Przebicie do Mostowej

Coś budują? Coś wyburzają? Masz jakieś własne pomysły (nawet futurystyczne)? Tutaj jest miejsce dla ciebie
ODPOWIEDZ

Roberto
Archont
Posty: 787
Rejestracja: 15-09-2009, 17:42

Post autor: Roberto »

Ja jestem ciekaw jakim cudem połączenie nowego przebicia z Gumniską przeszło odbiór techniczny... :)


Deto
Thesmothetai
Posty: 1350
Rejestracja: 07-09-2009, 12:50
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: Deto »

gushman pisze:
Jakub Kwaśny pisze:Oficjalne otwarcie (z wstęgą:P) odbędzie się wtedy gdy będą sprzyjające warunki atmosferyczne, i teren przylegający zagospodarowany.
O matko, nasze Najwyższe Kierownictwo to wciąż średniowiecze. A od czego jest Photoshop?! Wystarczyłoby akredytować 1-2 namaszczonych fotografików, przed publikacją zdjęć gruntownie je przerobić, np. w tle jakaś Wieża Eiffla i wszyscy są zadowoleni. Bo z tego co piszesz tylko o zdjęcia z przecięcia się rozbija. :)
To może by tak autostradę z Szarowa do Tarnowa otworzyć ? ;)

Awatar użytkownika

gushman
Rhetor
Posty: 3355
Rejestracja: 14-10-2009, 20:59

Post autor: gushman »

Deto pisze:
gushman pisze:
Jakub Kwaśny pisze:Oficjalne otwarcie (z wstęgą:P) odbędzie się wtedy gdy będą sprzyjające warunki atmosferyczne, i teren przylegający zagospodarowany.
O matko, nasze Najwyższe Kierownictwo to wciąż średniowiecze. A od czego jest Photoshop?! Wystarczyłoby akredytować 1-2 namaszczonych fotografików, przed publikacją zdjęć gruntownie je przerobić, np. w tle jakaś Wieża Eiffla i wszyscy są zadowoleni. Bo z tego co piszesz tylko o zdjęcia z przecięcia się rozbija. :)
To może by tak autostradę z Szarowa do Tarnowa otworzyć ? ;)
Mówisz i masz: :mrgreen:
Załączniki
otwarcie.jpg
otwarcie.jpg (22.15 KiB) Przejrzano 7395 razy


Keleos
Rhetor
Posty: 4114
Rejestracja: 24-10-2009, 13:57

Post autor: Keleos »

czekać tylko aż ktoś z lokalnej gazety zajrzy, nie przeczyta wątku tylko przeklei zdjęcie i walnie na 1szą stronę info o otwarciu autostrady ; )


hurricane
Rhetor
Posty: 2791
Rejestracja: 28-09-2009, 10:58

Post autor: hurricane »

Jakub Kwaśny pisze:Miejski Inżynier Ruchu najprawdopodobniej w piątek dopuści do ruchu "nowe przebicie".
Miejski Inżynier Ruchu to sobie może tylko zdjąć zakazy ruchu na tej drodze przez most. Poza tym gdyby wydawał pozwolenie w sprawie inwestycji, dla której jest także przedstawicielem inwestora czyli TZDMu - to byłby to jawny i niezgodny z prawem konflikt interesów.

Na mocy ustawy Prawo Budowlane decyzję pozwolenie na użytkowanie wydaje powiatowy (miejski) lub wojewódzki inspektor nadzoru budowlanego. Od wezwania inwestora własciwy inspektor nadzoru ma na sprawdzenie wszystkiego przy inwestycji 21 dni. Pytanie czy już sprawdzili, decyzja inspektora uprawomocnia się natychmiast, chyba, że ten wskaże inaczej ;)


Jakub Kwaśny
Rhetor
Posty: 3057
Rejestracja: 24-08-2009, 17:06
Lokalizacja: Tarnów - Lwowska
Kontakt:

Post autor: Jakub Kwaśny »

hurricane pisze:
Jakub Kwaśny pisze:Miejski Inżynier Ruchu najprawdopodobniej w piątek dopuści do ruchu "nowe przebicie".
Miejski Inżynier Ruchu to sobie może tylko zdjąć zakazy ruchu na tej drodze przez most. Poza tym gdyby wydawał pozwolenie w sprawie inwestycji, dla której jest także przedstawicielem inwestora czyli TZDMu - to byłby to jawny i niezgodny z prawem konflikt interesów.

