Remonty ulic w Tarnowie

Coś budują? Coś wyburzają? Masz jakieś własne pomysły (nawet futurystyczne)? Tutaj jest miejsce dla ciebie

hurricane
Rhetor
Posty: 2791
Rejestracja: 28-09-2009, 10:58

Post autor: hurricane »

pankowal pisze:
Czuwa nad nami Opatrzność.
Nie dopuściła do wybudowania za ciężkie pieniądze ronda wg. projektu "MASAKRA" .
Opatrzność nie dopuściła do zablokowania tego skrzyżowania.
Jak to dobrze że rządzą nami specjaliści ale i że czuwa nad Tarnowem wyższa władza nadzorcza - Opatrzność.
O dzięki ci Panie.
Ciekawe kto dostał laurki za ten śmiały, bezkonkurencyjny, taki tani projekt przebudowy ronda na badziewie blokujące ruch i pogarszające bezpieczeństwo ruchu.
Szaleju się pankowal najadł? Rondo wg owego projektu po kosmetycznych poprawkach jest najlepszym, co mogłoby to miejsce spotkać... A to, że kierowcom trudno się nauczyć jeździć nawet po obecnym tymczasowym to już inna inszość...

Projekt ma same zalety - powiększa przepustowość, dokonuje selekcji ruchu przed wjazdem na rondo, przejrzystość zachowań na rondzie powinna ułatwić kierowcom ruch... A to, że się niektórzy boją dobrych wynalazków - to inna sprawa. Rondo turbinowe to rodzaj ronda zaprojektowane w taki sposób, że potoki ruchu pasa wewnętrznego i zewnętrznego nie przecinają się, ponieważ pojazdy są w naturalny sposób kierowane na odpowiednie wyloty z ronda. Zmniejsza to znacząco ryzyko kolizji. Ustąpienie pierwszeństwa następuje tylko przy wjeździe na rondo. W żadnym punkcie na rondzie lub przy zjeździe z niego nie występują punkty kolizyjne, w przeciwieństwie do ronda zwykłego.

Zaprojektowane rozwiązanie podniesie przepustowość tego skrzyżowania nawet o 1/3 w stosunku do stanu obecnego (ciasne rondo tymczasowe).

Więc generalnie nie wiem o co chodzi? Bo to rozwiązanie jest i bezpieczniejsze i efektywniejsze, coraz częściej ronda zwykłe, które się zatykają są przebudowywane na ronda turbinowe.

A tak przy okazji, to nie opatrzność - tylko pustka w miejskiej kasie. A takie ronda powinny powstać zamiast wszystkich newralgicznych w Tarnowie jak to pod Świtem, czy to w Mościcach przy placu manewrowym.
Zapraszam na Internetową Stację Meteo Tarnowiec - meteo.tarnowiec.prv.pl

Awatar użytkownika

sybirak
Prytan
Posty: 270
Rejestracja: 17-02-2010, 16:51

Post autor: sybirak »

hurricane pisze: A takie ronda powinny powstać zamiast wszystkich newralgicznych w Tarnowie jak to pod Świtem, czy to w Mościcach przy placu manewrowym.
Pod Świtem jest olbrzymi ruch pieszych. Jakiekolwiek rondo zakorkuje to skrzyżowanie. Chyba, że ze światłami.

Online

Cubaza
Rhetor
Posty: 3825
Rejestracja: 06-10-2009, 19:27

Post autor: Cubaza »

hurricane, nie warto się z nim wdawać w polemikę, wierz mi. 5 stron kilka osób tłukło mu, że zastosowanie liczników na skrzyżowaniach nie wydłuża cyklu świateł, ale on dalej tego nie rozumiał i są to wynalazki szatana. Tak samo jak rondo turbinowe. Najlepsze rozwiązanie w tym miejscu, ale on tego niestety chyba nigdy nie zrozumie.


pankowal
Archont
Posty: 713
Rejestracja: 19-08-2010, 08:48

Post autor: pankowal »

O, kilku wybitnych specjalistów tłukło mi do głowy że zastosowanie liczników nie wydłuża czasu cyklu sygnalizacji.
No to niech ci specjaliści powiedzą dlaczego ja twierdze że wydłuża cykl sygnalizacji.
Prosty test, na rozumienie - przez specjalistów - tekstu.
Dlaczego twierdzę że wydłuża cykl - co mną kieruje ??
Na podstawie moich wypowiedzi.
No dawaj specjalisto.
Jak się uporasz z zagadnieniem to poszukaj dlaczego zaprojektowane badziewie ( nowa koncepcja ronda) jest gorsze od tego super rozwiązania które funkcjonuje - rondo spiralne.
Człowieku choćbyś pękł to lepszego JEDNOPOZIOMOWEGO rozwiązania na BRD i płynność ruchu, przepustowość na tym skrzyżowaniu nie znajdziesz.

