Co z call center przy ul. Kochanowskiego ?

Coś budują? Coś wyburzają? Masz jakieś własne pomysły (nawet futurystyczne)? Tutaj jest miejsce dla ciebie
ODPOWIEDZ

Kulfon
Rhetor
Posty: 2185
Rejestracja: 14-11-2012, 08:37

Re: Co z call center przy ul. Kochanowskiego ?

Post autor: Kulfon »

Trishelle pisze:Dramatem, to są Twoje wypowiedzi.
..........

Data Contact - 250 pracowników.......................

Lekką ręką wymieniłam 385 miejsc pracy. W tym przynajmniej 135 wysokopłatnych. Faktycznie "nic nie robiom !!!! Orajom! Zabiorom! Bida z nendzom !!!111jedenjeden."
To moze teraz nasza kolezanka-studentka ustosunkuje sie he?

Od poczatku mowilem ze tak bedzie .... 2 mln. wydane teraz nastepne ''roboty dodatkowe'' nastepna kasa.... po to by zatrudnic 30 studentow na smieciowkach za 1700 brutto na koncu sesja zdjeciowo-propagandowa przed jesiennymi wyborami.
Podobnie bedzie z SAG jeszcze wspomnicie moje slowa.
''Bliższy Bogu jest niewierzący stosujący w życiu siedem przykazań, niż katolik, który wypełnia tylko trzy pierwsze''


Trishelle
Proedroj
Posty: 406
Rejestracja: 06-02-2014, 13:54

Re: Co z call center przy ul. Kochanowskiego ?

Post autor: Trishelle »

Nie wiem po co wywołujesz mnie do tablicy. Z tego co wiem, nie jestem niczyją rzeczniczką. Nie podoba mi się jednak podejście do sprawy w taki sposób, że jak nic nie robią, to jest źle, a jak już zaczynają, to jeszcze gorzej. Jest napisane, że wolnych miejsc pracy jest 50. (strona UP) To dopiero początek działalności. Tak czy inaczej taka firma jest raczej po to, aby zdobywać pierwsze doświadczenie, czy daje możliwość pracy dla studentów. Ważniejszymi inwestorami są przedsiębiorstwa, o których pisałam wcześniej. Pisałam z resztą już kiedyś, że firmy danych branż potrafią ściągać podmioty konkurencyjne. Czarnowidzeniem sytuacja na pewno się nie poprawi.


MST wónraT
Rhetor
Posty: 1896
Rejestracja: 05-05-2011, 22:57

Re: Co z call center przy ul. Kochanowskiego ?

Post autor: MST wónraT »

Mój Tarnów.
Trishelle pisze: Jest napisane, że wolnych miejsc pracy jest 50. (strona UP) .
bor-bac pisze:na razie tylko 30 osób i to dopiero tuż przed wyborami czyli od września
Trishelle pisze:Dramatem, to są Twoje wypowiedzi.
Data Contact - 250 pracowników

Jest napisane:

"Na początek przyjmiemy około 30 osób na umowy zlecenie" - mówi Cezary Hermanowski, prezes firmy Data Contact.

Czyli nie 250, nie 200? nie 50 i nie 30 a jedynie więcej niż jeden.


I nie w 2014, nie w marcu 2015, nie w czerwcu 2015 a możne we wrześniu 2015 r.

"W ciągu roku firma chce przyjąć do tarnowskiego oddziału "call center" nawet 200 osób."




_______________________________________________________________________

"jestem przyjacielem wujka – Wieśka F. – a przy okazji prezydentem miasta Tarnowa"
My w Tarnowie wszystko mogli
TARNÓW - POLSKA STOLICA KORUPCJI


Autor tematu
renata160
Prytan
Posty: 175
Rejestracja: 28-05-2015, 14:54

Re: Co z call center przy ul. Kochanowskiego ?