Na mocy ustawy Prawo Budowlane decyzję pozwolenie na użytkowanie wydaje powiatowy (miejski) lub wojewódzki inspektor nadzoru budowlanego. Od wezwania inwestora własciwy inspektor nadzoru ma na sprawdzenie wszystkiego przy inwestycji 21 dni. Pytanie czy już sprawdzili, decyzja inspektora uprawomocnia się natychmiast, chyba, że ten wskaże inaczej ;)
Powiedział cytuję "Mógłbym już dzisiaj, ale nie chcę z początkiem tygodnia..." więc chyba mają wszystkie niezbędne zgody już uprawomocnione.

Gushman: No nie doczytałeś dokładnie ;) nie o wstęgę się rozchodzi! Bo jak napisałem oficjalne otwarcie nastąpi jak teren będzie zagospodarowany (więc może to być np. maj) a dopuszczone do ruchu ma być w piątek!
http://www.kubakwasny.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
ponad > 22000 ml A Rh +, a TY?


hurricane
Rhetor
Posty: 2791
Rejestracja: 28-09-2009, 10:58

Post autor: hurricane »

Jakub Kwaśny pisze: Powiedział cytuję "Mógłbym już dzisiaj, ale nie chcę z początkiem tygodnia..." więc chyba mają wszystkie niezbędne zgody już uprawomocnione.
No i teraz jest zdecydowanie jaśniej, z drugiej strony MIR rozmawiając z radnym powinien się wypowiadać jasno i konkretnie, włącznie z tym, że wszystkie decyzje innych organów już uzyskał... podobnie dla mediów (choć nasi dziennikarze lokalni tak potrafią wszystko pokręcić) i głównie o ten niuans mi chodziło, bo o tym, że wiążące decyzje już mają było wiadomo od pewnego czasu ;)

Cóż poradzić, że w sprawach formalnych mam naturę 'advocatus diaboli'... ;)


faleQ
Archont
Posty: 745
Rejestracja: 12-10-2009, 08:24
Lokalizacja: KT str
Kontakt:

Post autor: faleQ »

Dowiedziałem się dziś co nieco o organizacji komunikacji miejskiej w tym rejonie. Mam nadzieję, że nikt z forumowiczów nie wyczekuje wiosny. Bo na wiosnę (jak się tylko ciepło zrobi) ruszy przebudowa skrzyżowań Mostowa x Gumniska, Gumniska x Dąbrowskiego x Konarskiego. Skrzyżowanie koło sądu będzie całkowicie zamknięte :!: Autobusy mają jeździć Nadbrzeżną. Wszystko inne niech ucieka jak najdalej ;) Nie wiem, czy skrzyżowania będą naraz robione czy po kolei, ale będzie wesoło.


hurricane
Rhetor
Posty: 2791
Rejestracja: 28-09-2009, 10:58

Post autor: hurricane »

Nadbrzeżną Dolną?? Którędy wjadą na nią, przez NMP?

A nie dałoby się zrobić tak, że podczas budowy skrzyżowania, na ile to możliwe zrobić tymczasowy bajpas o szerokości 4 metrów tylko dla autobusów obok budowy lub na jej skraju? Zrobiono tak np. w Krakowie przy budowie Ronda Mogilskiego.

Awatar użytkownika

Versacz
Archont
Posty: 639
Rejestracja: 31-08-2009, 12:55

Post autor: Versacz »

Czyli szykuje się armagedon.


Dorota1975
Rhetor
Posty: 2028
Rejestracja: 23-10-2009, 16:15
Lokalizacja: TARNÓW

Post autor: Dorota1975 »

czyli już od soboty:

http://www.tarnow.pl/index.php/pol/Mias ... zie-w-ruch

Tarnowski Zarząd Dróg Miejskich informuje, że w najbliższą sobotę, 6 lutego, w godzinach pomiędzy 8.00 a 10.00 zostanie otwarte dla ruchu drogowego nowo wybudowane połączenie ulic Starodąbrowskiej i Mostowej.
Oddanie tego połączenia do użytku wiąże się z wprowadzeniem zmian organizacji ruchu na większym obszarze tj. na ulicy Mostowej, której odcinek będzie można przejechać od ulicy Lwowskiej w kierunku ul. Kołłątaja, Warzywnej i do Przychodni Lekarskich zlokalizowanych na dalszym odcinku ulicy Mostowej oraz na ulicy Kołłątaja, odcinku od ul. Starodąbrowskiej do Mostowej, gdzie nastąpi odwrócenie kierunku ruchu i którą będzie można przejechać od ulicy Mostowej w stronę ulicy Starodąbrowskiej. Wyjazd z przychodni zlokalizowanych przy ul. Mostowej będzie się mógł odbywać w kierunku ulicy Pracy oraz w kierunku ul. Starodąbrowskiej.
Nie zakończenie prac związanych z modernizacją ulicy Gumniskiej i jej skrzyżowania z ulicą Mostową powoduje również konieczność równoczesnego wyłączenia możliwości skrętu w lewo z ulicy Gumniskiej w Mostową. Objazd z tego kierunku (od Konarskiego i Dąbrowskiego) poprowadzony zostanie poprzez ulicę Dąbrowskiego i Nadbrzeżną Górną.
Kierowców prosimy o czujność i rozwagę za kierownicą.

