Ludowy Klub Sportowy Nieciecza Bruk-Bet

Imprezy sportowe, plotki z torów, boisk, dyskusje o sporcie
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

gushman
Rhetor
Posty: 3355
Rejestracja: 14-10-2009, 20:59

Post autor: gushman »

Oczywiście nie zakładam kupczenia punktami, bo przecież Niecieczy i jej zawodnikom dodatkowa kasa z lewego źródła raczej nie jest potrzebna. Zresztą słabą mieliby pozycję przetargową skoro rywale i tak wiedzieliby, że Bruk Bet wygrać meczu nie chce. :)
Obawiam się jednak, że po pierwszej niespodziewanej przegranej pod koniec sezonu buki wycofają zakłady na ich mecze. :)
900 ml, grupy krwi nie pamiętam

Cały Tarnów na Facebooku


Ricardo
Archont
Posty: 646
Rejestracja: 09-10-2009, 15:30
Lokalizacja: Tarnów - Piaskówka Płn.

Post autor: Ricardo »

Bardzo możliwe. Podobnie zresztą Flota Świnoujście.

Choć z drugiej strony w tamtym roku nikt z zarządu nie mówił że chcą awansować, była mowa że gramy swoje i zobaczymy co będzie, nikt wprost o awansie nie mówił. A czytełem też gdzieś wypowiedź Witkowskiego gdzie przed ubiegłym sezonem mówił coś w stylu "W tym roku miejsce w 6stce za rok awans"... no nic pożyjemy zobaczymy.

Powiem tak jeśli teraz w przerwie zimowej zobaczymy poważne inwestycje w infrastrukturę w Niecieczy to znaczyć będzie że faktycznie grają o awans, a jeśli nic się nie będzie działo, to będzie oznaczać że pewnie znowu odpuszczą

Awatar użytkownika

PrzemczaN
Proedroj
Posty: 310
Rejestracja: 21-07-2012, 15:27

Post autor: PrzemczaN »

Owszem, Niecieczy nie jest potrzebna kasa, tylko w Polsce robi się ogromny problem jeśli drużyna zajęła 1 miejsce i z różnych przyczyn (infrastruktura, finanse) odmawia awansu. Jest degradacja i to chyba o 2 klasy, jakieś kary itp. Dlatego wychodzi na to, że lepiej oddać mecze, nawet nie biorąc za to ani grosza i za rok grać sobie dalej w tej samej klasie, niż grać fair do końca, bo jak cię nie stać awans to ci jeszcze dokopią. W takich sytuacjach najbardziej mi szkoda piłkarzy, bo mogliby pokazywać pełnię możliwości do końca, a tak w dużej mierze mają "słabą końcówkę sezonu". Nie wiem jakie są ich plany na ten sezon, zobaczymy pewnie gdzieś w połowie rundy wiosennej.


Ricardo
Archont
Posty: 646
Rejestracja: 09-10-2009, 15:30
Lokalizacja: Tarnów - Piaskówka Płn.

Post autor: Ricardo »

Nie wiem do końca jak to jest PrzemczaN ale z tego co sie orientuję w tej chwili już za brak awansu nie ma żadnych konsekwencji. W tym roku np. Start Działdowo który wygrał swoją III ligę nie chciał grać w II lidze i dalej gra w III lidze

Awatar użytkownika

PrzemczaN
Proedroj
Posty: 310
Rejestracja: 21-07-2012, 15:27

Post autor: PrzemczaN »

Ja z kolei znalazłem taki punkt w regulaminie ekstraklasy (do której miałaby awansować Nieciecza):
Art. 13
13.1 Drużyna klubu, która przed rozpoczęciem lub w czasie trwania rozgrywek mistrzowskich danej klasy zrezygnuje z dalszego uczestnictwa, zostanie przesunięta w następnym cyklu rozgrywek o dwie klasy niżej.

