Remont drogi 977 Tarnów-Konieczna

Coś budują? Coś wyburzają? Masz jakieś własne pomysły (nawet futurystyczne)? Tutaj jest miejsce dla ciebie

Autor tematu
e12
Prytan
Posty: 139
Rejestracja: 15-01-2010, 12:01
Lokalizacja: Centrum

Remont drogi 977 Tarnów-Konieczna

Post autor: e12 »

W końcu, bo tutaj naprawdę jest niebezpiecznie:
http://www.gazetakrakowska.pl/aktualnos ... l?cookie=1


Ciekaw jestem tylko jak będzie z jakością tego remontu... :roll:


Ravir
Rhetor
Posty: 1788
Rejestracja: 04-09-2009, 10:40
Lokalizacja: Mościce

Post autor: Ravir »

Ja tą droga jeżdżę do Nowego Sącza - i uważam, że to co zrobiono, zrobiono porządnie. Odcinki, które wyremontowano 2 lata temu się doskonale trzymają - co jest ewenementem :mrgreen:
Odcinek od Tuchowa do Grybowa jest w doskonałym stanie - ja przed Grybowem odbijam w prawo w Wilczyskach - i aż do Nowego Sącza mamy gładziutki asfalt.
Jak zrobią poszerzenia to będzie rewelacja - już teraz do Sącza jedzie się 1000x lepiej niż przez Wojnicz / Brzesko - bardzo mały ruch, samochodów ciężarowych prawie nie ma.
Obawiam się, że jak rozbudują i poszerzą to ciężarówki i sporo ruchu osobowego z Wojnicza i Brzeska pojedzie tą drogą
Większość moich znajomych uważa, że ta droga jest beznadziejna i wolą jechać innymi :mrgreen: tymczasem jest to bardzo fajna droga.

Aby nie było co trzy tygodnie jestem w Nowym Sączu - z którego wyjeżdżam w okolicach 15:00 czyli w szczycie.
9000 ml A Rh-


hurricane
Rhetor
Posty: 2791
Rejestracja: 28-09-2009, 10:58

Post autor: hurricane »

Ravir pisze:i uważam, że to co zrobiono, zrobiono porządnie. Odcinki, które wyremontowano 2 lata temu się doskonale trzymają
Jak również są odcinki, które się słabo trzymają, jest ich dotąd niewiele, ale jednak (tam gdzie jest słabsza podbudowa, bo podbudowy nie wymieniano na wszystkich objętych modernizacją odcinkach), wiem bo jeżdżę często.

Zwiększenie ruchu na tej drodze nastąpi, jednak nie jest wykluczone, że pojawią się ograniczenia tonażu na jej odcinkach.

Niestety Miasto Tarnów powinno zadbać o poprawę stanu tej drogi w swoich granicach, zwłaszcza ul. Tuchowskiej oraz poprawić płynność i bezpieczeństwo poprzez dobudowę lewoskrętów na węźle Tuchowska od strony Tuchowa.


Ravir
Rhetor
Posty: 1788
Rejestracja: 04-09-2009, 10:40
Lokalizacja: Mościce

Post autor: Ravir »

Tuchowska jest w remoncie - narazie za Tarnowcem, ale z planów wynika, że mają całą Tuchoską przebudowywać w ramach budowy "obejścia" przez "rampę kolejową" i budowy wiaduktu na al. Tarnowskich.

Co do budowy prawoskrętów na Tuchowskiej to o ile się nie mylę obwodnica jest już w gestii Województwa a nie Miasta.
9000 ml A Rh-


Lechu
Archont
Posty: 623
Rejestracja: 15-06-2010, 13:42

Post autor: Lechu »

Mieszkam przy tej dordze i w Nowodworzu zaczęli coś dłubac teraz musza lać asfalt, ale pogoda nie pozwala. Często jeżdżę do Ciężkowic i dalej i ta droga jest dobra, jak jeszcze ją poszerzą zrobią miejsca do wyprzedzania to będzie faktycznie super droga :)


hurricane
Rhetor
Posty: 2791
Rejestracja: 28-09-2009, 10:58

Post autor: hurricane »

Ravir pisze:Tuchowska jest w remoncie - narazie za Tarnowcem, ale z planów wynika, że mają całą Tuchoską przebudowywać w ramach budowy "obejścia" przez "rampę kolejową" i budowy wiaduktu na al. Tarnowskich.

Co do budowy prawoskrętów na Tuchowskiej to o ile się nie mylę obwodnica jest już w gestii Województwa a nie Miasta.
Ad. 1. Za Tarnowcem to jest Nowodworze, a nie ulica Tuchowska... Ulica Tuchowska kończy się póki co na granicy miasta i mam nadzieję, że tak na długo zostanie, patrząc choćby na jej stan w mieście a tuż za jego granicą w Tarnowcu.

