Inwestycje w miescie

Coś budują? Coś wyburzają? Masz jakieś własne pomysły (nawet futurystyczne)? Tutaj jest miejsce dla ciebie

GregTrN
Prytan
Posty: 267
Rejestracja: 11-06-2010, 20:20
Lokalizacja: Tarnów

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: GregTrN »

Fontanna na Krakowskiej podobno jest w remoncie chociaż nic się przy niej nie dzieje. A podobno od Maja miały ruszyć wszystkie fontanny. Więc ta koło Tarnovi wystartuje pewnie koło września jeśli w ogóle.

Awatar użytkownika

Leon
Archont
Posty: 606
Rejestracja: 24-10-2014, 23:17
Lokalizacja: Tarnów

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: Leon »

A w ogóle z terenem Owintaru dogadali się ? Może ktoś jeden tym zarządzać czy dalej jest kilku i jeden może blokować inwestycje ?


kari
Thesmothetai
Posty: 1104
Rejestracja: 18-09-2010, 15:11

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: kari »

Nadal po staremu....

Awatar użytkownika

Jan Kowalski
Rhetor
Posty: 5589
Rejestracja: 17-06-2014, 09:35

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: Jan Kowalski »

Leon pisze:A w ogóle z terenem Owintaru dogadali się ? Może ktoś jeden tym zarządzać czy dalej jest kilku i jeden może blokować inwestycje ?
To nie jest jak otrzymanie medalu od kolegi z partii. Tym razem trzeba się wykazać. Przede wszystkim wspiąć się na wyżyny umiejętności negocjacyjnych, a tych jak już niejednokrotnie życie udowodniło, Ciepiela nie posiada. Pozostaje liczyć że kolejny prezydent będzie miał umiejętność zarówno skutecznego negocjowania, jak i zwykłą ludzką umiejętność rozmowy z ludźmi.
Nie jestem KODziarzem, gorszym sortem, donosicielem, Bolkiem, ani TW.


JacLe
Prytan
Posty: 271
Rejestracja: 28-03-2014, 23:22
Lokalizacja: Starówka

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: JacLe »

LordRuthwen pisze:A moim zdaniem od mentalności. Przykład z życia...
Zgodzę się z Tobą, że mentalności i osobiste predyspozycje są kluczowe w karierze zawodowej, ale teza na którą odpowiadałem brzmiała " Tarnów jako rynek płac jest kolosalnie niedofinansowany " - i tutaj podtrzymam moją hierarchię przyczyn. Chociaż zagłębiając się dalej w powody niekompetencji władz lokalnych, może się okazać, że na pierwszym miejscu będzie mentalność i pewnie tak jest. Patrząc jednak szerzej, bariery rozwojowe stworzone w lokalnym środowisku potrafią skutecznie powstrzymać jego rozwój. Dlatego że powodują odpływ ludzi utalentowanych i pracowitych, którzy z
góry zakładają, że nie będą " kopać się z koniem " i wybierają wyjazd, ci co mimo wszystko pozostaną, działają pod obciążeniem niekorzystnych czynników, i albo w którymś momencie rezygnują albo przyzwyczajają się do sytuacji w której zarobienie tylko na utrzymanie jest sukcesem. Co najważniejsze, również poważni inwestorzy zewnętrzni będą unikać takiego miejsca - a na to w naszej niedoinwestowanej gospodarce nie może sobie żaden samorząd pozwolić.