Post autor: renata160 »

Trishelle pisze:Nie wiem po co wywołujesz mnie do tablicy. Z tego co wiem, nie jestem niczyją rzeczniczką. Nie podoba mi się jednak podejście do sprawy w taki sposób, że jak nic nie robią, to jest źle, a jak już zaczynają, to jeszcze gorzej. Jest napisane, że wolnych miejsc pracy jest 50
:shock: rzeczniczką? faktycznie ciekawe skojarzenie, czyżby ...? A tak przy okazji "przyjmiemy około 30 osób na umowy zlecenie" - mówi Cezary Hermanowski, prezes firmy Data Contact http://www.radiokrakow.pl/wiadomosci/ta ... er/od-was/ Czyli jednak max 30 a nie 50 ;) I to także nie jest pewne, jak słusznie zauważył @MST wónraT. A termin wrześniowy po prostu mnie zaskakuje. No i dlaczego Ciebie wywołują? To proste. Bo m.in. całkiem niedawno pisałaś tak:
Trishelle pisze: SECURE PRO i SFINNOVA poszukiwać będą absolwentów studiów informatycznych i prawniczych. Zatrudnią około 60 osób na umowy o pracę
Data Contact - 250 pracowników
Lekką ręką wymieniłam 385 miejsc pracy. W tym przynajmniej 135 wysokopłatnych.
"Lekką ręką". Ładne. Najlepsze jednak jest to o wysokopłatnych. Naprawdę to już bardzo ładne jest. Prawie jak wypowiedzi byłej pani rzecznik właśnie. Bo widzisz, my się tu martwimy po prostu o sposób wydawania publicznych pieniążków na takie i inne działania. Gdyż jak mają robić tak, że kosztem milionów ma powstać może ze 30 miejsc na śmieciowe zlecenia, i może we wrześniu, to coś tu jest nie halo! Po prostu. I może ktoś powinien się temu przyjrzeć?
Sama już nie wiem co o tym myśleć :roll:


Trishelle
Proedroj
Posty: 406
Rejestracja: 06-02-2014, 13:54

Re: Co z call center przy ul. Kochanowskiego ?

Post autor: Trishelle »

Ciągle posiłkuję się na doniesieniach prasowych, oraz czerpię informacje ze stron przedsiębiorstw. Myślę, że pytania bezpośrednio należy kierować do prezydenta miasta.

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11711
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Re: Co z call center przy ul. Kochanowskiego ?

Post autor: defekator »

Masakra - wystarczy aby ktoś zamiast ciągle narzekać próbował szukać pozytywów i już zostaje otoczony przez ujadający chór wujów, posądzony o kontakty z firmami i wypunktowany z dokładnością nauczyciela sprawdzającego sprawdziany z każdej najdrobniejszej pomyłki i nieścisłości.
Jeżeli to co widać tutaj to jest realna próbka typowej tarnowskiej mentalności to ja nie dziwię się, że jest jak jest. Osobiście gdybym był inwestorem chcącym ulokować jakieś pieniądze w Tarnowie po lekturze tego wątku brałbym nogi za pas i uciekał z tego miast aby nie użerać się z niezadowolonymi z wszystkiego frustratami.

W Tarnowie dużo rzeczy nie działa jak trzeba ale jeżeli okazuje się, że cokolwiek się dzieje staje się obiektem do krytyki to jest to jakaś paranoja.
Co do samej DataContact - nie jest to praca marzeń ale lepsza taka niż żadna. Skoro mówią, że do końca roku zatrudnią 200 osób to może zatrudnią zobaczymy pod koniec roku.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM


Autor tematu
renata160
Prytan
Posty: 175
Rejestracja: 28-05-2015, 14:54

Re: Co z call center przy ul. Kochanowskiego ?

Post autor: renata160 »

Trishelle pisze: Myślę, że pytania bezpośrednio należy kierować do prezydenta miasta.
To miejmy nadzieję że czyta forum. Albo jakieś jego służy prasowe i mu dadzą znać ;) :mrgreen:
defekator pisze:Skoro mówią, że do końca roku zatrudnią 200 osób to może zatrudnią zobaczymy pod koniec roku.
No może. A co jak nie zatrudnią? Kto rozliczy te miliony, ich zasadność? Szkołę która była?

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11711
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Re: Co z call center przy ul. Kochanowskiego ?

Post autor: defekator »

renata160 pisze: No może. A co jak nie zatrudnią? Kto rozliczy te miliony, ich zasadność? Szkołę która była?
No jak kto? Ludzie tu na forum napiszą posty na ten temat :D Zresztą na początku była mowa o 150 osobach. No i moim zdaniem lepsze to niż aby ta kamienica stała pusta.

PS. Ile dokładnie milionów poszło z kasy miasta na tą inwestycję i czy miasto przekazało tą kamienicę czy wynajmuje?

