Inwestycje w miescie

Coś budują? Coś wyburzają? Masz jakieś własne pomysły (nawet futurystyczne)? Tutaj jest miejsce dla ciebie

kari
Thesmothetai
Posty: 1104
Rejestracja: 18-09-2010, 15:11

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: kari »

Ciepiela dementuje, że będą dwa stadiony.

http://tarnow.pl/Miasto/Aktualnosci-tar ... on-Miejski" onclick="window.open(this.href);return false;


Exyou
Proedroj
Posty: 328
Rejestracja: 28-03-2011, 14:45

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: Exyou »

Ze strony internetowej zniknął też blok na Wieniawskiego który jest już wybudowany więc tym bym się nie kierował. Zarezerwowane mają około 3/4 mieszkań. Ale jeśli faktycznie by tak było no to beka, typowy Tarnów :lol: :lol: W miastach podobnej wielkości powstają już całe osiedla na kilka apartamentów kilkunastopiętrowych z całą infrastrukturą i nie jest to nic wielkiego :) Zdziwiłbym się bo kilkukrotnie na fb podkreślali że są zaskoczeni dużym zainteresowaniem.
Ostatnio zmieniony 18-01-2018, 13:04 przez Exyou, łącznie zmieniany 1 raz.


wejss
Rhetor
Posty: 1610
Rejestracja: 09-05-2011, 20:56

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: wejss »

kari pisze:Ciepiela dementuje, że będą dwa stadiony.

http://tarnow.pl/Miasto/Aktualnosci-tar ... on-Miejski" onclick="window.open(this.href);return false;
Budowa jednego stadionu to kolejne lata przepychanek miedzy żużlem i piłką. Zamiast zbudować dwa stadiony i rozdzielić w końcu obie dyscypliny, miasto zafunduje nam na siłę gniota nie spełniającego wymogów ekstraklasy piłkarskiej.

Awatar użytkownika

PrzemczaN
Proedroj
Posty: 308
Rejestracja: 21-07-2012, 15:27

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: PrzemczaN »

Exyou pisze:Ze strony internetowej zniknął też blok na Wieniawskiego który jest już wybudowany więc tym bym się nie kierował.
Może sprzedali wszystko na tym Wieniawskiego, to usunęli. Chociaż od czasu do czasu tamtędy przechodzę to nie widać by ktoś to wykańczał. Ale to co miało być na Nowodąbrowskiej nawet z ziemi nie wyszło. Po co usuwać całą podstronę, wizualizacje itp? To samo na FB - chwalili się, że mają już wytyczone te budynki, były zdjęcia (prawdopodobnie z drona). Teraz nie ma nic. I tak jak mówię, ze swoich kanałów słyszałem, że mają (mieli?) problem ze znalezieniem wykonawcy.

A z racji tego, że rynek mieszkaniowy w Tarnowie nieco znam, w nie wierzę w informacje że mieli tyle rezerwacji jak jeszcze łopaty nie wbili. Nie ma opcji. Tym bardziej że czym oni się mogą pochwalić jako deweloper? Budynek "Pod Jesionami" i "Lofty na Wieniawskiego". Chyba, że coś pominąłem, ale jeśli nie to trochę skromne portfolio. Tym bardziej, że "Pod Jesionami" dalej można kupić mieszkania, a budynek stoi już kilka lat.


Exyou
Proedroj
Posty: 328
Rejestracja: 28-03-2011, 14:45

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: Exyou »

PrzemczaN pisze:
Exyou pisze:Ze strony internetowej zniknął też blok na Wieniawskiego który jest już wybudowany więc tym bym się nie kierował.
Może sprzedali wszystko na tym Wieniawskiego, to usunęli. Chociaż od czasu do czasu tamtędy przechodzę to nie widać by ktoś to wykańczał. Ale to co miało być na Nowodąbrowskiej nawet z ziemi nie wyszło. Po co usuwać całą podstronę, wizualizacje itp? To samo na FB - chwalili się, że mają już wytyczone te budynki, były zdjęcia (prawdopodobnie z drona). Teraz nie ma nic. I tak jak mówię, ze swoich kanałów słyszałem, że mają (mieli?) problem ze znalezieniem wykonawcy.

A z racji tego, że rynek mieszkaniowy w Tarnowie nieco znam, w nie wierzę w informacje że mieli tyle rezerwacji jak jeszcze łopaty nie wbili. Nie ma opcji. Tym bardziej że czym oni się mogą pochwalić jako deweloper? Budynek "Pod Jesionami" i "Lofty na Wieniawskiego". Chyba, że coś pominąłem, ale jeśli nie to trochę skromne portfolio. Tym bardziej, że "Pod Jesionami" dalej można kupić mieszkania, a budynek stoi już kilka lat.