Online

Cubaza
Rhetor
Posty: 3825
Rejestracja: 06-10-2009, 19:27

Post autor: Cubaza »

pankowal pisze:O kilku wybitnych specjalistów tłukło mi do głowy że zastosowanie liczników nie wydłuża czasu cyklu sygnalizacji.
No to niech ci specjaliści powiedzą dlaczego ja twierdze że wydłuża cykl sygnalizacji.
Prosty test, na rozumienie - przez specjalistów - tekstu.
Dlaczego twierdzę że wydłuża cykl - co mną kieruje ??
Na podstawie moich wypowiedzi.
No dawaj specjalisto.
Hahahah, 10 razy czytam to co napisałeś i dalej czytam.
To już nie pamiętasz co mówiłeś? Mówiłeś, że przy zastosowaniu liczników będziemy musieli wydłużyć cykl zielonego światła o kolejne 3 sekundy bo ludzie się pozabijają. Nie wiem czy widziałeś w czasie pracy taki licznik i wiesz jak on działa. Ale nic nie wydłuża cyklu. Sekunda trwa dalej tyle samo, nigdzie nie pojawia się dodatkowa sekunda. Licznik się wyłącza na 3 sekundy przed pojawieniem się żółtego światła. Czyli teoretycznie masz nawet 6 sekund a nie 3 na zatrzymanie. Więc specjalisto? Dlaczego zastosowanie liczników wydłuża cykl?
pankowal pisze:Jak się uporasz z zagadnieniem to poszukaj dlaczego zaprojektowane badziewie ( nowa koncepcja ronda) jest gorsze od tego super rozwiązania które funkcjonuje - rondo spiralne.
Człowieku choćbyś pękł to lepszego JEDNOPOZIOMOWEGO rozwiązania na BRD i płynność ruchu, przepustowość na tym skrzyżowaniu nie znajdziesz.
Ty mówisz, że to jest złe rozwiązanie to dlaczego ja mam sobie szukać potwierdzenia Twoich słów? To TY mi powinieneś dać argumenty dlaczego. A ja jeszcze nie otrzymałem takiego argumentu od Ciebie.

Awatar użytkownika

Versacz
Archont
Posty: 641
Rejestracja: 31-08-2009, 12:55

Post autor: Versacz »

Ludzie nie karmcie trolla, bo będzie się jeszcze bardziej nakręcał. No chyba, że jest taka osoba której się nie przegada, tez mam takiego znajomego co do dzisiaj kłóci się i nie rozumie zasady zamka błyskawicznego na zwężeniach drogi.

Online

Cubaza
Rhetor
Posty: 3825
Rejestracja: 06-10-2009, 19:27

Post autor: Cubaza »

Versacz pisze:No chyba, że jest taka osoba której się nie przegada, tez mam takiego znajomego co do dzisiaj kłóci się i nie rozumie zasady zamka błyskawicznego na zwężeniach drogi.
Ja mam znajomego, który uważa, że światła mają większą przepustowość niż rondo i na każdym skrzyżowaniu powinny być światła.


suraiw
Thesmothetai
Posty: 1013
Rejestracja: 01-09-2009, 17:01
Lokalizacja: Tarnów-Mościce

Post autor: suraiw »

To współczuję takich znajomych z taka wiedzą o poruszaniu się po polskich drogach :( ;)
Bądź tak mało konkretny, jak to tylko możliwe, dzięki temu nikogo nie urazisz.


Keleos
Rhetor
Posty: 4114
Rejestracja: 24-10-2009, 13:57

Post autor: Keleos »

Na ul. Targowej niespodzianka - zagrodzony wjazd z powodu zapadnięcia się jezdni.

Mój model zaprezentuje głębię ; ) [tak, zdjęcie robione taboretem]
Załączniki
Photo0022.jpg
Photo0023.jpg


pankowal
Archont
Posty: 713
Rejestracja: 19-08-2010, 08:48

Post autor: pankowal »

