Sygnalizacja świetlna przy przejściu przez Kwiatkowskiego.

Coś budują? Coś wyburzają? Masz jakieś własne pomysły (nawet futurystyczne)? Tutaj jest miejsce dla ciebie
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Autor tematu
TomekMKM
Rhetor
Posty: 2340
Rejestracja: 18-11-2010, 00:24
Lokalizacja: Tarnów

Sygnalizacja świetlna przy przejściu przez Kwiatkowskiego.

Post autor: TomekMKM »

Wczoraj po mościckim osiedlu chodziła pani, zbierająca podpisy pod petycją do pana Prezydenta o zainstalowanie sygnalizacji świetlnej wzbudzanej na przejściu dla pieszych obok przystanku "Kwiatkowskiego-Brama". Jak Wy się na to zapatrujecie. Z jednej strony zdecydowanie umożliwiło by to pieszym przechodzenie przez to przejście, ale znowu światła są kilkadziesiąt metrów dalej, na skrzyżowaniu z Czerwonych Klonów...

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6886
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Post autor: LordRuthwen »

Ale na tym przejściu jakiś ruch jest w zasadzie tylko o 7, 15 i 23, jak wychodzą zmiany z Azotów.
Mieszkańcy bloków z reguły albo lecą na 9 koło parku albo na 0a/b po stronie osiedla w stronę centrum, nie ma tam w zasadzie nic do czego można by iść - więc po co?

// mam nadzieję, że myślimy o tym samym, Brama 5.

Awatar użytkownika

Autor tematu
TomekMKM
Rhetor
Posty: 2340
Rejestracja: 18-11-2010, 00:24
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: TomekMKM »

LordRuthwen pisze:Ale na tym przejściu jakiś ruch jest w zasadzie tylko o 7, 15 i 23, jak wychodzą zmiany z Azotów.
Mieszkańcy bloków z reguły albo lecą na 9 koło parku albo na 0a/b po stronie osiedla w stronę centrum, nie ma tam w zasadzie nic do czego można by iść - więc po co?

// mam nadzieję, że myślimy o tym samym, Brama 5.
Koło Biura Projektów. Chodzi chyba o to, że jak wychodzą pracownicy z Zakładów albo pasażerowie jadący od Centrum to nie mogą przejść do tej ścieżki na Osiedle.


Bastekxyz
Archont
Posty: 943
Rejestracja: 05-06-2010, 02:45

Post autor: Bastekxyz »

Ja tam zazwyczaj się zatrzymuję i przepuszczam większa grupkę Azotowców i tego co zaobserwowałem wielu kierowców tak robi. W międzyczasie z okazji korzystają pracownicy wyjeżdżający z bramy jak i parkingu. DA się pogodzić ruch pieszych i samochodów bez sygnalizacji. Jeśli tam takową zainstalują - korki będą sięgały Ostrowa, a z drugiej strony - Hodowlanej.


samek
Prytan
Posty: 209
Rejestracja: 04-06-2010, 22:32

Post autor: samek »

A ja wyjeżdżam o 15.48 i jakoś uprzejmości nie widzę.Jak nie trafię na lukę to stoję 3-5 minut.Nawet autobus na przystanku nie pomaga;niejeden b....stanął mi przed przed zderzakiem i pewnie miał radochę.Od jutra podaję nr.rej.


Ravir
Rhetor
Posty: 1788
Rejestracja: 04-09-2009, 10:40
Lokalizacja: Mościce

Post autor: Ravir »

Ale zwykle nie ma tam problemów. Są w okolicach 7 i 15 - ale wtedy jest tam KOREK i nie ma problemów z przejściem. :mrgreen:

Z drugiej strony można tam zamontowac proste swiatła, które będa się non-stop świecić na zielono dla samochodów - a piesi będą je uruchamiać przyciskiem.
9000 ml A Rh-

Awatar użytkownika

BIGer
Proedroj
Posty: 455
Rejestracja: 06-07-2010, 07:40
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: BIGer »

