Rondo na Jana Pawła II/ul. Błonie

Coś budują? Coś wyburzają? Masz jakieś własne pomysły (nawet futurystyczne)? Tutaj jest miejsce dla ciebie
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Phoenix
Prytan
Posty: 218
Rejestracja: 10-11-2009, 16:40

Post autor: Phoenix »

o tu się nikt od gimbusów nie wyzywa jak to możliwe ? ?

to ja zacznę:)

ozi ale dlaczego twoja racja ma być większa od mojej ??

ty widziałeś że się nie da a ja widziałem że się da no i czyj argument jest mocniejszy ?


ja wiem że "ja widziałem" to nie argument ale ja widziałem wiec wiem że się da :)

a rondo w Mościcach jest mniejsze. mniejsze wiec jest ciaśniej a tylko dlatego że ma więcej pasów jest więcej miejsca do popełniania błędów i tego nie widać.


nie chce mi się sprzeczać już o to czy 2 rowery się tam zmieszczą koło siebie. proponuje eksperyment, zawołajmy jakichś badaczy pisma świętego z politechniki w Krakowie, jakichś inspektorów, projektantów niech wspólnie opiszą zasady i błędy przy realizowaniu tego typu projektów, na przykładzie tego ronda.

mała dygresja, jak ktoś nie umie jeździć to czasem tak oczywista czynność jak wyjechanie z miejsca parkingowego np. w naszej galerii będzie mu sprawiało mnóstwo kłopotów i będzie twierdził że miejsca parkingowe są za wąskie.

wiec nie zawsze to że ktoś nie potrafi znaczy że zasada jest błędna.
(...) Szukam stylu zmieszany z tłumem, robiąc to co wydaje mi się że robić umiem (...)

Awatar użytkownika

ozi26
Thesmothetai
Posty: 1182
Rejestracja: 04-07-2010, 14:29
Lokalizacja: TARNOW-ŁÓDŹ

Post autor: ozi26 »

Phoenix pisze:ozi ale dlaczego twoja racja ma być większa od mojej ??

ty widziałeś że się nie da a ja widziałem że się da no i czyj argument jest mocniejszy ?
Po pierwsze czytaj dokładnie co ja napisałem.

Po drugi ja to odczułem na własnej kabinie i na sobie jak mi szyba wpadła do środka więc skończ p****** głupoty. Ktoś kto jechał wie jak ma już to badziewie pokonać. Koleś leciał pierwszy raz i myślał że się zmieścimy, niestety jego naczepa wbiła mi się w kabinę, nie było szybkości dużej więc szyba poszła, lustro i trochę blacha.

Z resztą ty wiesz lepiej przecież też masz prawko zawodowe i tysiące kilometrów za sobą w ciężarówce.


Lechu
Archont
Posty: 623
Rejestracja: 15-06-2010, 13:42

Post autor: Lechu »

Ty za to jesteś królem szos, super myślenie, potem się nie ma co dziwić, że non stop wypadki z tirami i osobówkami albo na przejazdach kolejowych.


Autor tematu
halford
Rhetor
Posty: 2093
Rejestracja: 21-10-2009, 15:44

Post autor: halford »

Ja tam często nie mogę się zmieścić osobówką bo jakiś palant jedzie dwoma pasami to nie znaczy że nie da się dobrze przejechać. Poza tym rondo jest jakie jest. Ale dobrze że jest. Jak jadą dwa tiry to nie mają obowiązku jechać koło siebie. Szukacie dziury w całym. Projekt był znany dawno temu. Trzeba było przed budową składać protesty.

Awatar użytkownika

ozi26
Thesmothetai
Posty: 1182
Rejestracja: 04-07-2010, 14:29
Lokalizacja: TARNOW-ŁÓDŹ

Post autor: ozi26 »

Lechu pisze:Ty za to jesteś królem szos, super myślenie, potem się nie ma co dziwić, że non stop wypadki z tirami i osobówkami albo na przejazdach kolejowych.
Człowieku ja napisałem sytuacje prawdziwą jaka mnie spotkała a nie że widziałem. To ty masz problemy z logicznym czytaniem o myśleniu nie mówię. Nigdzie się nie wywyższam i nie piszę jaki to ja król szos jestem. Napisałem swoje doświadczenie z ciężarówki a nie z osobówki, i to tego właśnie się tyczyło ostatnie zdanie.
Najpierw czytaj a później komentuj. Bo to co napisałeś to nawet do zeszłorocznego śniegu nie pasuje. Pokaż mi jakiś post, który by potwierdził chodź jednym słowem to co piszesz a Cie przeproszę.