W Polsce panuje jakiś taki głupi trend pt. własny dom. Jakbym miał kase to napewno bym się nie pakował w dom, tylko kupiłbym fajne mieszkanie, nawet w mieście. Mieszkam w domu który został wybudowany 10 lat temu i wiem ile jest przy nim pracy.

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6828
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: LordRuthwen »

A ja wręcz odwrotnie, co zresztą zrobiłem, co miasto ma do zaoferowania dzieciom? Likwiduje się place zabaw i stawia w ich miejsce parkingi? Obok bloku w którym mieszkałem był bardzo ładny plac zabaw - zamknięty na kłódkę w niedzielę, bo tak.
A teraz coś dla dorosłych:
Cołikendowe "remonty" w blokach urozmaicane odgłosami wiertarki za 100 zł z pseudoudarem wiercącym jedną dziurkę pół godziny niosące się na 2-3 klatki wokół? Odgłosy wody spuszczanej w kiblu w mieszkaniu obok czy u góry? Obszczane i obsmarowane klatki schodowe? Notoryczny brak miejsca na parkingu + notoryczne zarysowania czy uszkodzenia samochodu? A że roboty jest, no jest, robię dobrze a nie na odpierdziel to i potem mam mniej bo jest na dłużej.


Exyou
Proedroj
Posty: 328
Rejestracja: 28-03-2011, 14:45

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: Exyou »

LordRuthwen ale ja mówie o mieszkaniu w apartamencie a nie o mieszkaniu w zwykłym bloku z płyty :) Ciekaw jestem jak faktycznie wygląda sprawa z tym eltarem, fajny teren, jakby to znowu przez tyle lat miałoby zostać niezagospodarowane to słabo.Dziwie się tak poza tym że przez tyle lat takie miejsce nie znalazło inwestora, przecież w takim Sączu prawie wszystko jest zagospodarowane w mieście a tutaj nieużytki, nieużytki.

Awatar użytkownika

PrzemczaN
Proedroj
Posty: 308
Rejestracja: 21-07-2012, 15:27

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: PrzemczaN »

Mogą być różne problemy: prawa własności, spadki, dostępność mediów, drogi publicznej, geologia terenu, a nawet cena gruntu. Eltar musiał przez to wszystko przebrnąć skoro ogłosili budowę (przynajmniej powinni). Co się stało, że nic się tam nie dzieje to nie mam pojęcia.

Co do zderzenia: dom - mieszkanie - każde rozwiązanie ma plusy i minusy. Trzeba po prostu coś wybrać i jeden wybierze dom, a inny mieszkanie. Tu można dyskutować godzinami. Ja tylko chciałem się dowiedzieć co z inwestycją.


Roberto
Archont
Posty: 787
Rejestracja: 15-09-2009, 17:42

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: Roberto »

Exyou pisze:LordRuthwen ale ja mówie o mieszkaniu w apartamencie a nie o mieszkaniu w zwykłym bloku z płyty :)
A co to jest apartament, poza tym że źle używane spolszczenie z angielskiego ?

Poczytaj sobie, pierwsze z brzegu;
https://www.wykop.pl/link/4086017/halas ... -sypialni/" onclick="window.open(this.href);return false;

albo jeden z komentarzy;
Cóż nowe budownictwo...Ja kupiłem w standardzie podwyższonym (nie na tanim Muchoborze, tylko Stare Miasto - więc każdy może się domyśleć ceny m2 we Wrocławiu za tą lokalizację). Jak sąsiad z mieszkania obok rozmawia z kimś słyszę prawie o czym mówi, chodzenie jego po panelach oczywiście jak by chodził w pokoju obok u mnie. Wszyscy mają to samo, deweloper "poprawiał" ścianę - nic nie jest w niej kute poza gniazdkami i te przesuwał aby były dalej od gniazdek sąsiada. Czy to coś poprawiło...może, ale i tak w małym stopniu.

A teraz najlepsze: mimo że wszyscy opisują problemy z akustyką - sprzedał wszystko. Inne jego lokalizacje schodzą na pniu a cena poszła w górę na takie mieszkanie jak moje prawie 2k/m2. We Wrocławiu deweloperka nawet się nie musi starać - sprzedaje się WSZYSTKO o ile jest dobra lokalizacja. Aha jeszcze jedno, dla marzycieli o spadku cen - sprawdźcie księgę wieczystą nieruchomości - w mojej ok 85-90% mieszkań kupione za gotówkę bez hipoteki.


Albo o przeciekających sufitach przy (jeśli dobrze pamiętam) Rydza-Śmigłego.

To nie są żadne wielkie płyty.


