Co z call center przy ul. Kochanowskiego ?

Coś budują? Coś wyburzają? Masz jakieś własne pomysły (nawet futurystyczne)? Tutaj jest miejsce dla ciebie
ODPOWIEDZ

R p T
Proedroj
Posty: 310
Rejestracja: 12-01-2015, 21:49

Re: Co z call center przy ul. Kochanowskiego ?

Post autor: R p T »

defekator pisze: No i nie zapominaj, że koszty klastra w tym przypadku to zyski miasta.
Nieśmiało zapytam ile udziałów w klasterze ma miasto?
(Wiem, ale nie powiem - poszukajcie a znajdziecie.)

Jeszcze bardziej nieśmiało zapytam czy strata klastera jest stratą miasta?

Tym razem zapytam śmiało! Kto się składa na firmę pn. "Miasto"?
renata160 pisze: Kurczę, jak to działa?
No właśnie, jak to działa? Bagsik-bis? "Oscylatorek?"
Na premię dla prezesa "styknie"?

Gdyby tak miała działać firma rodzinna, to by "śwagra" wywieźli do lasu ciągnąc za klejnoty aż by wygenerował zysk a jeśli by nie potrafił - to za te klejnoty powiesili.
W wersji soft zaliczyłby kopa w doopę przy pierwszych posianych pieniądzach.
Rowerkiem po Tarnowie

Władza deprawuje, a władza absolutna deprawuje absolutnie. /George R.R. Martin

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11683
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Re: Co z call center przy ul. Kochanowskiego ?

Post autor: defekator »

R p T pisze:

Nieśmiało zapytam ile udziałów w klasterze ma miasto?
(Wiem, ale nie powiem - poszukajcie a znajdziecie.)

Jeszcze bardziej nieśmiało zapytam czy strata klastera jest stratą miasta?
A ja nieśmiało odpowiem, że zwracałem uwagę, że wszelkie transfery pieniędzy na linii Miasto <---> Klaster to koszta w dużej mierze wirtualne. Nie wiem jakie były przyczyny, że Miasto nie wynajęło Klasterowi tego obiektu za symboliczną złotówkę. (chociaż pewnie wówczas powodem marudzenia byłoby, że miasto wynajmuje za złotówkę i nie zarabia)

Tym razem zapytam śmiało! Kto się składa na firmę pn. "Miasto"?
Krasnoludki. Te same krasnoludki, które domagały się od "Miasta" tego aby "Miasto" tworzyło miejsca pracy. Nie rozumiem zatem czemu krasnoludki się dziwią, że te działania generują koszty. ;)
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM


Autor tematu
renata160
Prytan
Posty: 175
Rejestracja: 28-05-2015, 14:54

Re: Co z call center przy ul. Kochanowskiego ?

Post autor: renata160 »

defekator pisze: Krasnoludki. Te same krasnoludki, które domagały się od "Miasta" tego aby "Miasto" tworzyło miejsca pracy. Nie rozumiem zatem czemu krasnoludki się dziwią, że te działania generują koszty.
Wyluzuj i włącz myślenie. Tu chodzi o to, by to były koszty uzasadnione, racjonalne i adekwatne do rezultatów.
defekator pisze:nikt przecież nie broni tarnowskim przedsiębiorcom inwestować w klastrze.
Rozumiem że posiadasz informację o wysokości kwoty zainwestowanej przez DataContact? Bo ja jak na razie to dowiedziałam się o milionach zainwestowanych ale przez miasto/klaster.
defekator pisze: znacznie większe kwoty wydawane na inwestycje w budynki miejskie, które nie przynosiły żadnych miejsc pracy nie budziły takich kontrowersji.
Bo też inne firmy nie budziły takich kontrowersji jak ta. Oto cytat z portalu stalowemiasto.pl o pracy w DataContact:
"..to faktycznie jakiś obóz, skracają godziny pracy jak chcą, ciągłe awarie sprzętu, bezczelność w stosunku do pracowników, a przypominam że praca jest na umowę zlecenie. Godziny pracy od 13,00 do 21,00. Często pracuje się średnio o połowę krócej. Dwie soboty do przepracowania obowiązkowo. Zarobki - koleżanka maksymalnie zarobiła na rękę 980 zł, to był sukces po pół roku (średnio około 650 zł). Wybierasz się do pracy, a tu telefon- dziś masz wolne -przyjdź jutro. I tak jest non stop. Dlatego tak często pojawiają się ogłoszenia o naborze. Rotacja cały czas bo ludzie sami odchodzą . Przemyślcie tą decyzję- szkoda czasu na tę firmę ... Warunki pracy są po prostu tragiczne. ... umowa zlecenie. Stawka godzinowa 7 zł za godzinę.... brutto oczywiście. Jednak najgorsze jest tam to jak traktują pracowników. Ciągłe ubliżanie (jesteście jak krowy, owce, jełopy, jak nie zwiększycie sprzedaży to dostaniecie kopa w du… Oczywiście wypłaty tylko na początku były terminowe, teraz są ciągle opóźnienia ..,"
Poczytaj sobie http://stalowemiasto.pl/artykuly/artyku ... 30&str=710 może otworzą ci się oczy bo ludzie ze Stalowej Woli widzą to niestety tak.


