Piłka nożna II liga - Unia Tarnów

Imprezy sportowe, plotki z torów, boisk, dyskusje o sporcie
ODPOWIEDZ

suraiw
Thesmothetai
Posty: 1013
Rejestracja: 01-09-2009, 17:01
Lokalizacja: Tarnów-Mościce

Post autor: suraiw »

ad2222 pisze: Napisz jeszcze co to były za okrzyki, będzie nam łatwiej ocenić.
Pewnie się nie doczekasz, to może ja to zrobię, gdyż byłem na tym meczu i byłem również przekonany, że to się tak skończy, bo na wszelkie objawy rasizmu nie ma żadnego i to jeszcze raz podkreślam żadnego przyzwolenia.

Po prostu zorganizowani kibice wydawali z siebie odgłosy małp, gdy czarnoskóry zawodnik Pogoni miał pretensje że jest faulowany. Jego reakcja miała kontrreakcję ze strony kibiców.
Powtórzyło się to dwukrotnie i wystarczyło, aby takie nieodpowiedzialne zachowanie kibiców spowodowało nałożenie kary finansowej.
Bądź tak mało konkretny, jak to tylko możliwe, dzięki temu nikogo nie urazisz.

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7678
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

suraiw, Noo, pełna "kóltóra". Teraz klub na zasadzie regresu powinien żądać od swojego klubu kibica pokrycia strat, a ten - obciążyć kiboli biorących udział w tej żenadzie. Innej możliwości wyciągnięcia jakichkolwiek wniosków z tego zdarzenia nie widzę. Jak klub zapłaci a kibole nie poniosą kary to na następnym meczu kibolstwo będzie się chciało 'zemścić' na pzpn, i znowu będzie kara...
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński

Awatar użytkownika

angelo
Archont
Posty: 621
Rejestracja: 16-09-2009, 09:03
Lokalizacja: Tarnów/Strusina

Post autor: angelo »

Teraz sobie powinni wywiesić transparent "Kibole grabarzem tarnowskiej piłki".
29500ml B Rh+... A Ty?

Awatar użytkownika

ozi26
Thesmothetai
Posty: 1182
Rejestracja: 04-07-2010, 14:29
Lokalizacja: TARNOW-ŁÓDŹ

Post autor: ozi26 »

Zawodnicy grają i wygrywają, a stado baranów i ich zachowanie niszczy właśnie piłkę nożną. A później wielkie pretensje piłkarzy i trenera że AZOTY nie dają na drużynę?? Zawodnicy powinni tym globusom wyjaśnić że oni sami ich zabijają. Żaden szanujący się przedsiębiorca nie będzie płacił kar za kibiców.
Więc wychodzi na to że jacy kibice taki sponsoring. Czyli żaden.
https://www.youtube.com/watch?v=3WMcBC4 ... e=youtu.be" onclick="window.open(this.href);return false;


tarnowiack
Archont
Posty: 849
Rejestracja: 27-01-2010, 17:33

Post autor: tarnowiack »

ad2222 pisze:klub zapłaci a kibole nie poniosą kary to na następnym meczu kibolstwo będzie się chciało 'zemścić' na pzpn, i znowu będzie kara...
Już napisałem... >>Klub forsy nie ma nawet na okrzyki swoich fanów... Na wyjady klub ledwie kase wysupła ale na kary za kibiców to sie na pewno musi znaleźć - bo co to za klub bez prawdziwych kibiców
Za taki doping to kibicowski awans w "rispekcie" i rankingu psycho-supermegaultras etc - murowany.
I tak bedą psioczyć na PZPN, brak sponsora, "sędzia-ch.." itd...<<
nO ALE CO KOGO KLUB OBCHODZI?? Najwazniejsze jest KIBICOWANIE :roll:

Awatar użytkownika

pb
Rhetor
Posty: 2004
Rejestracja: 06-10-2010, 13:47
Lokalizacja: Krzyż

Post autor: pb »

Parę dni temu słyszałem o klubie z Warszawy, który karnie został spuszczony za długi bodaj z trzeciej ligi do ósmej ale dzieki temu wygrywa teraz swoje mecze 20:0 albo i lepiej i uchodzi za najbardziej skuteczny klub w Europie :D Może to jest sposób na zdobycie sławy dla Unii?


