Stadion Miejski Jaskółcze Gniazdo !

Imprezy sportowe, plotki z torów, boisk, dyskusje o sporcie

Autor tematu
Dorota1975
Rhetor
Posty: 2028
Rejestracja: 23-10-2009, 16:15
Lokalizacja: TARNÓW

Stadion Miejski Jaskó³cze Gniazdo !

Post autor: Dorota1975 »

z oficjalnej strony UMT:


W Tarnowie ożywa dyskusja w sprawie nazwy dla stadionu miejskiego w Mościcach. Pojawiają się różne głosy i propozycje. Poddajemy pod rozwagę kolejną z nich i liczymy na odzew ze strony tarnowian.

Nazwa „Jaskółcze Gniazdo”, bo tak właśnie mógłby nazywać się stadion miejski, w opinii publicznej funkcjonuje już od pewnego czasu i budzi dobre skojarzenia. W odniesieniu do stadionu „Unii” pojawia się ona m.in. na stronie internetowej www.stadiony.net.

„Jaskółcze Gniazdo” to sformułowanie wywodzące się z wieloletniej tradycji Klubu Sportowego „Unia Tarnów”, wskazuje ono na długoletnie związki z największym patronem Klubu, tj. Zakładami Azotowymi w Tarnowie - Mościcach. „Jaskółcze Gniazdo” kojarzy się również z grupami kibiców, co także jest dużym atutem.

Każdy z tarnowian może sam zdecydować, czy to właśnie pod takim imieniem funkcjonować ma tarnowski, sportowy obiekt. Ruszamy z konsultacjami społecznymi w tej sprawie i wszystkich zainteresowanych zachęcamy do udziału w sondzie (na oficjalnym portalu miejskim www.tarnow.pl). Jeśli proponowana nazwa spotka się z przychylną opinią większości mieszkańców, Prezydent Ryszard Ścigała wystąpi z formalnym wnioskiem o takie nazwanie stadionu.

Jeżeli natomiast macie Państwo inne propozycje nazwania stadionu miejskiego w Tarnowie-Mościcach, prosimy je kierować na adres Biura Prasowego UMT.


http://www.tarnow.pl/index.php/pol/Mias ... onsultacji!
Ostatnio zmieniony 10-04-2011, 20:10 przez Dorota1975, łącznie zmieniany 1 raz.


Deto
Thesmothetai
Posty: 1350
Rejestracja: 07-09-2009, 12:50
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: Deto »

No to kibice do dzieła.

JASKÓŁCZE GNIAZDO - NASZ STADION JASKÓŁCZE GNIAZDO ! :)

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7672
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

Hmmm gniazda jaskółki składają się z błota, śliny i patyków... to by się nawet zgadzało z obecnym stanem technicznym stadionu ;)
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński


Keleos
Rhetor
Posty: 4114
Rejestracja: 24-10-2009, 13:57

Post autor: Keleos »

Ja proponuję międzynarodową nazwę: Tarnovia Stadium ; P
W końcu to miejski obiekt, tarnowski, tak? :D

Awatar użytkownika

Versacz
Archont
Posty: 640
Rejestracja: 31-08-2009, 12:55

Post autor: Versacz »

Keleos ty się naprawdę prosisz o coś, nie będę mówił o co a myślę, że wiesz o co. Twoje komentarze na temat fanów Unii są czasami bezmyślne a nawet czasami obraźliwe. Pomyśl czasami zanim coś napiszesz, skoro nie lubisz tego klubu ani sportu to nie musisz tego zaznaczać na każdym kroku.
A nazwa według mnie w sam raz, chociaż fakt remont by się przydał.

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7672
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

Versacz - oj, wyluzuj - Keleosowi się żart udał (jak rzadko!), a Ty od razu to na poważnie wziąłeś... ;)
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński


Keleos
Rhetor
Posty: 4114
Rejestracja: 24-10-2009, 13:57

Post autor: Keleos »

Wiem, wiem. A właściciel Galerii Tarnovia to Żyd i powinien dostać po pysku bo zadrwił z Unistów, pff.