Awatar użytkownika

gushman
Rhetor
Posty: 3355
Rejestracja: 14-10-2009, 20:59

Post autor: gushman »

Ale to chyba chodzi o sytuację, gdy skład ligi już się "ukonstytuuje". A my mówimy o przypadku, gdy drużyna zyskuje prawo awansu i od razu (w jakimś przewidzianym regulaminem terminie) rezygnuje z korzystania z niego. Niemożliwe, żeby taka odmowa mogła skutkować tak bolesną degradację.
900 ml, grupy krwi nie pamiętam

Cały Tarnów na Facebooku


Autor tematu
Deto
Thesmothetai
Posty: 1350
Rejestracja: 07-09-2009, 12:50
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: Deto »

Wtedy awansuje druga w tabeli drużyna. Jeżeli i druga drużyna w tabeli nie chce skorzystać z prawa awansu to wtedy spada o 1 drużynę mniej z ligi wyższej. Takie sytuacje miały już miejsce. Choćby w poprzednim sezonie Start Działdowo uzyskał awans do II ligi, ale zrezygnował i w jego miejsce złożono propozycję Concordii Elbląg, która ofertę przyjęła.

Awatar użytkownika

PrzemczaN
Proedroj
Posty: 310
Rejestracja: 21-07-2012, 15:27

Post autor: PrzemczaN »

Pewnie macie rację, tak mi się coś o uszy obiła taka kara. Przykład tego Startu rzeczywiście miał miejsce, także temat wyjaśniony.

Awatar użytkownika

extremal
Archont
Posty: 887
Rejestracja: 07-09-2009, 12:54
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: extremal »

PrzemczaN pisze:Owszem, Niecieczy nie jest potrzebna kasa, tylko w Polsce robi się ogromny problem jeśli drużyna zajęła 1 miejsce i z różnych przyczyn (infrastruktura, finanse) odmawia awansu. Jest degradacja i to chyba o 2 klasy, jakieś kary itp. Dlatego wychodzi na to, że lepiej oddać mecze, nawet nie biorąc za to ani grosza i za rok grać sobie dalej w tej samej klasie, niż grać fair do końca, bo jak cię nie stać awans to ci jeszcze dokopią. W takich sytuacjach najbardziej mi szkoda piłkarzy, bo mogliby pokazywać pełnię możliwości do końca, a tak w dużej mierze mają "słabą końcówkę sezonu". Nie wiem jakie są ich plany na ten sezon, zobaczymy pewnie gdzieś w połowie rundy wiosennej.
Nie dostaniesz licencji grasz dalej w I lidze, tylko jakich piłkarzy Ci żal? Przecież oni dostają dobre pieniądze, nie aż takie jak zawodnicy Azoty Tauron, ale źle im nie jest, jak byłoby inaczej to mogą iść do innego klubu się realizować, przecież żaden z nich nie jest związany z tym miejscem, klubem, stadionem, ani publicznością....
POLAK WĘGIER DWA BRATANKIĄ

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7672
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

extremal pisze: przecież żaden z nich nie jest związany z tym miejscem, klubem, stadionem, ani publicznością
Sugerujesz, że gdyby przyszedł do jakiegokolwiek zawodnika UT menago i powiedział - stary, od jutra grasz za pieniądze w jakimś-tam 1-2-3 ligowym klubie, to ten zawodnik powiedziałby 'nieee, stary, jestem obywatelem miasta Tarnowa, znam swoje obowiązki, będę grał w UT za darmo'?
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński


Bob
Obywatel
Posty: 27
Rejestracja: 25-04-2012, 16:09

Post autor: Bob »

Nie które osoby już tak powiedziały na Unii i dalej graja z Jaskółką na piersi :) pomimi że mogli grać w innych klubach