Zresztą sam dobrze rozumiesz co znaczy gdy ktoś blokuje inicjatywę:
Odniosę się też do braku inwestycji - miasto staje okoniem jeśli chce się coś zrobić, chcieliśmy otworzyć w Tarnowie strzelnicę długodystansową - tor ~450m, Z tego co wiem najbliższa o tej długości jest w okolicach Warszawy a kolejna w Gdańsku, teren znaleźliśmy: "nie da się". Jeszcze kilka innych pomysłów, które wymagałyby współpracy "władz" miejskich, ale te nie były zainteresowane. Demotywacja pełną gębą.
Możecie mnie zjechać, że tylko narzekam, ale mam do tego pełne prawo, gdyż nie widzę podstaw, żeby pochwalić cokolwiek co ostatnio powstało.
Tarnów jest miastem średniej wielkości, z ponad 100 tys. mieszkańców - patrząc więc na skalę inwestycji które miały miejsce w ostatnich 12 - 20 latach można bez wyrzutów powiedzieć, że tu rzeczywiście nic nie powstało. Samo podtrzymywanie, rozbudowa infrastruktury i estetyzacja przestrzeni to wymuszona konieczność. Gdzie są zatem działania prorozwojowe ?
W pełni zgadzam się z wrażeniem, że tu się nic nie dzieje. Niby budują się jakieś kolejne bloczki, ale obok stoi ich już na tyle dużo, że kolejny znika w tym gąszczu betonu. TKP leży i kwiczy. Mam wręcz wrażenie, że zapanował w mieście jakiś marazm i po prostu nic a nic się nie da zrobić, bo nie.
Dlaczego, bo nie ? - bo " my " pilnujemy swoich interesów: posady, etatów dla towarzystwa, wpływów i korzyści z nich a sprawy rozwoju miasta to jest problem mieszkańców..., których przecież nikt nie zmusza, aby akurat tutaj, " u nas " mieszkali.
L'union fait la force

Awatar użytkownika

Jan Kowalski
Rhetor
Posty: 5589
Rejestracja: 17-06-2014, 09:35

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: Jan Kowalski »

Wiecie dlaczego Majchrowski jest prezydentem 4, czy 5 kadencję i najpewniej zostanie na kolejną? Nie dlatego, że ma jakieś spektakularne sukcesy, ale dlatego, że nie przeszkadza w rozwoju miasta. Czasami wystarczy zwyczajnie nie przeszkadzać, czego mieszkańcom życzę, zwłaszcza gdy będą pochylali się nad kartami z kandydatami do RM i na prezydenta.
Nie jestem KODziarzem, gorszym sortem, donosicielem, Bolkiem, ani TW.


JacLe
Prytan
Posty: 271
Rejestracja: 28-03-2014, 23:22
Lokalizacja: Starówka

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: JacLe »

To, że nie przeszkadza to raczej nie jego zasługa a skali lokalnej gospodarki, która przerasta jego możliwości i potrzeby kontroli.
L'union fait la force

Awatar użytkownika

Jan Kowalski
Rhetor
Posty: 5589
Rejestracja: 17-06-2014, 09:35

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: Jan Kowalski »

Ale mógłby wzorem naszego włodarza wkładać 5 groszy do każdego pomysłu.
Nie jestem KODziarzem, gorszym sortem, donosicielem, Bolkiem, ani TW.


kari
Thesmothetai
Posty: 1104
Rejestracja: 18-09-2010, 15:11

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: kari »

Muzeum Okręgowe na rynku rozpoczyna remont.


green123
Archont
Posty: 919
Rejestracja: 30-08-2012, 19:03

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: green123 »

Jak dla mnie trochę dziwnie wygląda teraz teren obok ronda, w miejscu w którym powstaje leroy. Współczuję mieszkańcom mieszkającym obok lasku lipie, bo oni teraz będą mieć przesrane. Mnie zastanawia, czemu ta budowa jest budowana tak blisko ludzkich domostw i lasku lipie. Czemu np nie zrobili jej 200-300 metrów dalej. I pytanie czemu wszystkie sklepy budowane są jednej lokalizacji w okolicy 2km2 . Jadąc na rowerze tam ostatnio trochę mnie jednak ta budowa zmartwiła, bo zamiast spokojnej okolicy, gdzie kiedyś były tylko rowery, będzie teraz zagrażający życiu hałas wydobywający się z Lidla i Leroy oraz smród aut, które tamtędy będą jeździć.