Trishelle
Proedroj
Posty: 406
Rejestracja: 06-02-2014, 13:54

Re: Co z call center przy ul. Kochanowskiego ?

Post autor: Trishelle »

Ciągle jest tutaj przykład Stalowej Woli. A jak jest w innych miastach? Pominę już fakt, że sytuacja miała miejsce trzy lata temu.


R p T
Proedroj
Posty: 310
Rejestracja: 12-01-2015, 21:49

Re: Co z call center przy ul. Kochanowskiego ?

Post autor: R p T »

defekator pisze: Edit. Znalazłem - remont był za 2 mln. Teraz załóżmy, że zatrudnią tylko 100 osób, na śmieciówkach więc weźmy pensję 1700 brutto. Kwota 100 x 1700 x 12 = 2 040 000 złotych wyjdzie do ludzi w ciągu roku działalności. Nie jestem w stanie oszacować, kiedy zwróci się to miastu bezpośrednio ale na pewno lepiej wydane pieniądze niż na jakąś termomodernizację, fontannę czy inny bajer generujący koszty lub na program zwalczania bezrobocia w postaci niewiele wartych kursów i staży. (zwłaszcza jeżeli kamienica pozostanie własnością "miasta" - wie ktoś jak z tym jest?) Nie będę się upierał, że są to najoptymalniej wydane pieniądze, ale trzeba się zastanowić czy lepiej trochę wydać i mieć coś może nie najwyższych lotów ale jednak coś niż nie wydawać nic i nie mieć nic - bo wygląda na to, że z taką alternatywą mieliśmy tu do czynienia.
Krasnoludek twierdzi że bardziej optymalnie wydano pieniądze na taki bajer jak siłownia plenerowa i plac zabaw przy MCK.

Efekty już są - frekwencja mówi sama za siebie!
Wiesz ilu mieszkańców Mościc zaoszczędziło na tej inwestycji?
Nowe efekty z tej inwestycji będą widoczne za kilka, kilkanaście i kilkadziesiąt lat!
Twierdzę iż koszty już się zwróciły.
defekator pisze: Te same krasnoludki, które domagały się od "Miasta" tego aby "Miasto" tworzyło miejsca pracy. Nie rozumiem zatem czemu krasnoludki się dziwią, że te działania generują koszty. ;)
W przypadku SAG-u i całej działalności klastera, oraz polityki UM ten sam krasnoludek twierdzi iż masę pieniędzy poszło w błoto, nadal idzie w błoto a to co zostało, to i tak z efektywnością nie ma wiele wspólnego.
Dodam, że termomodernizacja szybciej się zwróci niż te nakłady.
Rowerkiem po Tarnowie

Władza deprawuje, a władza absolutna deprawuje absolutnie. /George R.R. Martin

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11683
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Re: Co z call center przy ul. Kochanowskiego ?

