nowe centrum handlowe

Coś budują? Coś wyburzają? Masz jakieś własne pomysły (nawet futurystyczne)? Tutaj jest miejsce dla ciebie
Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11077
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

trix, a mnie ostatnio z tym czymś, co ma powstać w Tarnowie, z "Międzynarodowym Centrum Bezpieczeństwa Chemicznego w Tarnowie" - zapewne o tym mówił ad2222.
Ale oczywiście to mrzonki i takie sobie nasze gadanie, bo teren na razie jest pusty i dopóki trwają przepychanki to takim pozostanie.


trix
Rhetor
Posty: 5081
Rejestracja: 02-09-2009, 19:17

Post autor: trix »

Centrum bezpieczeństwa chemicznego, to niech sobie budują na azotach, żeby mieć co pilnować. Napisze tak szczerze do bólu; uważam ze jeżeli dobrze by dąć w łapę, to by szybko znalazł się projekt i wykonawca.
Szmaciak chce władzy nie dla śmichu, lecz dla bogactwa, dla przepychu, chce mieć tytuły, forsę, włości i w nosie przyszłość ma ludzkościĄ - Tow Szmaciak.


mefisto101
Prytan
Posty: 212
Rejestracja: 25-09-2009, 19:12

Post autor: mefisto101 »

trix pisze:Centrum bezpieczeństwa chemicznego, to niech sobie budują na azotach, żeby mieć co pilnować. Napisze tak szczerze do bólu; uważam ze jeżeli dobrze by dąć w łapę, to by szybko znalazł się projekt i wykonawca.

co ty pitolisz - komu w łapę i kto ma zrobić ?
skąd ty się urwałeś z konferencji młodzieżówki PIS ?
CBCh to poważna inicjatywa dzięki której kilkaset osób może dostać pracę (tak, tak zaraz dopiszesz, że będą to swoi itp, dyrdymały jak z Faktu, albo Superexpresu)
To ma być spory biurowiec z laboratoriami i wcale nie musi być na terenie Azotów


sander
Prytan
Posty: 132
Rejestracja: 23-02-2012, 19:58

Post autor: sander »

mefisto101 pisze:
trix pisze:Centrum bezpieczeństwa chemicznego, to niech sobie budują na azotach, żeby mieć co pilnować. Napisze tak szczerze do bólu; uważam ze jeżeli dobrze by dąć w łapę, to by szybko znalazł się projekt i wykonawca.

co ty pitolisz - komu w łapę i kto ma zrobić ?
skąd ty się urwałeś z konferencji młodzieżówki PIS ?
CBCh to poważna inicjatywa dzięki której kilkaset osób może dostać pracę (tak, tak zaraz dopiszesz, że będą to swoi itp, dyrdymały jak z Faktu, albo Superexpresu)
To ma być spory biurowiec z laboratoriami i wcale nie musi być na terenie Azotów
Dodam jeszcze że lokalizowanie go na terenie azotów to była by kompletna głupota...
Po pierwsze duże zagrożenie dla przebywających tam osób (proszę pamiętać że to jest fabryka chemiczna i nigdy nie ma 100% pewności że nie wydarzy się awaria).
A z przyczyn czysto praktycznych to jak tam mają odbywać się zjazdy, seminaria to byłby problem dla osób wjeżdżających chociażby z załatwianiem przepustek itp.
Poza tym nie widzę żadnych plusów które byłyby za tą lokalizacją.


Kulfon
Rhetor
Posty: 2185
Rejestracja: 14-11-2012, 08:37

Post autor: Kulfon »

mefisto101 pisze:skąd ty się urwałeś z konferencji młodzieżówki PIS ?
Nie nie trix nie jest z pis on jest od Korwina Mikke wiecznego przegranego :lol:
''Bliższy Bogu jest niewierzący stosujący w życiu siedem przykazań, niż katolik, który wypełnia tylko trzy pierwsze''


trix
Rhetor
Posty: 5081
Rejestracja: 02-09-2009, 19:17

Post autor: trix »

co ty pitolisz - komu w łapę i kto ma zrobić ?

skąd ty się urwałeś z konferencji młodzieżówki PIS ?

