sortem, donosicielem, Bolkiem, ani TW.


Józiu
Prytan
Posty: 124
Rejestracja: 30-05-2012, 22:10
Lokalizacja: Tarnów

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: Józiu »

No jednak jest rożnica pomiędzy jakimś tam listem intencyjnym, a zakupem nieruchomości przez inwestora. Poza tym sporo sie dzieje w SAG-u - co najmniej kilka inwestycji jest w toku.

Awatar użytkownika

Jan Kowalski
Rhetor
Posty: 5589
Rejestracja: 17-06-2014, 09:35

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: Jan Kowalski »

Póki co to facet podpisał umowę sprzedaży nieruchomości. Nie wiemy za ile kupił, chociaż to się uda sprawdzić. Nawet w tekście pojawiają się słowa: Liczymy, że państwo na wiele lat tutaj zostaną – mówi prezydent Tarnowa, Roman Ciepiela". To sugeruje, ze obecność firmy nie jest pewnikiem. Poza tym takie cuda na kilka dni przed wyborami to zazwyczaj wydmuszka.
Nie jestem KODziarzem, gorszym sortem, donosicielem, Bolkiem, ani TW.

ODPOWIEDZ