Lechu
Archont
Posty: 623
Rejestracja: 15-06-2010, 13:42

Post autor: Lechu »

Oczywiście najwięcej do powiedzenia mają ci co na meczu nigdy nie byli, a o Unii przypomnieli sobie apropos kary.W klub kibice włożyli więcej niż te 5 tysi i pewnie więcej włożą, więc aż tak się moi drodzy nie martwcie :)

PS. klub kibica, dobre dobre, w TVNie słyszałeś ?

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7678
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

Lechu, Ja mam w nosie Unię i jej kibiców, komentuję tylko sytuację - wymagacie od kogoś, żeby przyjmował obelgi na klatę i jednocześnie wykładał gotówkę. Tym sposobem nie da się robić piłki - no, może jakaś liga osiedlowa, może jakieś towarzyskie spotkania z LZSami - ale takiej zwykłej, drugoligowej piłki - już nie. Nie ta liga.
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński


tarnowiack
Archont
Posty: 849
Rejestracja: 27-01-2010, 17:33

Post autor: tarnowiack »

Lechu pisze:Oczywiście najwięcej do powiedzenia mają ci co na meczu nigdy nie byli, a o Unii przypomnieli sobie apropos kary.W klub kibice włożyli więcej niż te 5 tysi i pewnie więcej włożą, więc aż tak się moi drodzy nie martwcie
:roll:

A W CO NIBY "WŁOŻYLI"...??? W RACE, FLAGI, WYJAZDY I SZALIKI??? DAJ SOBIE SPOKÓJ KOLEŚ.

A poza wszystkim po czym wnosisz ze niby to TY "chodzisz na mecze" a inni - nie..??
Ja wiem, wiem.. WY - "prawdziwi kibice" kontra ci "nieprawdziwi..
Jak Kaczynski - "prawdziwi patrioci" konta "nieprawdziwi... :roll: I nic nie przekona ze białe jest białe... :roll:

Awatar użytkownika

pb
Rhetor
Posty: 2004
Rejestracja: 06-10-2010, 13:47
Lokalizacja: Krzyż

Post autor: pb »

Lechu pisze:Oczywiście najwięcej do powiedzenia mają ci co na meczu nigdy nie byli, a o Unii przypomnieli sobie apropos kary.W klub kibice włożyli więcej niż te 5 tysi i pewnie więcej włożą, więc aż tak się moi drodzy nie martwcie :)
Acha, znaczy te sławne kłopoty finansowe Unii to już prehistoria i stać go teraz nie tylko na wypłaty dla zawodników, nie tylko na podróże po całej Polsce ale i na ekstra wydatki w postaci sponsoringu wybryków swoich kibiców? Pogratulować operatywności.


Bob
Obywatel
Posty: 27
Rejestracja: 25-04-2012, 16:09

Post autor: Bob »

tarnowiack pisze:
Lechu pisze:Oczywiście najwięcej do powiedzenia mają ci co na meczu nigdy nie byli, a o Unii przypomnieli sobie apropos kary.W klub kibice włożyli więcej niż te 5 tysi i pewnie więcej włożą, więc aż tak się moi drodzy nie martwcie
:roll:

A W CO NIBY "WŁOŻYLI"...??? W RACE, FLAGI, WYJAZDY I SZALIKI??? DAJ SOBIE SPOKÓJ KOLEŚ.

A poza wszystkim po czym wnosisz ze niby to TY "chodzisz na mecze" a inni - nie..??
Ja wiem, wiem.. WY - "prawdziwi kibice" kontra ci "nieprawdziwi..
Jak Kaczynski - "prawdziwi patrioci" konta "nieprawdziwi... :roll: I nic nie przekona ze białe jest białe... :roll:
Oj twoja wiedza na temat włożenia kasy do klubu jest minimalna równa prawie 0 bo co nie było napisane w gazecie że kibice robili zbiórke nie jedno krotnie kase na wypłate dla piłkarzy przynajmniej część kasy ? że to kibice wywalczyli np komlpet piłek i stroje dla drużyny i wiele innych rzeczy, więc nie udzielaj sie co nagle przypomniałeś sobie o Unii ?


Lechu
Archont
Posty: 623
Rejestracja: 15-06-2010, 13:42

Post autor: Lechu »

Jak zwykle 0 wiedzy, ale najwięcej do napisania :)
A piłkarze remisują 0-0 w Nowym Dworze.

