Remonty ulic w Tarnowie

Coś budują? Coś wyburzają? Masz jakieś własne pomysły (nawet futurystyczne)? Tutaj jest miejsce dla ciebie

aaee
Archont
Posty: 696
Rejestracja: 03-03-2011, 14:49

Re: Remonty ulic w Tarnowie

Post autor: aaee »

Miałem okazje być w Kielcach... Jeśli porównamy DK73 u Nas i u Nich to ich odcinek wydaje mi się tragiczniejszy, u nas dziury, u nich koleiny


aaee
Archont
Posty: 696
Rejestracja: 03-03-2011, 14:49

Re: Remonty ulic w Tarnowie

Post autor: aaee »

Byłem dziś ok 16 na przystanku na Szkotniku...

Zero cienia, sama betonoza, przy takiej pogodzie nie da się tam przejść, aż nie chce myśleć co by było gdyby ktoś tam czekał na autobus. Jajka by usmażył.

A upały dopiero przed nami...


faleQ
Archont
Posty: 747
Rejestracja: 12-10-2009, 08:24
Lokalizacja: KT str
Kontakt:

Re: Remonty ulic w Tarnowie

Post autor: faleQ »

aaee pisze:Byłem dziś ok 16 na przystanku na Szkotniku...

Zero cienia, sama betonoza, przy takiej pogodzie nie da się tam przejść, aż nie chce myśleć co by było gdyby ktoś tam czekał na autobus. Jajka by usmażył.

A upały dopiero przed nami...
Ale przed remontem też tego cienia tam nie było. Jedynie 2 głębsze wiaty niż ta teraz.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka


Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11835
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Re: Remonty ulic w Tarnowie

Post autor: defekator »

Tylko jak robili remont to mogli coś z tym zrobić. Bo patelnia faktycznie tam straszna jest.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM


aaee
Archont
Posty: 696
Rejestracja: 03-03-2011, 14:49

Re: Remonty ulic w Tarnowie

Post autor: aaee »

faleQ pisze:
11-06-2024, 08:28
aaee pisze:Byłem dziś ok 16 na przystanku na Szkotniku...

Zero cienia, sama betonoza, przy takiej pogodzie nie da się tam przejść, aż nie chce myśleć co by było gdyby ktoś tam czekał na autobus. Jajka by usmażył.

A upały dopiero przed nami...
Ale przed remontem też tego cienia tam nie było. Jedynie 2 głębsze wiaty niż ta teraz.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka
A to był remont czy odświeżenie?

Odświeżam to sobie jak wymaluje ścianę w pokoju, a jak robię generalny remont to nie robię tak jak było tylko na nowo.

Poprawiam to co wydawało mi się wcześniej dobre ale z czasem wyszło niepraktyczne.


U nas są generalne odświeżenia mam wrażenie. Zrobić na nowo jeszcze raz to samo.
Tym sposobem taniej było by dbać i systematycznie naprawiać np ubytki w asfalcie... Zamiast kłaść co kilkanaście lat cały dywan...


GregTrN
Prytan
Posty: 269
Rejestracja: 11-06-2010, 20:20
Lokalizacja: Tarnów

Re: Remonty ulic w Tarnowie

Post autor: GregTrN »

Właśnie prują beton. Na nie dawno remontowanej zatoce przystankowej pod C.H. Max na Szkotniku. Super jakość robót.


drogfan
Prytan
Posty: 155
Rejestracja: 04-11-2014, 09:38

Re: Remonty ulic w Tarnowie

Post autor: drogfan »

aaee pisze:
13-04-2024, 13:52
Miałem okazje być w Kielcach... Jeśli porównamy DK73 u Nas i u Nich to ich odcinek wydaje mi się tragiczniejszy, u nas dziury, u nich koleiny
wszystkie te miejskie odcinki sa okropne, ale kielce to bija chyba wszystko na glowe cala reszte bez wyjatki


drogfan
Prytan
Posty: 155
Rejestracja: 04-11-2014, 09:38

Re: Remonty ulic w Tarnowie

Post autor: drogfan »

