SAG - Strefa Aktywności Gospodarczej w Tarnowie

Coś budują? Coś wyburzają? Masz jakieś własne pomysły (nawet futurystyczne)? Tutaj jest miejsce dla ciebie
ODPOWIEDZ


bor-bac
TW
Posty: 267
Rejestracja: 30-05-2015, 11:52

Re: SAG - Strefa Aktywności Gospodarczej w Tarnowie

Post autor: bor-bac »

Kulfon pisze:Jest super ! Poczekamy teraz czy zapadna teraz jakiekolwiek decyzje ....osobiscie nie spodziewam sie.
Klaster na minusie prawie 900 tysięcy
Przewodniczącym Rady Nadzorczej klastera jest Piotr Augustyński, wiceprezydent miasta.
Ja myślę że nie będzie zaskoczeniem jeżeli obecnie w 2015 roku Klaster jest na minusie już być może nawet ponad 4 miliony.
Tak wychodzi z nawet pobieżnych obliczeń obecnych kosztów. Mam na myśli stan znanych kosztów Klastra na czerwiec.
Wniosek? Jak szybko czegoś nie sprzedadzą to szykuje się "historyczny" wynik. ;) :)

Obrazek


A miało być tak pięknie:

Obrazek

No i wiadomo dlaczego :lol:

Obrazek
Rowerkiem po Tarnowie pisze: Ktoś u nas nie rozumie, że strefa to coś więcej niż trawa, trawa, krzaki, trawa, chaszcze, dzikie wysypisko, trawa i tablica reklamowa lub znak.
Koszenie raz w roku lub jak potrzeba zrobić zdjęcia.
I tu pełna zgoda :mrgreen: Obrazek


robertoas
Prytan
Posty: 202
Rejestracja: 02-10-2012, 15:17

Re: SAG - Strefa Aktywności Gospodarczej w Tarnowie

Post autor: robertoas »

Ukończenie kolejnego etapu SAG ma być po wakacjach, wielkie otwarcie - bo wybory się zbliżają a po nich... to będzie chyba Strefa Aktywności Grilowej - jeśli żadna nowa firma się nie pojawi i będzie można tylko kiełbaskę lub karkówkę itp. "upalić", ech obym się mylił...


Trishelle
Proedroj
Posty: 406
Rejestracja: 06-02-2014, 13:54

Re: SAG - Strefa Aktywności Gospodarczej w Tarnowie

Post autor: Trishelle »

http://tarnow.net.pl/index.php?pokaz=wiadomosc&id=17277" onclick="window.open(this.href);return false;

Z tą poprawką, że nie milion, a miliard ma trafić do zakładów w Tarnowie. Z tego wynika, że budowa kolejnej instalacji zdeterminuje powstanie zakładów w SAG.


Kulfon
Rhetor
Posty: 2185
Rejestracja: 14-11-2012, 08:37

Re: SAG - Strefa Aktywności Gospodarczej w Tarnowie

Post autor: Kulfon »

Trishelle pisze:
Z tego wynika, że budowa kolejnej instalacji zdeterminuje powstanie zakładów w SAG.
Pchaja sie drzwiami i oknami a przed wyborami determinacja siegnie zenitu :lol: echhh te szkolne teorie.
''Bliższy Bogu jest niewierzący stosujący w życiu siedem przykazań, niż katolik, który wypełnia tylko trzy pierwsze''


toomas
Archont
Posty: 603
Rejestracja: 20-09-2009, 18:27
Lokalizacja: Tarnów

Re: SAG - Strefa Aktywności Gospodarczej w Tarnowie

Post autor: toomas »

robertoas pisze:Ukończenie kolejnego etapu SAG ma być po wakacjach, wielkie otwarcie - bo wybory się zbliżają a po nich... to będzie chyba Strefa Aktywności Grilowej - jeśli żadna nowa firma się nie pojawi i będzie można tylko kiełbaskę lub karkówkę itp. "upalić", ech obym się mylił...
Dajcie już może na wstrzymanie z tymi uwagami...w nowej hali powierzchni biurowych już nie ma wolnych więc jednak coś się dzieje. Na hali też jest już kilka rezerwacji.


renata160
Prytan
Posty: 175
Rejestracja: 28-05-2015, 14:54

Re: SAG - Strefa Aktywności Gospodarczej w Tarnowie

Post autor: renata160 »

