Park rozrywki przy ul. Lotniczej

Coś budują? Coś wyburzają? Masz jakieś własne pomysły (nawet futurystyczne)? Tutaj jest miejsce dla ciebie
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11072
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

Będzie krzyż - NIE BĘDZIE wesołego miasteczka w zasięgu krzyża. Jeszcze wspomnicie moje słowa.
A o sztucznym stoku, czy czymś takim w okolicach Marcinki to od razu można przestać myśleć.


Deto
Thesmothetai
Posty: 1350
Rejestracja: 07-09-2009, 12:50
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: Deto »

Goscinny pisze:Będzie krzyż - NIE BĘDZIE wesołego miasteczka w zasięgu krzyża. Jeszcze wspomnicie moje słowa.
A o sztucznym stoku, czy czymś takim w okolicach Marcinki to od razu można przestać myśleć.
I szybkich numerków w samochodzie :lol: :P


dafi33
Rhetor
Posty: 2913
Rejestracja: 07-12-2009, 08:03

Post autor: dafi33 »

Goscinny pisze:Będzie krzyż - NIE BĘDZIE wesołego miasteczka w zasięgu krzyża. Jeszcze wspomnicie moje słowa.
A o sztucznym stoku, czy czymś takim w okolicach Marcinki to od razu można przestać myśleć.
Ja się obawiam co się stanie z restauracją ,parkiem linowym , kręgielnią ... proponuje jeszcze zlikwidować plac zabaw bo będzie obrażał ''uczucia religijne'' o stoku można zapomnieć a Park Rozrywki hmmmm myślę że w tym ''świętym mieście'' jakiś minimalny rozsądek jeszcze jest :-/


notowany
Prytan
Posty: 112
Rejestracja: 05-10-2010, 11:11
Lokalizacja: Tarnów

świetna sprawa

Post autor: notowany »

Inwestycja była by hitem jeśli uda się pokonać opór materii - w trosce o lądowisko powiem tak, że była by tylko prawdziwym katalizatorem przyspieszającym budowę w Tarnowie prawdziwego lotniska, gdyż była by to atrakcja na skalę kraju. Mając w perspektywie obwodnicę wschodnią była by też świetna komunikacja zarówno z autostradą jak i z nowym lotniskiem - uważam że nie wolno przegapić takiej szansy rozwoju - szansy na miarę takiej jaką miasto miało budując np. zakłady azotowe.
Nazwa trochę nietrafiona, głównie ze względu na to że zbieżna z nazwą pewnej fundacji co pewien pomnik na pewnej górze chciała budować ;)) miejmy nadzieję że nie podzieli jej losu...


marcin.k
Obywatel
Posty: 12
Rejestracja: 28-11-2010, 21:49

Post autor: marcin.k »

Zdecydowanie jestem za inną lokalizacją, jednocześnie spiesze z wyjaśnieniem mieszkam w bezpośrednim sąsiedztwie i cenie sobie cisze i spokój.
Wystarczy mi raz w roku piknik lotniczy, czy jak tam zwał i szczające chłystki pod moim ogrodzeniem.

Awatar użytkownika

misha
Proedroj
Posty: 460
Rejestracja: 22-09-2009, 20:55
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: misha »

marcin.k pisze:Zdecydowanie jestem za inną lokalizacją, jednocześnie spiesze z wyjaśnieniem mieszkam w bezpośrednim sąsiedztwie i cenie sobie cisze i spokój.
Wystarczy mi raz w roku piknik lotniczy, czy jak tam zwał i szczające chłystki pod moim ogrodzeniem.
po 1. Ja też sobie cenie ciszę i spokój. :-? Dlatego jestem za ograniczeniem ruchu samochodów w mieście ("obok" bloku mam droge krajową), zakladom azotowym bo wyją sygnaly na całe miasto, żużlowi bo sie spokojnie w parku obok nie da posiedzieć, robotom drogowym bo młot pneumatyczny do cichych nie należy no i nie powinno być elektryczności, a co! - Buczenie stacji trafo do przyjemnych nie należy. Dodajmy jeszcze ruch weekendowy w rynku. Już nie mówie że za dnia powinno być cicho ale po 22 musowo, przeciez tam też ludzie mieszkają! :roll:
Czlowiek żyjesz w mieście, z nim wiąże sie ruch, rozwój przestrzenny, mnogość funkcji miejskich a więc i hałas. Jeśli chcesz samotności nie szukaj jej w mieście jak śpiewal Kazik, dodam - to samo jeśli chodzi o spokój i ciszę. Jak chcesz nieprzerwanego rozwojem spokoju to osiądź na pustyni albo w środku lasu.
po 2. Piknk lotniczy nie odbywa sie co roku w Tarnowie.