Takie światła wzbudzane przyciskiem upłynniły by ruch samochodowy w godzinach szczytu a późniejszych zapewniłyby większe bezpieczeństwo dla pieszych. Co dziennie stojąc w korku obserwuję i liczę i wychodzi mi że co dwa - trzy samochody przechodzi grupka pieszych wstrzymując ruch na ok. 15-20 sekund. Światła spowodowałyby że wstrzymanie ruchu samochodów na 20 sekund odbywałoby się co 1-2 minuty co pozwoliłoby na przejechanie większej liczby samochodów.
BIGer
"Wyzwolona energia atomu zmieniła wszystko z wyjątkiem naszego sposobu myślenia."
— Albert Einstein


tarnowiack
Archont
Posty: 849
Rejestracja: 27-01-2010, 17:33

Post autor: tarnowiack »

Ravir pisze:można tam zamontowac proste swiatła, które będa się non-stop świecić na zielono dla samochodów - a piesi będą je uruchamiać przyciskiem.
i to pewnie byłoby najlepsze, bo jak sam zauważyłeś...
Ravir pisze:zwykle nie ma tam problemów. Są w okolicach 7 i 15 - ale wtedy jest tam KOREK i nie ma problemów z przejściem.
:mrgreen:


Keleos
Rhetor
Posty: 4114
Rejestracja: 24-10-2009, 13:57

Post autor: Keleos »

Temi się o światłach rozpisało...

Awatar użytkownika

Beaver
Rhetor
Posty: 1579
Rejestracja: 31-08-2009, 15:46

Post autor: Beaver »

Mam wielka nadzieje ze te swiatla nie powstana. Jaka jest ilosc ludzi korzystajacych ze swiatel i majacych problemy z przejsciem a ilosc samochodów. Dla mnie to 1:50. Chociaz pewnie zaraz ktos udowodni ze sie myle ;p
Różnica pomiędzy małym a dużym miastem polega na tym, że w dużym mieście można więcej zobaczyć, a w małym więcej usłyszeć. - Jean Cocteau

Awatar użytkownika

Autor tematu
TomekMKM
Rhetor
Posty: 2340
Rejestracja: 18-11-2010, 00:24
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: TomekMKM »

Dzisiaj było o tym na sesji Rady Miejskiej - widziałem w TVM- jeden z Radnych twierdził, że w innych miejscach takie światła się sprawdzają, bo umożliwiają bezpieczne przejście przez ulicę nie tamując przy tym ruchu - Ale tu się w tym konkretnym przypadku tej sygnalizacji nie zgodzę. Wyobraźcie sobie, co się będzie działo, gdy z Azotów wyjdą pracownicy o 15 to zupełnie się zakorkujemy... :)


Tomasz Drwal
Proedroj
Posty: 446
Rejestracja: 23-11-2009, 14:25
Lokalizacja: Brandstaettera

Post autor: Tomasz Drwal »

TomekMKM pisze:Wyobraźcie sobie, co się będzie działo, gdy z Azotów wyjdą pracownicy o 15 to zupełnie się zakorkujemy... :)
Dlaczego? Przeczytaj co napisał BIGer, w zasadzie nie trzeba nic dodawać.

Awatar użytkownika

Autor tematu
TomekMKM
Rhetor
Posty: 2340
Rejestracja: 18-11-2010, 00:24
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: TomekMKM »

Ale w sumie przecież samochody z Azotów, z pod "Bramy" będą się wciskać, gdy inne, jadące od strony Mościc będą miały czerwone i dla tego będziemy stać. Jeżeli będzie zrobione tak jak na Szujskiego-Rolnicza, gdzie między ul. Rolniczą a Szujskiego nie ma nawet długości samochodu...


sbs
Prytan
Posty: 182
Rejestracja: 23-11-2010, 00:07

Post autor: sbs »

wie ktoś co to za remonty w parku a Mościcach , cześć parku jest wygrodzona i remontują pałacyk/chyba dom chemika /wie ktoś co tam powstaje?


Dorota1975
Rhetor
Posty: 2028
Rejestracja: 23-10-2009, 16:15
Lokalizacja: TARNÓW

Post autor: Dorota1975 »

siedziba zarządu Azotów tam będzie. taka bardziej reprezentacyjna.

ODPOWIEDZ