CBCh to poważna inicjatywa dzięki której kilkaset osób może dostać pracę (tak, tak zaraz dopiszesz, że będą to swoi itp, dyrdymały jak z Faktu, albo Superexpresu)
Brakuje Ci jeszcze wstawki o faszyzmie i homofobii. Powiem krótko: nie interesuje mnie to kto tam będzie zasiadał, jeżeli na ten cyrk pieniądze nie pójdą z kasy miasta/państwa/gminy.
sander pisze:Po pierwsze duże zagrożenie dla przebywających tam osób (proszę pamiętać że to jest fabryka chemiczna i nigdy nie ma 100% pewności że nie wydarzy się awaria).
Aha, a przebywający tam ludzie teraz już mogą być zagrożeni, tak ??.
sander pisze:Poza tym nie widzę żadnych plusów które byłyby za tą lokalizacją.
Plusem który przemawia za umieszczeniem tego centrum gdzieśtam sa mniejsze korki w mieście.
Szmaciak chce władzy nie dla śmichu, lecz dla bogactwa, dla przepychu, chce mieć tytuły, forsę, włości i w nosie przyszłość ma ludzkościĄ - Tow Szmaciak.


sander
Prytan
Posty: 132
Rejestracja: 23-02-2012, 19:58

Post autor: sander »

trix pisze:Aha, a przebywający tam ludzie teraz już mogą być zagrożeni, tak ??.
A jak sobie to kolega inaczej wyobraża - każda osoba, która tam pracuje powinna sobie zdawać sprawę z zagrożenia - fabryka chemiczna to nie fabryka misiów pluszowych, na stosunkowo niewielkim obszarze zgromadzone są naprawdę ogromne ilości (czasem setki ton) mediów wybuchowych, trujących itp.
A ryzyko można jedynie minimalizować poprzez różne działania, niestety nie da się go całkowicie wykluczyć.


trix
Rhetor
Posty: 5081
Rejestracja: 02-09-2009, 19:17

Post autor: trix »

sander, dziękuję że mnie Kolega oświecił, doprawdy nie domyśliłem się że zakłady produkujące odczynniki chemiczne mogą być niebezpieczne dla otoczenia. Niemniej jakoś to do mnie nie przemawia, że ludzie którzy maja dbać o bezpieczeństwo chemiczne budują sobie domki gdzieśtam, jak mozna chyba pod noskiem, mniej czasu na dojazdy, a i w czasie awarii można szybciej zareagować. Rozumiem że centrum zatrudni ekspertów którzy się na tym znają, i nie uciekną gdy zawyje syrena.
Szmaciak chce władzy nie dla śmichu, lecz dla bogactwa, dla przepychu, chce mieć tytuły, forsę, włości i w nosie przyszłość ma ludzkościĄ - Tow Szmaciak.

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11077
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

trix pisze:ludzie którzy maja dbać o bezpieczeństwo chemiczne budują sobie domki gdzieśtam, jak mozna chyba pod noskiem, mniej czasu na dojazdy
Nie rozumiesz idei tego Centrum - to nie będzie 1000 osób w strojach bojowych czekających aż się coś na Azotach zepsuje, tylko centrum szkoleń, badawcze itd dla ogromnego regionu świata, a nie dla Tarnowa.


halford
Rhetor
Posty: 2093
Rejestracja: 21-10-2009, 15:44

Post autor: halford »

Temat jest o centrum handlowym i proszę się go trzymać.


wejss
Rhetor
Posty: 1641
Rejestracja: 09-05-2011, 20:56

Post autor: wejss »

Byłem dzisiaj cały dzień w Krakowie i zrobiłem sobie małą objazdówkę po marketach budowlanych. Odwiedziłem również Leroy Merlin. Kupując farby wdałem się w rozmowę z Panią z tego działu i jakież było moje zdziwienie, kiedy Pani oznajmiła, że już niedługo Leroy bedzie w Tarnowie!


Ricardo
Archont
Posty: 646
Rejestracja: 09-10-2009, 15:30
Lokalizacja: Tarnów - Piaskówka Płn.

