Autostrada A4

Coś budują? Coś wyburzają? Masz jakieś własne pomysły (nawet futurystyczne)? Tutaj jest miejsce dla ciebie
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Autor tematu
ad2222
Rhetor
Posty: 7678
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

sylw3st3r, ale wg tej tabeli z SSC otwarcie odcinka Brzesko-Wierzchosławice ma być 5.01.2013, kilka dni po otwarciu Szarów-Brzesko... więc o co im chodzi?
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński


sylw3st3r
Archont
Posty: 718
Rejestracja: 04-11-2009, 00:49
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: sylw3st3r »

ad2222 źle doczytałem, rzekomo z Tarnowa do Krakowa mamy jeszcze w tym roku dojechać autostradą :), a ten tymczasowy zjazd ma być tam do 2014r. bo docelowy ma się znajdować w innym miejscu, więc w sumie to nas już to nie dotyczy skoro my i tak do celu dojedziemy do samego Krakowa bez potrzeby zjazdu w Brzesku :).
Hmmm a wiadomo od kiedy mają pojawić się bramki na Szarowie lub w innych miejscach bliżej nas ??

Awatar użytkownika

Dawid D
Prytan
Posty: 226
Rejestracja: 21-04-2010, 20:04
Lokalizacja: Tarnów Pd

Post autor: Dawid D »

sylw3st3r, prędko bramek nie postawią, ale już dzisiaj (jak drukarka odpali), idę złożyć pismo do UMT w spr. bezpłatnego przejazdu dla pojazdów jadących odc. Tarnów Zachód - Tarnów Północ - w ramach odciążenia dotychczasowej "północnej obwodnicy Tarnowa" poprzez skierowanie ruchu pojazdów na A4, pojazdów jadących z północy na południe i odwrotnie - DK 73 i DW 975).
Chyba jedynym rozwiązaniem w naszym przypadku, gdzie wszędzie będą ustawione bramki, byłoby zastosowanie sposobu przejazdu w Gliwicach - w schemacie: wydruk, bramka i zwrot wydruku - jedziemy dalej nie płacąc.
Jeśli miasto dogadałoby się z GDDKiA, to byłoby bardzo dobrze.


sylw3st3r
Archont
Posty: 718
Rejestracja: 04-11-2009, 00:49
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: sylw3st3r »

Dawid D, jak będziesz potrzebował podpisy w tej sprawie to pisz do mnie będę pierwszy który to klepnie :) zwłaszcza że odcinek od Krzyża do Wierzchosławic będzie bardzo często uczęszczanym przeze mnie :)

Awatar użytkownika

Dawid D
Prytan
Posty: 226
Rejestracja: 21-04-2010, 20:04
Lokalizacja: Tarnów Pd

Post autor: Dawid D »

Pisemko dostarczyłem 15 min temu ;) Na pewno poinformuję o odpowiedzi.


imiol
Prytan
Posty: 142
Rejestracja: 18-09-2009, 09:17
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: imiol »

W Rzeszowie otwarli odcinek autostrady, z tego co widać na zdjęciach na tablicach kierunkowych widnieje Kraków.
imi

Awatar użytkownika

TomekMKM
Rhetor
Posty: 2340
Rejestracja: 18-11-2010, 00:24
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: TomekMKM »

Widnieje, póki co jest jednak z wiadomych względów przekreślony ... ;)


hurricane
Rhetor
Posty: 2791
Rejestracja: 28-09-2009, 10:58

Post autor: hurricane »

imiol pisze:W Rzeszowie otwarli odcinek autostrady, z tego co widać na zdjęciach na tablicach kierunkowych widnieje Kraków.
A co miało widnieć? Tarnów?
Litości.
Zapraszam na Internetową Stację Meteo Tarnowiec - meteo.tarnowiec.prv.pl

Awatar użytkownika

karamba
Archont
Posty: 680
Rejestracja: 13-11-2009, 19:49
Lokalizacja: os. Zielone
Kontakt:

