Remonty ulic w Tarnowie

Coś budują? Coś wyburzają? Masz jakieś własne pomysły (nawet futurystyczne)? Tutaj jest miejsce dla ciebie
Awatar użytkownika

TomekMKM
Rhetor
Posty: 2339
Rejestracja: 18-11-2010, 00:24
Lokalizacja: Tarnów

Re: Remonty ulic w Tarnowie

Post autor: TomekMKM »

W sobotę i niedzielę?

Akurat inna firma na S, kładąca na Krakowskiej, nie miała z tym problemu.

Ps, oczywiście, że idzie sprawnie. Oprócz tego, że układają w szczycie, to nie ma się do czego przywalić.
Ostatnio zmieniony 11-12-2017, 14:02 przez TomekMKM, łącznie zmieniany 6 razy.

Awatar użytkownika

Jan Kowalski
Rhetor
Posty: 5589
Rejestracja: 17-06-2014, 09:35

Re: Remonty ulic w Tarnowie

Post autor: Jan Kowalski »

Zgodziłbym się, gdyby nie to, że miałem "przyjemność" załapać się w piątek na to lanie. Mi wahadła nie przeszkadzają, jeśli są rozsądne. Na moście zrobili takie wahadło, że od miasta przez 20 minut jechały samochody, a ja sobie stałem. Kiedy mają robić? W sobotę i niedzielę, po uprzednim poinformowaniu kierowców. Tymczasem miasto poinformowało o laniu asfaltu w piątek po 15-stej. Jak już od kilku godzin był tam dramat.
Nie jestem KODziarzem, gorszym sortem, donosicielem, Bolkiem, ani TW.

Awatar użytkownika

Mr Greenback
Rhetor
Posty: 3590
Rejestracja: 28-01-2010, 19:31

Re: Remonty ulic w Tarnowie

Post autor: Mr Greenback »

TomekMKM pisze:W sobotę i niedzielę?

Akurat inna firma na S, kładąca na Krakowskiej, nie miała z tym problemu.

Ps, oczywiście, że idzie sprawnie. Oprócz tego, że układają w szczycie, to nie ma się do czego przywalić.
Zamknąć sklepy na niedzielę, bo ludzie muszą mieć czas dla rodziny. Ale lać asfalt nocą i w niedzielę bo jedne z drugim chcą jeździć za dnia. Hipokryci.
"Ludzie którzy głosują na nieudaczników, złodziei, zdrajców i oszustów nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami". George Orwell

Awatar użytkownika

zicc
Prytan
Posty: 181
Rejestracja: 26-11-2009, 18:28

Re: Remonty ulic w Tarnowie

Post autor: zicc »

Nikt im nie każe w niedzielę, ale mogliby zacząć o 8:30 jak już większość dojedzie do pracy i szkoły czy to wte czy wewte


kari
Thesmothetai
Posty: 1104
Rejestracja: 18-09-2010, 15:11

Re: Remonty ulic w Tarnowie

Post autor: kari »

A propo remontu:

21-letni pracownik firmy, która remontuje most na ul. Kwiatkowskiego w Tarnowie, spadł z około sześciu metrów na beton. Mężczyzna doznał ogólnych potłuczeń. - Ma obrażenia głowy oraz barku. W chwili, kiedy przyjechała do niego karetka był przytomny, w kontakcie słownym. Został przewieziony do szpitala św. Łukasza - informuje Krzysztof Krzemień, rzecznik prasowy tarnowskiego pogotowia.

Czytaj więcej: http://www.gazetakrakowska.pl/wiadomosc ... ,12756558/" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika

Mr Greenback
Rhetor
Posty: 3590
Rejestracja: 28-01-2010, 19:31

Re: Remonty ulic w Tarnowie

Post autor: Mr Greenback »

zicc pisze:Nikt im nie każe w niedzielę, ale mogliby zacząć o 8:30 jak już większość dojedzie do pracy i szkoły czy to wte czy wewte
A skąd wiesz ze o 8:30 jest mało samochodów? Pytam, bo od czasu do czasu jeźdżę do Mościc ok.9-10 i tez stałem w korkach zaraz za rondem.. Żadna pora nie jest dobra jak musza zamknąć drogę.Pocierpieć trzeba i już. Akurat jak już wspomniałem-remont na dniach się kończy i nie ma co się wypłakiwac i uzalac. Naprawdę szybko to robią.
,
"Ludzie którzy głosują na nieudaczników, złodziei, zdrajców i oszustów nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami". George Orwell


pysi
Prytan
Posty: 128
Rejestracja: 08-10-2014, 09:45
Lokalizacja: Tarnów - Mościce