Edit. Znalazłem - remont był za 2 mln. Teraz załóżmy, że zatrudnią tylko 100 osób, na śmieciówkach więc weźmy pensję 1700 brutto. Kwota 100 x 1700 x 12 = 2 040 000 złotych wyjdzie do ludzi w ciągu roku działalności. Nie jestem w stanie oszacować, kiedy zwróci się to miastu bezpośrednio ale na pewno lepiej wydane pieniądze niż na jakąś termomodernizację, fontannę czy inny bajer generujący koszty lub na program zwalczania bezrobocia w postaci niewiele wartych kursów i staży. (zwłaszcza jeżeli kamienica pozostanie własnością "miasta" - wie ktoś jak z tym jest?) Nie będę się upierał, że są to najoptymalniej wydane pieniądze, ale trzeba się zastanowić czy lepiej trochę wydać i mieć coś może nie najwyższych lotów ale jednak coś niż nie wydawać nic i nie mieć nic - bo wygląda na to, że z taką alternatywą mieliśmy tu do czynienia.

Ogólnie plusem jest to, że przed wyborami poszukali trochę inwestorów i coś z tego wyszło, nawet jeżeli to była typowa kiełbasa wyborcza - minusem jest to, że jakoś po wyborach nie słyszałem o nowych pozyskanych inwestycjach. Bo nasycenie rynku pracy nawet takimi kiepskimi firmami jak DataContact w perspektywie doprowadzi do ogólnego wzrostu płac.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM


Kulfon
Rhetor
Posty: 2185
Rejestracja: 14-11-2012, 08:37

Re: Co z call center przy ul. Kochanowskiego ?

Post autor: Kulfon »

Trishelle pisze:Nie wiem po co wywołujesz mnie do tablicy.
Dobre :D
Sama zarzucasz komus ze jego wypowiedzi to dramat i lekka reka wymieniasz te 250 miejsc pracy + inne co daje 385 a okazuje sie ze bedzie 30 na razie ...jak dojdzie autostrada to,jak zbudujemy lotnisko to,juz za pare miesiecy ,jeszcze troche wytrzymajcie do wyborow :lol:

Dla mnie to wszystko pic na wode tu musza powstac tysiace miejsc pracy zeby Tarnow ruszyl no ale co tam podniecajcie sie dalej.
defekator pisze:No i moim zdaniem lepsze to niż aby ta kamienica stała pusta.

PS. Ile dokładnie milionów poszło z kasy miasta na tą inwestycję i czy miasto przekazało tą kamienicę czy wynajmuje?



Ogólnie plusem jest to, że przed wyborami poszukali trochę inwestorów i coś z tego wyszło, nawet jeżeli to była typowa kiełbasa wyborcza
Nooo :D
Jaka kamienica? to jest budynek bylej szkoly w ktorej ksztalcono tokarzy,frezerow,szlifierzy itp. szkole zlikwidowano a teraz Mechaniczne szukaja wykwalifikowanych pracownikow no ale bedziemy miec wysokiej klasy telemarketerow z mlodego zespolu silnie zorientowanych na sprzedaz :lol:
''Bliższy Bogu jest niewierzący stosujący w życiu siedem przykazań, niż katolik, który wypełnia tylko trzy pierwsze''

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11711
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Re: Co z call center przy ul. Kochanowskiego ?

Post autor: defekator »

Kulfon pisze: Nooo :D
Jaka kamienica? to jest budynek bylej szkoly w ktorej ksztalcono tokarzy,frezerow,szlifierzy itp. szkole zlikwidowano a teraz Mechaniczne szukaja wykwalifikowanych pracownikow no ale bedziemy miec wysokiej klasy telemarketerow z mlodego zespolu silnie zorientowanych na sprzedaz :lol:

Tak jakby szkołę zlikwidowano aby wsadzić tam callcenter a w Tarnowie nie było szkół w których kształcą tokarzy, frezarzy i szlifierzy :roll:
https://www.google.com/search?q=technik ... 8&oe=utf-8" onclick="window.open(this.href);return false;

"Źle, źle, źle wszystko źle"
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM


bor-bac
TW
Posty: 267
Rejestracja: 30-05-2015, 11:52

Re: Co z call center przy ul. Kochanowskiego ?

