Remont ostatniego odcinka koryta potoku Wątok

Coś budują? Coś wyburzają? Masz jakieś własne pomysły (nawet futurystyczne)? Tutaj jest miejsce dla ciebie
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Autor tematu
starówka
Archont
Posty: 824
Rejestracja: 14-03-2010, 11:56
Lokalizacja: od zawsze ze starówki

Remont ostatniego odcinka koryta potoku Wątok

Post autor: starówka »

W dniu wczorajszym ruszył długo oczekiwany remont ostatniego odcinka potoku Wątok.
Odcinek zlokalizowany między ulicami Panny Marii i Narutowicza. Remont ma zakończyć całość rozpoczętej chyba już siedem lat temu rewitalizacji koryta potoku.

Mnie osobiście nasuwa się pytanie co z remontem wcześniej zrobionych odcinków. A dokładnie z wymianą zniszczonej przez sól kostki, malowaniem barierek przy bulwarach, mostków i wymianą ławek na odcinku Panny Marii - Dąbrowskiego.

Z pewnością wiele się będzie działo przy okazji remontu o czym będę informował na bieżąco.
Załączniki
mini.jpg


aKid
Obywatel
Posty: 44
Rejestracja: 24-07-2012, 16:17
Lokalizacja: Zabłocie

Post autor: aKid »

Ja tą oponę w Wątoku pamiętam od zawsze :)

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11690
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Post autor: defekator »

aKid pisze:Ja tą oponę w Wątoku pamiętam od zawsze :)
Były plany jej usunięcia ale konserwator zabytków się nie zgodził :D

starówka pisze: Mnie osobiście nasuwa się pytanie co z remontem wcześniej zrobionych odcinków. A dokładnie z wymianą zniszczonej przez sól kostki, malowaniem barierek przy bulwarach, mostków i wymianą ławek na odcinku Panny Marii - Dąbrowskiego.
A to jest dobre pytanie, bo całkiem niedawno remontowany odcinek zaczyna wyglądać nieciekawie. Być może jednak tak jak w przypadku Alei Dębów Katyńskich efekt "starości i podniszczenia" jest efektem z góry zamierzonym :D :D


marcu
Obywatel
Posty: 30
Rejestracja: 13-08-2012, 12:42
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: marcu »

defekator pisze:
aKid pisze:Ja tą oponę w Wątoku pamiętam od zawsze :)
Były plany jej usunięcia ale konserwator zabytków się nie zgodził :D
hahahah :mrgreen:
http://restauracja.planetabrzesko.com.pl - strona znajomego
http://www.podatkitarnow.pl - Reising Hals-Chalcarz

5850ml - 0 Rh+


hurricane
Rhetor
Posty: 2791
Rejestracja: 28-09-2009, 10:58

Post autor: hurricane »

defekator pisze: A to jest dobre pytanie, bo całkiem niedawno remontowany odcinek zaczyna wyglądać nieciekawie.
A kto tym teraz zarządza? Inwestorem remontu było miasto, ale czy miasto zarządza potokiem, bo jeśli tak to wiadomo, gdzie pukać - Mickiewicza 2.

A jeśli zarządcą jest Małopolski Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych - to podejrzewam, że sprawa będzie trudniejsza :/
Zapraszam na Internetową Stację Meteo Tarnowiec - meteo.tarnowiec.prv.pl


Jakub Kwaśny
Rhetor
Posty: 3058
Rejestracja: 24-08-2009, 17:06
Lokalizacja: Tarnów - Lwowska
Kontakt:

Post autor: Jakub Kwaśny »

Wydaje mi się, że miasto, ale się dowiem.

Mam nadzieję, że to nie ostatni etap... Marzy mi się wykorzystanie koryta Wątoku we wschodniej części miasta. Taki tarnowski bulwar ;)
http://www.kubakwasny.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
ponad > 22000 ml A Rh +, a TY?