Cubaza pisze:
pankowal pisze:O kilku wybitnych specjalistów tłukło mi do głowy że zastosowanie liczników nie wydłuża czasu cyklu sygnalizacji.
No to niech ci specjaliści powiedzą dlaczego ja twierdze że wydłuża cykl sygnalizacji.
Prosty test, na rozumienie - przez specjalistów - tekstu.
Dlaczego twierdzę że wydłuża cykl - co mną kieruje ??
Na podstawie moich wypowiedzi.
No dawaj specjalisto.
Hahahah, 10 razy czytam to co napisałeś i dalej czytam.
To już nie pamiętasz co mówiłeś? Mówiłeś, że przy zastosowaniu liczników będziemy musieli wydłużyć cykl zielonego światła o kolejne 3 sekundy bo ludzie się pozabijają. Nie wiem czy widziałeś w czasie pracy taki licznik i wiesz jak on działa. Ale nic nie wydłuża cyklu. Sekunda trwa dalej tyle samo, nigdzie nie pojawia się dodatkowa sekunda. Licznik się wyłącza na 3 sekundy przed pojawieniem się żółtego światła. Czyli teoretycznie masz nawet 6 sekund a nie 3 na zatrzymanie. Więc specjalisto? Dlaczego zastosowanie liczników wydłuża cykl?
pankowal pisze:Jak się uporasz z zagadnieniem to poszukaj dlaczego zaprojektowane badziewie ( nowa koncepcja ronda) jest gorsze od tego super rozwiązania które funkcjonuje - rondo spiralne.
Człowieku choćbyś pękł to lepszego JEDNOPOZIOMOWEGO rozwiązania na BRD i płynność ruchu, przepustowość na tym skrzyżowaniu nie znajdziesz.
Ty mówisz, że to jest złe rozwiązanie to dlaczego ja mam sobie szukać potwierdzenia Twoich słów? To TY mi powinieneś dać argumenty dlaczego. A ja jeszcze nie otrzymałem takiego argumentu od Ciebie.
Widocznie 10 razy to dla Ciebie za mało, czytaj 500 razy.
Człeku programista musi wydłużyć cykl o ok 3s dla każdej fazy sygnalizacji co wynika z zasad projektowania.
Ta różnica wynika z wzorów na dojazd do punktu kolizji z startu zatrzymanego i wjazdu z "rozbiegu", kapujesz.
Nie sam licznik wydłuża a człek musi wydłużyć, bo masakra.

Odnośnie ronda.
A po co masz szukać jak Ty nic nie widzisz.
Daremny trud.
Przecież napisałem jak BYK że geniusz projektant wprowadził nowe dodatkowe punkty kolizyjne ...., że oznakowanie poziome jest o kant .....
Nie szukaj, idź pierw do okulisty, bo prosto nosa nie widzisz..

Online

Cubaza
Rhetor
Posty: 3825
Rejestracja: 06-10-2009, 19:27

Post autor: Cubaza »

pankowal pisze:Widocznie 10 razy to dla Ciebie za mało, czytaj 500 razy.
Człeku programista musi wydłużyć cykl o ok 3s dla każdej fazy sygnalizacji co wynika z zasad projektowania.
Ta różnica wynika z wzorów na dojazd do punktu kolizji z startu zatrzymanego i wjazdu z "rozbiegu", kapujesz.
Nie sam licznik wydłuża a człek musi wydłużyć, bo masakra.
Nie nie rozumiem. Teraz się nie da wjechać z rozbiegu ? Teraz też można jechać i wjechać na skrzyżowanie z prędkością 50km/h bo akurat podjeżdżając będzie się włączało zielone. A teraz jest to bardziej niebezpieczne bo pojawia się żółte z zaskoczenia, a tak to będzie wiedział, że za dwie sekundy będzie miał żółte to nie będę się spieszyć przecież. Więc po kiego te dodatkowe sekundy.
P.S. Jak już to człowieku a nie człeku.
pankowal pisze:Odnośnie ronda.
A po co masz szukać jak Ty nic nie widzisz.
Daremny trud.
Przecież napisałem jak BYK że geniusz projektant wprowadził nowe dodatkowe punkty kolizyjne ...., że oznakowanie poziome jest o kant .....
Nie szukaj, idź pierw do okulisty, bo prosto nosa nie widzisz..
A na rondzie jednopasmowym masz same punkty kolizyjne. I jakoś po rondach ludzie jeżdżą i kurcze nawet szybciej przejeżdżają przez rondo niż przez światła. A co gorsza rond turbinowych jest coraz więcej. Normalnie idioci je budują. Ciekawe po co ?
P.S. Odpuść sobie gadki o pójściu do okulisty, o tym, że dalej niż swój nos nie widzę. Nie życzę sobie takich prywatnych wycieczek.


pankowal
Archont
Posty: 713
Rejestracja: 19-08-2010, 08:48

Post autor: pankowal »

Może się nie wysilaj.
Nie rozumiesz że wydłużenie cyklu wynika z zasad projektowania, nic dziwnego, bo pojęcia o tych zasadach nie masz, za to masz dużo do powiedzenia.
Tobie się widzi że jest tak, ale to twoje widzenie ma się nijak do rzeczywistości.
Podstawowym projektowym założeniem sygnału żółtego jest jego działanie z zaskoczenia - dlatego, trwa tylko 1 sek. Ty zaś opowiadasz ........ dyrdymały.

