Centrum Handlowe Gemini Park

Coś budują? Coś wyburzają? Masz jakieś własne pomysły (nawet futurystyczne)? Tutaj jest miejsce dla ciebie
Awatar użytkownika

Dominik_PCH
Rhetor
Posty: 1669
Rejestracja: 08-11-2010, 14:37

Re: Centrum Handlowe Gemini Park

Post autor: Dominik_PCH »

Moim zdaniem spłycasz temat i odsuwasz / odpychasz główny problem. Nie widzisz, albo nie chcesz widzieć długiego procesu urabiania tarnowian przez inwestora i urząd miasta. Ten kij ma dwa końce i mam nadzieje, że RM wystawi rachunek panu Sonikowi teraz, a panu Ścigale wyborcy przy następnych wyborach. Miasto też powinno robić biznes i dbać o swoje. Aktualnie umowa dżentelmeńska to 2 mln + odsetki + odbudowanie dobrej relacji inwestor <--> miasto.

Awatar użytkownika

Jan Kowalski
Rhetor
Posty: 5589
Rejestracja: 17-06-2014, 09:35

Re: Centrum Handlowe Gemini Park

Post autor: Jan Kowalski »

Z tym rachunkiem przy wyborach to bym nie ryzykował. Jak pokazuje wieloletnie doświadczenie liczy się szyld partyjny, a nie osoba. Tym sposobem Anna Czech, która wprowadziła opłaty dla odwiedzających pod szpitalem i spowodowała zablokowanie jednego pasa Lwowskiej i parkingu pod cmentarzem, wciąż cieszy się poparciem wyborców. Ścigała w wyborach do RM zdobył więcej głosów niż Mękal i Górnikiewicz razem.
Prawdą jest natomiast, że miasto powinno spokojnie poczekać na wypełnienie dżentelmeńskich zobowiązań Sonika. Z dżentelmenem zdecydowanie łatwiej robić interesy, niż z prostakiem.
Nie jestem KODziarzem, gorszym sortem, donosicielem, Bolkiem, ani TW.


Trishelle
Proedroj
Posty: 406
Rejestracja: 06-02-2014, 13:54

Re: Centrum Handlowe Gemini Park

Post autor: Trishelle »

Jeśli faktycznie spytają mieszkańców o zdanie, to raczej się zgodzą. Niemniej pasowałoby teraz nie rozliczać się za poprzednią władzę, a postawić warunki na nowo.

Awatar użytkownika

zicc
Prytan
Posty: 181
Rejestracja: 26-11-2009, 18:28

Re: Centrum Handlowe Gemini Park

Post autor: zicc »

Teraz jest dobry moment na dżentelmeńskie negocjacje (oczywiście zakończone spisaniem pisemnej umowy) co w zamian za zgodę na rozbudowę pan Sonik da Tarnowowi. I nie sądzę, że Rada zadowoli się 5 drzewkami i 25 krzaczorami pod szumna nazwą "Park Legionów". Owszem, miastu potrzebny jest multipleks, więcej marek handlowych dotąd nieobecnych w naszym mieście, ale coś za coś. Pan Sonik może powiększyć biznes i swoje zyski, ale miasto też musi z tego coś mieć jako offset. Marzy się np. kompleks basenowy po drugiej stronie ul. Nowodąbrowskiej (lub cokolwiek innego pożytecznego, np. nowa większa Siemacha) gdzie jakąś część lub całość sfinansowałby inwestor rozbudowy, łącząc ten nowy kompleks np. przejściem nadziemnym (jak przy fabryce Wiśniowskiego w N. Sączu). Trzeba tylko rozmawiać, ale boję się że u nas stanie na "Nie, bo nie." albo "Niedasie"

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11079
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Re: Centrum Handlowe Gemini Park

Post autor: Goscinny »

Przecież projekt Parku Legionów jest - nawet nagrodzony. Wystarczy tylko wyegzekwować to, co w projekcie.
Co do marek handlowych nieobecnych - nie liczyłbym aż tak na nowe marki. Prędzej na przenosiny obecnych w mieście do galerii. Na Decathlona też ludzie czekają a dziwnym trafem otwierają się kolejne Martes'y.


MST wónraT
Rhetor
Posty: 1896
Rejestracja: 05-05-2011, 22:57

Re: Centrum Handlowe Gemini Park

Post autor: MST wónraT »

Mój Tarnów.

Dominik_PCH pisze: nie chcesz widzieć długiego procesu urabiania tarnowian przez inwestora i urząd miasta
Trishelle pisze:Jeśli faktycznie spytają mieszkańców o zdanie, to raczej się zgodzą.

Już się zgodzili.

Obrazek


Trishelle pisze: Niemniej pasowałoby teraz nie rozliczać się za poprzednią władzę, a postawić warunki na nowo.
Krakowska, zmowa przetargowa, call center itd. Nie rozliczać teraz, (a kiedy rozliczać) bo się inwestor obrazi.

