Remont Krakowskiej

Coś budują? Coś wyburzają? Masz jakieś własne pomysły (nawet futurystyczne)? Tutaj jest miejsce dla ciebie
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7655
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Re: Remont Krakowskiej

Post autor: ad2222 »

Czyli co? Miasto dało D4, bo zamówiło za słabą nawierzchnię? No szczerze powiedziawszy, tego się spodziewałem :(
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński


JacLe
Prytan
Posty: 271
Rejestracja: 28-03-2014, 23:22
Lokalizacja: Starówka

Re: Remont Krakowskiej

Post autor: JacLe »

- wzmocnienie podbudowy i sztywna podbudowa spełnia wymagania wytrzymałosciowe. Ok, tego nikt znający temat raczej nie kwestionował. Moim zdaniem problem leży w jakości materiału nawierzchniowego i sposobie jego ułożenia - kostka cieńsza i innego pochodzenia niż w dokumentacji projektowej, ułożona na zbyt cienkiej warstwie podsypki z niewłaściwym materiałem fugującym.
Gołym okiem widać, że użyta kostka jest kiepskiej jakości i na pewno nie nadaje się na ulicę: łamie się, kruszy i rozwarstwia. Poza tym, wg projektu miała być trochę grubsza - tylko o jakieś 100 %.

Jak długo jeszcze odpowiedzialni za tą fuszerkę bedą bawić się w kotka i myszkę, i o jakim kolejnym remoncie ten człowiek mówi ?
L'union fait la force

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6828
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Re: Remont Krakowskiej

Post autor: LordRuthwen »

Przede wszystkim buca, który to odebrał powinni posadzić.


JacLe
Prytan
Posty: 271
Rejestracja: 28-03-2014, 23:22
Lokalizacja: Starówka

Re: Remont Krakowskiej

Post autor: JacLe »

To ten, który wypowiadał się we wcześniej załączonym materiale filmowym. Oczywiście nie on sam - do odbioru było ich kilku.
L'union fait la force

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6828
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Re: Remont Krakowskiej

Post autor: LordRuthwen »

Wiem o tym, dlatego mnie tak wk..ił...
Jak ich było kilku to wsadzić wszystkich, za działanie na szkodę miasta (zła opinia), skarbu państwa (złe dysponowanie kasą z budżetu) i obywateli (ich kasą), a co.


JacLe
Prytan
Posty: 271
Rejestracja: 28-03-2014, 23:22
Lokalizacja: Starówka

Re: Remont Krakowskiej

Post autor: JacLe »

Powinni tez zwrócić pieniadze za straty, które swoim działaniem spowodowali - tak podpowiada zdrowy rozsądek. U nas niestety jest tak, że jak się taki przyssie do społecznej kasy to go w żaden sposób nie odciągniesz. Pozostaje wiara w normalna przyszłość lub sprawiedliwość ostateczna.
L'union fait la force


Rodowity
Archont
Posty: 733
Rejestracja: 17-11-2010, 16:42
Lokalizacja: Tarnów

Re: Remont Krakowskiej

Post autor: Rodowity »

Widzieliście w jakim stanie jest Krakowska? po tym sobotnim śniegu jest jeszcze gorzej niż było :shock: tam już nie ma co ratować, naprawiać :shock: Jeszcze troche i droga nadawała się będzie jedynie do zamknięcia.


Szakuł
Prytan
Posty: 154
Rejestracja: 16-04-2015, 13:29

Re: Remont Krakowskiej

Post autor: Szakuł »

Jechałem w sobotę i widziałem...masakra!! To już z całym szacunkiem na wsiach są lepsze drogi niż główna ulica Tarnowa. Szkoda nawet słów jak ona wygląda .....


martens
Prytan
Posty: 167
Rejestracja: 21-02-2011, 00:31

Re: Remont Krakowskiej

Post autor: martens »

Ale dlaczego brak jest jakichkolwiek informacji odnośnie losu pozwu przeciwko wykonawcy? Co robią dziennikarze, czy ich rolą nie powinno być zadawanie pytań i odświeżanie sprawy, przecież na tym polega rola czwartej władzy.
Czyżby jednak kolejny remont, który wydaje się sprawą bardzo pilną, musiał zostać sfinansowany za pieniądze podatników/mieszkańców?
Do tej pory nie słychać, aby za karygodny nadzór nad całą inwestycją (projektowanie, wykonawstwo, odbiór, skuteczność dochodzenia roszczeń) komukolwiek włos z głowy spadł.
W Tarnowie mieliśmy już kilka "naj". Teraz będą to najdroższe dziury i wyboje drogowe w Polsce.


Pajko
Obywatel
Posty: 49
Rejestracja: 10-11-2011, 14:08
Lokalizacja: Tarnów

Re: Remont Krakowskiej

Post autor: Pajko »

Ulica która miała być wizytówka i perłą naszego miasta jest ruiną i poligonem .


liceum1
Obywatel
Posty: 21
Rejestracja: 21-01-2015, 19:48

Re: Remont Krakowskiej

Post autor: liceum1 »

Jezdnia się sypie i wszyscy to wiemy, natomiast nawet chodniki nie są takie, jakie być powinny. Co prawda płyty nie są popękane, ale straciły kolor... były żółte, teraz są szare i brudne.

Awatar użytkownika

Leon
Archont
Posty: 606
Rejestracja: 24-10-2014, 23:17
Lokalizacja: Tarnów

Re: Remont Krakowskiej

Post autor: Leon »

Sprawa jest raczej z wykonaniem inwestycji czy jakością materiału użytego do ułożenia na ulicy ?


MST wónraT
Rhetor
Posty: 1893
Rejestracja: 05-05-2011, 22:57

Re: Remont Krakowskiej

Post autor: MST wónraT »

Mój Tarnów

The NeverEnding Story.

Sprawę remontu Krakowskiej badała tarnowska prokuratura. Śledczy nie dopatrzyli się jednak nieprawidłowości i postępowanie umorzyli. Orzeczenie uprawomocniło się, bo miasto się nie odwołało.

Zmienić śledczych czy Kierownika Miasta?

http://www.gazetakrakowska.pl/artykul/9 ... ,id,t.html" onclick="window.open(this.href);return false;





_______________________________________________________________________

"jestem przyjacielem wujka – Wieśka F. – a przy okazji prezydentem miasta Tarnowa"
My w Tarnowie wszystko mogli
TARNÓW - POLSKA STOLICA KORUPCJI

Awatar użytkownika

Jan Kowalski
Rhetor
Posty: 5589
Rejestracja: 17-06-2014, 09:35

Re: Remont Krakowskiej

Post autor: Jan Kowalski »

Podkierownik od niewiedzy przyspawany do stołka i żadna siła go stamtąd nie oderwie.
Nie jestem KODziarzem, gorszym sortem, donosicielem, Bolkiem, ani TW.


R p T
Proedroj
Posty: 310
Rejestracja: 12-01-2015, 21:49

Re: Remont Krakowskiej

Post autor: R p T »

Jan Kowalski pisze:Podkierownik od niewiedzy przyspawany do stołka i żadna siła go stamtąd nie oderwie.
Zaplecze się kurczy.

I jest jeszcze coś, co niedługo może zachwiać tym stołkiem.
Rowerkiem po Tarnowie

Władza deprawuje, a władza absolutna deprawuje absolutnie. /George R.R. Martin

ODPOWIEDZ