Remonty ulic w Tarnowie

Coś budują? Coś wyburzają? Masz jakieś własne pomysły (nawet futurystyczne)? Tutaj jest miejsce dla ciebie
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

TomekMKM
Rhetor
Posty: 2340
Rejestracja: 18-11-2010, 00:24
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: TomekMKM »

dafi33 pisze:
TomekMKM pisze:Dokładnie, jak jechałem kiedyś, to Słoneczną malowali koło Północy...
Bo to chyba nie maluje TZDM tylko firma prywatna i da się malować bezkolizyjnie :P ?
Tak. Malowała jedna z firm, jednak nazwy nie podam, bo po co robić zbędną reklamę :D


karagen
Obywatel
Posty: 78
Rejestracja: 14-04-2010, 10:55

Post autor: karagen »

Przypnę się tu z moim pytaniem...
Jakie są plany co do tego pola za dużym parkingiem na Westerplatte, koło 15-tki- wiecie może?
Jakiś sprzęcik trawę przez dwa dni rozjeżdżał, nie znam się...
Będą tu kolejne bloki???
Bo mi widoczki zasłonią :evil:


dp
Obywatel
Posty: 10
Rejestracja: 04-01-2011, 10:09

Post autor: dp »

Witam, ma ktoś może informacje co z zapowiadanym remontem ul. Spokojnej. Miał się rozpocząć na wiosnę ( wiem zostało jeszcze ponad 3tygodnie wiosny ;) ) Jeżdże tam codziennie i żadnych nawet przygotowań do remontu nie widać a droga coraz gorsza.


MTar
Proedroj
Posty: 416
Rejestracja: 25-02-2010, 22:36

Post autor: MTar »

Kolego nie przejmuj się to jest TZDM tu najpierw się mówi co się zrobi a potem dopiero zastanawia się jak i kiedy. Z tego co wiem to jest dopiero przetarg na ocenę stanu technicznego budynku przy ul Spokojnej i wpływ rozbudowy tej ulicy na jego konstrukcje. Na tą ekspertyzę wykonawca ma czas do 30 czerwca oczywiście jeśli ktoś się zgłosi bo jeszcze go nie rozstrzygnęli. A o przetargu na przebudowę to nawet jeszcze ptaszki nie ćwierkały i pewnie jakiś czas nie będą. Nie wspomnę o tym że na rondo u zbiegu Błonie i Jana Pawła też nie ma jeszcze przetargu.


petr
Prytan
Posty: 245
Rejestracja: 18-09-2009, 09:06
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: petr »

karagen pisze:Przypnę się tu z moim pytaniem...
Jakie są plany co do tego pola za dużym parkingiem na Westerplatte, koło 15-tki- wiecie może?
Kupił ten teren deweloper i będą bloki. A taki fajny lasek był. Na balkonie siedziałem jak w lesie :). A teraz kicha odsłonili betonową pustynię.
pozdrawiam
petr


hurricane
Rhetor
Posty: 2791
Rejestracja: 28-09-2009, 10:58

Post autor: hurricane »

MTar pisze: A o przetargu na przebudowę to nawet jeszcze ptaszki nie ćwierkały i pewnie jakiś czas nie będą. Nie wspomnę o tym że na rondo u zbiegu Błonie i Jana Pawła też nie ma jeszcze przetargu.
A potem znów będzie radość jaśnie panującego za rok przy absolutorium - że o to zaoszczędziliśmy miliony! Podejrzewam, że jak przetarg nie ruszy do końca sierpnia na to rondo, to fakturować je będą pewnie dopiero w 2012 roku...


Lechu
Archont
Posty: 623
Rejestracja: 15-06-2010, 13:42

Post autor: Lechu »

Ravir pisze:Przedewszystkim studzienki NIE powinny być tak lokowane.
Podczas każdego remontu powinno się PRZESUNĄĆ studzienkię na środek lub brzeg drogi.
Samochody nie wjeżdżały by i studzienka by się nie zapadała, dodatkowo kierowcy płynniej by jeździli - bo zawsze są róznice w wysokości.
Przy zmianie nakładki nie da się tych kratek przesunąć obojętnie gdzie.
Ostatnio zmieniony 29-05-2011, 21:49 przez Lechu, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6890
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Post autor: LordRuthwen »

Lechu, dlatego prace nie powinny być nazywane remont drogi tylko remont nawierzchni :P


Lechu
Archont
Posty: 623
Rejestracja: 15-06-2010, 13:42

Post autor: Lechu »

Dokładnie, remontów drogi to się w Tarnowie praktycznie nie robi :)


farciarzgilmore
Archont
Posty: 750
Rejestracja: 17-12-2009, 12:41
Lokalizacja: Polska

Post autor: farciarzgilmore »

karager będziesz niepocieszony. Mają "dojechać" blokami aż do Grosara. Kiedyś miałem okazję pooglądać sobie to wszystko z góry wieżowca i osobiście nie wyobrażam sobie tam takiej ilości bloków. Z drugiej strony pobliskie galerie i supermarkety zacierają ręce.

Wracając do tematu dróg. Po co na Narutowicza na nowej nawierzchni w około kanałów porobili takie "ładne" kółeczka z kostki ? Codziennie tamtędy jadę i nie wiem czy mam się śmiać czy być dumnym z kreatywności naszych drogowców?!


Ravir
Rhetor
Posty: 1788
Rejestracja: 04-09-2009, 10:40
Lokalizacja: Mościce

Post autor: Ravir »

Maja chronić przed zapadaniem się studzienek. :mrgreen: Tyle teoria - jak będzie zobaczymy za parę miesięcy. :mrgreen:
9000 ml A Rh-


Marcin Zaród
Rhetor
Posty: 1966
Rejestracja: 09-09-2009, 18:28

Post autor: Marcin Zaród »

A propos studzienek. Jechałem wczoraj rowerem po odcinku przedłużenia JPII od planowanego ronda do drugiego ronda na wysokości Matki Teresy z Kalkuty w Krzyżu... Można by pomyśleć, że przy drodze robionej od podstaw kratki do wody podeszczowej trzeba by zaprojektować w krawężniku, bo w Polsce nikt nie potrafi wykonywać niezapadających się studzienek w ciągu drogi... Otóż nie, studzienki są w ciągu drogi, co prawda ulokowane przy krawężniku, ale auta i tak będą najeżdżać, co będzie powodować zapadanie. I tym sposobem firmy poprawiające będą miały kolejną pracę na następne naście/dziesiąt lat... A tak by zrobili raz w krawężniku a dobrze i byłby spokój na dłuuugie lata...

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6890
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Post autor: LordRuthwen »

A czy to aby nie kwalifikuje się do działania na szkodę miasta?

Awatar użytkownika

pb
Rhetor
Posty: 2004
Rejestracja: 06-10-2010, 13:47
Lokalizacja: Krzyż

Post autor: pb »

Marcin Zaród pisze:Polsce nikt nie potrafi wykonywać niezapadających się studzienek w ciągu drogi...
Potrafi gdy chce. Na Krzyskiej jest mnóstwo studzienek, które sie nie zapadają. Po prostu zrobiono to porządnie.

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6890
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Post autor: LordRuthwen »

Piotrek, owszem, ale budując nową drogę jaki problem stanowiło wywalenie całej infrastruktury podziemnej poza drogę? Kto im bronił robić wejścia do studzienek w pasie zieleni?

ODPOWIEDZ