@toomas
Powierzchni biurowych już nie ma wolnych bo cena za metr jest SUPER (!) dumpingowa. Jak dzwoniłam do klastra by o nią zapytać to myślałam że się przesłyszałam. Jest tak niska że najlepiej sami sprawdźcie bo zapewne nikt mi nie uwierzy. Takiej niskiej ceny za metr najmu nie ma nigdzie w Polsce! A już na pewno nie w obiekcie tej klasy. No ale dzięki temu można ogłosić że miejsc nie ma. Na Pendolino bilety w promocji za 49 zl też wszystkie zostały w grudniu sprzedane. A teraz?
:shock: :roll:

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11695
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Re: SAG - Strefa Aktywności Gospodarczej w Tarnowie

Post autor: defekator »

renata160 pisze:@toomas
Powierzchni biurowych już nie ma wolnych bo cena za metr jest SUPER (!) dumpingowa. Jak dzwoniłam do klastra by o nią zapytać to myślałam że się przesłyszałam. Jest tak niska że najlepiej sami sprawdźcie bo zapewne nikt mi nie uwierzy. Takiej niskiej ceny za metr najmu nie ma nigdzie w Polsce! A już na pewno nie w obiekcie tej klasy. No ale dzięki temu można ogłosić że miejsc nie ma. Na Pendolino bilety w promocji za 49 zl też wszystkie zostały w grudniu sprzedane. A teraz?
:shock: :roll:

Cena jest niska, coś tam się dzieje i miejsc nie ma - źle. Cena byłaby wyższa i niewiele by się działo i byłyby miejsca - też byłoby źle ;)
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM


toomas
Archont
Posty: 603
Rejestracja: 20-09-2009, 18:27
Lokalizacja: Tarnów

Re: SAG - Strefa Aktywności Gospodarczej w Tarnowie

Post autor: toomas »

defekator pisze:
Cena jest niska, coś tam się dzieje i miejsc nie ma - źle. Cena byłaby wyższa i niewiele by się działo i byłyby miejsca - też byłoby źle ;)
Czyli typowo po polsku - narzekanie :) Jak to remontowali to wszyscy narzekali, że chętnych nie będzie. Teraz okazuje się, że jednak chętni są to źle, że ceny niskie.....ręce opadają :)


Józiu
Prytan
Posty: 124
Rejestracja: 30-05-2012, 22:10
Lokalizacja: Tarnów

Re: SAG - Strefa Aktywności Gospodarczej w Tarnowie

Post autor: Józiu »

Najlepiej, żeby było drogo i nikt nie chciał wynajmować... Dokładnie, ręce opadają.


Kulfon
Rhetor
Posty: 2185
Rejestracja: 14-11-2012, 08:37

Re: SAG - Strefa Aktywności Gospodarczej w Tarnowie

Post autor: Kulfon »

toomas pisze:

Czyli typowo po polsku - narzekanie :) Jak to remontowali to wszyscy narzekali, że chętnych nie będzie. Teraz okazuje się, że jednak chętni są to źle, że ceny niskie.....ręce opadają :)
Poczekaj zobaczymy liste najemcow to pogadamy bo jesli okaze sie ze wiekszosc to lokalne male firmy ktore powyprowadzaja sie z centrum to rzeczywiscie sukces :D
''Bliższy Bogu jest niewierzący stosujący w życiu siedem przykazań, niż katolik, który wypełnia tylko trzy pierwsze''


renata160
Prytan
Posty: 175
Rejestracja: 28-05-2015, 14:54

Re: SAG - Strefa Aktywności Gospodarczej w Tarnowie

Post autor: renata160 »

Dzieje się. Zgoda. Ale co się dzieje?
Pomyślcie troszkę. W przypadku najmu jest coś takiego jak próg opłacalności.
Pamiętajcie że mówimy o obiekcie którego remont kosztuje około 20 mln zł a koszty stałe jego utrzymania i związane z nim podatki są niemałe.
To obiekt gdzie jak zapewniła mnie pani z klastra z którą rozmawiałam będzie całodobowa ochrona i monitoring. Każdy z biurowców ma własną recepcję, klimatyzację i windy. Dodatkowo teren ten jest już objęty statusem SSE co daje możliwość dodatkowych korzyści.

Jest to obiekt klasy co najmniej B+ w dobrym standardzie.
Jak wyglądają ceny najmu takich biur w małych miastach w Polsce?

