Remonty ulic w Tarnowie

Coś budują? Coś wyburzają? Masz jakieś własne pomysły (nawet futurystyczne)? Tutaj jest miejsce dla ciebie
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

misha
Proedroj
Posty: 460
Rejestracja: 22-09-2009, 20:55
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: misha »

Zapewne Wydział Promocji już się tym zajmuje. W przewodniku na 2011 z pewnością znajdziemy w atrakcjach turystycznych szlak przełomów tarnowskich.

"Dunajec ma jeden przełom. Tarnów zawstydził Dunajec. Tarnów ma dużo więcej!"


Bastekxyz
Archont
Posty: 947
Rejestracja: 05-06-2010, 02:45

Post autor: Bastekxyz »

Norwida - Sienkiewicza
Obrazek
Obrazek

Norwida - Czarna Droga
Obrazek

Norwida - Czerwona
Obrazek

Kwiatkowskiego
Obrazek

Chemiczna
Obrazek

Chemiczna - Czerwonych Klonów. Jama wspomniana kilkanaście postów wcześniej wciąż straszy.
Obrazek

Oznakowanie przełomów, o którym mi wiadomo jest jeszcze przy stacji Shell koło Carrefour'a. Niech ktoś z okolicy cyknie fotkę ;)


Mulator
Obywatel
Posty: 24
Rejestracja: 29-05-2010, 08:19
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Mulator »

Zamiast ładować łajno w dziury lepiej je zasypać trotami. Trzymać będzie tak samo jak masa z worka a łatwiej dostępne niż łajno.

to może się udać :D


Bastekxyz
Archont
Posty: 947
Rejestracja: 05-06-2010, 02:45

Post autor: Bastekxyz »

Chemiczna - Czerwonych Klonów

Obrazek

Przepraszam, że zdjęcie jest zrobione pod słońce, ale nie mogłem stanąć na środku ruchliwego skrzyżowania.


MaRiO
Prytan
Posty: 114
Rejestracja: 29-08-2010, 09:24
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: MaRiO »

Właśnie wróciłem do domu i tak na szybko, zdjęcia nie najlepszej jakości ale coś jest

Romanowicza na całej długości 3 znaki

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Narutowicza - Limanowskiego

Obrazek

No i Elektryczna od Klikowskiej

Obrazek

Naprawdę idzie tej kasy na znaki :shock:
Wszystko jest możliwe. Niemożliwe po prostu wymaga więcej czasu

Chroń mnie Boże od przyjaciół, bo z wrogami sam sobie poradze

Awatar użytkownika

starówka
Archont
Posty: 824
Rejestracja: 14-03-2010, 11:56
Lokalizacja: od zawsze ze starówki

Post autor: starówka »

przerażające, a ja zaczynałem już myśleć ze to tylko kilka znaków, a okazuje się że osobiście widziałem już ponad dziesięć

czy ktoś wie ile ich w sumie już postawiono?


MaRiO
Prytan
Posty: 114
Rejestracja: 29-08-2010, 09:24
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: MaRiO »

starówka pisze:czy ktoś wie ile ich w sumie już postawiono?
Na to pytanie ciężko zapewne odpowiedzieć, tak samo na pytanie ile "ICH" jeszcze postawią :!:
Wszystko jest możliwe. Niemożliwe po prostu wymaga więcej czasu

Chroń mnie Boże od przyjaciół, bo z wrogami sam sobie poradze


Bastekxyz
Archont
Posty: 947
Rejestracja: 05-06-2010, 02:45

Post autor: Bastekxyz »

Do tej pory jest 15 udokumentowanych i będzie z pewnością drugie tyle jeśli ludzie podłapią temat.

@DOWN://
Przeglądnij moje zdjęcia :) są tam te znaki.
Ostatnio zmieniony 07-02-2011, 23:18 przez Bastekxyz, łącznie zmieniany 1 raz.


MaRiO
Prytan
Posty: 114
Rejestracja: 29-08-2010, 09:24
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: MaRiO »

A i jeszcze zapomniałem dodać nie wiem czy ktoś już pisał lub dał Fotkę Mościc dobrze nie znam ale, centralnie koło stadionu Unii za wiaduktem od Tarnowa i na światłach też są 2 znaki, nie miałem jak zrobić bo miśki za mną jechały
Wszystko jest możliwe. Niemożliwe po prostu wymaga więcej czasu

Chroń mnie Boże od przyjaciół, bo z wrogami sam sobie poradze

Awatar użytkownika

TomekMKM
Rhetor
Posty: 2344
Rejestracja: 18-11-2010, 00:24
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: TomekMKM »

Cena jednego znaku ostrzegawczego ( bez tabliczki ) z reguły zamyka się w kwocie 35-165 złotych, zależnie od jego typu - rozmiaru, wykorzystanych materiałów. Sama tabliczka to wydatek rzędu z reguly w w granicach 25 - 65 zł. Słupek z rurki to koszt w przybliżeniu około 25-65 zł za metr bieżący :)


Roberto
Archont
Posty: 787
Rejestracja: 15-09-2009, 17:42

Post autor: Roberto »