Dyskutant, nie przeskakuj z ronda dwupasmowego na jednopasmowe, bo nie o takim mówimy.
Wypowiedz się na temat ilości punktów kolizyjnych - porównaj to co jest z badziewiem zaprojektowanym.
Wypowiedz się o oznakowaniu poziomym ??
Oczywiście jak potrafisz zagadnienie ogarnąć.
Jak nie to milcz i słuchaj .....

Online

Cubaza
Rhetor
Posty: 3825
Rejestracja: 06-10-2009, 19:27

Post autor: Cubaza »

pankowal pisze:Jak nie to milcz i słuchaj .....
Może Ty to powinieneś zrobić ?
pankowal pisze:Nie rozumiesz że wydłużenie cyklu wynika z zasad projektowania, nic dziwnego, bo pojęcia o tych zasadach nie masz, za to masz dużo do powiedzenia.
Pokaż te zasady projektowania. Pisma czy coś. Douczę się i w ogóle i może wtedy dorównam Twojej wiedzy. Chociaż nie, nie dorównam to Ty wiesz najlepiej. W wielu miastach się sprawdza, nikt nie płacze i to usprawnia ruch, ale to debile robią przecież i oni muszą się mylić...
pankowal pisze:Podstawowym projektowym założeniem sygnału żółtego jest jego działanie z zaskoczenia - dlatego, trwa tylko 1 sek. Ty zaś opowiadasz ........ dyrdymały.
Super. A dlaczego to musi być z zaskoczenia ? Nie może być normalnie ? We Wiedniu jeśli dobrze pamiętam to zamiast liczników przed włączeniem żółtego, zielone miga 3 razy. Czyli nie musi to być elementem zaskoczenia. Licznik wyłączy efekt zaskoczenia i zastanowienie czy zdążę czy nie zdążę przejechać bo będzie wiadomo tak, albo nie.
pankowal pisze:Dyskutant,
Już Cię prosiłem o zwracanie się do mnie normalnie. Tam po lewej masz mój nick. Jak na niego klikniesz to Ci się przekopiuje do wiadomości i nawet go nie będziesz musiał przepisywać.
pankowal pisze:nie przeskakuj z ronda dwupasmowego na jednopasmowe, bo nie o takim mówimy.
A czym się różnią zasady ruchu na rondzie jednopasmowym, dwupasmowym, dziesięciopasmowym ? Inne przepisy obowiązują?
pankowal pisze:Wypowiedz się o oznakowaniu poziomym ??
Ale co mam się wypowiadać? Patrząc na to rondo wiem jak mam jechać i nie widzę w tym nic trudnego. Nie wiem może jestem jakiś bardziej rozgarnięty. Mam lepszy wzrok, wyobraźnię przestrzenną. Nie wiem. Widzę pas do jazdy na wprost i po liniach mogę się przejechać na wprost i wiem gdzie jadę. Tak samo z jazdą w lewo i w prawo z każdego punktu.

Awatar użytkownika

Phoenix
Prytan
Posty: 218
Rejestracja: 10-11-2009, 16:40

Post autor: Phoenix »

http://edroga.pl/prawo/zdaniem-drogowco ... onferencji

"Efektem poszukiwania nowych, bezpiecznych form rond o przepustowości większej niż ronda 1-pasowe, są ronda turbinowe i ronda spiralne, a także ronda 2-pasowe z oznakowywaniem w formie „wiatraka”."
(...) Szukam stylu zmieszany z tłumem, robiąc to co wydaje mi się że robić umiem (...)


pankowal
Archont
Posty: 713
Rejestracja: 19-08-2010, 08:48

Post autor: pankowal »

Cubaza
To o konkretach nie będziesz rozmawiał.
Wolisz ogólne mowy.
Konkret, to projekt nowego ronda na Słonecznej.
O co pytałem to chyba zrozumiałeś.

Zgodnie z twoją ogólną mową, to gdyby to badziewie rondo wybudowano to z automatu byłoby super, bo przecież nie budowali je debile.

Trochę Ci pomogę, jeśli idzie o oznakowanie poziome to na takim rondzie linie prowadzące maluje się na wyprowadzeniach pasów z ronda.
Tutaj projektant namalował je na wjazdach - człek nie wie co czyni.
Drobny szczegół który powinieneś dostrzec to na dolocie od ul Mickiewicza linia przerywana zamiast podwójnej ciągłej.

ODPOWIEDZ