Re: Remonty ulic w Tarnowie

Post autor: pysi »

Mr Greenback pisze:Naprawdę szybko to robią.
No szybko... jakieś trzy miesiące własnie minęły :) Całe 800 metrów drogi... czyli ~270 metrów drogi miesięcznie. Dzieląc to na 20 dni roboczych daje to tempo 13,5 metra dziennie :)
Skoro frezowanie drogi zajęło im jedną (1) noc. Asfaltowanie chyba 6 dni to wychodzi na to, że krawężniki robili dwa i pół miesiąca :)


sotiv
Proedroj
Posty: 341
Rejestracja: 11-07-2013, 14:52

Re: Remonty ulic w Tarnowie

Post autor: sotiv »

I to by się nawet zgadzało, bo w Ostrowie goście przerabiali chodnik pod CPR i tylko z jednej strony musieli nadrobić terenu i postawić krawężniki. Odcinek jest ok 200 metrowy i robili to nie zależnie od pogody plus minus 2-3 tygodnie. Więc wychodzi, że Kwiatkowskiego nawet szybko robią.


pysi
Prytan
Posty: 128
Rejestracja: 08-10-2014, 09:45
Lokalizacja: Tarnów - Mościce

Re: Remonty ulic w Tarnowie

Post autor: pysi »

Tu nie chodzi o to że ktoś gdzieś robi tak samo długo. Chodzi o to, że można to było zrobić szybciej nie utrudniając życia bardzo wielu osobom.
Gdyby robili w nocy tak jak mieli to robić to naprawdę mogli to zrobić o połowę krócej.

Awatar użytkownika

Mr Greenback
Rhetor
Posty: 3590
Rejestracja: 28-01-2010, 19:31

Re: Remonty ulic w Tarnowie

Post autor: Mr Greenback »

pysi pisze:Tu nie chodzi o to że ktoś gdzieś robi tak samo długo. Chodzi o to, że można to było zrobić szybciej nie utrudniając życia bardzo wielu osobom.
Gdyby robili w nocy tak jak mieli to robić to naprawdę mogli to zrobić o połowę krócej.
Z wykształcenia jesteś budowlańcem jak mniemam ? :lol: :lol:
"Ludzie którzy głosują na nieudaczników, złodziei, zdrajców i oszustów nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami". George Orwell


pysi
Prytan
Posty: 128
Rejestracja: 08-10-2014, 09:45
Lokalizacja: Tarnów - Mościce

Re: Remonty ulic w Tarnowie

Post autor: pysi »

Budowlańcem nie jestem :)
Ale domyślam się że gdyby krawężniki robiło 20 osób zamiast 4 to na pewno było by szybciej :)

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6828
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Re: Remonty ulic w Tarnowie

Post autor: LordRuthwen »

Niekoniecznie, bo jak zapewne wiesz krawężnik trzeba wypoziomować, a jak ten obok też jest krzywo to do czego?
Analogia: 1 kobieta jest w ciąży przez 9 miesięcy, jak weźmiesz 9 kobiet w ciąży to wcale nie otrzymasz na wyjściu dziecka po miesiącu, pewne rzeczy mają swoje tempo i tyle.


Roberto
Archont
Posty: 787
Rejestracja: 15-09-2009, 17:42

Re: Remonty ulic w Tarnowie

Post autor: Roberto »

A jakie trzeba mieć wykształcenie żeby ocenić co oni robili na Kwiatkowskiego przez pierwsze 3-4 tygodnie kiedy poza ustawieniem pachołków nie działo się tam prawie nic ?

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6828
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Re: Remonty ulic w Tarnowie

Post autor: LordRuthwen »

Pytanie skąd wiesz, że nic? Wiesz, że w naszym biurokratycznym ustroju jak ci jednego papierka brakuje to dowalą kary jak stąd do tamtąd? Może tu się działo a w umowie byłą data wejścia na plac to i wejść jakoś musieli bo też by dostali karę? To moje gdybanie, ale dość prawdopodobne.


Roberto
Archont
Posty: 787
Rejestracja: 15-09-2009, 17:42

Re: Remonty ulic w Tarnowie

Post autor: Roberto »

LordRuthwen pisze:Pytanie skąd wiesz, że nic?
Takie pierwsze z brzegu; http://www.radiokrakow.pl/wiadomosci/ta ... rudnienia/" onclick="window.open(this.href);return false; . Podpytałbym też ile z tych "naprawdę szybkich" prac robiono zgodnie z obietnicami w nocy, ale tu też mam obawy czy mam wystarczające wykształcenie do zadawania takich pytań :lol:

ODPOWIEDZ