Przebicie do Mostowej

Coś budują? Coś wyburzają? Masz jakieś własne pomysły (nawet futurystyczne)? Tutaj jest miejsce dla ciebie
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Autor tematu
Goscinny
Rhetor
Posty: 11072
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

Vonstock pisze:Jak ktoś już zjedzie ze skrzyżowania to widzi przed sobą zakaz wjazdu, jeszcze osobówką jakoś zawróci natomiast samochodem dostawczym może mieć tam problem.
Pisałem o tym przed otwarciem :) No, ale my tutaj jesteśmy tylko "szarymi obywatelami" (c)RŚ, a MIR wie lepiej - niech się kierowcy sami martwią, po co on ma kombinować.


imiol
Prytan
Posty: 142
Rejestracja: 18-09-2009, 09:17
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: imiol »

dlaczego jadąc od tuchowa wjezdzając na gumniska nie mogę skręcić na nową drogę ?
imi

Awatar użytkownika

Autor tematu
Goscinny
Rhetor
Posty: 11072
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

imiol, bo jest zakaz? :)
Tak zrobili organizację ruchu, że musisz jechać przez Nadbrzeżną - bez sensu, bo potem musisz czekać na swój skręt w lewo na most. Jest chociaż jakieś dobre oznaczenie nowej organizacji koło Sądu?


Roberto
Archont
Posty: 787
Rejestracja: 15-09-2009, 17:42

Post autor: Roberto »

Rewelacyjne nowe światła na Kołłątaja. Można by je umieścić nawet kolejne 10 metrów wyżej żeby przydały się również mieszkańcom czwartych pięter okolicznych bloków, bo na co ma je widzieć kierowca stojący pod nimi :lol:


Mr.D.
Prytan
Posty: 111
Rejestracja: 21-11-2009, 22:11

Post autor: Mr.D. »

Oglądałem właśnie zdjęcia na stronie RDN z otwarcia przebicia i najlepsze jest przedostanie zdjęcie. Gratulacje dla kierowców przedstawionych tam pojazdów za jazdę zgodnie z zapisami Kodeksu Drogowego :mrgreen:
15300ml B Rh +

Awatar użytkownika

Autor tematu
Goscinny
Rhetor
Posty: 11072
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

Dziś koło 8:30 wyłączyli sygnalizację i znowu coś grzebią.
Jadąc przez to nowe skrzyżowanie widziałem dwa samochody, które nadziały się na pasy prowadzące na Kołłątaja w kierunku Mostowej ;) Zakręt i niespodzianka - zakaz jazdy. Uszami wyobraźni słyszałem te bluzgi na MIR'a, który z każdego kierunku stworzył pasy kierujące w ulicę, którą nie da się przejechać, bo jest zakaz jazdy.
Nie wiem kto sławny albo jaki radny mieszka w tych dwóch blokach wzdłuż Starodąbrowskiej, ale widać, że dużo może.


Vonstock
Obywatel
Posty: 63
Rejestracja: 09-09-2009, 20:11
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Vonstock »

Teraz nic nie grzebią a sygnalizacja dalej wyłączona. Mimo wszystko wielkiego ruchu tam nie ma, więc na tą chwilę nic się nie dzieje, zobaczymy kiedy znów odpalą sygnalizację.


Roberto
Archont
Posty: 787
Rejestracja: 15-09-2009, 17:42

Post autor: Roberto »

Wczoraj ta sygnalizacja była po prostu tragicznie (czyt: źle) ustawiona; na światłach od strony nowego mostu czekaliśmy razem z innymi nieszczęśnikami na czerwonym ponad 2 zmiany jakie w tym czasie wykonały się nie tylko na pozostałych kierunkach ale nawet na następnym skrzyżowaniu z Lwowską (gdzie i tak wszystko trwa długo bo niemal każdy kierunek ma swoją fazę).


Dorota1975
Rhetor
Posty: 2028
Rejestracja: 23-10-2009, 16:15
Lokalizacja: TARNÓW

Post autor: Dorota1975 »

za kilka tygodni powinno być dobrze :mrgreen: przynajmniej tak twierdzą w biurze prasowym UMT:


***
Przebicie Mostowa – wnioski po otwarciu
Tarnowscy kierowcy już od kilku dni korzystać mogą z nowego rozwiązania komunikacyjnego. To początek większych zmian, które usprawnić mają ruch drogowy w mieście.
Dużą zaletą „przebicia”, zdaniem Szefa TZDM – Zdzisława Musiała jest przede wszystkim połączenie północnych i południowych obszarów miasta. Realizacja inwestycji pochłonęła ok. 24 mln zł. Trwają nadal prace związane ze zsynchronizowaniem sygnalizacji świetlnej na Skrzyżowaniu ulic Mostowej z Kołłątaja oraz Starodąbrowskiej z Lwowską. Skrzyżowania są monitorowane i w przeciągu kilku tygodni ruch powinien odbywać się płynnie.
Póki co – do kierowców, apelujemy o ostrożną, rozważną i cierpliwą jazdę.
***


Keleos
Rhetor
Posty: 4114
Rejestracja: 24-10-2009, 13:57

Post autor: Keleos »

Kiedyś pytałem czy ul. Gumniska zostanie wyrównana czy zostaną takie kupy jak są (tam gdzie wpada do niej ruch z nowego przebicia). Jak sie okazuje - zostają. Szkoda, że nie miałem aparatu ze sobą, bo bym porobił fotki. Przecież to jest kompletny debilizm! Ulica wygląda jak po kilkudiesięcioletnim eksploatowaniu!