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7663
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

marcin.k, No to szukaj działki gdzieś w lesie, poważnie - bo jak nie park rozrywki, to COŚ się tam wybuduje - a że inwestor jest jeden, to będzie coś dużego - wybierając między zakładem utylizacji a parkiem, to wolę to drugie

Też mieszkam w pobliżu, cenię sobie ciszę i spokój, ale wolę mieć blisko do centrum. A dla ciszy i spokoju mam założone dobre (ciche) okna w domu :)
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński


marcin.k
Obywatel
Posty: 12
Rejestracja: 28-11-2010, 21:49

Post autor: marcin.k »

2. Piknk lotniczy nie odbywa sie co roku w Tarnowie.[/quote]

i całe szczęście

Przepraszam, że się wyrwałem. Zapewne macie racje a ja jestem w błędzie.
p.s. las już mam, ale nie bardzo chce się do niego przeprowadzać tylko z tej przyczyny, że ktoś zmęczony buczeniem syreny będzie chciał pojeździć na karuzeli. Zresztą napisałem wyraźnie, że chodzi mi tylko o lokalizację, nie zaś o samą inwestycję.

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11646
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Post autor: defekator »

marcin.k pisze: Zresztą napisałem wyraźnie, że chodzi mi tylko o lokalizację, nie zaś o samą inwestycję.
Tylko gdziekolwiek umieścił byś tą inwestycję na terenie miasta, znajdzie się ktoś komu ona będzie zaburzać ciszę za oknami.
Wcześniej czy później coś tam powstanie. Tak jak pisali przedmówcy mogło być gorzej i mogłeś mieć za oknami jakiś zakład przemysłowy albo spalarnię śmieci ;)
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM


Autor tematu
Jakub Kwaśny
Rhetor
Posty: 3056
Rejestracja: 24-08-2009, 17:06
Lokalizacja: Tarnów - Lwowska
Kontakt:

Post autor: Jakub Kwaśny »

Odbyła się Komisja Rozwoju, na którą przyszli Panowie z firmy Xtreme Media Dynamic s.c. ( www.xmd-group.com ) - którzy przedstawili koncepcję swojego projektu. Piszę o tym na forum, bo pewnie i tak niedługo pojawi się na BIP protokół z posiedzenia Komisji i jej przebieg będzie znany ...

Panowie przedstawili swój pomysł, oszacowali koszty takiego parku na 550 mln zł. (co dla mnie w porównaniu z budową Gemini Parku wydaje się niedoszacowaną kwotą jak na 140 hektarowy park)

Pomysł na prawdę ciekawy, o wszystkim pomyślano, tzn. o zbiorniku wodnym, który by służył przeciwpowodziowo, o "zielonym" parkingu, o ekranach wygłuszających dźwięk, oszacowano wstępny koszt biletu na 60zł, wykonanie zjazdów z obwodnicy i kładki prowadzącej na parking również zamyka się w tej kwocie.

Jedyne czego potrzebują to ... teren.

Padło też nazwisko Stanisława Bać (Firma Baćpol czy BAC-POL) jako jednego z potencjalnych inwestorów.