Ad. 2. Masz gdzieś te plany? Lub namiary na nie? Bo ja widziałem gdzieś, że w ramach przebicia zakres modernizacji Tuchowskiej kończy się mniej więcej na wysokości skrzyżowania z ulicą Ostrogskich.

Ad. 3 Mówię o lewoskrętach od Tuchowa na wjazdy obwodnicy tak jak leci tranzyt omijący centrum miasta i to już jest w kompetencjach TZDMu (czytanie ze zrozumieniem się kłania), bo skręcający w lewo zaburzają płynność ruchu na Tuchowskiej, a przy dużym natężeniu ruchu czasem się czeka długo na skręt w lewo.

Ad. 4. Obwodnica na tym odcinku jest w gestii GDDKiA (na podstawie umowy z miastem) nie województwa.

Awatar użytkownika

TomekMKM
Rhetor
Posty: 2340
Rejestracja: 18-11-2010, 00:24
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: TomekMKM »

Z tym, żeby znowu nie pomalowali idiotycznych podwójnych ciągłych w miejscach gdzie widać wszystko niemal po horyzont i przerywanej gdzie widoku jest prawie brak :) ... A swoją drogą ciekawe gdzie dodatkowe pasy dobudują, bo na przykład w Porębie podjazd w kierunku Piotrkowic pewnie zostanie taki jak jest, bo tam by trzeba było już chyba domy wyburzać, natomiast pewnie taki pas będzie koło Kościoła... :)
Ostatnio zmieniony 16-12-2010, 22:24 przez TomekMKM, łącznie zmieniany 1 raz.


kedarg
Obywatel
Posty: 24
Rejestracja: 06-02-2010, 18:32

Post autor: kedarg »

W Porębie do 3 pasa będą wykorzystane częściowo podjazdy do domów, przynajmniej miały być w pierwotnych planach. Pobocze tam jest dość szerokie, więc może w końcu ją wyremontują.


artur
Obywatel
Posty: 54
Rejestracja: 24-06-2010, 00:19

Post autor: artur »

Patrząc ogólnie to drogą jedzie się fajnie, choć patrząc w perspektywie ostatnich 5- lat to ruch tam wzrósł pewnie dwukrotnie, jeżdże od Tarnowa naprzykład po 15 to jedzie auto za autem, a prędkość rzadko kiedy przekracza 50km/h a możliwości wyprzedzania bardzo małe...
Szkoda tylko że za remont odcinka w Nowodworzu zabrali się w listopadzie, bo teraz leży śnieg i robota stoi...a śnieg może leżeć i do kwietnia i pewnie robota też tak będzie czekać...


Autor tematu
e12
Prytan
Posty: 139
Rejestracja: 15-01-2010, 12:01
Lokalizacja: Centrum

Post autor: e12 »

coś zaczęło się dziać na trasie do Tuchowa :!: Zastanawia mnie tylko to czy w tym samym czasie będzie naprawiony odcinek drogi w Piotrkowicach, gdzie od roku jedzie się przez (totalnie zniszczony już) parking :?:


Lechu
Archont
Posty: 623
Rejestracja: 15-06-2010, 13:42

Post autor: Lechu »

w Nowodworzu już tylko malowanie i kilka drobnych poprawek zostało/


Marcin Zaród
Rhetor
Posty: 1966
Rejestracja: 09-09-2009, 18:28

Post autor: Marcin Zaród »

Bardzo fajnie zrobili, od samego Tarnowa aż na dół do Poręby Radlnej można rowerem przejechać po chodniku, który w niczym nie ustępuje miejskim ścieżkom rowerowym...


kedarg
Obywatel
Posty: 24
Rejestracja: 06-02-2010, 18:32

Post autor: kedarg »

Z tego co wiem to w tym roku na pewno będą robione dodatkowe pasy w Porębie i w Piotrkowicach. Co do tego osuwiska w lesie to słyszałem, że oni sami do końca nie wiedzą co z tym zrobić, czy puścić drogę przez parking i go trochę przerobić, czy tak jak było przed osunięciem się drogi. Jeśli chcieliby poprowadzić po staremu, to muszą duuużą kase szykować na zabezpieczenie ziemi.

Awatar użytkownika

TomekMKM
Rhetor
Posty: 2340
Rejestracja: 18-11-2010, 00:24
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: TomekMKM »

No. JEst zrobione super, tylko te wysepki trochę denerwujące, bo niektóre są w miejscach, gdzie wcześniej można było wyprzedzać :) No ale mówi się trudno i żyje się dalej...


Keleos
Rhetor
Posty: 4114
Rejestracja: 24-10-2009, 13:57

Post autor: Keleos »

Dodam, że trasą na Tuchów teraz jedzie milion pierdyliard wywrotek, ciągników, dostawczaków i innych maszyn. Średnia prędkośc w drodze do pracy niekiedy sięga 40km/h. (Pozdrawiam dostawczaki Piwniczanki).

ODPOWIEDZ