Przebicie do Mostowej

Coś budują? Coś wyburzają? Masz jakieś własne pomysły (nawet futurystyczne)? Tutaj jest miejsce dla ciebie
Awatar użytkownika

Versacz
Archont
Posty: 636
Rejestracja: 31-08-2009, 12:55

Post autor: Versacz »

No i te utrudnienia nadeszły a wraz z nimi wszech panujący chaos o braku objazdu. A właśnie zaczęła się również rozbiórka kamienicy koło skrzyżowania przy sądzie.

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7663
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

Dodam jeszcze zamkniętą ul Dąbrowskiego od skrzyżowania pod Sądem do skrzyżowania z Urwaną, dzisiaj po południu widziałem, że już nawierzchnia z tego odcinka była zdjęta. Objazd jak zwykle - Tuchowską/Ziaji, czyli mały drogowy Armagedon.
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński


Keleos
Rhetor
Posty: 4114
Rejestracja: 24-10-2009, 13:57

Post autor: Keleos »

Odległość od wiaduktu (od strony Tarnowca) do skrzyżowania przy starym cmentarzu pokonałem dzisiaj w czasie 45 minut...

Przy okazji wczesniej tankowaliśmy na stacji i... ludzie są naprawdę niedokończeni. Kobita podjechała pod dystrybutor, zatankowała i poszła zapłacić... i zrobić zakupy. Jakieś 6 minut czasu zastawiała dystrybutor. Następna za nią podjechała kolejna kobitka - myślę sobie "wyczekała się tyle, to pewnie będzie mądrzejsza i odjedzie zanim pójdzie zapłacić". Nic bardziej mylnego. Zastawiła dystrybutor i poszła PIPA robić zakupy przez 15 minut!
Wróciła i nawet nie przeprosiła. Jak gdyby nigdy nic weszła do samochodu i pojechała.

Z przyczyn technicznych (m.in. naprawa innego dystrybutora) musieliśmy czekać akurat do tego konkretnego.

Powaga, za taki debilizm powinni mandaty wypisywać.

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7663
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

Keleos pisze:odjedzie zanim pójdzie zapłacić
Ale nie ma takich zwyczajów na stacjach, gdzie jest min. 4-6 stanowisk (2-3 dwustronne dystrybutory), zresztą dystrybutor jest odblokowywany w momencie zapłaty - więc tak czy tak, czy odjedzie czy stoi - nie może tankować następny...
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński

Awatar użytkownika

gushman
Rhetor
Posty: 3355
Rejestracja: 14-10-2009, 20:59

Post autor: gushman »

ad2222 pisze:Dodam jeszcze zamkniętą ul Dąbrowskiego od skrzyżowania pod Sądem do skrzyżowania z Urwaną, dzisiaj po południu widziałem, że już nawierzchnia z tego odcinka była zdjęta. Objazd jak zwykle - Tuchowską/Ziaji, czyli mały drogowy Armagedon.
Ups... :) A ja myślałem, że objazd jest poprowadzony chodnikiem, wzdłuż więzienia. :)


Keleos
Rhetor
Posty: 4114
Rejestracja: 24-10-2009, 13:57

Post autor: Keleos »

hmm to dziwne, ze po tym jak się przesunęliśmy ktoś za nami podjechał i od razu tankował...

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7663
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

gushman pisze: ja myślałem, że objazd jest poprowadzony chodnikiem, wzdłuż więzienia.
Mówisz o przedłużeniu Wspólnej do Konarskiego, wzdłuż murów więzienia? Jak jechałem tam dzisiaj (Drzymały/Wspólna/Stanisza) to ten odcinek dalej miał zakaz wjazdu (nie dotyczy mieszkańców i pojazdów ZK). Chyba, że od strony Konarskiego znak ściągnęli...
Keleos pisze:po tym jak się przesunęliśmy ktoś za nami podjechał i od razu tankował
Może tankujący wcześniej od razu podszedł do kasy i zapłacił, zanim następny podjechał pod dystrybutor, wysiadł, otworzył wlew paliwa i zaczął tankować.
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński

