Płyty eternitowe na poboczu

Coś budują? Coś wyburzają? Masz jakieś własne pomysły (nawet futurystyczne)? Tutaj jest miejsce dla ciebie
ODPOWIEDZ

Autor tematu
marecki 0701
Prytan
Posty: 251
Rejestracja: 25-10-2009, 00:37
Lokalizacja: Tarnow

P³yty eternitowe na poboczu

Post autor: marecki 0701 »

Od razu zastrzegam, że sprawa dotyczy Gminy Tarnów a nie samego Tarnowa.
Jesli nie ten dział to prosze o przeniesienie, ale nie wiedziałem, gdzie to zamieścić.
Otóż na terenie pomiędzy miejscowościami Biała i Bobrowniki Wielkie jakiś WIELKI PALANT wyrzucił na pobocze płyty eternitowe. Połamane prawie w drobny mak, więc będą pylić bardzo szybko. Zgłaszałem sprawę do Urzędu Gminy Tarnów, ale to było przed samym Nowym Rokiem. Niby przyjęto, ale po dwóch tygodniach nic się nie dzieje.
Powiedziano mi wówczas, że od stycznia to nie będzie w ich kompetencji.
Czy ktoś może mi powiedziec kto sie tym zajmuje, albo ewentualnie mógłby to ruszyć?
Dobrze byłoby to uprzątnąć.
Będziem życ


Deto
Thesmothetai
Posty: 1350
Rejestracja: 07-09-2009, 12:50
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Re: P³yty eternitowe na poboczu

Post autor: Deto »

marecki 0701 pisze:Połamane prawie w drobny mak, więc będą pylić bardzo szybko.
Szybko raczej nie będzie. Jest wilgoć i do tego pada deszcz, więc pylić nie będzie. Ale rzeczywiście im bliżej wiosny tym dla was gorzej ;) Jak nie usuną, to polewać wodą ;) albo przysypać ziemią i zostawić. Azbestu nie da się zutylizować. Jedyne co kryje się pod pojęciem "utylizacja" to głęboki dół i warstwa ziemi.


iza
Obywatel
Posty: 94
Rejestracja: 01-08-2010, 19:35
Lokalizacja: TARNÓW

Re: P³yty eternitowe na poboczu

Post autor: iza »

[quote=Deto"]

Azbestu nie da się zutylizować. Jedyne co kryje się pod pojęciem "utylizacja" to głęboki dół i warstwa ziemi.[/quote]

Myślisz że dół i warstwa ziemi wystarczy?.Pytam dla tego ,bo kupiliśmy działkę pracowniczą właśnie z tym cudownym dachem:( chcemy to zmienić, ale za bardzo nie wiemy jak się za to zabrać :-/ Myśleliśmy właśnie o dołku i zasypaniu tego,ale nasi cudowi sąsiedzi zaraz by nam akcie zrobili :evil:


Roberto
Archont
Posty: 787
Rejestracja: 15-09-2009, 17:42

Re: P³yty eternitowe na poboczu

Post autor: Roberto »

Deto pisze:Azbestu nie da się zutylizować. Jedyne co kryje się pod pojęciem "utylizacja" to głęboki dół i warstwa ziemi.
Bzdura; http://oferta.aton.com.pl/oferta/produk ... /aton-hr-a - bezodpadowa utylizacja.
W Polsce od roku jest ustawa która umożliwiałaby uwolnienie się od najbardziej powszechnego zakopywania w ziemi ale od tegoż roku nie ma komu wydać rozporządzenia ustalającego p****** techniczne.

ODPOWIEDZ