Remonty ulic w Tarnowie

Coś budują? Coś wyburzają? Masz jakieś własne pomysły (nawet futurystyczne)? Tutaj jest miejsce dla ciebie

wejss
Rhetor
Posty: 1634
Rejestracja: 09-05-2011, 20:56

Re: Remonty ulic w Tarnowie

Post autor: wejss »

TomekMKM pisze:Pewnie, że dobrze.

Chociaż z drugiej strony, może brakuje pieniędzy i w tym przypadku jest to jak najbardziej na rękę...
Pieniądze są : http://www.radiokrakow.pl/wiadomosci/ta ... -tarnowie/" onclick="window.open(this.href);return false;


Rodowity
Archont
Posty: 733
Rejestracja: 17-11-2010, 16:42
Lokalizacja: Tarnów

Re: Remonty ulic w Tarnowie

Post autor: Rodowity »

Zastanawiam sie, kiedy w naszym mieście urzędnicy otworzą oczy w temacie remontów/budowy chodników i odejdą od stosowania kostki brukowej, która po jakimś czasie tworzy z chodnika góry doliny i ani to nie jest bezpieczne, ani ładne. Przebywając w jednym z większych miast, zaobserwowałem, że odchodzi sie od stosowania kostki brukowej, a zastępowana jest płytami chodnikowymi. Poniżej zdjęcie z przykładowym chodnikiem,
DSC_0156 (Kopiowanie).JPG
DSC_0156 (Kopiowanie).JPG (159.51 KiB) Przejrzano 6746 razy

Ciekaw jestem jak cenowo wygląda zastosowanie płyt zamiast kostki, może nasi urzednicy nie wiedzą o ich istnieniu?

Awatar użytkownika

Jan Kowalski
Rhetor
Posty: 5589
Rejestracja: 17-06-2014, 09:35

Re: Remonty ulic w Tarnowie

Post autor: Jan Kowalski »

A ci od płyt chodnikowych dają bilety na mecze w lożach vipowskich?
Nie jestem KODziarzem, gorszym sortem, donosicielem, Bolkiem, ani TW.


Rodowity
Archont
Posty: 733
Rejestracja: 17-11-2010, 16:42
Lokalizacja: Tarnów

Re: Remonty ulic w Tarnowie

Post autor: Rodowity »

ale płytki też robią..


pysi
Prytan
Posty: 128
Rejestracja: 08-10-2014, 09:45
Lokalizacja: Tarnów - Mościce

Re: Remonty ulic w Tarnowie

Post autor: pysi »

Dobrze położona kostka nie jest zła. Ile lat już jest położona ścieżka rowerowa wzdłuż Mościckiego na chyszowie, 12-13 lat? I nie kojarze napraw czy innych modernizacji.
Kostka najgorzej wygląda tam, gdzie była robiona na szybko przez ekipy z łapanki, chyba najleszy obraz jak to nie powinno wyglądać jest na Krakowskiej.

Mi osobiście podoba się beton, ale kostka też może być. Najważniejsze żeby było równo żeby nóg nie połamać.

pozdrawiam
pysi

Awatar użytkownika

gnite
Prytan
Posty: 107
Rejestracja: 30-08-2012, 15:38

Re: Remonty ulic w Tarnowie

Post autor: gnite »

A to nie te same firmy produkują kostkę betonową i płyty chodnikowe? Poza tym kostka kostce nierówna, to że w Polsce stosuje się głównie dwa ohydne wzory to wcale nie znaczy że nie ma ładniejszych. 1 2 3 przykłady że kostka wcale nie musi być paskudna. Zgodzę się że płyty chodnikowe ładniejsze ale nawet jeśli z jakiegoś względu "musi" być kostka to można rozwiązać to bardziej estetycznie niż to co widać teraz na niemal każdym chodniku. A co do nierówności to jak już inni pisali nie jest to kwestia materiału, tylko tego co pod spodem, oraz też tego co nad, czyli przyzwolenie na rozjeżdżanie chodników przez samochody.


Roberto
Archont
Posty: 787
Rejestracja: 15-09-2009, 17:42

Re: Remonty ulic w Tarnowie

Post autor: Roberto »

pysi pisze:W mościcach na ks. indyka chyba znów szykuje się remont kanalizacji... idealny okres na takie prace :) zamiast zrobić to w wakacje kiedy ruch był mniejszy to jak zwykle zaczynamy w okresie wzmożonego ruchu :(
Zamknęli centralnie dzisiaj, 1 września, tuż po przejściu porannego szczytu, a i tak o godz. 8:30 korek do Kwiatkowskiego od południa zaczynał się pod wiaduktem kolejowym.
To miasto nie ma gospodarza, każdy tu robi co chce, Tarnów jest jak kibel z zepsutą spłuczką a dozorca kibla leży zapruty pod ogrodzeniem...