Post autor: Ricardo »

Niestety nie podzielam optymizmu tej pani.
Z tego co wiem to mają podpisaną umowę przedwstępną z CH za Szpitalem... Swoją drogą jest już Castorama, jest Nomi, jest Majster jest Merkury, są mniejsze markety... trochę dużo tych marketów budowlanych, oczywiście dla klientów to tylko lepiej.... ale zastanawia mnie czy jednak rynek nie jest już nasycony....

choć z drugiej strony w Rzeszowie mają jeszcze więcej...


wejss
Rhetor
Posty: 1641
Rejestracja: 09-05-2011, 20:56

Post autor: wejss »

Ricardo pisze:Niestety nie podzielam optymizmu tej pani.
Z tego co wiem to mają podpisaną umowę przedwstępną z CH za Szpitalem... Swoją drogą jest już Castorama, jest Nomi, jest Majster jest Merkury... trochę dużo tych marketów budowlanych (bodaj nawet Kielce tylu nie mają), oczywiście dla klientów to tylko lepiej.... ale zastanawia mnie czy jednak rynek nie jest już nasycony....

choć z drugiej strony w Rzeszowie mają jeszcze więcej...
Dlatego właśnie się lekko zdziwiłem bo słyszałem, że za szpitalem ma być OBI. Zresztą było to wstępnie ogłoszone przez inwestora.


PorucznikBorewicz
Obywatel
Posty: 88
Rejestracja: 08-12-2009, 00:41

Post autor: PorucznikBorewicz »

Ricardo
choć z drugiej strony w Rzeszowie mają jeszcze więcej...
Rzeszów w tej chwili jest najbardziej nasyconym w Polsce miastem pod względem ilośći mieszkańców do ilośći m2 powierzchni centrów handlowych. Wynika to m.in z szybkości rozwoju tego miasta jak i wielkości zasięgu - stolica województwa, niby biednego, ale w promieniu 80-100 km w każdą stronę nie ma praktycznie nic co stanowiłoby konkurencje dla centrów handlowych tego miasta. Dodajmy, że w Świlczy (jeszcze koło Rzeszowa) swoje plany ma IKEA.

Druga sprawa to nie sądze, aby mieszkańcy Rzeszowa jeździli do Tarnowa czy Krakowa na zakupy, co w Tarnowie i okolicach jest normą, którą niejako potwierdzasz swoim przykładem. Autostrada dodatkowo zwiększy pewnie ten "proceder".

Ja pozostaje przy tym, że Tarnow absolutnie w tym momencie nie jest miejscem na kolejne centrum handlowe. Gemini się rozbuduje, będzie wybłagane przez lud kino, pewnie kilka nowych marek, Tarnovia do chwili rozbudowy rywala ma czas na zrobienie "coś z sobą"-czy to wykorzysta i czy będzie chciała to już pytania do zarządu.

Echo w chwili otwarcia tam Reala a zwłaszcza chwilę później Auchan myślę, że zmonopolizują rynek "spożywki" w Tarnowie- moim zdaniem nie ma lepszej sieci w tej branży w Polsce- na tle tragicznego Tesco w Gemini powinni być poważnym graczem na lokalnym rynku.

Do tego dochodzi Świt, Zeni, Max, które kroją trochę z tego tarnowskiego tortu sprawia, że rozmowy o kolejnym centrum są moim zdaniem mocno wizjonerskie- nie bez powodu inwestycja za Nowym Szpitalem staneła i prędko nie ruszy.

Rok 2012 dla centrów handlowych nie był dobry- spadki odwiedzalności, obrotów, ten rok będzie pewnie jeszcze gorszy, więc każdy ogląda dwa razy każdą złotówkę przed jej wydaniem.


wejss
Rhetor
Posty: 1641
Rejestracja: 09-05-2011, 20:56

Post autor: wejss »

PorucznikBorewicz pisze:Rok 2012 dla centrów handlowych nie był dobry- spadki odwiedzalności, obrotów, ten rok będzie pewnie jeszcze gorszy, więc każdy ogląda dwa razy każdą złotówkę przed jej wydaniem
Chyba nie piszesz o Gemini????

ODPOWIEDZ