TomekMKM pisze:Cena jednego znaku ostrzegawczego ( bez tabliczki ) z reguły zamyka się w kwocie 35-165 złotych, zależnie od jego typu - rozmiaru, wykorzystanych materiałów. Sama tabliczka to wydatek rzędu z reguly w w granicach 25 - 65 zł. Słupek z rurki to koszt w przybliżeniu około 25-65 zł za metr bieżący :)
Hmm, znaczy że tajemnicze zniknięcie któregoś z tych nieporozumień byłoby ledwie wykroczeniem :lol: 8)

Awatar użytkownika

starówka
Archont
Posty: 824
Rejestracja: 14-03-2010, 11:56
Lokalizacja: od zawsze ze starówki

Post autor: starówka »

Jak trafisz na tańszy model to z pewnością


Ravir
Rhetor
Posty: 1788
Rejestracja: 04-09-2009, 10:40
Lokalizacja: Mościce

Post autor: Ravir »

A policzyliście koszt ustawienia znaku? Bo to tez się dolicza do wartości.

Roberto - jak cię złapią w trakcie "tajemniczego zniknięcia" to będzie to PRZESTĘPSTWO a nie wykroczenie. Spróbuj "zniknąć" kosztującą kilkanaście złotych żarówkę z sygnalizacji kolejowej to się przekonasz.
"Znikanie" Znaków drogowych, podobnie jak kolejowych, sygnalizacji i inne tego typu urządzeń jest traktowane jako Sprowadzanie Zagrożenia w Ruchu Lądowym - za kradzeż linek czy przewodów, które "napędzają" zwrotnice, semafory i sygnalizację zapadają wyroki ładnych paru lat więzienia.
Znajomy prokurator ostatnio mówił, że jak banda pseudo kiboli "skopała" szafę sterowników sygnalizacji świateł na skrzyżowaniu to dostali po 5 lat więzienia.

Jak się trafi nieco ambitniejszy prokurator, który się będzie chciał wyróżnić, to "zniknięcie" znaku potraktuje jako celowe działanie mające na celu sprowadzenia zagrożenia i będzie to przestępstwo.

O ile z Zakazu Parkowania można się wybronić to znak informujący o Przelomach już nie. Osoba, która będzie miała wypadek lub uszkodzi samochód na takim odcinku też może Ciebie zaskarżyć - będzie twierdził, że jak by widział znak to by zwolnił i kierował ze szczególną uwagą i nie odniósł wypadku. Dobry Papug i przegraną w procesie cywilnym Masz jak w banku, dodatkowo taka osoba wystąpi w procesie karnym jako oskarżyciel posiłkowy i tu też Masz posprzątane. :mrgreen: A jak proces karny przegrasz to i cywilny też. :mrgreen:
9000 ml A Rh-


dafi33
Rhetor
Posty: 2913
Rejestracja: 07-12-2009, 08:03

Post autor: dafi33 »

Jakub jak radni będą nadawać nazwę jakiejś nowej ulicy zaproponuj ''Przełomowa'' :lol: nagłośni się sprawę i zabłyśniesz w mediach ogólnopolskich :D


Roberto
Archont
Posty: 787
Rejestracja: 15-09-2009, 17:42

Post autor: Roberto »

Ravir pisze:A policzyliście koszt ustawienia znaku? Bo to tez się dolicza do wartości.

Roberto - jak cię złapią w trakcie "tajemniczego zniknięcia" to będzie to PRZESTĘPSTWO a nie wykroczenie. Spróbuj "zniknąć" kosztującą kilkanaście złotych żarówkę z sygnalizacji kolejowej to się przekonasz.
"Znikanie" Znaków drogowych, podobnie jak kolejowych, sygnalizacji i inne tego typu urządzeń jest traktowane jako Sprowadzanie Zagrożenia w Ruchu Lądowym - za kradzeż linek czy przewodów, które "napędzają" zwrotnice, semafory i sygnalizację zapadają wyroki ładnych paru lat więzienia.
Znajomy prokurator ostatnio mówił, że jak banda pseudo kiboli "skopała" szafę sterowników sygnalizacji świateł na skrzyżowaniu to dostali po 5 lat więzienia.

Jak się trafi nieco ambitniejszy prokurator, który się będzie chciał wyróżnić, to "zniknięcie" znaku potraktuje jako celowe działanie mające na celu sprowadzenia zagrożenia i będzie to przestępstwo.

O ile z Zakazu Parkowania można się wybronić to znak informujący o Przelomach już nie. Osoba, która będzie miała wypadek lub uszkodzi samochód na takim odcinku też może Ciebie zaskarżyć - będzie twierdził, że jak by widział znak to by zwolnił i kierował ze szczególną uwagą i nie odniósł wypadku. Dobry Papug i przegraną w procesie cywilnym Masz jak w banku, dodatkowo taka osoba wystąpi w procesie karnym jako oskarżyciel posiłkowy i tu też Masz posprzątane. :mrgreen: A jak proces karny przegrasz to i cywilny też. :mrgreen:
Twój wywód znacznie upraszcza sprawę. Teraz wiem, że to UM/TZDM powoduje zagrożenie życia i zdrowia w ruchu lądowym, trzeba tylko znaleźć zmotoryzowanego prokuratora :lol:

ODPOWIEDZ