Post autor: defekator »

renata160 pisze:
defekator pisze: Krasnoludki. Te same krasnoludki, które domagały się od "Miasta" tego aby "Miasto" tworzyło miejsca pracy. Nie rozumiem zatem czemu krasnoludki się dziwią, że te działania generują koszty.
Wyluzuj i włącz myślenie. Tu chodzi o to, by to były koszty uzasadnione, racjonalne i adekwatne do rezultatów.
No i już pokazałem, że jeżeli zatrudnią 100 osób to kwota jaką miasto wsadziło w budynek, który wciąż pozostaje jego własnością wyjdzie z tej firmy do ludzi w ciągu jednego roku.
Ja wiem, że pracodawca taki sobie a pensje nie powalają ale 1700 zł brutto to znacznie więcej niż 0 zł na bezrobociu. Ktoś pewnie stwierdzi, że kiepska praca jednak lepsza niż żadna - a innych przecież nikt do składania tam CV nie zmusza.

Rozumiem że posiadasz informację o wysokości kwoty zainwestowanej przez DataContact? Bo ja jak na razie to dowiedziałam się o milionach zainwestowanych ale przez miasto/klaster.
No właśnie w przeciwieństwie do niektórych którzy wiedzą na ten temat wszystko, nawet to, że na zatrudnieniu 30 osób się skończy nie mam dostępu do umów między miastem a DataContact. :)
Bo też inne firmy nie budziły takich kontrowersji jak ta. Oto cytat z portalu stalowemiasto.pl o pracy w DataContact:
Ale ja nie o firmach a o innych inwestycjach w miejskie budynki - bardzo wątpliwych z ekonomicznego punktu widzenia.

R p T pisze: Krasnoludek twierdzi że bardziej optymalnie wydano pieniądze na taki bajer jak siłownia plenerowa i plac zabaw przy MCK.

Efekty już są - frekwencja mówi sama za siebie!
Wiesz ilu mieszkańców Mościc zaoszczędziło na tej inwestycji?
Nowe efekty z tej inwestycji będą widoczne za kilka, kilkanaście i kilkadziesiąt lat!
Twierdzę iż koszty już się zwróciły.

Super, że Ci się podoba - tylko, że część ludzi niezainteresowanych siłownią marudzi, że pracy nie ma a miasto siłownie i place zabaw dla rozwydrzonych dzieciaków buduje ;)

W przypadku SAG-u i całej działalności klastera, oraz polityki UM ten sam krasnoludek twierdzi iż masę pieniędzy poszło w błoto, nadal idzie w błoto a to co zostało, to i tak z efektywnością nie ma wiele wspólnego.
Tylko, że do tej pory inwestowano a nawet czegoś takiego jak to centrum nie było. Teraz trochę się ruszyło. Więc jednak jest jakiś postęp. A narzekanie większe niż jak nic się nie działo.
Dodam, że termomodernizacja szybciej się zwróci niż te nakłady.

Jasne :) Wydano 20 mln złotych dzięki którym uzyskano redukcję kosztów w okolicach niecałych 3000 złotych na rok.
http://www.agora.tarnow.pl/viewtopic.php?p=129115" onclick="window.open(this.href);return false;
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM


Autor tematu
renata160
Prytan
Posty: 175
Rejestracja: 28-05-2015, 14:54

Re: Co z call center przy ul. Kochanowskiego ?

Post autor: renata160 »

Cubaza pisze:Ja już naprawdę nie mogę słuchać tego narzekania...
Jak widzę ty albo nie rozumiesz albo nie chcesz rozumieć problemu. Skąd klaster ma środki? Ze sprzedaży lub dzierżawy nieruchomości. Skąd ma te nieruchomości? Najczęściej otrzymuje je aportem od akcjonariuszy i najwięcej z miasta. Czyli są to środki publiczne. Czyli nasze. Twoje, moje, innych mieszkańców. I winny być one właściwie i zasadnie wydatkowane. I dlatego trzeba o to pytać i rozliczać publicznie. To po pierwsze.