Awatar użytkownika

PrzemczaN
Proedroj
Posty: 311
Rejestracja: 21-07-2012, 15:27

Post autor: PrzemczaN »

Abstrahując już od tego ile klub będzie musiał za to zapłacić, z czego to zapłaci itp. to powiem tylko tyle, że zachowanie które opisał suraiw (a widać, że na meczu był) jest totalnie małomiasteczkowe i wręcz żałosne. Czarnoskóremu tyle samo do małpy co i białemu. Na uczelni mam wiele osób czy to właśnie czarnoskórych, Azjatów czy ludzi z Ameryki Płd. i jakoś nit im tego nie wypomina, nie buczy do nich jak małpy. W ogóle nie mogę sobie wyobrazić takiej sytuacji. Może ktoś z tych wielkich fanów poda mi chociaż jeden powód takiego zachowania... jeden sensowny... no chyba że to tylko magia tłumu, jeden zacznie reszta idzie za nim.


slavo
Obywatel
Posty: 57
Rejestracja: 08-10-2010, 11:20

Post autor: slavo »

pojąć tego nie mogę ...
Kibice strasznie "kochają" swój klub a o kulturze osobistej nie wspomnę :P
54 800 ml O Rh+ .... a Ty ?

Awatar użytkownika

extremal
Archont
Posty: 887
Rejestracja: 07-09-2009, 12:54
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: extremal »

tarnowiack pisze: Za taki doping to kibicowski awans w "rispekcie" i rankingu psycho-supermegaultras etc - murowany.
I tak bedą psioczyć na PZPN, brak sponsora, "sędzia-ch.." itd... :roll:
Jaki doping, słuchałeś tego dopingu? Odczep się od ultrasu. Jestem zły na tą karę, bo była kompletnie bezsensu, można sobie darować takie incydenty. Za taką karę można zrobić porządny ultrasshow z pirotechniką, ale wtedy też byś płakał. Po meczu z Płockiem płakałeś? Ktoś sobie petarde odpalił i też mieliśmy karę i co ja ci na to poradzę? Nawet oprawy wtedy nie było, więc kara z niczego, za głupote. Zdarzyło się raz, potem już nie. Ty zawsze, wszystko w życiu przewidzisz? Na żużlu też rzucali petardami, to co klub mają zlikwidować?

Nie masz kiboli na Metalu, idź delektuj się spektaklem, sponsorzy walą drzwiami i oknami, żeby tarnowskie kluby się podniosły. Idź na Kolejarz Stróże, Nieciecze tam masz tysiące fanów i pełną kulturę.

ad2222 pisze:Lechu, Ja mam w nosie Unię i jej kibiców, komentuję tylko sytuację - wymagacie od kogoś, żeby przyjmował obelgi na klatę i jednocześnie wykładał gotówkę. Tym sposobem nie da się robić piłki - no, może jakaś liga osiedlowa, może jakieś towarzyskie spotkania z LZSami - ale takiej zwykłej, drugoligowej piłki - już nie. Nie ta liga.
Nie da się robić piłki? A co to Legia, Lech, Wisła itd nie mają kiboli? Jaki klub nie ma kiboli, każdy europejski czy latynoski wielki klub ma kiboli. SS Lazio ma (miało) nawet w swoim budżecie zaplanowane kwoty na kary za rasistowskie poglądy swoich fanów. Robisz raban o jeden durny incydent bo ktoś sobie pobuczał na murzyna z drużyny przeciwnej. W Unii grało trzech murzynów i nikt ich nie szykanował. Różnie się deprymuje przeciwnika, ten sposób był głupi, ale co teraz Ci na to poradzę? Ja nie buczałem.

