Kolejna Zmiana organizacji ruchu na E4

Coś budują? Coś wyburzają? Masz jakieś własne pomysły (nawet futurystyczne)? Tutaj jest miejsce dla ciebie

Bastekxyz
Archont
Posty: 944
Rejestracja: 05-06-2010, 02:45

Post autor: Bastekxyz »

Ja się tam przypnę łańcuchami i nie pozwolę na zmianę organizacji ruchu :P z durnotą urzędników i osób odpowiedzialnych za utrudnianie życia obywatelom trzeba walczyć ! Nie wiem co oni chcą przez to osiągnąć, przecież jak ktoś wspomniał powyżej - na każdym skrzyżowaniu niech zlikwidują lewoskręt.

Usprawnienie ruchu? - bzdura, bo każdy teraz będzie jeździł na zawijki i mobilki na głównej też będą musiały respektować czerwone światło, a co za tym idzie Krakowska będzie stała na zawijkach, a nie na Zbylitowskiej więc na to samo wyjdzie. Żyjemy w kraju absurdów ;x

Awatar użytkownika

BIGer
Proedroj
Posty: 455
Rejestracja: 06-07-2010, 07:40
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: BIGer »

"Modernizację" skrzyżowania potwierdza InterMaks
Po przeprowadzce z Mościc rzadziej korzystam z lewoskrętu w Zbylitowską nie mniej uważam że nowe rozwiązanie to czysty idiotyzm.
BIGer
"Wyzwolona energia atomu zmieniła wszystko z wyjątkiem naszego sposobu myślenia."
— Albert Einstein


Boruta
Archont
Posty: 582
Rejestracja: 29-08-2009, 15:16
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Boruta »

Już nic nie będzie przeszkadzało świrom jeździć na czerwonym. Zrobią im udogodnienie. Ręce opadają, lepiej zamknąć zjazd niż walczyć z piratami. Teraz czekam na zakaz jazdy ze Słonecznej w JPII, dla naszego bezpieczeństwa i wygody piratów nie widzących czerwonego.


Autor tematu
Raver
Obywatel
Posty: 13
Rejestracja: 08-12-2010, 20:16

Post autor: Raver »

Dla mnie swoistym bardzo dużym plusem jest brak tirów od momentu zmiany organizacji w tym rejonie wiec nie rozumie ludzi którzy tam nie mieszkają a mają wielkie aluzje że im się niechce trochę dalej pojechać na rozjazdówkę. Uważam to może za niezbyt udany pomysl ale wyeleminowało to tiry które ulicą Zbylitowskich pędziły 100km/h a tam ograniczenie jest 40 trochę ich to przystopowało bo teraz jadąc na rozjadowkę dalej pomyślą ze się im to nie opłaci i pojada na czerwona do Tarnowa bym tam udać się do Mościc. :lol:


ClNEK
Archont
Posty: 803
Rejestracja: 07-11-2009, 12:36

Post autor: ClNEK »

100 km/h nie mogły, max 90 :D

pewnie teraz po zwiększeniu natężenia ruchu na tej nawrotce będzie się zdarzało, że braknie w niej miejsca dla aut chcących nawrócić i będą blokować prawy pas.

Awatar użytkownika

Beaver
Rhetor
Posty: 1579
Rejestracja: 31-08-2009, 15:46

Post autor: Beaver »

Raver pisze:Dla mnie swoistym bardzo dużym plusem jest brak tirów od momentu zmiany organizacji w tym rejonie wiec nie rozumie ludzi którzy tam nie mieszkają a mają wielkie aluzje że im się niechce trochę dalej pojechać na rozjazdówkę. Uważam to może za niezbyt udany pomysl ale wyeleminowało to tiry które ulicą Zbylitowskich pędziły 100km/h a tam ograniczenie jest 40 trochę ich to przystopowało bo teraz jadąc na rozjadowkę dalej pomyślą ze się im to nie opłaci i pojada na czerwona do Tarnowa bym tam udać się do Mościc. :lol:
Polecam wieczór, godzina 23. Jada sobie Tiry nadal skracaja droge np. z północy, nie przez AL. Czerwona skrecaja w prawo i jada na Kraków. Potrzeba tam walnac pare razy policje a nie cale skrzyzowanie zmieniac. Jezdze tam od 4 miesiecy prawie codziennie w nocy i ani razn nie widzialem na Zbylitowskiej drogówki.
Różnica pomiędzy małym a dużym miastem polega na tym, że w dużym mieście można więcej zobaczyć, a w małym więcej usłyszeć. - Jean Cocteau

Awatar użytkownika

TomekMKM
Rhetor
Posty: 2340
Rejestracja: 18-11-2010, 00:24
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: TomekMKM »

bastol23 pisze: Usprawnienie ruchu? - bzdura, bo każdy teraz będzie jeździł na zawijki i mobilki na głównej też będą musiały respektować czerwone światło, a co za tym idzie Krakowska będzie stała na zawijkach, a nie na Zbylitowskiej więc na to samo wyjdzie. Żyjemy w kraju absurdów ;x
Nawet nie na to samo, bo zawijki są dwie. Ale na nich mnie wkurza to, że jedzie "4" dosłownie 5 (PIĘĆ) samochodów i potem pusto, a ktoś nie mógłby poczekać na wyjazd z takiej mijanki. Oczywiście w szczycie to co innego. A co do skrzyżowania to teraz tam już światła nie potrzebne, wystarczą pas włączające się od Błonia w kierunku Tarnowa i od Zbylitowskiej Góry w kierunku Krakowa :)


toomas
Archont
Posty: 603
Rejestracja: 20-09-2009, 18:27
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: toomas »

Cubaza pisze: Z tego co pamiętam to tam miało być rondo, jednak jedna osoba nie zgodziła się na wykupienie działki i musieli zrobić światła.
Problem w tym, że jak niesie nieoficjalna wiadomość ówczesnemu proboszczowi nie podobały się plany wyprostowania drogi do Błonia bo przebiegała by ona blisko kościoła. No i ta jedna osoba która tez powiedziała nie. A że władza wolały z kościołem i ludźmi nie walczyć to mamy co mamy. Skrzyżowanie jest do d... i na razie chyba nic na to nie poradzą.