Cieszyłbym się gdyby coś takiego powstało, ale zachowam dalekoidącą ostrożność. Wszyscy pamiętamy "Polarną Gwiazdę" mającą z Mościc zrobić centrum sportowo-rekreacyjne południowej Polski, oraz Centrum Polonii Amerykańskiej na górze św. Marcina z pomnikiem Chrystusa Króla.

Tam kiedyś byłem: http://www.sixflags.com/greatAmerica/info/parkMap.aspx
Tylko, że SixFlags było właśnie na odludziu ;) daleko od Chicago (relatywnie daleko, bo tam odległości 1h pokonuje się do/z pracy)
Ostatnio zmieniony 25-02-2011, 00:35 przez Jakub Kwaśny, łącznie zmieniany 1 raz.
http://www.kubakwasny.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
ponad > 22000 ml A Rh +, a TY?


Gudek
Prytan
Posty: 122
Rejestracja: 14-02-2011, 21:38
Lokalizacja: No a skąd? :)

Post autor: Gudek »

marcin.k pisze: Zresztą napisałem wyraźnie, że chodzi mi tylko o lokalizację, nie zaś o samą inwestycję.
Kolego, ale tak to sobie każdy może gadać.
To tak jak gadanie polityka, że marzy mu się silna i dostatnia Polska. Każdy się może pod tym podpisać, a co konkretnego z tego wynika. nic?

W przypadku takich inwestycji wszystko rozbija się o tak konkretne rzeczy jak np. lokalizacja. nie wiem gdzie znajduje się odludzie, gdzie nic nikomu nie będzie przeszkadzac, a co najważniejsze, to miejsce wciąż będzie atrakcyjne dla inwestora....

I obawiam się że może się zebrać grupa hałaśliwych, mniej kulturalnych mnieszkańców niż ty i cała sprawa się pójdzie je&!@.


Gudek
Prytan
Posty: 122
Rejestracja: 14-02-2011, 21:38
Lokalizacja: No a skąd? :)

Post autor: Gudek »

Jakub Kwaśny pisze:Odbyła się Komisja Rozwoju, na którą przyszli Panowie z firmy Xtreme Media Dynamic s.c. ( www.xmd-group.com ) - którzy przedstawili koncepcję swojego projektu. Piszę o tym na forum, bo pewnie i tak niedługo pojawi się na BIP protokół z posiedzenia Komisji i jej przebieg będzie znany ...

Panowie przedstawili swój pomysł, oszacowali koszty takiego parku na 550 mln zł. (co dla mnie w porównaniu z budową Gemini Parku wydaje się niedoszacowaną kwotą jak na 140 hektarowy park)

Pomysł na prawdę ciekawy, o wszystkim pomyślano, tzn. o zbiorniku wodnym, który by służył przeciwpowodziowo, o "zielonym" parkingu, o ekranach wygłuszających dźwięk, oszacowano wstępny koszt biletu na 60zł, wykonanie zjazdów z obwodnicy i kładki prowadzącej na parking również zamyka się w tej kwocie.

Jedyne czego potrzebują to ... teren.
Podwójny post, ale trudno, dotyczy innej sprawy.
Niestety przypomina mi to trochę ostatnie "biznes-plany" z niezmiernie interesującej przedsiębiorczości na studiach.
Mój zespól miał wybudować też park w Tarnowie, ale mniejszy i sportowy.
Wszystko rozbiło się o kwestię terenu, a więc "za symboliczną opłatą" wzieliśmy w dzierżawę tereny sportowe Uni.

mam nadzieję, że to nie jest takim bardziej spektakularny biznes plan grupy amatorów, ale poważne przedsięwzięcie poważnych ludzi.
Mam jakieś uczulenie na te englisz nazwy firm, ale mam nadzieję że to tylko niepotrzebne obawy....


notowany
Prytan
Posty: 112
Rejestracja: 05-10-2010, 11:11
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: notowany »

Obiektywnie za i przeciw
Jakub Kwaśny pisze: www.xmd-group.com
Fakt że ktoś ma niedziałającą stronę, niby wiadomo, ważne sprawy, brak czasu, wielkie koncepcje - ale osobiście uważam, że nie podaję linków, nie puszczam w obieg rzeczy niedziałających / w budowie - bo to podważa centralnie wiarygodność. Skoro ktoś nie był w stanie zorganizować działającej www - co powiedzmy mógł poczynić zdolny student za kega browaru jeśli już sam nie mam czasu - to jak ktoś chce ogarniać projekty za 500 baniek ?