Po drugie ta belgijska firma DataContact miała być już wcześniej. Termin uruchomienia tego callcenter był już kilkukrotnie przesuwany. Teraz słyszymy o kolejnym. To wrzesień. Dziwnym trafem w październiku są wybory. Zapewne to zbieg okoliczności i po wyborach będzie to działało. Oby. Miejmy nadzieję.

Po trzecie miało być już teraz! 1000 (tysiąc!) miejsc pracy http://www.tarnow.net.pl/index.php?poka ... c&id=16069 w różnych inwestycjach.
1000? Ale po co się ograniczać? Nawet miało już być ich teraz 1700 !!! jak deklarowano tutaj http://www.tarnow.pl/Miasto/Aktualnosci ... jsca-pracy

I co? Czy jakakolwiek obietnica z tych komunikatów została na obecną chwilę spełniona?

I ponawiam pytanie. Czy jeżeli jakiś przedsiębiorca z Tarnowa ogłosi że zatrudni 30 osób a potem może więcej (nawet te 200) to klaster lub miasto także zainwestuje 2 mln zł jak w przypadku belgijskiej firmy by mu to umożliwić? Np jak zadeklaruje to taka firma jak WiaLan? http://www.tarnow.pl/Miasto/Aktualnosci ... zemyslowym
W lutym też pisano że w ciągu kilku najbliższych tygodni ! w mieście powinno przybyć kilkaset miejsc pracy http://www.dziennikpolski24.pl/artykul/ ... ,id,t.html

W mojej ocenie prawdziwych (nie śmieciowych) i realnych 25 nowych miejsc pracy powstanie (być może za rok), jak na razie tylko dzięki umowie z firmą elPLC właśnie z Tarnowa! która jak czytałam zamierza zbudować od podstaw nowy zakład. I to jest właśnie realne.
Ciekawe tylko czy też zostali tak łaskawie potraktowani jak belgowie ?

:roll:


Kulfon
Rhetor
Posty: 2185
Rejestracja: 14-11-2012, 08:37

Re: Co z call center przy ul. Kochanowskiego ?

Post autor: Kulfon »

renata160 pisze:
Cubaza pisze:Ja już naprawdę nie mogę słuchać tego narzekania...
Jak widzę ty albo nie rozumiesz albo nie chcesz rozumieć problemu. Skąd klaster ma środki? Ze sprzedaży lub dzierżawy nieruchomości. Skąd ma te nieruchomości? Najczęściej otrzymuje je aportem od akcjonariuszy i najwięcej z miasta. Czyli są to środki publiczne. Czyli nasze. Twoje, moje, innych mieszkańców. I winny być one właściwie i zasadnie wydatkowane. I dlatego trzeba o to pytać i rozliczać publicznie.
Cubaza,Defekator to ja teraz juz wiem czemu PO rzadzilo 8 lat .
Renata wyluszczyla caly problem doskonale ale wy i tak swoje.
Dzialania pozorowane wszystko zaplanowane ale mam nadzieje ze ludzie tego nie lykna ....zobaczymy po wyborach.
''Bliższy Bogu jest niewierzący stosujący w życiu siedem przykazań, niż katolik, który wypełnia tylko trzy pierwsze''


Cubaza
Rhetor
Posty: 3809
Rejestracja: 06-10-2009, 19:27

Re: Co z call center przy ul. Kochanowskiego ?

Post autor: Cubaza »

Kulfon pisze:
Cubaza,Defekator to ja teraz juz wiem czemu PO rzadzilo 8 lat .
Bez takich o wielki realisto...
Nigdzie nie piszę, że jest dobrze. Nigdzie nie piszę, że jest wspaniale... Jednak ciągłe narzekanie na wszystko niczego nie zmieni. Nie mówię też, że trzeba popadać w hura optymizm. Chodzi o to, że jeździcie po wszystkich i siejecie takie myślenie, że tutaj jest tak strasznie kijowo. Coś się dzieje to od razu pojawia się miliard głosów, że na co, po co, dlaczego itp.