Awatar użytkownika

Jan Kowalski
Rhetor
Posty: 5589
Rejestracja: 17-06-2014, 09:35

Re: Remonty ulic w Tarnowie

Post autor: Jan Kowalski »

Wiadukt na Gumniskach będzie bez przejścia dla pieszych do końca roku. Teraz planują dodatkowo remontować Kwiatkowskiego i most na Białej. Ciepiela zapadnie w pamięć, jako najgorszy prezydent w historii, przeskakując w rankingu nawet Ryszarda Ś.
Ostatnio zmieniony 01-09-2017, 11:01 przez Jan Kowalski, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie jestem KODziarzem, gorszym sortem, donosicielem, Bolkiem, ani TW.

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6856
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Re: Remonty ulic w Tarnowie

Post autor: LordRuthwen »

Nie wiesz czasem kiedy planują otworzyć przejazd na Guminskach?

Awatar użytkownika

Jan Kowalski
Rhetor
Posty: 5589
Rejestracja: 17-06-2014, 09:35

Re: Remonty ulic w Tarnowie

Post autor: Jan Kowalski »

Nie wiem czy można to określić w Tarnowie. Ostatnio była wersja, że przejście dla pieszych będzie otwarte od 1 września, ale już się mówi, że nie puszczą pieszych do końca roku. Na plus można powiedzieć, ze rozebrali już stary wiadukt, wcześniej podpinając nowy. Przekopali dość głęboko i wczoraj widziałem, ze mają zamknięte studzienki kanalizacyjne, więc prace trwają. jednocześnie przy takim poślizgu można by wymagać aby pracowali na dwie zmiany. Ogromny minus za to, że dopuścili do tego remontu przed otwarciem przejazdu na Dąbrowskiego. Wówczas zapowiedziany objazd autobusowy miałby sens (przez Lotniczą).
Nie jestem KODziarzem, gorszym sortem, donosicielem, Bolkiem, ani TW.


Rodowity
Archont
Posty: 733
Rejestracja: 17-11-2010, 16:42
Lokalizacja: Tarnów

Re: Remonty ulic w Tarnowie

Post autor: Rodowity »

na Szujskiego przed torami już wiadomo po co była ta wycinka krzaków o której pisałem wcześniej, poszerzają tam ścieżkę rowerową.


pysi
Prytan
Posty: 128
Rejestracja: 08-10-2014, 09:45
Lokalizacja: Tarnów - Mościce

Re: Remonty ulic w Tarnowie

Post autor: pysi »

Może jak otworzą krakowską to będzie coś lepiej. W końcu będzie można jechać z normalną prędkością a nie 5km/h po tych dziurach.
Remont Kwiatkowskiego + ks. Indyka w obecnej sytuacji to porażka...
Jak już tak bardzo chcą to jedyna opcja to robić remont nocą, od 20 do 6 rano. Nie wiem jak oni chcą zachować jakąkolwiek przejezdność jak tam bez robót drogowych mamy korki.
A najlepsze, że ta droga wcale nie jest tragiczna i spokojnie mogła poczekać do czasu końca remontu wiaduktu na krakowskiej.


kari
Thesmothetai
Posty: 1104
Rejestracja: 18-09-2010, 15:11

Re: Remonty ulic w Tarnowie

Post autor: kari »

Podoba mi się, że robotnicy u góry na Krakowskiej pracują do pózna. Dziś o 20:40 jeszcze ukladali kostkę.


sotiv
Proedroj
Posty: 341
Rejestracja: 11-07-2013, 14:52

Re: Remonty ulic w Tarnowie

Post autor: sotiv »

Roberto pisze: Zamknęli centralnie dzisiaj, 1 września, tuż po przejściu porannego szczytu, a i tak o godz. 8:30 korek do Kwiatkowskiego od południa zaczynał się pod wiaduktem kolejowym.
Przez okres wakacyjny korek w tym miejscu był przynajmniej 2 razy w tygodniu. Więc, to że był teraz nie jest czymś nowym, pytanie tylko skąd on się bierze skoro wcześniej w ogóle go nie było?


Roberto
Archont
Posty: 787
Rejestracja: 15-09-2009, 17:42

Re: Remonty ulic w Tarnowie

Post autor: Roberto »

sotiv pisze: Przez okres wakacyjny korek w tym miejscu był przynajmniej 2 razy w tygodniu.
Aż do wiaduktu ? W takim razie podejrzenie pada na nową, zamontowaną właśnie w wakacje, sygnalizację świetlną przy stadionie.

Na marginesie; na czas remontu Indyka zrobiłbym ją jednokierunkową po tej nitce przy której nie grzebią, oczywiście dla ruchu od południa (Traugutta), który zarówno rano jak i po południu jest nieporównywalnie większy niż od Kwiatkowskiego.

ODPOWIEDZ