Awatar użytkownika

gushman
Rhetor
Posty: 3355
Rejestracja: 14-10-2009, 20:59

Post autor: gushman »

ad2222 pisze:
gushman pisze: ja myślałem, że objazd jest poprowadzony chodnikiem, wzdłuż więzienia.
Mówisz o przedłużeniu Wspólnej do Konarskiego, wzdłuż murów więzienia? Jak jechałem tam dzisiaj (Drzymały/Wspólna/Stanisza) to ten odcinek dalej miał zakaz wjazdu (nie dotyczy mieszkańców i pojazdów ZK). Chyba, że od strony Konarskiego znak ściągnęli...
Nie, nie. Dąbrowskiego w kierunku szlabanu jechałem. A na środku stał jakiś sprzęt i jezdnia była rozkopana. Jeżeli wcześniej stał jakiś znak informujący o nieprzejezdności ulicy to go nie zauważyłem. Tuż przed koparą była możliwość wbicia się na dość szeroki chodnik, więc z ułańską fantazją to uczyniłem. :) I nie wzdłuż murów a wzdłuż ogrodzenia.

Ale chyba nie powinienem był tego robić. :)


Keleos
Rhetor
Posty: 4114
Rejestracja: 24-10-2009, 13:57

Post autor: Keleos »

Ad - ja siedziałem w tym samochodzie - nie, tankujący nie zapłacić. Tankujący wrócił się, usiadł koło mnie, przestawił auto, po czym z torebki (to była kobieta) zabrał pieniądze i poszedł zapłacić. W tym czasie podjechał samochód z tyłu i osoba, która z niego wyszła wzięła "węża" i przyłożyła do baku. Nie wiem czy coś wlał - przyłożyć przyłożył. Dalej się nie przyglądałem ; )

Może faktycznie poczekał chwilkę aż się odblokuje... tak czy siak - 15 minutowe zakupy to skurdziadostwo.

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7663
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

gushman pisze: I nie wzdłuż murów a wzdłuż ogrodzenia.
Aaa, to nie wzdłuż więzienia, tylko wzdłuż budynków Sądu :)

Ułan z Ciebie :)
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński

Awatar użytkownika

gushman
Rhetor
Posty: 3355
Rejestracja: 14-10-2009, 20:59

Post autor: gushman »

No ale to już było po minięciu sądu, na wysokości nowego budynku więzienia. Pod sądem to pewnie bym chodnikiem tak na luzaka nie śmigał. :)
900 ml, grupy krwi nie pamiętam

Cały Tarnów na Facebooku

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7663
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

A ja muszę sprostować wczorajsze informacje - rozkopana jezdnia ze ściągniętą nawierzchnią to było błoto :) - ale prace dalej trwają, na wysokości 3go wejścia do Sądu (licząc od skrzyżowania) i jest piękne wahadełko, które skutecznie utrudnia ruch w tej okolicy
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński


toomas
Archont
Posty: 603
Rejestracja: 20-09-2009, 18:27
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: toomas »

Przyjęte jest, że na stacji odjeżdżamy dopiero po zapłaceniu..przynajmniej w całej europie tak jest..


Cubaza
Rhetor
Posty: 3795
Rejestracja: 06-10-2009, 19:27

Post autor: Cubaza »

toomas, okej tak jest przyjęte. Ale ja bym na miejscu tych ludzi zrobił tak, że poszedłbym, zapłacił, wrócił do auta, odjechał spod dystrybutora i dopiero poszedł zakupy zrobić, a nie blokować dystrybutor na 15 minut.

Awatar użytkownika

starówka
Archont
Posty: 824
Rejestracja: 14-03-2010, 11:56
Lokalizacja: od zawsze ze starówki

Post autor: starówka »

Jadąc Nadbrzeżną Górną i chcąc skręcić w Starodąbrowską przez most - wykonać skręt w lewo z Nadbrzeżnej - kompletnie nic nie widać - wyjeżdża się nie wiedząc czy ktoś zjeżdża z mostu w Mostową czy nie
3150ml ARh- & DKMS

ODPOWIEDZ