Awatar użytkownika

Mr Greenback
Rhetor
Posty: 3591
Rejestracja: 28-01-2010, 19:31

Re: Co z call center przy ul. Kochanowskiego ?

Post autor: Mr Greenback »

Cubaza pisze:
Kulfon pisze:
Cubaza,Defekator to ja teraz juz wiem czemu PO rzadzilo 8 lat .
Bez takich o wielki realisto...
Nigdzie nie piszę, że jest dobrze. Nigdzie nie piszę, że jest wspaniale... Jednak ciągłe narzekanie na wszystko niczego nie zmieni. Nie mówię też, że trzeba popadać w hura optymizm. Chodzi o to, że jeździcie po wszystkich i siejecie takie myślenie, że tutaj jest tak strasznie kijowo. Coś się dzieje to od razu pojawia się miliard głosów, że na co, po co, dlaczego itp.
Wczoraj przeszedłem sie na piechotę po mieście. Gówniarzeryja w cabrioletach, porsche, lexusy,srajfony przy uchu, ustawka na lody w "maku"... Cięzki jest los bananowej młodzieży....
"Ludzie którzy głosują na nieudaczników, złodziei, zdrajców i oszustów nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami". George Orwell


Cubaza
Rhetor
Posty: 3809
Rejestracja: 06-10-2009, 19:27

Re: Co z call center przy ul. Kochanowskiego ?

Post autor: Cubaza »

Do czego pijesz? I dlaczego cytujesz mój post z tekstem bananowej młodzieży? czy Ty uważasz, że ja piszę o tym żeby się cieszyć bo jestem bananową młodzieżą?
Ustawka na lody w "macu". Kurcze to naprawdę jest oznaka bogactwa....


bor-bac
TW
Posty: 267
Rejestracja: 30-05-2015, 11:52

Re: Co z call center przy ul. Kochanowskiego ?

Post autor: bor-bac »

Cubaza pisze:Coś się dzieje to od razu pojawia się miliard głosów, że na co, po co, dlaczego itp.
A co się takiego pozytywnego dzieje konkretnie? Napisz o tym. Ja chętnie poczytam i dowiem się.
"Nowy" prezydent jest od ponad pół roku. Nowy prezes klastra od ponad roku.
Pokaż mi jedno komercyjne miejsce pracy które stworzyli. Które jest. Które działa i ktoś tam już pracuje. Chętnie się dowiem.
Jak na razie to słychać o wydawaniu kasy. Dużej kasy. A efekty?
:lol: :lol: :lol:
IMHO my przecież tylko pytamy. A w telewizji mówią że to dobrze że pytamy. Posłuchaj tego (7.30). Nawet zabawne.
http://tarnowska.tv/aktualnosci/czytaj/ ... l?limit=42
No ale tak na poważnie. Roman Ciepiela zapowiedział, że gdy zostanie prezydentem stworzy w mieście dwa tysiące miejsc pracy do 2016 r. Do 2016r! Czyli zostało jeszcze tylko 6 miesięcy!!! https://pl-pl.facebook.com/tarnownetpl/ ... 6763629343
A jak wyglądają fakty? Że powstały miejsca. I to nawet ponad sześćdziesiąt! Ale dla urzędników i doradców prezydenta http://www.dziennikpolski24.pl/artykul/ ... l?cookie=1 No i w klastrze dla byłej pani rzecznik. A komercyjne miejsca pracy? Czy powstało choć jedno?
:roll:
Rzeczywistość jest brutalna http://www.radiokrakow.pl/wiadomosci/ta ... wolnienia/
A rok temu był komunikat "Zbigniew Proć nie jest już prezesem Tarnowskiego Klastera Przemysłowego. Jego miejsce zajął Rafał Działowski, prezes rzeszowskiej Wodrol S.A. http://www.timi.pl/index.php/ct-menu-it ... zemyslowym Głównym powodem odwołania dotychczasowego prezesa jest wolne tempo tworzenie nowych miejsc pracy na terenie klastera." Wolne tempo? Wolne żarty? To jak nazwać obecną sytuację?
Póki co spółka Wodrol kończy działalność upadłością https://mojepanstwo.pl/dane/krs_podmiot ... widacyjnej
http://www.krs-online.com.pl/wodrol-s-a ... 68283.html
Czy nadchodzi nowy okres przedwyborczych cudów? http://www.tarnowskieinfo.pl/news/12056 ... cudow.html

Awatar użytkownika

lll
Rhetor
Posty: 2927
Rejestracja: 27-06-2012, 10:28
Lokalizacja: Prawda w oczy kole

Re: Co z call center przy ul. Kochanowskiego ?