Druga sprawa to świetna lokalizacja - gdyby istniała inna, to moglibyśmy się zastanawiać która, ale właśnie siłą tego terenu jest to, że on jest i należy do jednego zarządcy i dlatego pojawia się inwestor. Owszem można podzielić go na działeczki i budować domki za kredyciki które potem bank pozabiera połowie nieszczęśników bo nie będą mieć gdzie pracować w mieście pozbawionym sensownych firm i zakładów.


mefisto101
Prytan
Posty: 212
Rejestracja: 25-09-2009, 19:12

Post autor: mefisto101 »

Prezes Gemini Holdings R. Sonik informując,że koszt budowy Gemini to 500 mln delikatnie mówiąc fantazjuje i nie wiem jaki ma w tym cel.
Aby było śmiesznie to działke pod budowę kupili kilka lat wcześniej za 5 mln
Już dawno o tym pisałem
Obiekty tego typu i tych rozmiarów to koszt połowę mniejszy
Gemini to zwykły nieskomplikowany prostokąt.
dla porównania jedne z najlepszych i najładniejszych w kraju Cuprum Arena - koszt budowy 300 mln
Budowa CH Stary Browar w Poznaniu uznane za najlepsze CH świata !!!
65 tys m2 handlu !! (Gemini 40 tys m2) w roku 2006 kosztowało 60 mln euro

"Grażyna Kulczyk mówi, że takiej galerii handlowej nigdy w Poznaniu nie było. Sześćdziesiąt pięć tysięcy metrów kwadratowych dla handlu, sztuki i rozrywki, a to wszystko w budynkach zaprojektowanych z największą pieczołowitością.
Budowa drugiego skrzydła Starego Browaru ma ruszyć już w połowie maja. Do końca 2006 roku powinna powstać budowla, z której dwa i pół hektara będzie przeznaczonych pod wynajem. Równolegle zostanie przebudowana ulica Kościuszki.
Nowe skrzydło Starego Browaru, który pod koniec 2006 roku ma stanąć w pełnej krasie, to miejsca pracy dla około tysiąca pracowników. Dwa razy tyle będzie zatrudnionych podczas budowy. Łączny koszt budowy Starego Browaru wraz z nowym skrzydłem ma wynieść około sześćdziesięciu milionów euro.

Sonikowe 500 mln zł za Gemini z roku 2008 można sobie włożyć....

to tak wyobrażenia co z 550 mln zł na budowę Parku Rozrywki Milenium można zrobić

Po drugie nie obawiałbym się, że firma, która ma w planach budowę nie ma nawet dobrze działającej strony. To informuje tylko, że inwestorem nie jest firma z branży, ale po prostu ktoś kto ma pieniądze i pomysł co z nimi zrobić.
Czy Gemini Holdings przed budową CH w Bielsku i Tarnowie coś wybudował wcześniej ? odpowiedź brzmi --nie

Ja bym zwracał uwagę na coś innego
jednym z inwestorów ma być Stanisław Bać właściciel BAC-POL
to duży dystrybutor spożywki z Podkarpacia
i właśnie chodzi, że to firma z Rzeszowa i jak my zaczniemy utrudniać temu panu, to włodarze z Rzeszowa nie będą zasyspywac gruszek w popiele, ale zaczną działać. Sami znajdą grunt, a skoro przysłowie mówi "koszula bliższa ciału" może to powstać w Rzeszowie.


dafi33
Rhetor
Posty: 2913
Rejestracja: 07-12-2009, 08:03

Post autor: dafi33 »

W RDN twierdzą że ma być Disneyland
http://www.rdn.pl/info_tarnow/index.php ... 2011025520

ODPOWIEDZ