Sytuacja z Azotami już była tyle razy opisywana że nie ma co pisać po raz enty.
PrzemczaN pisze:Abstrahując już od tego ile klub będzie musiał za to zapłacić, z czego to zapłaci itp. to powiem tylko tyle, że zachowanie które opisał suraiw (a widać, że na meczu był) jest totalnie małomiasteczkowe i wręcz żałosne. Czarnoskóremu tyle samo do małpy co i białemu. Na uczelni mam wiele osób czy to właśnie czarnoskórych, Azjatów czy ludzi z Ameryki Płd. i jakoś nit im tego nie wypomina, nie buczy do nich jak małpy. W ogóle nie mogę sobie wyobrazić takiej sytuacji. Może ktoś z tych wielkich fanów poda mi chociaż jeden powód takiego zachowania... jeden sensowny... no chyba że to tylko magia tłumu, jeden zacznie reszta idzie za nim.
Tak magia tłumu, tak samo jak się wygwizduje przeciwnika, wyzywa go... jakie to ma racjonalne przełożenie? Nie ma, piłka nożna nie jest od racjonalnego myslenia jeżeli chodzi o odbiorców - od myślenia jest trener. To jest żywioł, oderwanie od rzeczywistości, codzienności. Zamiast się wyżywać w domu, na osiedlu czy gdziekolwiek indziej, lepiej to robić na meczu, gdzie są emocje. Teraz nastały czasy, że trzeba wszystko kalkulować - co się wniesie, co się zaśpiewa, kiedy co się odpali itd. Kiedyś się nie myślało, tylko działało pod wpływem emocji. To samo było z piłkarzami. Dziś już tak nie jest, wszystko trzeba przewidywać, również piłkarze muszą studzić emocje. Suarez powyzywał murzyna i dostał kare zawieszenia na długi okres. Powiesz do murzyna małpo jest rasizm, do innego zawodnika możesz powiedzieć baranie i już jest dobrze. Kiedyś w futbolu się kopało przeciwnika do połamania nóg, teraz płacisz za kartki, płacisz kary za złe zachowanie. W Ameryce Pd. dalej dochodzi często do bójek piłkarzy na boisku, bo jeszcze tym żyją autentycznie, tu w Europie już wszystko jest pod komercje, sport ma być normalnym biznesem, masz się prezentować również wizerunkowo.
ozi26 pisze:Ale czemu prowokujecie prze głupie hasła?? Kasy nie ma to tylko kulturalny doping. Sami sobie dołki kopiecie a później macie pretensje że AZOTY nie dają kasy. Weźcie się ze swoich złóżcie na te 5 tys. Bo to nie klub się darł tylko WY a klub cierpi. Sami go spychacie na samo dno, gdzie już zostało bardzo blisko.
Jakie hasła?
Doping jest kulturalny, na ile to możliwe. Repertuar jest zupełnie inny niż kiedyś. Jednak nie będziemy zamieniać się w rośliny na stadionie i siedzieć zakorzenieni w krzesła. Niedługo kara będzie za stanie na meczu i mamy rezygnować bo PZPN tak sobie ustali?
5 tys. zł jest problemem, a co z tymi co klub zadłużali dawniej na miliony złotych, a co z terenami sprzedanymi za pół darmo? To jakiemuś Ułamkowi w żużlu wisieli milion ileś tam i jeszcze się sądzą o odsetki, a na piłce wielki raban bo kibole znowu wszystko zepsuli. Normalnie to my zdegradowaliśmy cały tarnowski futbol od Metalu po Błękitnych. To my wycofaliśmy koszykówkę, teraz to my znowu robimy długi w żużlu.
ad2222 pisze:suraiw, Noo, pełna "kóltóra". Teraz klub na zasadzie regresu powinien żądać od swojego klubu kibica pokrycia strat, a ten - obciążyć kiboli biorących udział w tej żenadzie. Innej możliwości wyciągnięcia jakichkolwiek wniosków z tego zdarzenia nie widzę. Jak klub zapłaci a kibole nie poniosą kary to na następnym meczu kibolstwo będzie się chciało 'zemścić' na pzpn, i znowu będzie kara...
Pewnie, idziemy na siedzibę PZPNu i szturmujemy!! Wielka UNIA TARNÓW obali rządy betonu, chyba że Ty znasz klub kibica, który tworzy jakieś tajne struktury.
pb pisze: Acha, znaczy te sławne kłopoty finansowe Unii to już prehistoria i stać go teraz nie tylko na wypłaty dla zawodników, nie tylko na podróże po całej Polsce ale i na ekstra wydatki w postaci sponsoringu wybryków swoich kibiców? Pogratulować operatywności.
Abstrahując od tego incydentu, to dzisiaj za wszystko można dostać karę. Trzeba się pilnować, ale nie można przestać kibicowac, bo jaki to ma sens? Po to czekaliśmy 9 lat na II ligę, żeby teraz nie chodzić, bo coś się może stać i delegat coś wynajdzie? On wszystko wynajdzie. Jeszcze trzeba go opłacać, wali same zakazy dla zwykłych ludzi również. Nie szanują widza przychodzącego na mecz. Nie szanują klubów, tylko kładą kłody pod nogi. Nie pomagają w szkoleniu, nawet nie ma ośrodka szkolenia młodzieży, co jest standardem wielu federacji. Może Boniek wreszcie ten gnój ruszy. Teraz zrobili sobie mode aby dawac za wszystko zakazy wyjazdowe, nawet jak mecz rozgrywa się w roli gospodarza. Robią co chcą, mają wszystko gdzieś i biją do tego kase. Kibice tylko kase wydają, poświęcają swój czas, też im się należy za to przynajmniej trochę swobody.
ozi26 pisze:Zawodnicy grają i wygrywają, a stado baranów i ich zachowanie niszczy właśnie piłkę nożną. A później wielkie pretensje piłkarzy i trenera że AZOTY nie dają na drużynę?? Zawodnicy powinni tym globusom wyjaśnić że oni sami ich zabijają. Żaden szanujący się przedsiębiorca nie będzie płacił kar za kibiców.
Więc wychodzi na to że jacy kibice taki sponsoring. Czyli żaden.
Oczywiście, że tak! Wszyscy w Tarnowie już od 15 lat wiedzieli, że dnia 15 listopada 2012 PZPN nałoży karę 5 tys. zł na klub. Jerzy miał wizję jak się wycofywał się ze sponsoringu. Śnił mu się ten koszmarny mecz po nocach. A może to działa w drugą stronę? To antysemicka Wisła, wyzywająca Żydów ma możnego właściciela, sponsorów i europejskie puchary... może za późno kibole się zabrali za taką strategię w Tarnowie? :mrgreen: :lol:

Jak taki jesteś obeznany w piłce nożnej to sobie spojrzyj na ligę hiszpańską, bogatą prawda? Piłkarze przyznają, że rasizm tam naprawdę jest nie do wytępienia. I nie trzeba do tego wielkich kiboli, bo ci hiszpańscy na każdym polu są słabi. Wyzywać murzyna to nie sztuka, więc ten ranking megaultra coś tam sobie wsadźcie panowie. Szukacie tylko okazji do dowalenia się do piłki, tak jak to uczyniły Azoty - znaleźli sobie pretekst. To sory panowie, na piłkę będziecie musieli psioczyć do końca życia, bo jest taka jaka jest od początku swego istnienia, jest wielka i trzeba to uznać. Niezależnie czy będzie korupcja, czy będą chuligani i zadymy co tydzień, niezależnie co się będzie działo siła drużyny piłkarskiej stanowi o sile lokalnego sportu. Tarnów jest zadupiem to ma problemy finansowe i taka jest prawda. Wynajdywanie pretekstów nie zmienia prostego faktu - biedne miasto bez perspektyw, które nie ma na wypłacenie stypendiów swoim wychowankom, którzy sami, swoją determinacją osiągnęli dla tego miasta awans. Przecież jakby pieniądze były to by sponsorzy się znaleźli, każde dobrze funkcjonujące miasto by taki wynik wykorzystało. Obraz na obecną chwilę jest słaby, miasto się szczyci inwestycją 280 tys. zł w stadion. Śmiech - Orliki kosztują ponad milion, a niejedna wioska w IV, V lidze się może pochwalić większą aktywnością.

Z incydentu dość przykrego, bo kosztownego jak na nasze realia robicie sobie cyrk i wypisujecie bzdury. Ty coś dałeś kiedyś na Unię? Nie, to nie pouczaj, każdy dobrze wie, że ta kara w obecnej sytuacji i to zachowanie było niepotrzebne. Tyle, wyciągnie się wnioski na przyszłość. Płaczecie jakby wam dzieci porwali.

Piłkarze podziękowali kibicom, którzy pojechali do Nowego Dworu, runda zakończona udanie. Piłkarze pokazali w tym roku charakter, kibice pokazali się z dobrej strony, tylko pieniędzy nie ma. W Nowym Dworze, mieścinie pokroju Tuchowa, na meczu jest 200 widzów w tym 36 z Tarnowa i z 50 miejscowych kiboli i gra się przy sztucznym świetle, a drużyna będąca ostatnia w tabeli już szykuje się do sparingów, zmian personalnych na wiosnę. Da się, ale u nas nie, jak wynika z waszych wpisów, przez karę od PZPN.
POLAK WĘGIER DWA BRATANKIĄ

ODPOWIEDZ