Post autor: bor-bac »

defekator pisze:PS. Ile dokładnie milionów poszło z kasy miasta na tą inwestycję i czy miasto przekazało tą kamienicę czy wynajmuje? ... - remont był za 2 mln... Nie jestem w stanie oszacować, kiedy zwróci się to miastu bezpośrednio ale na pewno lepiej wydane pieniądze niż na jakąś termomodernizację, ... inny bajer generujący koszty lub na program zwalczania bezrobocia w postaci niewiele wartych kursów i staży. (zwłaszcza jeżeli kamienica pozostanie własnością "miasta" - wie ktoś jak z tym jest?) Nie będę się upierał, że są to najoptymalniej wydane pieniądze,...
I słusznie, że nie będziesz się upierał ;) :)
Garść faktów:
- remont obecny za 2 mln i jak widać i czytać można na tym nie koniec
- wcześniej zrobiono termomodernizację za ponad 700 tys zł
:!:
- dzierżawa przez klaster to koszt 23 tyś zł miesięcznie (276 tyś zł rocznie) http://bip.malopolska.pl/umtarnow/Artic ... 50410.html
- strata klastera ok 1 mln zł za ubiegły rok + obecna już ok 50 tyś zł http://miastoiludzie.pl/2015/05/29/klas ... -prezesem/
Czyli w sumie ponad 4 mln zł ! Sporo kaski ! :shock: :evil:
Efekty? Może będzie 30 śmieciowych miejsc. Może we wrześniu. Może :( :evil:

Termomodernizacja budynku Zespołu Szkół Licealnych i Zawodowych Nr 2 w Tarnowie, ul. Kochanowskiego 32
http://tenderise.eu/notice/221123-2013
Sekcja V: Udzielenie zamówieniaV.1) Data decyzji o udzieleniu zamówienia: 25.6.2013
V.3) Nazwa i adres wykonawcy, na rzecz którego została wydana decyzja o udzieleniu zamówienia
PPHU Tarbud-Complex Krzysztof Książek
ul. Krasińskiego 7 Tarnów 33-100 POLSKA
Całkowita końcowa wartość zamówienia:
Wartość: 706 300 PLN


http://www.glos24.pl/wiadomosci/40560-p ... liwosciami
W 2013 roku został przeprowadzony remont budynku który obejmował wymianę okien na PCV, wykonanie nowej instalacji centralnego ogrzewania wraz z grzejnikami oraz wykonanie izolacji pionowej, ocieplenie budynku styropianem i wykonanie elewacji – poinformował Bartosz Bykowski z Biura Prasowego Urzędu Miasta Tarnowa
http://bip.malopolska.pl/umtarnow/Artic ... 50410.html
Okres dzierżawy: 20 lat, stawka czynszu dzierżawy wynosi 23418,34 zł miesięcznie

Dla porównania. Cały budżet obywatelski Tarnowa na ten rok to 3.5 mln zł http://www.tarnow.pl/Miasto/Budzet-Obywatelski-2015/
A tutaj jest co za ta kasę będzie zrobione http://www.tarnow.pl/Miasto/Budzet-Obyw ... bywatelski Trzeba przyznać że robi wrażenie. Widać że to będą dobrze wydane środki. A jak to wypada w zestawieniu z wydatkami na te 30 śmieciówek? A tamta kasa to przecież także są nasze (podatkowe) publiczne pieniądze!

I jeszcze takie pytanie.
Szkoła ma dwie kondygnacje. Tzw "remont" dotyczy tylko piętra. A co będzie z parterem? Następna kasa?
:evil: :evil: :evil:
Ostatnio zmieniony 04-06-2015, 12:19 przez bor-bac, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11711
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Re: Co z call center przy ul. Kochanowskiego ?

Post autor: defekator »

bor-bac pisze:[
- remont obecny za 2 mln i jak widać i czytać można na tym nie koniec
- wcześniej zrobiono termomodernizację za ponad 700 tys zł[/b] :!:
Termomodernizacja faktycznie jest chyba bez sensu - to się nie zwraca. Ale nie tylko w tym przypadku ją robili.
- dzierżawa przez klaster to koszt 23 tyś zł miesięcznie (276 tyś zł rocznie) http://bip.malopolska.pl/umtarnow/Artic ... 50410.html
Czyli Miasto dzierżawi Klastrowi - te koszty są raczej czysto wirtualne. Ciekawi mnie jeszcze czy klaster udostępni budynek za darmo, czy też będzie dzierżawił za opłatą? Bo ta druga opcja "nieco" zmieni bilans w tym przypadku.
- strata klastera ok 1 mln zł za ubiegły rok + obecna już ok 50 tyś zł http://miastoiludzie.pl/2015/05/29/klas ... -prezesem/
Czyli w sumie ponad 4 mln zł ! Sporo kaski ! :shock: :evil:
Straty Klastra wynikają wyłącznie z inwestycji na callcenter czy tak po prostu sobie to dodałeś aby wyszło, że jest gorzej niż jest ?
Efekty? Może będzie 30 śmieciowych miejsc. Może we wrześniu. Może :( :evil:
A może będzie jeszcze gorzej i właściciel będzie kradł w sklepach? 30 miejsc będzie prawie na pewno - jest mowa o 200. Ale zamiast poczekać jak to się skończy lepiej od razu założyć, że będzie najgorszy scenariusz i marudzić tak jakby się już ziścił :)

