Remont Krakowskiej

Coś budują? Coś wyburzają? Masz jakieś własne pomysły (nawet futurystyczne)? Tutaj jest miejsce dla ciebie
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7663
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Re: Remont Krakowskiej

Post autor: ad2222 »

Wczoraj wypełniali dylatacje, termin zakończenia remontu to, o ile dobrze pamiętam, koniec września - czyli dzisiaj oddanie? Na razie robota wygląda na bardzo solidną, mam nadzieję, że nie będą stachanowcami i nowe drzewa i trawę posadzą na wiosnę...
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński

Awatar użytkownika

Autor tematu
Goscinny
Rhetor
Posty: 11072
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Re: Remont Krakowskiej

Post autor: Goscinny »

Lechu,
masą na zimno łata się, ale drogi asfaltowe, a nie "wizytówkę" miasta. Choć patrząc na jej stan, to takie łaty nie pogorszą wizerunku tej ulicy :)

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7663
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Re: Remont Krakowskiej

Post autor: ad2222 »

To chyba jest "ostatnie łatanie" przed czekającym ją remontem nawierzchni. Mam tylko nadzieję, że remont remontu nie będzie już robiony w zimie...
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński


MST wónraT
Rhetor
Posty: 1896
Rejestracja: 05-05-2011, 22:57

Re: Remont Krakowskiej

Post autor: MST wónraT »

Goscinny pisze:Na Krakowską wchodzi "gumiak komando":
http://www.gazetakrakowska.pl/wiadomosc ... ,10684370/" onclick="window.open(this.href);return false;

Mój Tarnów.

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=IGhaHcLKnRo[/youtube]



________________________________________________________________________

"jestem przyjacielem wujka – Wieśka F. – a przy okazji prezydentem miasta Tarnowa"
My w Tarnowie wszystko mogli
TARNÓW - POLSKA STOLICA KORUPCJI

Awatar użytkownika

Jan Kowalski
Rhetor
Posty: 5589
Rejestracja: 17-06-2014, 09:35

Re: Remont Krakowskiej

Post autor: Jan Kowalski »

Jan Kowalski pisze: A'propos - jaki jest obecnie stan dostępności Bandrowskiego? Widzę, że parkują tam już pojazdy, ale chyba jeszcze nie było oddania.
Nie tylko mnie to zainteresowało. Ciekawą rzecz ma do powiedzenia urzędnik.

"Gdy we wrześniu okazało się, że ulica pozostanie wyłączona z ruchu, urzędnicy Zarządu Dróg i Komunikacji zapewniali, że chcą uniknąć powtórki z ulicy Krakowskiej. Kluczowy jest bowiem czas wiązania zaprawy. Tak się jednak nie dzieje i normą jest, że za metalowymi barierkami codziennie parkują auta. Co na to przedstawiciele zarządu? Krzysztof Madej, wicedyrektor ZDiK twierdzi, że wjazd na remontowaną ulicę jest wyjściem naprzeciw rodzicom dowożącym dzieci do zlokalizowanego przy Bandrowskiego zespołu szkół.

– Są pewne sytuacje, można powiedzieć wyjątkowe, na przykład rodzice dzieci niepełnosprawnych, którzy przywożą te dzieci. Pamiętajmy, że zespół szkół ma charakter integracyjny i tam również do tych szkół uczęszczają dzieci niepełnosprawne. Na pewno tu wykonawca ma tę świadomość, że musi umożliwić rodzicom tych dzieci ich bezpieczny transport do miejsca edukacji – dodaje urzędnik."


A ja myślałem, ze to samochody policjantów :)
Nie jestem KODziarzem, gorszym sortem, donosicielem, Bolkiem, ani TW.

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7663
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Re: Remont Krakowskiej

Post autor: ad2222 »

Wykonawca na pewno nie ma nic przeciwko, bo w razie jakiegokolwiek problemu pokaże zdjęcia parkujących nielegalnie samochodów. Ale sądzę, że wszystko będzie OK. Tylko niech nie sadzą teraz drzew i trawy... :)
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński

Awatar użytkownika

Jan Kowalski
Rhetor
Posty: 5589
Rejestracja: 17-06-2014, 09:35

Re: Remont Krakowskiej

Post autor: Jan Kowalski »

Wykonawcy na pewno na rękę taki as, na wszelki wypadek, chociaż robota wygląda na solidną. Bardziej mi się podoba tłumaczenie urzędnika. Przecież to nie jest wyjście na przeciw rodzicom, bo ci potrzebują dwa razy dziennie zatrzymać się tam na 5 min. Kontrowersje wzbudzają samochody, które parkują tam cały czas, ale o tym się nie zająknął :)
Nie jestem KODziarzem, gorszym sortem, donosicielem, Bolkiem, ani TW.