Tarnovia = Tarnów, myślę, ze tyle to wiesz. Stadion miejski więc stadion tarnowski. Z prostego tłumaczenia: Tarnovia Stadium. Czy się komuś podoba czy nie i dziecinne dorabianie ideologii do nazw mnie nie interesuje w tym momencie.

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7672
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

Albo 'Tarnovia Colloseum', a w bardziej płynnym przekładzie - 'Tarnovia Keleoseum' ;)
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński


Keleos
Rhetor
Posty: 4114
Rejestracja: 24-10-2009, 13:57

Post autor: Keleos »

I renault Koleos dla każdego!

Awatar użytkownika

extremal
Archont
Posty: 887
Rejestracja: 07-09-2009, 12:54
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: extremal »

Napis z krzesełek powinien być na obu wirażach JASKÓŁCZE ... GNIAZDO!

Wreczcie byłoby to coś! Same srareny w Polsce powstają. :lol:

My będziemy jedyni, niczym moskiewskie Łużniki. ;)
POLAK WĘGIER DWA BRATANKIĄ


Cubaza
Rhetor
Posty: 3809
Rejestracja: 06-10-2009, 19:27

Post autor: Cubaza »

Podoba mi się pomysł Extremal'a. Mianowicie zrobić krzesełka na wirażach i walnąć tam napis. Na jednym "jaskółcze" a na drugim "gniazdo". Fajnie by to wyglądało :)

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6886
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Post autor: LordRuthwen »

Cubaza pisze:Podoba mi się pomysł Extremal'a. Mianowicie zrobić krzesełka na wirażach i walnąć tam napis. Na jednym "jaskółcze" a na drugim "gniazdo". Fajnie by to wyglądało :)
Muszę się z Tobą zgodzić, pomimo, że nie interesuję się żadną z uprawianych w Tarnowie dyscyplin sportu, to byłoby coś nowego, ale niestety... mieszkamy w Tarnowie... to nie przejdzie... ;(


Cubaza
Rhetor
Posty: 3809
Rejestracja: 06-10-2009, 19:27

Post autor: Cubaza »

LordRuthwen pisze: Muszę się z Tobą zgodzić, pomimo, że nie interesuję się żadną z uprawianych w Tarnowie dyscyplin sportu, to byłoby coś nowego, ale niestety... mieszkamy w Tarnowie... to nie przejdzie... ;(
Lord, ale to prawie tak jak ja ;) Mnie nie interesuje w ogóle piłka nożna, nie interesuje mnie żużel, nie interesuje mnie kosz. Bardziej interesuje mnie siatkówka i tak mi pozostało już przez długie lata ;)


Autor tematu
Dorota1975
Rhetor
Posty: 2028
Rejestracja: 23-10-2009, 16:15
Lokalizacja: TARNÓW

Post autor: Dorota1975 »

w ramach uzupełnienia:

http://www.intermaks.pl/index.html?grp=2&info=13044


najlepsze, jak zawsze, są komentarze.... nawet sam 'riczi' się w nich pojawił ;)

[ Dodano: 29-01-2010, 11:13 ]
Biuro prasowe UMT informuje....:


Prezydent o tarnowskim sporcie w TVP

W piątkowych „Tematach dnia” prezydent Tarnowa Ryszard Ścigała rozmawiać będzie o sprawie przejęcia obiektów ZKS Unia Tarnów, nakładach na sport oraz nowej nazwie dla stadionu miejskiego w Mościcach.

Rozmowę o ważnych dla Tarnowa sprawach zobaczyć będzie można 29 stycznia o godzinie 17.30 w TVP Kraków i TVP2 zaraz po głównym wydaniu „Kroniki”.

[ Dodano: 01-03-2010, 18:47 ]
Deto pisze:No to kibice do dzieła.