Anusia
Obywatel
Posty: 15
Rejestracja: 02-04-2017, 12:39

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: Anusia »

Strona eltaru dedykowana tej nowej inwestycji działa cały czas http://www.apartamentypoddebami.pl/mieszkania" onclick="window.open(this.href);return false;
Zarezerwowana mniej więcej połowa. Wg mojej wiedzy "budowa ruszy wiosną", ale wcześniej miała być też "jesień" a potem "przed zimą"... Teraz pytanie tylko którego roku.

A w Domu pod Jesionem faktycznie są jeszcze wolne mieszkania? Nie mogę znaleźć takiej informacji.

Gdzie w ogóle teraz są budowane mieszkania, szeregówki? Lago widzę, że buduje w okolicy Westerplatte, Starbud na piaskówce, EMB w okolicach Alei Tarn., Toskana na Lutosławskiego (okolice Wieniawskiego), czy coś jeszcze przegapiłam?


Bastekxyz
Archont
Posty: 934
Rejestracja: 05-06-2010, 02:45

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: Bastekxyz »

Budują się jeszcze bloki na Klimeckiego w Mościcach.

http://www.bud-max.org/parter/" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika

Mr Greenback
Rhetor
Posty: 3590
Rejestracja: 28-01-2010, 19:31

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: Mr Greenback »

Anusia pisze:Strona eltaru dedykowana tej nowej inwestycji działa cały czas http://www.apartamentypoddebami.pl/mieszkania" onclick="window.open(this.href);return false;
Zarezerwowana mniej więcej połowa. Wg mojej wiedzy "budowa ruszy wiosną", ale wcześniej miała być też "jesień" a potem "przed zimą"... Teraz pytanie tylko którego roku.

A w Domu pod Jesionem faktycznie są jeszcze wolne mieszkania? Nie mogę znaleźć takiej informacji.

Gdzie w ogóle teraz są budowane mieszkania, szeregówki? Lago widzę, że buduje w okolicy Westerplatte, Starbud na piaskówce, EMB w okolicach Alei Tarn., Toskana na Lutosławskiego (okolice Wieniawskiego), czy coś jeszcze przegapiłam?
Niechybnie nadchodzi kryzys, skoro ludzie dziury w ziemi znowu kupują...
"Ludzie którzy głosują na nieudaczników, złodziei, zdrajców i oszustów nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami". George Orwell


tryhp3
Obywatel
Posty: 49
Rejestracja: 19-01-2017, 22:38

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: tryhp3 »

Maże na FB był hejt związany z przesuwaniem inwestycji i skasowali konto.

Awatar użytkownika

PrzemczaN
Proedroj
Posty: 308
Rejestracja: 21-07-2012, 15:27

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: PrzemczaN »

Czy był hejt to nie wiem, ale profilu nie skasowali - skasowali tylko wszystko co dotyczyło tej inwestycji. Nie ma już tam zdjęć, wizualizacji itp. Strona dedykowana faktycznie jest.

Czy ludzie tak kupują dziurę w ziemi (a nie ma tam nawet dziury póki co) to nie jestem przekonany, bo dla mnie jest różnica czy sprzedane czy zarezerwowane, oraz czy te rezerwacje na stronie są zgodne ze stanem faktycznym. W każdym razie to w zasadzie mnie nie ciekawi, bardziej czy ta inwestycja ruszy i jaka jest przyczyna opóźnienia.


CityApartments
Metoikos
Posty: 1
Rejestracja: 23-01-2018, 08:55

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: CityApartments »

Szanowni Państwo,

Inwestycja "Apartamenty pod Dębami" która została przygotowana przez przedsiębiorstwo Eltar, zostanie zrealizowana przez dedykowaną spółkę celową, stąd nie jest już dłużej prezentowana w portfolio firmy.
Projekt ma własną stronę http://www.apartamentypoddebami.pl" onclick="window.open(this.href);return false; i stan rezerwacji jest tam aktualizowany na bieżąco.

Inwestycja rzeczywiście startuje z opóźnieniem, głównie z powodu blokowania podziału działki w UMT. Pozostałe kwestie formalne są gotowe, pozwolenie na budowę wydane.
Inną kwestią jest generalny wykonawca, tutaj jeszcze z uwagi na opóźnienie rozpoczęcia prac może pojawić się zmiana. Realny termin rozpoczęcia budowy to wiosna 2018.

Na Wieniawskiego są jeszcze dostępne dwa mieszkania 55m2, natomiast "Pod Jesionem" sprzedaż została zamknięta w lutym 2017r.

Zapraszamy również do zapoznania się z naszą inwestycją w segmencie premium "Apartamenty Retmańskie" zlokalizowaną na Starym Podgórzu w Krakowie.
http://www.eltardevelopment.pl/apartamenty-retmanskie/" onclick="window.open(this.href);return false;

Pozdrawiamy!

ODPOWIEDZ