Awatar użytkownika

Autor tematu
Goscinny
Rhetor
Posty: 11078
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

Dorota1975 pisze:odcinku od ul. Starodąbrowskiej do Mostowej, gdzie nastąpi odwrócenie kierunku ruchu i którą będzie można przejechać od ulicy Mostowej w stronę ulicy Starodąbrowskiej.
Ale jadąc Kołłątaja od "Witosa" jest pas do jazdy prosto, czyli dalej w Kołłątaja w kierunku Mostowej. Chyba, że dwukierunkowy ruch będzie tylko przez 5 pierwszych metrów do dróg dojazdowych do tych bloków przy Starodąbrowskiej.

Mapka jak wg mnie to będzie wyglądać:
Obrazek

zieloną strzałką zaznaczyłem bezsensowny pas (wg mnie). Ludzie widząc pas do jazdy na wprost będą jechać na Kołłątaja a tam niespodzianka: kilka metrów za skrzyzowaniem zakaz jazdy :) i trzeba zawracać pomiędzy blokami - współczuję mieszkańcom przez pierwsze dni.


leoxx
Obywatel
Posty: 50
Rejestracja: 29-12-2009, 12:29

Post autor: leoxx »

a jak będzie wyglądała sprawa ze skrętem z lwowskiej w mostową jadąc od strony kauflandu. W tej chwili jest tam zakaz skrętu. Czy nadal będzie obowiązywać czy go zlikwidują?.... co pewnie spowoduje przykorkowywanie Lwowskiej przez skręcające samochody w mostową. Rozwiązaniem było by pewnie poszerzenie lwowskiej na tym odcinku al eznając życie za duże koszty...

[ Dodano: 06-02-2010, 11:50 ]
no i nastąpiło otwarcie nowej trasy... narazie jeszcze troche zamieszania bo swiatla ustawiaja... narazie chyba ajtloczniej sie robi na Kołłataja... do czasu az auta nie zaczna jezdzic mostowa i przez nowy most


Vonstock
Obywatel
Posty: 63
Rejestracja: 09-09-2009, 20:11
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Vonstock »

No i most otwarty. Od razu mam kilka uwag co do oznakowania.
Obrazek
Jak widać na powyższym zdjęciu brak jest jakiegokolwiek oznaczenia przed wjazdem na skrzyżowanie, o zmianie kierunku ruchu wzdłuż bloków na Kołłątaja. Jak ktoś już zjedzie ze skrzyżowania to widzi przed sobą zakaz wjazdu, jeszcze osobówką jakoś zawróci natomiast samochodem dostawczym może mieć tam problem.
Dziś też padła sygnalizacja dla pieszych na tym skrzyżowaniu. Zaraz po otwarciu mostu był sajgon dotyczący zmiany kierunku jazdy na Kołłątaja, miejmy nadzieję, że kierowcy zaczną patrzeć na znaki a nie jechać pod prąd i wielce zdziwieni że ktoś im z naprzeciwka wyjeżdża.
Kolejna rzecz to oznakowanie dotyczące objazdu do ul. Mostowej znajdujące się na Dąbrowskiego i Gumniskiej, które do tej pory nie zostało ściągnięte i troszkę myli ludzi.
Ostatnio zmieniony 06-02-2010, 16:51 przez Vonstock, łącznie zmieniany 1 raz.


ClNEK
Archont
Posty: 803
Rejestracja: 07-11-2009, 12:36

Post autor: ClNEK »

Pare min temu padla cala sygnalizacja. Na "nowym" skrzyzowaniu zaczęła migać a przy Lwowskiej wszyscy mieli czerwone swiatlo. Bardzo szybko interweniowali po tel na policje i wszystko wrocilo do normy po max 6 - 7 min

ODPOWIEDZ