Post autor: lll »

bor-bac pisze:No i w klastrze dla byłej pani rzecznik.
Czy ktoś już słyszał panią niePławecką w akcji na nowym stanowisku?


Dorota1975
Rhetor
Posty: 2028
Rejestracja: 23-10-2009, 16:15
Lokalizacja: TARNÓW

Re: Co z call center przy ul. Kochanowskiego ?

Post autor: Dorota1975 »

W jej wykonaniu kilka wiadomości via e-mail na temat TKP (ostatni tak ogólnikowy i słaby...) i bodaj dwie konferencje prasowe odnośnie firm mających otwierać swoje oddziały w Tarnowie (jedna była chyba w lutym z udziałem przedstawicieli tych firm). Nie kojarzę nic więcej.


Autor tematu
renata160
Prytan
Posty: 175
Rejestracja: 28-05-2015, 14:54

Re: Co z call center przy ul. Kochanowskiego ?

Post autor: renata160 »

Dorota1975 pisze:W jej wykonaniu kilka wiadomości via e-mail na temat TKP (ostatni tak ogólnikowy i słaby...) i bodaj dwie konferencje prasowe odnośnie firm mających otwierać swoje oddziały w Tarnowie (jedna była chyba w lutym z udziałem przedstawicieli tych firm). Nie kojarzę nic więcej.
No to zarobiona jest na maxa. Ciekawe ile wynosi pensja w przypadku takiej harówy ;) :D
Acha:
bor-bac pisze: Średnie wynagrodzenie w klasterze wyniosło 3 tysiące 843 zł i 29 groszy (bez zarządu)...":
http://miastoiludzie.pl/wp-content/uplo ... IL_118.pdf
Dobrze że nie uwzględnili pensji prezesa :mrgreen: Wg TEMI prezes zarządu Tarnowskiego Klastera Przemysłowego zarabia aż 12 tyś :!: :shock: http://www.temi.pl/temi/gospodarka/3671 ... in?start=1 Przy tych 7 osobach to by znacznie zmieniło statystykę :mrgreen: No i to dane za ubiegły rok. Teraz średnia w klastrze bez pensji prezesa to zapewne ponad 4 tyś. W sumie ostatecznie może być za takie nadludzkie tyranie i przy takich imponujących osiągnięciach :mrgreen: :roll:
Patrząc na roczną pensję prezesa oraz pozostałe wygrodzenia to chyba ponad połowa tej straty klastra za ubiegły rok. Niezły wynik :evil:

Ciekawe jakie efekty w związku z tym ma specjalista ds. rozwoju klastra
MST wónraT pisze: Polityk Platformy Obywatelskiej został specjalistą ds. rozwoju klastera ... Pracuję nad projektem utworzenia Centrum Rozwoju Przedsiębiorczości - mówi... pytany o to, ile zarabia, odpowiada: - Niewiele ponad średnią krajową. Te informacje będą dostępne w moim oświadczeniu majątkowym - kwituje Światłowski."
które to oswiadczenia omawia Gazeta Krakowska http://www.gazetakrakowska.pl/artykul/z ... t,zid.html
Jak tam piszą dochód to 105 tysi. Zapewne także utyrany jest :evil:

Jak to wszystko ogarniam to łezka mi się w oku kręci po prostu.
O efektach zabaw w wycieczki do Gruzji http://www.tarnow.pl/Miasto/Aktualnosci ... e-z-Gruzja litościwie nie wspomnę.
8) :roll:

ODPOWIEDZ