Post autor: karamba »

Mapy google zaczynają autostradę nanosić :)
http://goo.gl/maps/PG76W


Cubaza
Rhetor
Posty: 3820
Rejestracja: 06-10-2009, 19:27

Post autor: Cubaza »

karamba pisze:Mapy google zaczynają autostradę nanosić :)
http://goo.gl/maps/PG76W
Nie mapy google tylko użytkownicy, którym się nudzi ;/ Od momentu kiedy google wprowadziło edytowanie map przez użytkowników mamy fajne kwiatki na mapach powiem szczerze :P Już wolałem mieć nieaktualne mapy, ale porządnie w miarę zrobione :P


aKid
Obywatel
Posty: 44
Rejestracja: 24-07-2012, 16:17
Lokalizacja: Zabłocie

Post autor: aKid »

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad planuje, że blisko 57-kilometrowy fragment autostrady A4 pomiędzy Szarowem a Tarnowem w woj. małopolskim zostanie dopuszczony do ruchu przed końcem tego roku.

Zarządca dróg dąży do tego, żeby trasa była dostępna dla kierowców od razu w całości. Co prawda, środkowa część trasy, od Brzeska do Wierzchosławic, wciąż będzie w budowie. - Ruch miałby się tam odbywać w obie strony po jednej jezdni - poinformował dyrektor krakowskiego oddziału GDDKiA Jacek Gryga.

Zdaniem przedstawicieli GDDKiA rozwiązanie takie pozwoliłoby uniknąć problematycznego "przekładania" ruchu z autostrady A4 na drogę krajową nr 4 w okolicach Brzeska i Wierzchosławic.

Najbardziej zaawansowana jest budowa pierwszego i trzeciego odcinka A4: Szarów-Brzesko (23,1 km) oraz Wierzchosławice-Krzyż k. Tarnowa (13 km).Prace na pierwszym odcinku prowadzi polsko-słowacko-czeskie konsorcjum firm Polimex-Mostostal SA, Doprastav AS oraz Metrostav AS. Wykonawcą trzeciego odcinka autostrady jest hiszpańska firma Dragados.
Najtrudniejsza sytuacja jest na drugim, blisko 21-kilometrowym odcinku między Brzeskiem i Wierzchosławicami, gdzie na początku zeszłego roku rozwiązano umowę z dotychczasowym wykonawcą: polsko-macedońskim konsorcjum firm NDI oraz SB Granit. W październiku ub.r. prace rozpoczął tam nowy wykonawca: konsorcjum firm Heilit + Woerner Budowlana, Strabag, Poldim, Przedsiębiorstwo Inżynieryjne IMB-Podbeskidzie.

W czerwcu tego roku wobec jednego z uczestników konsorcjum - Poldim SA została ogłoszona upadłość likwidacyjna.

Budowa autostrady A4 pomiędzy Szarowem i Tarnowem w Małopolsce trwa od początku 2010 roku. Inwestycja miała być gotowa na Euro 2012, ale plany te pokrzyżowały powodzie oraz perturbacje z wykonawcami.

Inwestycja jest dofinansowana w znacznej części z unijnego Funduszu Spójności. Jej koszt wynosi w sumie blisko 2 mld zł. Autostrada powstaje jako dwujezdniowa droga klasy A. Każda z dwóch jezdni autostrady ma dwa pasy ruchu o szerokości 3,75 m każdy, pas awaryjny (3 m) oraz pobocze gruntowe (1,25 m). Ponadto przewidziano rezerwę terenu dla dodatkowego trzeciego pasa ruchu po zewnętrznej stronie każdej jezdni.