Awatar użytkownika

ozi26
Thesmothetai
Posty: 1182
Rejestracja: 04-07-2010, 14:29
Lokalizacja: TARNOW-ŁÓDŹ

Post autor: ozi26 »

halford Cytuje
"Ktoś kto jechał wie jak ma już to badziewie pokonać. Koleś leciał pierwszy raz i myślał że się zmieścimy," jak z nim rozmawiałem to powiedział że do końca życia już będzie wiedział żeby poczekać bo ciasno.
A co do protestów, to wydaje mi się że to nie jest obowiązek kierowców siedzieć w papierach każdej budowy np. ronda i później pisać protesty. Są inne instytucje i ludzie którzy ponoć skończyli studia o danym profilu aby nie projektować takiego czegoś. No niestety to jest tylko Polska i to rondo nie jest jedyne.
Większość kierowców już wie że brakuje koło 2 metrów aby na spokojnie przejechać i nie zrobić nikomu krzywdy.
Ostatnio zmieniony 03-11-2012, 22:20 przez ozi26, łącznie zmieniany 1 raz.


Lechu
Archont
Posty: 623
Rejestracja: 15-06-2010, 13:42

Post autor: Lechu »

ozi26 pisze:Z resztą ty wiesz lepiej przecież też masz prawko zawodowe i tysiące kilometrów za sobą w ciężarówce.
:)

Awatar użytkownika

ozi26
Thesmothetai
Posty: 1182
Rejestracja: 04-07-2010, 14:29
Lokalizacja: TARNOW-ŁÓDŹ

Post autor: ozi26 »

Lechu pisze:
ozi26 pisze:Z resztą ty wiesz lepiej przecież też masz prawko zawodowe i tysiące kilometrów za sobą w ciężarówce.
:)
Nie widzę tu wywyższania się tym że jestem królem szos. Napisałem że on też pewnie ma prawko zawodowe. Bo gdzie większe doświadczenie zdobędziesz jak nie w ciężarówce?? Osobowym to bez wyjścia musisz je zdobyć ponieważ cały czas się kręcisz koło komina, i większość ludzi takie doświadczenie posiada, no ale dużym jednak się więcej jeździ i dalej.
Prawko zawodowe to teraz jest wydatek ponad 1000 pln co 5 lat więc praktycznie możesz tylko 5 lat je mieć jak testów nie zaliczysz.
A one wcale takie łatwe nie są jak się słyszy.


MST wónraT
Rhetor
Posty: 1896
Rejestracja: 05-05-2011, 22:57

Post autor: MST wónraT »

Z posiedzenia Komisji Nazewnictwa Ulic i Placów Publicznych.

Przewodniczący Komisji zapoznał zebranych z treścią wniosku podpisanego przez 72 mieszkańców Tarnowa, którzy zasugerowali, aby rondu powstającemu w ciągu drogi krajowej nr 73 na skrzyżowaniu Al. Jana Pawła II i ul. Błonie nadać nazwę – ks. Infułata Stefana Dobrzańskiego


Prezydent Miasta na spotkaniu z mieszkańcami obiecał im, że ksiądz infułat zostanie patronem wspomnianego ronda.

Awatar użytkownika

rzuf
Thesmothetai
Posty: 1418
Rejestracja: 03-12-2009, 19:20
Lokalizacja: Tarnów/Skrzyszów
Kontakt:

Post autor: rzuf »

Załamuje mnie lud tego miasta, i to odwieczne lizanie dupy klerowi.

Ludzie zbierzmy podpisy na jakiejś kontrliście... jest tyle lepszych nazw dla tego ronda :/

Moja propozycje: Rondo Wolności, Europejskie.

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11668
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Post autor: defekator »

Europejskie mnie się znowu nie podoba :P Będę musiał robić swoją kontrlistę. ;)
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM

Awatar użytkownika

lll
Rhetor
Posty: 2927
Rejestracja: 27-06-2012, 10:28
Lokalizacja: Prawda w oczy kole

Post autor: lll »

MST wónraT pisze:Przewodniczący Komisji zapoznał zebranych z treścią wniosku podpisanego przez 72 mieszkańców Tarnowa, którzy zasugerowali, aby rondu powstającemu w ciągu drogi krajowej nr 73 na skrzyżowaniu Al. Jana Pawła II i ul. Błonie nadać nazwę – ks. Infułata Stefana Dobrzańskiego
Każdy kto znał Księdza Infułata poprze wniosek. To był nasz człowiek i wiele zrobił dla mieszkańców. Antyklerykalizm niekoniecznie musi niszczyć autorytety
Popieram pomysł.


Dorota1975
Rhetor
Posty: 2028
Rejestracja: 23-10-2009, 16:15
Lokalizacja: TARNÓW

Post autor: Dorota1975 »

Infułat fajny był, ale żeby od razu rondo? No i prezydent, co to już zdążył ludziom wszystko obiecać... :-/

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6877
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Post autor: LordRuthwen »

Ja również pamiętam jak miały być pingwiny na rondzie...


Ravir
Rhetor
Posty: 1788
Rejestracja: 04-09-2009, 10:40
Lokalizacja: Mościce

Post autor: Ravir »

Rondo im. Pingwinów z Madagaskaru :mrgreen: :mrgreen:
9000 ml A Rh-

ODPOWIEDZ