Awatar użytkownika

BIGer
Proedroj
Posty: 455
Rejestracja: 06-07-2010, 07:40
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: BIGer »

toomas pisze:Problem w tym, że jak niesie nieoficjalna wiadomość ówczesnemu proboszczowi nie podobały się plany wyprostowania drogi do Błonia bo przebiegała by ona blisko kościoła. No i ta jedna osoba która tez powiedziała nie. A że władza wolały z kościołem i ludźmi nie walczyć to mamy co mamy. Skrzyżowanie jest do d... i na razie chyba nic na to nie poradzą.
Może nowe utrudnienia mają zmusić mieszkańców aby ci wywarli nacisk na swojego ziomka i proboszcza aby wydali zgodę na przebudowę skrzyżowania.
BIGer
"Wyzwolona energia atomu zmieniła wszystko z wyjątkiem naszego sposobu myślenia."
— Albert Einstein


Cubaza
Rhetor
Posty: 3796
Rejestracja: 06-10-2009, 19:27

Post autor: Cubaza »

BIGer, tam już jest inny proboszcz. Proboszcz się zmienił i wydaje mi się, że on problemów by nie robił :P


Ravir
Rhetor
Posty: 1788
Rejestracja: 04-09-2009, 10:40
Lokalizacja: Mościce

Post autor: Ravir »

Generalnie zawsze jest lepiej jak nie ma lewoskrętów - w kilku miastach jest całkowity brak lewoskrętów. :mrgreen: Tylko prosto i w prawo. Paradoksalnie upłynnia to ruch i zwieksza bezpieczeństwo.

Rozwiązanie jest proste : kasowanie lewoskrętu i montaż kamery, która zarejstruje przejazd na czerwonym i przekroczenie prędkości. NIE ROZUMIEM czemu z tym w Polce jest taki problem ? Takie urządzenie szybko się zwraca.
Tarnów powinien dla Straży Miejskiej kupić i zamontować kilkanaście takich urzadzeń - szybko by się zwróciły - przy okazji podnosząc bezpieczeństwo.

Nie wszędzie się da - ale wiele jest miejsc gdzie bez lewoskrętu spokojnie sobie poradzimy.
9000 ml A Rh-


hurricane
Rhetor
Posty: 2791
Rejestracja: 28-09-2009, 10:58

Post autor: hurricane »

Z tym skrzyżowaniem generalnie jest kłopot od początku, dał ciała ten, kto przepchnął modernizację czwórki bez przebudowy tego skrzyżowania...

Bez tego lewoskrętu będzie bezpieczniej to się zgadza, za to kij ma dwa końce tu będzie płynniej, ale przy owych nawrotkach będzie mniej płynnie, bo ruch się tam zwiększy i częściej na czwórce będzie czerwone...

@Ravir, z obecnymi kamerami nasza SM sobie nie radzi, a Ty jeszcze chcesz im dokładać? No przecież chłopaki przemęczyliby się...
Zapraszam na Internetową Stację Meteo Tarnowiec - meteo.tarnowiec.prv.pl


Ravir
Rhetor
Posty: 1788
Rejestracja: 04-09-2009, 10:40
Lokalizacja: Mościce

Post autor: Ravir »

Ja się tylko dziwię - tam pasuje w sam raz taki system polskiego Radwaru - mierzy prędkość i równocześnie rejstruje wjazd na Czerwonym. Rozpoznaje też samochody osobowe i cieżarowe.

Straż Gminna - bo to już chyba nie Miasto a Gmina Tarnów - stawia taki sprzęt i NIC nie robi - a KASA LECI.
9000 ml A Rh-


hurricane
Rhetor
Posty: 2791
Rejestracja: 28-09-2009, 10:58

Post autor: hurricane »

Ravir, a tak to na szczęście posły z Wiejskiej raz na jakiś czas wymyślą coś pożytecznego i już wkrótce nie będzie tej samowolki w stawianiu przez wiejskie, gminne, miejskie straże fotoradarów przenośnych gdzie popadnie... w krzakach, na drzewach, w kubłach na śmieci itp...
Zapraszam na Internetową Stację Meteo Tarnowiec - meteo.tarnowiec.prv.pl


Ravir
Rhetor
Posty: 1788
Rejestracja: 04-09-2009, 10:40
Lokalizacja: Mościce

Post autor: Ravir »

Hurricane - ja jestem GORĄCYM zwolennikiem fotoradarów na skrzyżowaniach - wyłapujących przejeżdżających na CZERWONYM. NIKT chyba nie zarzuci takiemu miejscu instalacji.

Osobiście uważam, że NA KAŻDYCH światłach powinny być czujniki wjazdu na Czerwonym - i nikt rozsądny by się nie sprzeciwiał.
9000 ml A Rh-

ODPOWIEDZ