Lidl, stacja paliw i myjnia na Lwowskiej

Coś budują? Coś wyburzają? Masz jakieś własne pomysły (nawet futurystyczne)? Tutaj jest miejsce dla ciebie

Lechu
Archont
Posty: 623
Rejestracja: 15-06-2010, 13:42

Post autor: Lechu »

Czyli w wymienionych przeze mnie miejscach też rondo? w zamian za skrzyzowania ze światłami można, ale nie przy każdej byle uliczce jak Garbarska. W Londynie byłem, nie raz, i jakoś co każde małe skrzyżowanie ronda nie widać.


TomekN
Prytan
Posty: 237
Rejestracja: 01-03-2011, 22:14

Post autor: TomekN »

Zobaczcie sobie ruch w Milton Keynes. W całym mieście jest chyba tylko jedno skrzyżowanie ze światłami, a tak to same ronda, nawet na uliczkach osiedlowych. Co lepsze, ronda na osiedlach są większe niż nasze na Klikowskiej ;).
http://www.kpt.jun.pl/ - tarnowskie forum o komunikacji zbiorowej

Awatar użytkownika

rzuf
Thesmothetai
Posty: 1418
Rejestracja: 03-12-2009, 19:20
Lokalizacja: Tarnów/Skrzyszów
Kontakt:

Post autor: rzuf »

Nie mówię że każde (źle się wyraziłem), bo to chyba nie możliwe :P ale jest ich mnóstwo... Teraz mają tendencję do budowania raczej tych bardziej optymalnych rozwiązań. Na poniższym wycinku masz skrawek jakiejś dzielnicy, a rond jest więcej niż w Tarnowie.
Załączniki
ronda.jpg


wejss
Rhetor
Posty: 1646
Rejestracja: 09-05-2011, 20:56

Post autor: wejss »

LordRuthwen pisze:A dlaczego, w godzinach szczytu ciężko jest wyjechać z Garbarskiej, szczególnie jak stoi jako pierwszy jakiś ktoś, kto potrzebuje 2 km wolnego miejsca.
Idąc twoim tokiem rozumowania powinniśmy budować ronda na wszystkich skrzyżowaniach. Bo z Powstańców Wa-wy ciężko wyjechać, z Piłsudskiego w Mickiewicza, z Hodowlanej w Mościckiego, itp.... Znam lepsze lokalizacje dla ronda.


Ravir
Rhetor
Posty: 1788
Rejestracja: 04-09-2009, 10:40
Lokalizacja: Mościce

Post autor: Ravir »

Niektórzy są tępi i nie myślą :

Tam będzie OBIEKT HANDLOWY* - ludzie będą wjeżdżać i wyjeżdżać - zrobią się korki, a niecierpliwi będa wymuszać. W efekcie powstanie tam kolejny zator. Aby tego uniknąć Miasto całkiem słusznie zarządało by inwestor wybudował rondo. Alternatywą były by światła - które są dużo gorszym rozwązaniem.

Padło głupie pytanie : Czy wszędzie budować ronda? Odpowiedź TAK, rondo to najlepszy, najbezpieczniejszy i najbardziej upłynniający ruch rodzaj skrzyżowania. Nie są to wymysły - to wynika z dziesiątek lat doświadczeń zachodnich miast, gdzie ruch jest tysiace razy większy niż u nas. Dodatkowo rondo bardzo obniża i praktycznie eliminuje najczęstszą przyczynę wypadków na skrzyżowniu : czyli lewoskręt oraz nie stosowanie się do sygnalizacji. Ze statystyk wynika, że na rondach dochodzi o 50% mniej kolizji i co najważniejsze o 80% mniej obrażeń i zgonów.
Mogę się zalożyć o co Chcecie, że jak by zamiast światel wszędzie wybudować ronda to ruch był by znacznie płynniejszy a korki mniejsze - dowód do Słoneczna - przypomnijcie sobie co dam się działo - grał ktoś z Was może w takie klasyki jak Death Race, Destruction Derby i Carmagedon? :mrgreen: :mrgreen:

* Celowo dużymi i pogróbionymi - bo niektórym trzeba "wbić" wiedzę do zakutych pał :mrgreen:
9000 ml A Rh-

Awatar użytkownika

Autor tematu
Goscinny
Rhetor
Posty: 11079
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

Ravir pisze: ludzie będą wjeżdżać i wyjeżdżać - zrobią się korki, a niecierpliwi będa wymuszać.
Przy wyjazdach z Carrefoura nie ma rond, a tam jest o wiele większy parking i ruch niż będzie koło tego Lidla
Koło Lidla na Szujskiego nie ma ronda.

Awatar użytkownika

Jela
Thesmothetai
Posty: 1283
Rejestracja: 17-09-2009, 10:06
Lokalizacja: ze wsi

Post autor: Jela »

Przestańcie. Urodziłem się w Szczecinie i tam uczyłem się jeździć. Jak ktoś był to wie. Dzięki rondom ruch jest płynniejszy i bezpieczniejszy. To oczywiste. Tam rozmiar ronda sięga 200 m średnicy. :) I to działa. Do pracy dojeżdżałem 20 km w 10-20 minut. Nie było korków, na rondach to niemożliwe. :)
Zając najlepszy jest w śmietanie.

Awatar użytkownika

Phoenix
Prytan
Posty: 218
Rejestracja: 10-11-2009, 16:40

Post autor: Phoenix »

spoko rondo jest bezpieczne.... ale widzieliście jak daleko od osi drogi będzie odsunięta południowa jezdnia ?

to jest prawie nawrót, nie chce siać zamętu jak niektórzy w sprawie błonie/jp2 ciasne nie będzie ale może być uciążliwe.