Awatar użytkownika

dropszot
Archont
Posty: 907
Rejestracja: 05-08-2013, 16:32
Lokalizacja: Tarnów

Re: Remont Krakowskiej

Post autor: dropszot »

sagi ciąg dalszy
Tarnów. Fuszerka na Krakowskiej pochłonie kolejne miliony
19 października 2016 12:10
Głośny budowlany skandal w Tarnowie skończy się wymianą nawierzchni reprezentacyjnej ulicy. Remont pochłonął cztery lata temu ok. 7 mln zł. Za fuszerkę miasto znów zapłaci aż 4,5 mln zł
http://www.gazetakrakowska.pl/wiadomosc ... ,10758502/" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika

Jan Kowalski
Rhetor
Posty: 5589
Rejestracja: 17-06-2014, 09:35

Re: Remont Krakowskiej

Post autor: Jan Kowalski »

Jakie jest obecne stanowisko miasta? Skarżą wykonawcę, projektanta, nadzorcę, czy tych którzy odbierali robotę?
Nie jestem KODziarzem, gorszym sortem, donosicielem, Bolkiem, ani TW.

Awatar użytkownika

Autor tematu
Goscinny
Rhetor
Posty: 11072
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Re: Remont Krakowskiej

Post autor: Goscinny »

Stanowisko jest takie, że naprawiają za naszą kasę - bez winnych oczywiście.
A w końcu przyjdzie jakiś kolejny prezydent i zamiast znowu ją naprawiać to stwierdzi, że trzeba położyć asfalt i nie udawać, że Krakowska to Piotrkowska w Łodzi, czy Nowy Świat w Warszawie.

Awatar użytkownika

Dominik_PCH
Rhetor
Posty: 1669
Rejestracja: 08-11-2010, 14:37

Re: Remont Krakowskiej

Post autor: Dominik_PCH »

Obecne stanowisko Romana, pisałem o tym w innym temacie.

film od 16:00 minuty
http://www.tarnow.net.pl/articles/s/i/220447#Dzi" onclick="window.open(this.href);return false;


kari
Thesmothetai
Posty: 1104
Rejestracja: 18-09-2010, 15:11

Re: Remont Krakowskiej

Post autor: kari »

Ten remont to jest jedna wielka masakra. Przypuszczam, że za 3-4 będzie kolejny remont po remoncie .


Lechu
Archont
Posty: 623
Rejestracja: 15-06-2010, 13:42

Re: Remont Krakowskiej

Post autor: Lechu »

Co wam dogodzi ? Jest tak jak jest - źle, ma być remont też niedobrze ? Jakie jest rozwiązanie ? Zna ktoś ?

Awatar użytkownika

Dominik_PCH
Rhetor
Posty: 1669
Rejestracja: 08-11-2010, 14:37

Re: Remont Krakowskiej

Post autor: Dominik_PCH »

Nie Lechu nie chodzi remont remontu. Chodzi o pieniądze i to spore. 500 mln polskich złotych, tyle wynosi budżet Tarnowa.

1. Krakowska -> 7 mln zł, teraz dodatkowe 4,5 mln zł
2. Łącznik -> 25 mln przepłacone, sprawa karna, Ryszard z wyrokiem
3. Owintar, blokowanie rozwoju tej części miasta.

Na strategicznych stanowiskach w UMT nikt i nic się nie zmieniło, dalej są Ci sami ludzie. Rozumiesz, czemu narzekamy?


MST wónraT
Rhetor
Posty: 1896
Rejestracja: 05-05-2011, 22:57

Re: Remont Krakowskiej

Post autor: MST wónraT »

Dominik_PCH pisze:
1. Krakowska -> 7 mln zł, teraz dodatkowe 4,5 mln zł
Mój Tarnów.

Zapomniałeś o dużej uldze dla budżetu.

Firmę, która cztery lata temu wyremontowała ul. Krakowską, magistrat pozwał do sądu i domaga się od niej aż 1,6 mln zł odszkodowania.

________________________________________________________________________

"jestem przyjacielem wujka – Wieśka F. – a przy okazji prezydentem miasta Tarnowa"
My w Tarnowie wszystko mogli
TARNÓW - POLSKA STOLICA KORUPCJI

ODPOWIEDZ