JASKÓŁCZE GNIAZDO - NASZ STADION JASKÓŁCZE GNIAZDO ! :)

no to macie:

http://www.tarnow.pl/index.php/pol/Mias ... -Moscicach


Deto
Thesmothetai
Posty: 1350
Rejestracja: 07-09-2009, 12:50
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: Deto »

No i mamy ciąg dalszy :)

RELACJA VIDEO:
http://www.youtube.com/watch?v=57ANIs1rr6Y
Dziś w siedzibie Urzędu Miasta Tarnowa doszło do przekazania na ręce Prezydenta Tarnowa Ryszarda Ścigały petycji w sprawie nazwania Stadionu Miejskiego w Tarnowie określeniem "Jaskółcze Gniazdo". Punktualnie o godzinie 12:00 petycję, w obecności mediów, przekazali przedstawiciele tarnowskich kibiców - Piotr Janiga (PROSTACY'05) oraz Michał Żurowski (SPPN "Wierni"). Wspólna inicjatywa i działania kibiców piłkarskich i żużlowych Unii Tarnów, pozwoliła na przekazanie na ręce Predydenta Ścigały ponad 1000 podpisów poparcia dla tego pomysłu !

Teraz pozostaje tylko czekać na pomyślne zakończenie sprawy i mamy nadzieję, że już wkrótce nasz stadion oficjalnie stanie się "Jaskółczym Gniazdem". Podziękowania dla wszystkich kibiców Unii Tarnów, którzy włączyli się w akcję zbierania podpisów oraz dla Proha, który jest pomysłodawcą nazwy "Jaskółcze Gniazdo". Zapraszamy również do zapoznania się z historią tego określenia.

Oto relacja jednego z naszych kibiców, który po raz pierwszy wprowadził w życie określenie "Jaskółcze Gniazdo".

Pomysł na nazwę dla stadionu przy ul. Zbylitowskiej przyszedł mi nagle zimą 2002/2003. Jak każdy prawdziwy kibic podczas zimowej przerwy w rozgrywkach myślałem o swojej drużynie. Wracałem do pięknych chwil przeżytych na stadionie Unii - zbliżała się 7. rocznica meczu-legendy, gdy w marcu 1996 r. Jaskółki pokonały 1-0 Wisłę Kraków - i martwiłem się o najbliższą przyszłość. Tarnowianie walczyli o utrzymanie w III lidze, a rywalizowali w niej wtedy m.in. z Cracovią, Motorem Lublin, Koroną Kielce czy Stalą Rzeszów.

Już jakiś czas wcześniej zauważyłem jak mało jest w Polsce zespołów, które na wzór angielski mają przydomki. Wisła Kraków to Biała Gwiazda, Polonia Warszawa to Czarne Koszule, Lech Poznań - Kolejorz, Ruch Chorzów - Niebiescy, ale większość klubów nie ma swojego przydomku. Dotyczy to tak utytułowanych klubów jak Górnik Zabrze, Widzew Łódź, ŁKS i wielu innych. A Unia ma! - Jaskółki.

Analizując występy tarnowian z jesieni 2002 roku, zauważyłem, że 16 z 20 punktów Unia zdobyła u siebie. Stadion przy Zbylitowskiej 3 nie po raz pierwszy okazywał się bastionem trudnym do zdobycia. Mecze u siebie czyli domowe miały zdecydować czy III liga będzie w Tarnowie. I może wtedy, a może przy innej okazji, skojarzyłem: stadion przy ul. Zbylitowskiej to dom tarnowskiej Unii, a skoro Unia to Jaskółki, więc ich stadion to... Jaskółcze Gniazdo!

Jaskółcze Gniazdo - matecznik wychowujący setki tarnowskich sportowców, to z niego wylatują w szeroki świat.

Jaskółcze Gniazdo - sportowa świątynia dla rzeszy kibiców biało-niebieskich.

Nazwa od razu mi się spodobała i postanowiłem puścić ją w obieg. Tylko jak? Najlepszym sposobem, jaki przyszedł mi do głowy, żeby zaprezentować swój pomysł szerokiemu gronu odbiorców, było napisanie nazwy sprayem nad głównym wejściem. Zrobiłem to w kwietniu 2003 roku."

ODPOWIEDZ