Lechu
Archont
Posty: 623
Rejestracja: 15-06-2010, 13:42

Post autor: Lechu »

A cenzura w najlepsze :)

Awatar użytkownika

Autor tematu
Goscinny
Rhetor
Posty: 11079
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

Robi się coraz ciekawiej:
Cytat z FB:
"Zapanowała dzisiaj wokoło mojego domu przeraźliwa cisza...
Jeszcze wczoraj o tej porze my, sąsiedzi, przechodnie słyszeliśmy cudowny śpiew ptaków. Dzisiaj wycięto prawie wszystkie drzewa.
Piękne, niektóre miały wiele, wiele lat inne mniej. Ptaki znikły.......
Wycięto je pod budowę stacji benzynowej Stateoil i supermarketu. Urząd miasta podobno wydał na wszystko zezwolenie. Tylko dlaczego wycięto drzewa na pasach zieleni na których nie będzie żadnych robót?????? Które niczemu nie zagrażały?
I dowiaduje się że wszystko jest zatwierdzone m.in. to że 2 m od mojego żywopłotu będzie droga dojazdowa do myjni samochodów. Firma Atir odmawia umieszczenia ekranów dźwiękochłonnych.
Ktoś ma doświadczenie w takich sprawach? Co można zrobić? Nasze kociaki beda zagrożone, od zawsze wychodziły miały tu duży pas zieleni a teraz ma byc droga do stacji...."
I fotka:
https://fbcdn-sphotos-a.akamaihd.net/hp ... 6775_n.jpg

Awatar użytkownika

TomekMKM
Rhetor
Posty: 2340
Rejestracja: 18-11-2010, 00:24
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: TomekMKM »

Goscinny pisze:Robi się coraz ciekawiej:
Cytat z FB:
"Zapanowała dzisiaj wokoło mojego domu przeraźliwa cisza...
Jeszcze wczoraj o tej porze my, sąsiedzi, przechodnie słyszeliśmy cudowny śpiew ptaków. Dzisiaj wycięto prawie wszystkie drzewa.
Piękne, niektóre miały wiele, wiele lat inne mniej. Ptaki znikły.......
Wycięto je pod budowę stacji benzynowej Stateoil i supermarketu. Urząd miasta podobno wydał na wszystko zezwolenie. Tylko dlaczego wycięto drzewa na pasach zieleni na których nie będzie żadnych robót?????? Które niczemu nie zagrażały?
I dowiaduje się że wszystko jest zatwierdzone m.in. to że 2 m od mojego żywopłotu będzie droga dojazdowa do myjni samochodów. Firma Atir odmawia umieszczenia ekranów dźwiękochłonnych.
Ktoś ma doświadczenie w takich sprawach? Co można zrobić? Nasze kociaki beda zagrożone, od zawsze wychodziły miały tu duży pas zieleni a teraz ma byc droga do stacji...."
I fotka:
https://fbcdn-sphotos-a.akamaihd.net/hp ... 6775_n.jpg
Sytuacja faktycznie nie do pozazdroszczenia. Szkoda ptaków, bo lubię ptaki;) Ale co do ekranów, to na takich dróżkach się ich nie montuje.

Nie raz ludzie chcą ekranów, a potem płaczą, że z okna nic nie widzą. Przykład? Proszę bardzo: Tzw. Getto w Mielcu.


halford
Rhetor
Posty: 2093
Rejestracja: 21-10-2009, 15:44

Post autor: halford »

Co do ekranów to był o tym kiedyś krótki reportaż. Nigdzie w Europie nie buduje się tyle ekranów co u nas. A już na pewno nie w miastach - u nas jest inaczej. Nie twierdzę, że Europa nie może się mylić - ale mają trochę większe doświadczenie od nas więc warto patrzeć na ich sposób budowania. Nie rozumie np. ekranów w wielu miejscach przy 4. Czasami jest tego 30 metrów, zesłania jeden budynek. Ale czy to coś daje ? Pewnie coś tak ale czy warto sobie zagradzać widok ?


MST wónraT
Rhetor
Posty: 1896
Rejestracja: 05-05-2011, 22:57

Post autor: MST wónraT »

Imieniny dziś obchodzą:Albert, Ignacy.


suraiw
Thesmothetai
Posty: 1013
Rejestracja: 01-09-2009, 17:01
Lokalizacja: Tarnów-Mościce

Post autor: suraiw »

MST wónraT pisze:Imieniny dziś obchodzą:Albert, Ignacy.
A ja mając kalendarz przed sobą widzę, że imieniny dzisiaj obchodzą: Laura, Albert, Marcjan, tylko dalej nie wiem, co to ma wspólnego z wątkiem o budowie ronda na ulicy Lwowskiej :P
Bądź tak mało konkretny, jak to tylko możliwe, dzięki temu nikogo nie urazisz.


Ricardo
Archont
Posty: 646
Rejestracja: 09-10-2009, 15:30
Lokalizacja: Tarnów - Piaskówka Płn.

Post autor: Ricardo »

Może na zachodznie nie buduje się ekranów na zwykłych ulicach, ale trzeba też pamiętać że tam są autostrady i ruch tranzytowy idzie poza centrami miast, w Polsce z kolei ekrany buduje się przy ulicach tranzytowych (Jana Pawła II, czy Krakowska w Zbylitowskiej Górze), więc moim zdaniem ma to sens.

Przez Berlin przebiegają trasy przelotowe (jako miejskie drogi szybkiego ruchu) i na nich są ekrany

ODPOWIEDZ