Biura na prowincji. Porównanie cen: >ZOBACZ<

Średnie ceny najmu dla całego kraju wynoszą obecnie 33 zł za metr.
W Świdnicy w centrum miasta można wynająć biura w dobrym standardzie po 25 zł od metra. W Zgorzelcu biura w budynku z windami, ochroną i innymi udogodnieniami kosztują od 20 do 24 zł/ m kw. W Lubinie jest to 32 zł. W tym przypadku stawki są niższe od wrocławskich aż o około 60 proc.
Podobne dysproporcje obserwujemy w każdym z województw, gdzie w stolicy regionu funkcjonuje silny rynek biurowy. W Krakowie przeciętne stawki to 35 zł/ m kw., ale w Tarnowie są one już o 20 procent niższe i wynoszą 28 zł.
W pomorskim Kwidzynie najemca powierzchni biurowej zapłaci tylko około 23 zł, a w Słupsku – 24 zł.
Eksperci jako rynek wschodzący określają z kolei Rzeszów, gdzie przeciętne ceny wynoszą około 31 – 32 zł m kw.
Są to oczywiście ceny netto i należy do nich dodać koszty administracyjne.

A jaka jest cena tutaj?
Jak dzwoniłam na wiosnę to pani z klastra podała że cena najmu to tylko 6,96 zł (!) + koszty adm. Czyli 400% taniej (!) niż średnia cena w Tarnowie!
Uzyskałam także informację że cena ta jest gwarantowana przez okres do 5 lat! A będzie co rok powiększana tylko o wskaźnik inflacji!
Idę o zakład że tak jak przypuszcza "Kulfon" zapewne praktycznie wszyscy najemcy to są firmy które się przenoszą z dotychczas wynajmowanych swoich Tarnowskich biur do tej super taniej lokalizacji !!!
Czyli dzieje się. Ale ...
CZY NA PEWNO O TAKI EFEKT CHODZIŁO?


Aghar
Prytan
Posty: 140
Rejestracja: 17-03-2014, 08:40
Lokalizacja: Tarnów

Re: SAG - Strefa Aktywności Gospodarczej w Tarnowie

Post autor: Aghar »

Jest tylko jedna rzecz - to ma być Inkubator Przedsiębiorczości. Niech sobie TKP sprawdzi w zapisach umowy o dofinansowanie, czy powierzchnie biur/hali można wynajmować/dzierżawić już istniejącym podmiotom. Żeby się przy kontroli końcowej nie okazało, że za złamanie umowy, Tarnów będzie musiał oddawać miliony jak przy łączniku.

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11695
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Re: SAG - Strefa Aktywności Gospodarczej w Tarnowie

Post autor: defekator »

Renata160
No to jeżeli tak jest to problemem w takim razie nie są niskie ceny - taka jest funkcja inkubatorów, które powinny oferować tanie powierzchnie pod wynajem i porównywanie cen w inkubatorze z cenami komercyjnymi jest bezsensu. Problemem jest to, że nie ma ograniczeń odnośnie wynajmu tylko dla nowych, początkujących firm.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM


renata160
Prytan
Posty: 175
Rejestracja: 28-05-2015, 14:54

Re: SAG - Strefa Aktywności Gospodarczej w Tarnowie

Post autor: renata160 »

defekator pisze:Problemem jest to, że nie ma ograniczeń odnośnie wynajmu tylko dla nowych, początkujących firm.
@defekator Zgadzam się z Tobą.
Właśnie ten brak ograniczeń (o którym słusznie piszesz) przy tej jednoczesnej super niskiej cenie powoduje że ten "Inkubator Przedsiębiorczości" działa anty-rynkowo! Zamiast wspierać nową przedsiębiorczość, dereguluje lokalny sektor najmu. Jak zwykle u nas ktoś nie pomyślał do końca. Znowu liczy się tylko chwilowy propagandowy efekt. Mam nadzieję, że jest to "tylko" kolejny pokaz arogancji władz Miasta oraz przede wszystkim głupoty zarządu Klastra, czyli taki kolejny "błąd", a nie np. celowe działanie dla "zaprzyjaźnionych" firm. To się okaże. Niebawem się dowiemy co to są za firmy które wynajęły powierzchnię. Ale jak to jest błąd, to jest to błąd poważny. A za taki błąd znowu być może zapłacimy wszyscy. Z naszych podatków. I ponownie będzie wtedy ew. robota dla prokuratury. Jak oczywiście potwierdzi się to co zauważył @Aghar :roll:

ODPOWIEDZ