Roberto
Archont
Posty: 787
Rejestracja: 15-09-2009, 17:42

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: Roberto »

green123 pisze:Jak dla mnie trochę dziwnie wygląda teraz teren obok ronda, w miejscu w którym powstaje leroy. Współczuję mieszkańcom mieszkającym obok lasku lipie, bo oni teraz będą mieć przesrane. Mnie zastanawia, czemu ta budowa jest budowana tak blisko ludzkich domostw i lasku lipie. Czemu np nie zrobili jej 200-300 metrów dalej. I pytanie czemu wszystkie sklepy budowane są jednej lokalizacji w okolicy 2km2 . Jadąc na rowerze tam ostatnio trochę mnie jednak ta budowa zmartwiła, bo zamiast spokojnej okolicy, gdzie kiedyś były tylko rowery, będzie teraz zagrażający życiu hałas wydobywający się z Lidla i Leroy oraz smród aut, które tamtędy będą jeździć.
Myśl połączenia Jana Pawła z A4 ma już kilkadziesiąt lat (może wręcz z takim zamysłem JPII była budowana), ktokolwiek budował tam dom musiał się liczyć z tym co się przy takiej trasie będzie działo, to samo tyczy się mieszkańców przylegających do trasy blokowisk. Poza tym gdzie budować markety jak nie na peryferiach :shock:


wejss
Rhetor
Posty: 1642
Rejestracja: 09-05-2011, 20:56

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: wejss »

green123 pisze:Jak dla mnie trochę dziwnie wygląda teraz teren obok ronda, w miejscu w którym powstaje leroy. Współczuję mieszkańcom mieszkającym obok lasku lipie, bo oni teraz będą mieć przesrane. Mnie zastanawia, czemu ta budowa jest budowana tak blisko ludzkich domostw i lasku lipie. Czemu np nie zrobili jej 200-300 metrów dalej. I pytanie czemu wszystkie sklepy budowane są jednej lokalizacji w okolicy 2km2 . Jadąc na rowerze tam ostatnio trochę mnie jednak ta budowa zmartwiła, bo zamiast spokojnej okolicy, gdzie kiedyś były tylko rowery, będzie teraz zagrażający życiu hałas wydobywający się z Lidla i Leroy oraz smród aut, które tamtędy będą jeździć.
To co? Mieli tego Leroya zbudować w Lisiej albo na Brzozówce? Wtedy by było narzekanie, że zbudował się poza granicami miasta i podatki nam uciekają do sąsiedniej gminy.


JacLe
Prytan
Posty: 271
Rejestracja: 28-03-2014, 23:22
Lokalizacja: Starówka

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: JacLe »

Jan Kowalski pisze:Ale mógłby wzorem naszego włodarza wkładać 5 groszy do każdego pomysłu.
Od 5 groszy zaczyna a kończy na pogrążeniu pomysłu, który w końcu przejmuje pod prezydenckie skrzydła. Mam wrażenie, że w Tarnowie wszystko dzieje się wg koncepcji przygotowanych przez Urząd Miasta bez konsultacji ze specjalistami.
L'union fait la force


Mistyczny
Prytan
Posty: 289
Rejestracja: 15-05-2011, 17:12

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: Mistyczny »

Mam wrażenie, że w Tarnowie wszystko dzieje się wg koncepcji przygotowanych przez Urząd Miasta bez konsultacji ze specjalistami.
Pamiętaj że w UMT też pracuje wielu specjalistów, niestety jeden specjalista z Mickiewicza wie wszystko najlepiej i nie potrzebuje żadnych konsultacji. Dla pocieszenia napiszę, że w innych miastach też tak jest że włodarze razem z mandatem otrzymują wszelaką wiedzę i kompetencje do decydowania o sprawach na temat których mają średnie pojęcie. To jest Polska.

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11661
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: defekator »

wejss pisze: To co? Mieli tego Leroya zbudować w Lisiej albo na Brzozówce? Wtedy by było narzekanie, że zbudował się poza granicami miasta i podatki nam uciekają do sąsiedniej gminy.

Wystarczyłoby aby był wybudowany wzdłuż łącznika trochę bardziej w stronę Krzyża. Bo lasek Lipie z pewnością na tym sąsiedztwie ucierpi. Ale jak widać inwestor wolał tą lokalizację a skoro dogadał się z właścicielami gruntów to za wiele do powiedzenia nie było.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM

ODPOWIEDZ