________________________________________________________________________

"jestem przyjacielem wujka – Wieśka F. – a przy okazji prezydentem miasta Tarnowa"
My w Tarnowie wszystko mogli
TARNÓW - POLSKA STOLICA KORUPCJI
Ostatnio zmieniony 08-04-2016, 11:52 przez MST wónraT, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika

Jan Kowalski
Rhetor
Posty: 5589
Rejestracja: 17-06-2014, 09:35

Re: Centrum Handlowe Gemini Park

Post autor: Jan Kowalski »

Wyobrażam sobie takiego gospodarza Tarnowa z jajami. Wysyła on do właścicieli galerii w Polsce zaproszenie do formy przetargu, na zagospodarowanie powierzchni w jakimś fajnym miejscu Tarnowa w zamian za dobry offset. Skoro rozbudowa galerii jest taka dobra, to pewnie znajda się chętni, żeby zrobić konkurencję dżentelmenowi od Komorowskiego, a miasto mogłoby zyskać realna pomoc, np. ścieżki rowerowe.
Nie jestem KODziarzem, gorszym sortem, donosicielem, Bolkiem, ani TW.

Awatar użytkownika

Dominik_PCH
Rhetor
Posty: 1669
Rejestracja: 08-11-2010, 14:37

Re: Centrum Handlowe Gemini Park

Post autor: Dominik_PCH »

też o tym pomyślałem, że może lepiej kilka "mniejszych" ale fajnych zamiast jednej dużej :)


robertoas
Prytan
Posty: 202
Rejestracja: 02-10-2012, 15:17

Re: Centrum Handlowe Gemini Park

Post autor: robertoas »

gushman pisze:Chodzi pewnie o to, że w Niemczech w niedzielę i święta pracuje kto naprawdę chce. Czyli tylko właściciele z rodzinami. Nikt natomiast nie może zmusić do pracy np. kasjera w markecie.

Jakby co, to nie mam pojęcia jak to faktycznie jest w Niemcowni. Jedynie rzucam inne światło na ten temat. :)
W Niemczech nie pracuje się w sklepach w niedzielę, przynajmniej w znaczeniu ogólnym gdyż sklepy w tym dniu są zamkniętę. Jedynie kilka razy w roku, tj. przed świętami tudzież długimi weekendami robione są handlowe niedziele ale przeważnie tylko w sklepach odzieżowych, spożywka jest zamknięta. W każdą niedzielę natomiast otwarte są sklepy na dworcach kolejowych ale jedynie w dużych miastach typu Berlin, Hanower.
Ludzie dzięki temu mają więcej czasu dla rodziny czy też na swoje hobby a nie zakupoholizm...


taksoofka
Prytan
Posty: 129
Rejestracja: 25-03-2013, 14:08

Re: Centrum Handlowe Gemini Park

Post autor: taksoofka »

robertoas pisze:
Ludzie dzięki temu mają więcej czasu dla rodziny czy też na swoje hobby a nie zakupoholizm...
Przeciez nikt nie zmusza ludzi do robienia zakupow w niedziele. Skoro tak chca spedzac czas wolny to czemu nie? A co do kasjerow, to w Simpley na przyklad maja wybor, czy pracowac czy nie i jesli sie zdecyduja no prace w niedziele maja placone wiecej / h.


pawel.n
Obywatel
Posty: 30
Rejestracja: 18-02-2016, 14:14

Re: Centrum Handlowe Gemini Park

Post autor: pawel.n »

Doszły mnie słuchy od nieoficjalnego źródła, że w miejscu gdzie była restauracja Dominium ma powstać Pizza Hut. Próbowałem znaleźć coś na temat pracy w tym lokalu co by potwierdziło tylko te "plotki" ale nic się nie pojawiło.

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11079
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Re: Centrum Handlowe Gemini Park

Post autor: Goscinny »

Szkoda tylko, że nie przeglądasz wątku w którym piszesz - taka informacja była u nas tydzień temu. I też nie w 100% pewna.


pawel.n
Obywatel
Posty: 30
Rejestracja: 18-02-2016, 14:14

Re: Centrum Handlowe Gemini Park

Post autor: pawel.n »

Goscinny pisze:Szkoda tylko, że nie przeglądasz wątku w którym piszesz - taka informacja była u nas tydzień temu. I też nie w 100% pewna.
Przeglądnąłem tylko 2 strony wstecz, na trzeciej było info, sorki ;)
A co do pewności informacji, dostałem ją od byłych pracowników, że wraz z zamknięciem Dominium dostawali ofertę "współpracy" z Pizzą Hut. Teraz czekać na potwierdzone informacje ;)


kojot126
Metoikos
Posty: 1
Rejestracja: 12-04-2016, 18:00

Re: Centrum Handlowe Gemini Park

Post autor: kojot126 »

Witam, wczoraj rozmawiałem z kolegą i będzie pizza Hut 1000% aczkolwiek trochę się zawiodłem, gdyż będzie to bardzo mały lokal typu:
Pizza Hut Express, nie będzie to lokal o jakim każdy myślał .
Lokal będzie przedzielony przez pół wiec pizza Hut bedzie bardzo mała, i ma sie jeszcze pojawić Subway.


Trishelle
Proedroj
Posty: 406
Rejestracja: 06-02-2014, 13:54

Re: Centrum Handlowe Gemini Park

Post autor: Trishelle »

Na stronie Gemini jest juz informacja o Puzzy Hut Express.

ODPOWIEDZ