Kamienica po byłym kuratorium

Coś budują? Coś wyburzają? Masz jakieś własne pomysły (nawet futurystyczne)? Tutaj jest miejsce dla ciebie
Awatar użytkownika

angelo
Archont
Posty: 621
Rejestracja: 16-09-2009, 09:03
Lokalizacja: Tarnów/Strusina

Post autor: angelo »

pb pisze:Przyszedł instalator i stwierdził, że nowy piecyk nie może wisiec tam gdzie wisiał stary. Bo zmieniły sie normy i teraz to pomieszczenie jest już za małe dla takiego piecyka.
Właśnie o tym piszę. Wchodzą nowe przepisy i nowo montowane piecyki już nie mogą wisieć tam, gdzie wisiały(w niektórych przypadkach). Natomiast, gdyby ustawodawca powiedział, że musisz dostosować wielkość łazienki do tego czy masz piecyk czy nie, połowa bloków budowanych w latach 80-tych musiałaby zostać zamknięta bądź zmodernizowana.
Co do Twojego kfiatka, to takie rzeczy się już raczej nie zdarzają. I dobrze.

Pozdrawaim.
29500ml B Rh+... A Ty?


Ravir
Rhetor
Posty: 1788
Rejestracja: 04-09-2009, 10:40
Lokalizacja: Mościce

Post autor: Ravir »

Angelo - robiąc totalny remont łazienki - z przesunięciem umywalki, wywaleniem wanny i wstawieniem kabiny prysznicowej - czyli położenie nowej kanalizacji i wody - dowiedziałem sie, że te prace podlegają zgłoszeniu - nie wymagają pozwolenia na budowę, ale w Urzędzie je zgłosić trzeba. :mrgreen: Ciekawe ile osób zgłasza? Ja nie - miałem wazniejsze sprawy niż łażenie po urzedach i "robienie dobrze" darmozjadom - pierdzistołkom. :mrgreen:

Co do piecyków gazowych - wymagane jest 8 m3 - ale prawo nie działa wstecz, więc moi rodzice :lol: nie muszą rezygnować z ciepłej wody. :lol: Można to ominąć stosując określone urządzenie, któe "wymagają" tylko 6.5 m3 - nie pamiętam dokładnie przepisów - ja mam na tyle dużą łazienkę, że nie mam problemu.
9000 ml A Rh-

ODPOWIEDZ