Awatar użytkownika

extremal
Archont
Posty: 887
Rejestracja: 07-09-2009, 12:54
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: extremal »

ad2222 pisze:
extremal pisze: przecież żaden z nich nie jest związany z tym miejscem, klubem, stadionem, ani publicznością
Sugerujesz, że gdyby przyszedł do jakiegokolwiek zawodnika UT menago i powiedział - stary, od jutra grasz za pieniądze w jakimś-tam 1-2-3 ligowym klubie, to ten zawodnik powiedziałby 'nieee, stary, jestem obywatelem miasta Tarnowa, znam swoje obowiązki, będę grał w UT za darmo'?
Jakby miał możliwość rozwoju to czemu nie. Tylko musiałyby być to dobre warunki, aby się zdecydować na ewentualną przeprowadzkę, porzucenie pracy czy studiów. W Niecieczy grają zawodowi piłkarze za duże pieniądze, u nas miejscowi gracze.

Normalnie wychowanek klubu najpierw rozmawia ze swoim klubem, jeżeli ktoś proponuje mu lepsze warunki i się zastanawia czy warto odejść czy nie. Obecnie np. rozchwytywany jest Kuba Wróbel. Gdyby u nas miał normalne warunki to myśle, że nie byłoby żadnego tematu i grałby dalej przynajmniej na wiosnę, a tak może być różnie...
POLAK WĘGIER DWA BRATANKIĄ

Awatar użytkownika

gushman
Rhetor
Posty: 3355
Rejestracja: 14-10-2009, 20:59

Post autor: gushman »

Termalica ma 6 pkt. przewagi nad 3. drużyną w tabeli i jeden mecz więcej do rozegrania od niej. 7 pkt. mają nad Flotą, która też ma jeden zaległy mecz.
Najprawdopodobniej w najbliższej kolejne zarobi kolejne 3 za walkower (chyba, że nikt nie dostaje punktów za mecze z ŁKS, nie jestem pewien jak to działa w piłce nożnej). To wszystko oznacza, że naprawdę bardzo realnie wygląda sprawa ich awansu do najwyżej ligi.

I co wtedy? Nie śledzę, nie jestem na bieżąco. Pojawiły się jakieś pomysły czy wypowiedzi właścicieli drużyny co w razie ew. awansu? Bo rozumiem, że w razie czego Termalica może zrezygnować z awansu i zostać w I lidze, prawda?
900 ml, grupy krwi nie pamiętam

Cały Tarnów na Facebooku

Awatar użytkownika

ozi26
Thesmothetai
Posty: 1182
Rejestracja: 04-07-2010, 14:29
Lokalizacja: TARNOW-ŁÓDŹ

Post autor: ozi26 »

Jeśli Termalica zajmie I miejsce to nic nie musi robić. Nie dostaną licencji i będzie po sprawie. Jakąś karę finansową być może PZPN nałoży ale tu nie jestem pewny.

Prócz tego że Termalica będzie miała świetną reklamę w całym kraju, znów wszyscy się dowiedzą że gdzieś w kukurydzy koło Tarnowa znajduje się Nieciecza , i że wg. speców takie kluby nie powinny grać w T-mobile to nic się nie zmieni.

Tylko że w ten sposób Nieciecza w nagrodę powinna zostać zdegradowana do C klasy za walenie w h... już drugi sezon.

Ale do końca zostało 6 meczów i wtedy się wszystko wyjaśni. Tzn może być tak że znów jakieś fatum spadnie na Nieciecze i zaczną się remisy i ze dwie porażki. To samo co w tamtym sezonie. Nikt im tego nie udowodni że odpuszczają mecze.
https://www.youtube.com/watch?v=3WMcBC4 ... e=youtu.be" onclick="window.open(this.href);return false;


Mihaly
Metoikos
Posty: 3
Rejestracja: 26-06-2012, 20:45

Post autor: Mihaly »

Za zwycięstwo w I lidzie i odmowę awansu jest degradacja. Więc albo zacznie się odpuszczanie meczy, albo jednak chcą tej ekstraklasy...
Per aspera ad astra

ODPOWIEDZ