Zastanawiające jest jedynie, że podobne nakłady na remont innych budynków miejskich aż takich kontrowersji nie budzą - nawet jak nie ma z nich żadnych miejsc pracy :)
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM


Cubaza
Rhetor
Posty: 3825
Rejestracja: 06-10-2009, 19:27

Re: Co z call center przy ul. Kochanowskiego ?

Post autor: Cubaza »

Ja już naprawdę nie mogę słuchać tego narzekania.... wszystko w tym Tarnowie jest złe. Wszystko...


Autor tematu
renata160
Prytan
Posty: 175
Rejestracja: 28-05-2015, 14:54

Re: Co z call center przy ul. Kochanowskiego ?

Post autor: renata160 »

defekator pisze: 30 miejsc będzie prawie na pewno
Wynika z tego że klaster dzierżawi już ponad pół roku. Czyli do kosztów dochodzi jeszcze ok. 140 tyś już wydane na dzierżawę. A do września to będzie ok rok :( czyli w sumie ok 250 tyś zł. Pytanie jak z innymi poniesionym kosztami jak ogrzewaniem przez zimę, ubezpieczeniem etc. I nie jest to jak uważam wirtualny koszt. No i faktycznie tu chodzi jak na razie tylko o piętro. Co zatem będzie z parterem? Co tam będzie? Czy będzie? Jakim kolejnym kosztem? A prawie kolego defekator robi wielką różnicę ;)

Tak się zastanawiałam, czy gdyby jakiś przedsiębiorca z Tarnowa chciał "zatrudnić" 30 osób na umowy zlecenia za 1700 zł brutto, to miasto wyłożyłoby podobne kwoty? Takie miliony? Wyremontowało by i dostosowało na gotowo lokal?
Kurczę, jak to działa?

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11711
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Re: Co z call center przy ul. Kochanowskiego ?

Post autor: defekator »

renata160 pisze:
defekator pisze: 30 miejsc będzie prawie na pewno
Wynika z tego że klaster dzierżawi już ponad pół roku. Czyli do kosztów dochodzi jeszcze ok. 140 tyś już wydane na dzierżawę. A do września to będzie ok rok :( czyli w sumie ok 250 tyś zł. Pytanie jak z innymi poniesionym kosztami jak ogrzewaniem przez zimę, ubezpieczeniem etc. I nie jest to jak uważam wirtualny koszt. No i faktycznie tu chodzi jak na razie tylko o piętro. Co zatem będzie z parterem? Co tam będzie? Czy będzie? Jakim kolejnym kosztem? A prawie kolego defekator robi wielką różnicę ;)

Masz może dostęp do umowy pomiędzy tą firmą a klastrem czy tylko zgadujesz, że umowa najmu od klastra jest dopiero od września? No i nie zapominaj, że koszty klastra w tym przypadku to zyski miasta.

Idea klastra jest taka, że musi ponosić koszty zanim zacznie zarabiać. Albo to akceptujemy albo rezygnujemy z idei klastra - tylko potem będą marudzenia, że miasto nic nie robi w kwestii miejsc pracy. Gdyby inwestorzy walili do Tarnowa drzwiami i oknami to można by to rozważyć, ale wygląda na to, że klaster chociaż nie jest rozwiązaniem najlepszym to na tą chwilę jedyna nadzieja na pracodawców, którzy zatrudnią więcej niż kilka osób.

Tak się zastanawiałam, czy gdyby jakiś przedsiębiorca z Tarnowa chciał "zatrudnić" 30 osób na umowy zlecenia za 1700 zł brutto, to miasto wyłożyłoby podobne kwoty?
Kurczę, jak to działa?
30 osób albo 200 osób. No i nikt przecież nie broni tarnowskim przedsiębiorcom inwestować w klastrze.

Takie miliony? Wyremontowało by i dostosowało na gotowo lokal?
Tak jak pisałem znacznie większe kwoty wydawane na inwestycje w budynki miejskie, które nie przynosiły żadnych miejsc pracy nie budziły takich kontrowersji.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM

ODPOWIEDZ