Awatar użytkownika

Autor tematu
starówka
Archont
Posty: 824
Rejestracja: 14-03-2010, 11:56
Lokalizacja: od zawsze ze starówki

Post autor: starówka »

hurricane pisze:A kto tym teraz zarządza?

Stroną zarządzającą jest MZMiUW, miasto tylko w czasie powodzi ma coś do powiedzenia.
Zgodę na remont musiała wyrazić ww.instytucja a miasto i tak musi za to zapłacić. Podobno z tego właśnie powodu przygotowania do obecnego remontu tak długo trwały.
Jakubie napisałem o remoncie ostatniego "miejskiego" odcinka Wątoku. Osobiście będę czekał na uporządkowanie koryta potoku od ulicy Pracy aż po Skrzyszów, ale to chyba dopiero po wybudowaniu zbiornika w Gminie Skrzyszów. Mam tylko nadzieję że po zapełnieniu zbiornika, będziemy jeszcze widywać wodę w Wątoku.


Co do samego remontu:
- wycinka krzewów i drzew postępuje
- budowane jest rusztowanie przy murze oporowym poniżej kościółka

Awatar użytkownika

TomekMKM
Rhetor
Posty: 2340
Rejestracja: 18-11-2010, 00:24
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: TomekMKM »

Żeby się jeszcze nie okazało, że zbiornik w razie powodzi będzie przepełniony i Skrzyszów będzie zrzut awaryjny na Tarnów robił ;)


wejss
Rhetor
Posty: 1649
Rejestracja: 09-05-2011, 20:56

Post autor: wejss »

Jakub Kwaśny pisze:Wydaje mi się, że miasto, ale się dowiem.

Mam nadzieję, że to nie ostatni etap... Marzy mi się wykorzystanie koryta Wątoku we wschodniej części miasta. Taki tarnowski bulwar ;)
To by był świetny pomysł, coś na wzór promenady w Szczawnicy. miejsca jest tam naprawdę dużo. Już od dawna o tym myślałem z racji tego, że mieszkałem przy ulicy Pracy.

Awatar użytkownika

rowerzysta
Prytan
Posty: 266
Rejestracja: 08-08-2011, 23:51
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: rowerzysta »

Najlepszy z tych wszystkich odcinków jest odcinek wzdłuż murów starego cmentarza... że też tam nikt nie planuje bulwarów...

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7678
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

Super byłaby ścieżka rowerowa wzdłuż Wątoku - raz schodząca prawie do brzegu, a raz idąca wyżej... Ale to tylko takie luźne marzenia.
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński


aKid
Obywatel
Posty: 44
Rejestracja: 24-07-2012, 16:17
Lokalizacja: Zabłocie

Post autor: aKid »

Zrobiłem sobie małą wycieczkę nad Wątokiem, rusztowania stoją dalej puste ale za to skosili trawę :)
Obrazek


Lechu
Archont
Posty: 623
Rejestracja: 15-06-2010, 13:42

Post autor: Lechu »

Tej trawy to tam w ogóle nie powinno być


aKid
Obywatel
Posty: 44
Rejestracja: 24-07-2012, 16:17
Lokalizacja: Zabłocie

Post autor: aKid »

Lechu pisze:Tej trawy to tam w ogóle nie powinno być
Dlaczego? Trochę zieleni w betonowej dżungli zawsze się przyda ;)

Awatar użytkownika

Autor tematu
starówka
Archont
Posty: 824
Rejestracja: 14-03-2010, 11:56
Lokalizacja: od zawsze ze starówki

Post autor: starówka »

aKid pisze:
Lechu pisze:Tej trawy to tam w ogóle nie powinno być
Dlaczego? Trochę zieleni w betonowej dżungli zawsze się przyda ;)
Trawa musi być. Problemem jest błotku, którego w niektórych miejscach już ponad 30 cm naniosło.
3150ml ARh- & DKMS

ODPOWIEDZ