GregTrN pisze:
11-07-2024, 14:39
Właśnie prują beton. Na nie dawno remontowanej zatoce przystankowej pod C.H. Max na Szkotniku. Super jakość robót.
moze wiesz gwarancja jakies poprawki tak bywa blad w sztuce

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11835
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Re: Remonty ulic w Tarnowie

Post autor: defekator »

GregTrN pisze:
11-07-2024, 14:39
Właśnie prują beton. Na nie dawno remontowanej zatoce przystankowej pod C.H. Max na Szkotniku. Super jakość robót.
Ciekawe czy ktoś pomyślał aby przy okazji naprawić największą fuszerkę tego miejsca - czyli absolutny brak zieleni. Zgaduję, ze nie. Tam jak jest słońce nie da się wytrzymać tak smaży. Kuźwa ile można pisać o betonozie i tym z czym ona się wiąże a i tak jakiś geniusz wybetonuje wszystko co się da i zadowolony, że remont zrobiony.

To samo jest na węźle przesiadkowym przy ul Błonie. Aż mi żal kierowców MPK którzy tam muszą na tej patelni czekać na kolejny kurs.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM



aaee
Archont
Posty: 696
Rejestracja: 03-03-2011, 14:49

Re: Remonty ulic w Tarnowie

Post autor: aaee »

Może z innej beczki, kiedy będą posprzątane chodniki i drogi dla rowerów?

Czy też na to musi być przetarg ?


Bastekxyz
Archont
Posty: 956
Rejestracja: 05-06-2010, 02:45

Re: Remonty ulic w Tarnowie

Post autor: Bastekxyz »

aaee pisze:
17-07-2024, 19:22
Może z innej beczki, kiedy będą posprzątane chodniki i drogi dla rowerów?

Czy też na to musi być przetarg ?
Nie wiem jak działa całoroczny harmonogram utrzymania chodników i DR, ale jeżeli konkretny odcinek Ci uwiera to zgłoś to do ZDiK. Oni to zgłaszają do MPKG, które to jest (a przynajmniej było) odpowiedzialne za utrzymanie.


Beny
Archont
Posty: 532
Rejestracja: 27-02-2010, 05:10
Lokalizacja: Tarnów

Re: Remonty ulic w Tarnowie

Post autor: Beny »

Goscinny pisze:
15-07-2024, 22:02
https://tarnow.net.pl/articles/s/i/4782 ... kuli-beton

Firma zawaliła i musi poprawić, prawie 100 m2 do skucia.
Tylko jakie to pocieszenie dla kierowców ze firma musi poprawiac ?? dalej maja utrudnienia dalej ulica rozkopana. Jeszcze jakby to byla jednorazowa sytuacja, ale odnosze wrazenie ze w Tarnowie wiekszosc inwestycji po czasie jest do naprawy w ramach gwarancji lub nie i dalej są utrudnienia i tak w kolko. Kto wybiera te firmy do remontu ulic?? czy jedynym kluczem wyboru jest koszt??? czy nie mozna wybrać droższej a solidniejszej firmy???

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6994
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Re: Remonty ulic w Tarnowie

Post autor: LordRuthwen »

Beny pisze:
19-07-2024, 09:48
Kto wybiera te firmy do remontu ulic??
Miasto, a w zasadzie urzędnik, pod każdym przetargiem jest podpis.
Beny pisze:
19-07-2024, 09:48
czy jedynym kluczem wyboru jest koszt???
tak
Beny pisze:
19-07-2024, 09:48
czy nie mozna wybrać droższej a solidniejszej firmy???
Można, ale najpierw trzeba chcieć i umieć rozpisać prawdziwy przetarg


wejss
Rhetor
Posty: 1679
Rejestracja: 09-05-2011, 20:56

Re: Remonty ulic w Tarnowie

Post autor: wejss »

Ulice i chodniki w tym roku są w stanie tragicznym. Zarośnięte trawami. Przy krawężnikach chwasty. Zobaczcie odcinek Szkotnik od Szujskiego do ronda na Klikowskiej. Przecież tam normalnie trawa rośnie na ulicy. Ja nie wiem czy służby odpowiedzialne za utrzymanie ulic nie wychodzą z za biurka? Słowackiego to samo. W zasadzie na każdej ulicy jest problem.

ODPOWIEDZ