Wciąż wierzę, że to zostanie "wygładzone" w taki czy inny sposób. Póki co to wygląda jakby przyszedł chłop, rzucił ciepłym asfaltem i poszedł pić dalej.


Mr.D.
Prytan
Posty: 111
Rejestracja: 21-11-2009, 22:11

Post autor: Mr.D. »

Oj światła na skrzyżowaniu lwowskiej ze starodąbrowską to faktycznie zpier$%^&*( wcześniej zielone dla skrętu w prawo z lwowskiej w starodąbrowską jadąc z Rzędzina zapalało się gdy: zielone było dla ruchu na wprost lwowską kierunek Rzędzin - Centrum oraz gdy zieleń świeciła kierowcom jadącym z góry starodąbrowskiej prosto oraz w lewo w lwowską. Obecnie pozostała tylko ta pierwsza opcja przez co rano tworzy się lekki zator na pasie ul. lwowskiej służącym do skrętu w prawo w starodąbrowską :evil: , i w konsekwencji będę musiał ciut wcześniej wyjeżdżać z domu :evil: (czyt. wcześniej wstawać :-? )
15300ml B Rh +


Vonstock
Obywatel
Posty: 63
Rejestracja: 09-09-2009, 20:11
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Vonstock »

Co do Gumniskiej to jaki sens jest to równać jak za parę miesięcy będzie nowy asfalt na Gumniskiej i pewnie wszystko się wyrówna.


Keleos
Rhetor
Posty: 4114
Rejestracja: 24-10-2009, 13:57

Post autor: Keleos »

No to nikt mi o nowym asfalcie nic nie mówił... jesli tak to ok.


Cubaza
Rhetor
Posty: 3795
Rejestracja: 06-10-2009, 19:27

Post autor: Cubaza »

Byłem tam dzisiaj na naszym nowym skrzyżowaniu ;) Kilka uwag:
1) dlaczego jest tak krótkie światło z ulicy Kołłątaja w Starodąbrowską . Przejeżdżają 3 auta a kolejne 20 stoi w korku bo nie mogą przejechać.

2) Ruch w drugą stronę ;) czyli od Starodąbrowskiej w Kołłątaja. Dlaczego tam światło włącza się na zielone na chwile, a potem zmienia się na czerwone. I tak cały czas. Mogłoby się ono tam być cały czas zielone bo w tym kierunku ruch jak narazie jest największy. Może jak zmienią wszystkie skrzyżowania dalej to się coś poprawi i ludzie nie będą jeździli starą drogą ;) Ale na teraźniejszą chwilę to kierunki wymienione w punkcie (1) i (2) generują największy ruch.

3) Niektórzy się ucieszą:D Ale chodniki na moście nie są wyłożone kostką brukową tylko jeśli dobrze widziałem to betonem ;P Czyli taki mały plusik za to, że jednak nie bruk-bet tam swoje łapki wsadził. Szkoda tylko, że takie coś jest tylko na moście a nie przed nim i za nim. Przed nim i za nim jest kostka niestety.

4) Światła dla pieszych w ciągu ulicy Starodąbrowskiej. Skoro metr dalej jest wysepka to po kiego robić pieszym światła? Nie mogą przejść przez ten metr i dopiero tam sobie światło wcisnąć? Dało się tak zrobić na Mickiewicza, gdzie mamy przejście jedno bez świateł a potem ze światłami, można było zrobić tak i tutaj.

5) Ruch na moście to porażka ;) idąc sobie powoli przejechały tam 3 auta z czego dwa to były eLki ;) A większość samochodów i tak jechała starą drogą czyli Kołłątaja i Dąbrowskiego.


Roberto
Archont
Posty: 787
Rejestracja: 15-09-2009, 17:42

Post autor: Roberto »

Zacytuję siebie sprzed paru miesięcy:
Roberto pisze:Natomiast modernizacja linii kolejowej, od której zależy kontynuacja w/w przebicia, wcale nie jest tak odległa jak się niedawno wydawało. Odcinek Kraków-Rzeszów był przesunięty na listę rezerwową ale niedawno rząd zmienił zdanie i to właśnie ten odcinek będzie modernizowany, kosztem odcinka Rzeszów - granica. Polecam lekturę wątku: http://www.skyscrapercity...ad.php?t=912932 . Od zachodniej granicy państwa modernizacja tej linii kolejowej już chyba jest w trakcie.
bo wygląda na to, że roboty zaczną się już w II kwartale tego roku:

http://www.przetargi.plk-sa.pl/Kplany.php/plany/1/

[...]
78. Roboty budowlane w systemie "projekt i budowa" - szlak Tarnów - Wola Rzędzińska do stacji Dębica (71,8 - 111,5) II
79. Roboty budowlane w systemie "projekt i budowa" szlak Bogumiłowice - Tarnów Mościce do stacji Tarnów (km 71,8 - 80,2) II
80. Wybór inżyniera kontraktu na odcinek Podłęże - Tarnów - Rzeszów I/II
81. Działania informacyjno - promocyjne na odcinku Podłęże - Tarnów - Rzeszów II
[...]

ODPOWIEDZ