Remonty ulic w Tarnowie

Coś budują? Coś wyburzają? Masz jakieś własne pomysły (nawet futurystyczne)? Tutaj jest miejsce dla ciebie
Awatar użytkownika

PrzemczaN
Proedroj
Posty: 308
Rejestracja: 21-07-2012, 15:27

Re: Remonty ulic w Tarnowie

Post autor: PrzemczaN »

DJI_0785.jpg
DJI_0785.jpg (946.22 KiB) Przejrzano 2847 razy
Przebudowa Ul. Szkotnik. Więcej zdjęć tutaj https://www.facebook.com/DroneShowTRN/p ... EjSb7sWCGl


wejss
Rhetor
Posty: 1634
Rejestracja: 09-05-2011, 20:56

Re: Remonty ulic w Tarnowie

Post autor: wejss »

Zaczynają przebudowę Szujskiego.

https://tarnow.pl/Dla-mieszkancow/Aktua ... Szujskiego

Osobiście uważam, że rondo jest potrzebne ale na skrzyżowaniu z Mościckiego. Wjazd do sadów można było rozwiązać inaczej.


Cubaza
Rhetor
Posty: 3795
Rejestracja: 06-10-2009, 19:27

Re: Remonty ulic w Tarnowie

Post autor: Cubaza »

Yyy gdzie na Szujskiego jest Lidl?


Frytek
Proedroj
Posty: 463
Rejestracja: 04-07-2012, 11:18

Re: Remonty ulic w Tarnowie

Post autor: Frytek »

Na przeciwko sadów koło bloków


Cubaza
Rhetor
Posty: 3795
Rejestracja: 06-10-2009, 19:27

Re: Remonty ulic w Tarnowie

Post autor: Cubaza »

A kuźwa, faktycznie. Miałem pomroczność jasną i mi się Szkotnik z Szujskiego przekręcił. Sorry za zamieszanie :D

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6856
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Re: Remonty ulic w Tarnowie

Post autor: LordRuthwen »

Cisza tu a na skrzyżowaniu Okrężnej z Braci Saków wylewają asfalt od strony Okrężnej.
Dodatkowo takie moje spostrzeżenie - dekle studzienek zakopanych pod przyszłą drogą są mimośrodami o średnicy około 2 metrów - nikt mi teraz nie wciśnie, że nie da się przesunąć włazu studzienki pod drogą na etapie budowy o 1,5 metra. I jestem prawie pewny, że włazy te będą dokładnie na torze kół pojazdów zamiast w osi pasa lub w skrajni.

Awatar użytkownika

rzuf
Thesmothetai
Posty: 1416
Rejestracja: 03-12-2009, 19:20
Lokalizacja: Tarnów/Skrzyszów
Kontakt:

Re: Remonty ulic w Tarnowie

Post autor: rzuf »

Eeee no nie za dużo wymagasz?! Może byś jeszcze chciał żeby te studzienki były równo osadzone z asfaltem?! A tak serio, w państwowych realizacjach zawsze coś musi nie grać... Pytanie, czy to osoby decyzyjne mają za słaby gar, czy to celowe działanie?

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6856
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Re: Remonty ulic w Tarnowie

Post autor: LordRuthwen »

No dokładnie tak bym chciał, żeby były w skrajni lub w osi i żeby były równo osadzone :)


Bastekxyz
Archont
Posty: 938
Rejestracja: 05-06-2010, 02:45

Re: Remonty ulic w Tarnowie

Post autor: Bastekxyz »

LordRuthwen pisze:
06-09-2023, 08:14
Cisza tu a na skrzyżowaniu Okrężnej z Braci Saków wylewają asfalt od strony Okrężnej.
Dodatkowo takie moje spostrzeżenie - dekle studzienek zakopanych pod przyszłą drogą są mimośrodami o średnicy około 2 metrów - nikt mi teraz nie wciśnie, że nie da się przesunąć włazu studzienki pod drogą na etapie budowy o 1,5 metra. I jestem prawie pewny, że włazy te będą dokładnie na torze kół pojazdów zamiast w osi pasa lub w skrajni.
Nie wiem czy dało się to zrobić w taki sposób na Czerwonych Klonów, ale tam po wciśnięciu dodatkowego pasa, dekle są dokładnie w miejscu kół pojazdów i są.. zapadnięte (ktoś to musiał odebrać btw).
Mało tego - kratki przy krawężnikach są obniżenie ze względu na obecność ścieku przykrawężnikowego co skutkuje tym, że można tam urwać koło. Nie rozumiem dlaczego ich nie osadzili równo z asfaltem i nie podcięli boków, żeby woda mogła swobodnie spływać lub dlaczego nie zastosowano kratek wbudowanych w krawężnik (baboli w tamtym rejonie jest więcej, o czym pisałem tutaj: https://agora.tarnow.pl/viewtopic.php?f ... 58#p187758)

Czasem odnoszę wrażenie, że w ZDiK pracują sabotażyści.

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6856
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Re: Remonty ulic w Tarnowie

Post autor: LordRuthwen »

Od dziś wjazd do Skrzyszowa ul Braci Saków jest możliwy TYLKO od strony Gumniskiej, od Okrężnej jest jeden kierunek - w stronę Lwowskiej.

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6856
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Re: Remonty ulic w Tarnowie

Post autor: LordRuthwen »

Odpowiem sam sobie: naturalnie nie było nigdzie opisane, że będzie zmiana organizacji ruchu i dziś wysyp kierowców z prawem jazdy z czipsów jadących pod prąd w stronę Braci Saków.

Awatar użytkownika

Blick
Prytan
Posty: 111
Rejestracja: 23-02-2010, 21:08
Lokalizacja: Tarnów

Re: Remonty ulic w Tarnowie

Post autor: Blick »

Czemu mnie to nie zdziwiło :)

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6856
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Re: Remonty ulic w Tarnowie

Post autor: LordRuthwen »

Z tego co widziałem dziś rano można już dojechać do Braci Saków od Okrężnej, ale zdziwienie miałem srogie gdyż pół godziny wcześniej był tam jeden kierunek a wracając jakiś $@#$@# jedzie mi pod prąd... :D



Bastekxyz
Archont
Posty: 938
Rejestracja: 05-06-2010, 02:45

Re: Remonty ulic w Tarnowie

Post autor: Bastekxyz »

Z doniesień medialnych wynika, że mają być to już wyrośnięte drzewa. Bardzo bym chciał, żeby takie nasadzenia stały się standardem.
Niesamowicie wkurzają mnie sytuacje, gdzie wycina się wiele dorodnych drzew pod jakąś inwestycję i w ich miejsce dokonuje nasadzeń młodych drzewek, które wysokością niewiele odbiegają od dorodnej trawy.

ODPOWIEDZ