Na trasie autostrady przewidziano cztery węzły autostradowe: Bochnia, Brzesko, Wierzchosławice, Krzyż, a także sześć Miejsc Obsługi Podróżnych. Autostrada z Szarowa do Tarnowa będzie częścią biegnącej z Europy zachodniej na Ukrainę autostrady A4, leżącej w Trzecim Transeuropejskim Korytarzu Transportowym. Przecina on Polskę od zachodniej granicy w Zgorzelcu do wschodniej granicy w Korczowej. Łączna długość trasy wyniesie ok. 670 km. Do tej pory na terenie Polski autostradę A4 wybudowano od polsko-niemieckiej granicy w Zgorzelcu przez m.in. Wrocław, Opole, Katowice, Kraków do Szarowa.
http://www.gazetakrakowska.pl/artykul/660157,gddkia-ma-pomysl-jak-uruchomic-a4-miedzy-szarowem-a-tarnowem,id,t.html

Nie wiem jak wam, ale mi podoba się pomysł dopuszczenia jednej jezdni na odcinku Brzesko - Wierzchosławice. Przynajmniej nie będziemy się tukli niewyremontowaną ulicą Leśną w Brzesku...

Awatar użytkownika

ozi26
Thesmothetai
Posty: 1182
Rejestracja: 04-07-2010, 14:29
Lokalizacja: TARNOW-ŁÓDŹ

Post autor: ozi26 »

Cały tydzień jeździłem objazdem od Bochni do Brzeska przez Rzezawe - Jodłówkę i powiem że ten tymczasowy w Brzesku całkiem fajnie jest zrobiony i z tego co na CB się dowiedziałem on będzie czynny tylko dla sam. osobowych.
Rano do Borzęcina udawałem się przez Bielcze i tam nie ma jeszcze wiaduktu więc jeździ się przez A4 i na tym odcinku co tam widać to robione są już ekrany i została jeszcze chyba tylko jedna warstwa masy do położenia.
https://www.youtube.com/watch?v=3WMcBC4 ... e=youtu.be" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika

Autor tematu
ad2222
Rhetor
Posty: 7678
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

A nie wiecie może, czy te drogi techniczne wzdłuż autostrad będą czynne dla normalnego ruchu? Bo to też fajna alternatywa obwodnicy północnej... Drogi obok obwodnicy południowej są normalnie 'w ruchu', więc może te też?
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński


hurricane
Rhetor
Posty: 2791
Rejestracja: 28-09-2009, 10:58

Post autor: hurricane »

No to od listopada rozpoczniemy tarnowski armageddon...

Dawid D jest w błędzie, że sytuacja będzie o niebo lepsza niż w Szarowie (gdzie ostatnio poprawiono akomodację świateł), bo początkowo będzie tragicznie gorsza (zwłaszcza, że przejazd DW975 w kierunku Wojnicza z węzła Tarnów-Zachód będzie jeszcze długo utrudniony przez modernizację linii kolejowej, a wjazd do Tarnowa przez Ostrów będzie ograniczony do 3,5 t.

Rondel Zesłańców Sybiru i kompletnie nie dające się zsynchronizować światła na JPII będą bardziej sławne niż Łapczyca :mrgreen:
Zapraszam na Internetową Stację Meteo Tarnowiec - meteo.tarnowiec.prv.pl

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11691
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Post autor: defekator »

ad2222 pisze:A nie wiecie może, czy te drogi techniczne wzdłuż autostrad będą czynne dla normalnego ruchu? Bo to też fajna alternatywa obwodnicy północnej... Drogi obok obwodnicy południowej są normalnie 'w ruchu', więc może te też?

Wiem tyle, że część drogi technicznej wzdłuż autostrady przy wiadukcie przy Nowodąbrowskiej ma być również drogą dojazdową dla właścicieli działek położonych za autostradą i wiaduktem od strony zachodnio południowej.
Nie wydaje mi się jednak aby udostępnili te drogi do normalnego ruchu. Chociażby dlatego, że obwodnica jest darmowa a autostrady będą płatne.

ODPOWIEDZ